Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ενα κινητο ειναι ηρεμηστε!

σιγα το πραγμα

οποιο και να παρετε σε ενα χρονο θα ειναι (σχεδον) ξεπερασμενο οποτε μη χολοσκατε

τα κινητα εχουν καταντησει χειροτερα και απο τους υπολογιστες σε αυτο το τομεα, και μαλιστα, χωρις τις ραγδαιες τεχνολογικες εξελιξεις αυτων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ανάγκη να μαλώνουμε για τα κινητά, ο καθένας κρίνει και αγοράζει σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια. Το S-700 (το οποίο μόλις χθες το απόγευμα αγόρασα) είναι ένα πολύ όμορφο τηλεφωνώ και κατά την γνώμη μου το πιο πλήρες κινητό χωρίς λειτουργικό. Ο λόγος που το αγόρασα ήταν καθαρά ότι μου άρεσε. Όσο για κινητό με λειτουργικό λέω να αγοράσω το 6630 τις Νοκια.

Επίσης να θα ήθελα να ρωτήσω αν στο S-700 μπορεί να γίνει αναβάθμιση από το σπίτι όπως και στο Κ-700?

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες όποιος γουστάρει το αγοράζει όποιος έχει αντιρήσεις ας πάρει ένα ΝΟΚΙΑ. Το IMAGE EDITOR που έχει το CD είναι πατάτα, μετέφερα φωτό από το PC (τις οποίες τις είχα τραβήξει από ψηφιακή) και το αποτέλεσμα ήταν μια απογοήτευση, στο site: http://www.nightimeuk.com/mobile/editors/wallpaper.html έχει ένα καταπληκτικό EDITOR για όλα τα κινητά αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ακόμα S700, εγώ όμως το δοκίμασα και στην ερώτηση τι κινητό έχω ανέφερα Κ700, η φωτό που μετέτρεψα και μετέφερα στο S700 μπορεί να ήταν λίγο μικρότερη αλλά ήταν πεντακάθαρη, οπότε λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valandis (10 Νοέ. 2004 , 08:55)

 

Ρε μάγκες όποιος γουστάρει το αγοράζει όποιος έχει αντιρήσεις ας πάρει ένα ΝΟΚΙΑ. Το IMAGE EDITOR που έχει το CD είναι πατάτα, μετέφερα φωτό από το PC (τις οποίες τις είχα τραβήξει από ψηφιακή) και το αποτέλεσμα ήταν μια απογοήτευση, στο site: http://www.nightimeuk.com/mobile/editors/wallpaper.html έχει ένα καταπληκτικό EDITOR για όλα τα κινητά αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ακόμα S700, εγώ όμως το δοκίμασα και στην ερώτηση τι κινητό έχω ανέφερα Κ700, η φωτό που μετέτρεψα και μετέφερα στο S700 μπορεί να ήταν λίγο μικρότερη αλλά ήταν πεντακάθαρη, οπότε λίγο υπομονή.

 

Το editor που βρηκες πρεπει να ειναι οντως καλο,δοκιμασε να δηλωσεις σαν τηλ το p900, ;) νομιζω οτι τοτε θα βγαλει τις φωτο στο σωστο μεγεθος

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και το telefoncity θα έχει σίγουρα χαμηλότερη τιμή από το πλαίσιο, εν τούτοις δεν είχαν παραλάβει μέχρι σήμερα και δεν ήξεραν μέχρι πότε θα το έχουν. Οπότε, η υπομονή μου δεν βάσταξε άλλο και το παρήγγειλα. Η προσμονή για την παραλαβή του αύριο είναι κάτι περισσότερο από γλυκιά και αγωνιώδης. Μετά από 5 μήνες επιτέλους στα χέρια μου. Ανεξάρτητα από τα αρνητικα αλλά εμπαθή σχόλια, η σχολή SE αποδεικνύει πόσο περισσότερο υπερέχει στην σύλληψη και κατασκευή κινητών που εντυπωσιάζουν και αφήνουν ιστορία. Αύριο τα νεότερα όταν θα το έχω στα χέρια μου. Μεγειά μας!
Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

se ti megethos einai kala na vgazoume fotografies? epidi ews tora oi fotos mou den einai oso kathares opos nomiza, ta koitaksa sto pc kai einai kapos xalia, kanena kolpo na vgazoume orees fotos? me ta settings? ti pezete? auto? oi prepi na to alzo ka8e fora, a kai vrika ena kammeno pixel!!! ti na kano? einai 1! eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

