Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο περνάει η ώρα τοσο γίνεται καλύτερα:lol:

 

send from my Leo by Froyo using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσο περνάει η ώρα τοσο γίνεται καλύτερα:lol:

 

send from my Leo by Froyo using Tapatalk

 

κοιτα που γινατε ολοι tapatalkαδες :lol::p:D

 

εγω βλεπω ηρωικο τελος για τα WM το froyo στο leo ηταν η χαριστικη βολη.

 

Περα απο την αυξημενη καπως καταναλωση στην μπαταρια, αν δουλευαν σωστα gps και ΒΤ, ολοι θα τρεχαμε μονιμως android.

Ακομα και απο την καρτα τρεχουν με ικανοποιητικη ταχυτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κοιτα που γινατε ολοι tapatalkαδες :lol::p:D

 

εγω βλεπω ηρωικο τελος για τα WM το froyo στο leo ηταν η χαριστικη βολη.

 

Περα απο την αυξημενη καπως καταναλωση στην μπαταρια, αν δουλευαν σωστα gps και ΒΤ, ολοι θα τρεχαμε μονιμως android.

Ακομα και απο την καρτα τρεχουν με ικανοποιητικη ταχυτητα.

 

Εχεις χασει επεισόδια μαλλον. To gps δουλευει απροβληματιστα. Εκανα ταξιδι στην Λαμια (που δεν ξερω την τυφλα μου) και με πηγε καρφι. Sygic Mobile Maps 10 :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την froyo 2.2 με ποιο zimage να την δοκιμασω ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση:

dolphin ειναι ο built in web browser,ή

καποιος αλλος που κατεβαζετε απο το market;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλιππε.

αποσυμπιεζω το torrent, τα βαζω στην storage card μεσα σε εναν φακελλο Android, αντιγραφω και το zimage Που μου εδωσες μεσα στον φακελο Android και ειμαι ετοιμος ?

την αλλη φορα μου ειχες δωσει Link και για ενα rootfs.img και να το βαλω κι'αυτο μεσα.

τωρα δεν το χρειαζεται ?

 

sorry που ρωταω ξανα αλλα μεχρι να μαθουμε καποιος πρεπει να μας φωτιζει :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ευχσριστω και γω για την αμεση απαντηση.

παω να δω τι εδι dolphin λοιπον.

πσντως καο biiltin δεν ειναο ασψημος

Link to comment
Share on other sites

στην froyo 2.2 που κατεβασα δεν εχει μεσα το CLRCAD.exe.

δεν χρειαζεται σ'αυτη την εκδοση ?

τρεχω μονο το haret ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

To τροποποιημενο rootfs ειναι αν θες να εχεις προσβαση σαν root user στο λειτουργικο. Το CLRCAD.exe το θες για ηχο. Βαλτο και αυτο. Για μενα καλυτερα βαλτα ολα και εγκατεστησε ενα απο τα cabακια στο xda για να το πατας και να τα τρέχει αυτο με την σειρα (CLRCAD.exe --> HARET.exe) και να μπουταρεις πιο ευκολα ;)

 

Edit: Απλα προσεξε αν βαλεις το τροποποιημενο rootfs να ειναι καταλληλο για την εκδοση. Αν η συσκευη σου ειναι ευρωπαϊκη (λογικα ειναι) βαλε το zImage που σου εδωσα, αλλιως βαλε αυτο απο 23/5

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοιτα που γινατε ολοι tapatalkαδες :lol::p:D

 

εγω βλεπω ηρωικο τελος για τα WM το froyo στο leo ηταν η χαριστικη βολη.

 

Περα απο την αυξημενη καπως καταναλωση στην μπαταρια, αν δουλευαν σωστα gps και ΒΤ, ολοι θα τρεχαμε μονιμως android.

Ακομα και απο την καρτα τρεχουν με ικανοποιητικη ταχυτητα.

 

Εχεις δίκιο Κώστα,δεν είναι τυχαία άλωστε η αλματώδης άνοδος των συσκευών με Android παγκοσμίως.

 

Το λειτουργικό είναι προσεκτικά φτιαγμένο και μπορείς να κάνεις με αυτό τα πάντα σε συνδυασμό με τις απαραίτητες εφαρμογές που υπάρχουν ήδη στο market και απο ότι φαίνεται θα αυξάνονται με γοργούς ρυθμούς.

 

Προσωπικά μιλώντας εδώ και 2,3 μέρες που το έχω βάλει και το δοκιμάζω ,κατεβάζωντας apps απο το market δεν μου έχουν λείψει καθόλου τα windows!!!!!

 

Το αδύνατο του σημείο ακόμα είναι τα προγράμμτα πλοήγησης.βλέπετε έχουμε καλομάθει που μπορούμε να τα έχουμε όλα στα windows.

Αλλά και αυτό θέμα χρόνου είναι.

 

Το δίλημα για το προσεχές διάστημα είναι το εξής :νέα συσκευή με Android η το HD2 με XDA-Android ??:):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο Κώστα,δεν είναι τυχαία άλωστε η αλματώδης άνοδος των συσκευών με Android παγκοσμίως.

 

Το λειτουργικό είναι προσεκτικά φτιαγμένο και μπορείς να κάνεις με αυτό τα πάντα σε συνδυασμό με τις απαραίτητες εφαρμογές που υπάρχουν ήδη στο market και απο ότι φαίνεται θα αυξάνονται με γοργούς ρυθμούς.