το απέκτησα και μοιράζομαι μαζί σας τη χαρά. το πήρε και ο κολλητός μου. νομίζω ότι μετά από 11 χρόνια κινητών στην ελλάδα, είναι το απόλυτο κινητό...περιμένω να φορτίσει και θα ανεβάσω φωτογραφίες
Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη ευχαρίστηση...σόρρυ που σας κουράζω...αλλά το περίμενα τόσο καιρό...το χω δίπλα μου τώρα και περνάμε πολύ καλά οι 2 μας...και επειδη θα με πείτε πυροβολημένο, ομολογώ πως ήτο αντίκειμενο πόθου από την πρώτη στιγμή της εξαγγελίας του...μπράβο τους πάντως...μελανό σημείο ακόμα το ς...να δούμε πότε θα το φτιάξουν αυτό εκτός αν κάποιος ξέρει κάτι...
Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

eilikrina den mporo na katalabo giati den ebalan symbian sto kinhto ?

ego pantos den dino me kamia panagia 600 euro gia na paro kinhto xwris symbian ! an kai ta SE einai poli pio skilia apo to Nokia h mama SE den mporei na sproksei sthn agora ena antagonistiko kinhto ! krima !

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Smoky_B (11 Νοέ. 2004 , 14:34)

 

eilikrina den mporo na katalabo giati den ebalan symbian sto kinhto ?

ego pantos den dino me kamia panagia 600 euro gia na paro kinhto xwris symbian ! an kai ta SE einai poli pio skilia apo to Nokia h mama SE den mporei na sproksei sthn agora ena antagonistiko kinhto ! krima !

 

 

 

Μια παρακληση.

Τι ακριβως κανει το Symbian και βλεπω καποιους φιλους να το γραωουν συνεχεια.?

Εγω, αν και εχω κινητω πανω απο 6 χρονια, δεν εχω ασχοληθει πολυ μ" αυτο.( Αν μου λεγατε για κανα αυτοκινητο)!

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου παιδιά. Αν υπάρχουν ερωτήσεις θα χαρώ να τις απαντήσω.

 

Εκ πρώτης όψεως, είναι το κορυφαίο μη smartphone της αγοράς. Τα θετικά του είναι... όλα όσα έχει.

 

Αρνητικά το μεγάλος πάχος, το ελαφρώς αργό μενού και η μέτρια έως μικρή αυτονομία. Σας "ακούω"... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. απο το μενου του Τ68i, που εχω, ειναι αργοτερο?

Και ποσο λιγη αυτονομια εχει?

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Theodore41 (11 Νοέ. 2004 , 14:36)

 

Μια παρακληση.

Τι ακριβως κανει το Symbian και βλεπω καποιους φιλους να το γραωουν συνεχεια.?

Εγω, αν και εχω κινητω πανω απο 6 χρονια, δεν εχω ασχοληθει πολυ μ" αυτο.( Αν μου λεγατε για κανα αυτοκινητο)!

 

Θοδωρος.

 

symbian ine to logistiko tou opos leme windows xp , windows 98. esti kai me ta kinita iparxoun 5-7 diaforetika OperationSystems= os
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Theodore41 (11 Νοέ. 2004 , 17:36)

 

Δηλ. απο το μενου του Τ68i, που εχω, ειναι αργοτερο?

Και ποσο λιγη αυτονομια εχει?

 

Θοδωρος.

 

gnwrizontas oti to t68i exei thn megaluterh autonomia se kinhto peripou 2 fores mikroterh autonomia. bebea prepei na exeis up'opsin ta xrwmata kai thn megalh othonh. sto peripou panta etsi !

nai to t68i einai poli argo , poli argo omos , sou bgainei h psixh na graseis sms h na pareis thl . apla einai poli omorfo !

:ninja:

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις. Επειδή η τελευταία εμπειρία που είχα με κινητό SonyEricsson ήταν με το Τ610 - που αν και με οθόνη 65Κ δεν είχε και την καλύτερη ευκρίνεια - θα ήθελα να μάθω αν τα 262Κ του S700 είναι ικανοποιητικά. Δεν εννοώ σε βαθμό Sharp/Samsung αλλά ρε παιδί μου να είναι ευκρινής η οθόνη! Επίσης θα ήθελα να μάθω αν αληθεύει η τιμή του. Άκουσα ότι έχει κάπου στα 600 Ε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VeCo (11 Νοέ. 2004 , 22:53)

 

Παιδιά έχω δύο ερωτήσεις. Επειδή η τελευταία εμπειρία που είχα με κινητό SonyEricsson ήταν με το Τ610 - που αν και με οθόνη 65Κ δεν είχε και την καλύτερη ευκρίνεια - θα ήθελα να μάθω αν τα 262Κ του S700 είναι ικανοποιητικά. Δεν εννοώ σε βαθμό Sharp/Samsung αλλά ρε παιδί μου να είναι ευκρινής η οθόνη! Επίσης θα ήθελα να μάθω αν αληθεύει η τιμή του. Άκουσα ότι έχει κάπου στα 600 Ε...

 

 

H οθόνη του αγγίζει χαλαρά την οθόνη του Sharp... Χαλαρότατα...

 

Χάρμα οφθαλμών πραγματικά. Crystal clear... ;) :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρε παιδια δεν ειναι ακριβο για αυτα που κανει ?

ειδικα τωρα που βγαινουν τα 3G με ιδιες δυνατοτητες multimedia k imaging?? στην ιδια σχεδον τιμη??

 

μαλλον θα πεσει και αλλο η τιμη του ...η SE το υπερτιμησε λιγακι στην αρχη (δεν ειναι κ η μονη βεβαια που το κανει αυτο ) για να ριξει την τιμη του αργοτερα ...

 

πιστευω οτι μια τιμουλα γυρω στα 450 ευρω ειναι ποιο λογικη ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Είναι πανάκριβο κατά τη γνώμη μου... Enjoy πάντως. ;)

 

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/8457

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μολις χθες πηρα το 6260 και ειμαι πολυ χαρουμενος που τελικα πηρα την σωστη αποφαση και δε πηρα το S700!

 

Το κινητο παιδια (6260) ειναι κορυφαιο...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia eime ki ego neos xristis tou s700..

to kinito eine fovero gai kapion pou thelei ena phone camera xoris para polles dinatotites.

apla tha ithela na anafertho ki se 2 bug pu eida stis 2 meres xrisis

1)otan exeis valei kapion ixo poly dynata ,ta kapakia pou prostateuoun tin camera trizoun enoxlitika.

2)otan exeis kapia eiserxomeni klisi,kathisterei na vgei ki i foto an exeis valei ,alla kathysterei ki na vgoun ta options answer ktl. peripou sta 10''

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PANOSGR (12 Νοέ. 2004 , 12:08)

 

Kalispera pedia eime ki ego neos xristis tou s700..

to kinito eine fovero gai kapion pou thelei ena phone camera xoris para polles dinatotites.

apla tha ithela na anafertho ki se 2 bug pu eida stis 2 meres xrisis

1)otan exeis valei kapion ixo poly dynata ,ta kapakia pou prostateuoun tin camera trizoun enoxlitika.

2)otan exeis kapia eiserxomeni klisi,kathisterei na vgei ki i foto an exeis valei ,alla kathysterei ki na vgoun ta options answer ktl. peripou sta 10''

 

 

δηλαδή όταν λες για κάποιον που θέλει ένα phone camera χωρις παρα πολλες δυνατότητες, τι έννοεις??? θέλεις να σου κλείνει και Online dating με ξανθιές? θα περιμένεις μάλλον γιαυτο, σόρρυ, αλλά το κινητό για το μέσο χρήστη είναι πραγματικά υπερβολικό ενώ για τον απαιτητικό είναι σίγουρα ό,τι καλύτερο αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λέφτα...και ναι συμφωνω κάνει αυτά που λες μόνο που δεν είναι bug.....ας ξέρουμε τουλάχιστον τι σημαίνει bug....δεν υπερασπίζομαι το SE αλλά την επιλογή μου...και σχετικά με την τιμή του...ναι πληρώνεις price premium γιατί αυτό ήθελες να πληρώσεις για να ξεχωρίζεις και αυτό σου προσφέρουν...marketing κάνουν και έχουν έτοιμους πελάτες που θα αγοράσουν...όποιος δεν θέλει δεν πληρώνει...όταν το πληρώσεις ξέρεις και τι παίρνεις...

 

Σίγουρα καθυστερεί λίγο να εμφανίσει την εικόνα του καλούντους και την δείχνει μικρή κι όχι πλήρη οθόνη όπως το sharp. Όμως δεν κολλάει ακόμα και στις πρώτες εκδόσεις λογισμικού όπως κάνουν τα siemens της σειράς 65 ας πούμε. Το μόνο πραγματικά ενοχλητικό είναι το s που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το διορθώνουν όπως επίσης και το πληκτρολόγιο που δεν είναι εργονομικό, θα έπρεπε δηλαδή τα πλήκτρα να είναι όλα στην ίδια οριζόντια θέση γιατί μπερδεύεις το * με το 7 κ.λπ.

 

Ωστόσο, overall, το περιμένα 5 μήνες τώρα και πραγματικά μου έδωσε αυτό που ζητούσα ... να πληρώσω

Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cameron (12 Νοέ. 2004 , 14:05)

ενώ για τον απαιτητικό είναι σίγουρα ό,τι καλύτερο αυτή τη στιγμή σε αυτά τα λέφτα...

Αυτο ξαναπες το...Πραγματι πιστευεις οτι ενα τετοιο κινητο καλυπτει ενα απαιτητικο χρηστη.

Και πιστευεις οτι ειναι οτι καλυτερο αγοραζεις σε αυτα τα λεφτα :wacko: :blink:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...