 

Προσωπικά μιλώντας εδώ και 2,3 μέρες που το έχω βάλει και το δοκιμάζω ,κατεβάζωντας apps απο το market δεν μου έχουν λείψει καθόλου τα windows!!!!!

 

Το αδύνατο του σημείο ακόμα είναι τα προγράμμτα πλοήγησης.βλέπετε έχουμε καλομάθει που μπορούμε να τα έχουμε όλα στα windows.

Αλλά και αυτό θέμα χρόνου είναι.

 

Το δίλημα για το προσεχές διάστημα είναι το εξής :νέα συσκευή με Android η το HD2 με XDA-Android ??:):lol::lol:

Εγω φιλε ηδη παρελαβα την πρωτη μου συσκευη android ;).

Κραταω και το Leo βεβαια γιατι καμια συσκευη απ οσες τρεχουν android δεν εχει την ποιοτητα του. Μιλω γι αυτες που κυκλοφορουν ευρωπη γιατι στην αμερικη υπαρχει το evo και το Droid της motorola.

 

Προτιμησα το Galaxy απο το Desire για δικους μου λογους που εχουν να κανουν με την οθονη και την εμφανιση του Desire.

Δεν ξερω γιατι αλλα το design που καθιερωσε η HTC σε ολες τις android εκτός του Legend, δεν μ αρεσει καθολου.

Το sense σε κανει να νομιζεις οτι εχεις και παλι windows mobile.

Αγοραζοντας το θα ημουν συνεχεια στην πριζα για νεες ρομ κλπ κλπ.

Ας κανουμε λιγο διαλειμα απ αυτα.

 

Βεβαια το Galaxy εχει αλλα μειον ομως μ αρεσει η οθονη του, το interface του και η εμφανιση του με εξαιρεση το γυαλιστερο καπακι.

Εμπιστευομαι την samsung σαν ποιοτητα κατασκευης καθως δεν ειναι λιγα τα παραδειγματα που εχω απο συσκευες που μετα απο χρονια αντεχουν στην χρηση και μαλιστα συρταροτες.

 

Φυσικα δεν εχει την υποστηριξη του XDA αλλα δεν μ ενδιαφερει και πολυ. Δεν μπαινω στα android για να συνεχισω αυτο που κανουμε τοσο καιρο στα WM.

Απλα η samsung δεν εχει την εμπειρια της HTC στα smartphones κατι που ειχαμε δει και στο ΟΜΝΙΑ.

 

Το σιγουρο ειναι οτι θα το κρατησω μεχρι τον Νοεμβριο. Οταν κυκλοφορισει η επομενη γενια θα αποφασισω τι θα κανω.

Φυσικα χανω καποια χρηματα, αλλα για μενα εδω που βρισκομαι δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια διασκεδασης, οποτε ειναι ενα απο τα λιγα χομπι που εχω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δίλημα για το προσεχές διάστημα είναι το εξής :νέα συσκευή με Android η το HD2 με XDA-Android ??:):lol::lol:

 

Για εμένα πάλι δεν είναι καθόλου δίλημμα. Θέλεις android συσκευή... αγοράζεις μια τέτοια. Θέλεις windows mobile... το HD2 είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου εμφανιζει μπλε οθονη στην froyo 2.2 ?

στην αρχη εβαλα μια καρτα 512mb. σταματουσε γιατι δεν ειχε χωρο απ'οτι καταλαβα.

τωρα εβαλα μια 2gb αλλα παλι μπλε οθονη.

μερικες φορες παλι κατα το πρωτο φορτωμα μου εγραφε μετα απο 2-3 οθονες οτι δεν εβρισκε στο root το rootfs.

δεν μπορω να καταλαβω τι κολπα θελει :(.

 

επισης στον οδηγο που υπαρχει στην πρωτη σελιδα (απο το xda) δεν αναφερει οτι πρεπει να αντιγραψουμε το zimage μεσα.

γιατι ακριβως το κανουμε αυτο ? καποιος να μου εξηγησει αν ειναι ευκολο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που μου εμφανιζε μπλε οθονη, εκανα φορματ στην καρτα και λυθηκε...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει και το gps τωρα πρεπει να μαθουμε την διαδικασια να περασουμε το sygic για να πλοηγουμαστε με αυτο,κατεβασα μια εκδοση την εγκατεστησα αλλα μολις παει να ανοξει με πεταει εξω..Αν ξερει καποιος ας στειλει κανενα email

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω αγανακτήσει πραγματικά !!!!ενω παίζουν ολα τα buid.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ με τιποτα λεμε ουτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙΡΟΥ !!!! πάω να τρελαθώ !!! εαν μπορεί κανεις να ανεβάσει τα αρχεια του δροιδ του που του παίζουν με internet θα ήμουν υπόχρεος .... και να σκεφτει κανεις οτι το wifi το βρισκει για την πλακα και δεν εχει password....
Link to comment
Share on other sites

γιατι μου εμφανιζει μπλε οθονη στην froyo 2.2 ?

στην αρχη εβαλα μια καρτα 512mb. σταματουσε γιατι δεν ειχε χωρο απ'οτι καταλαβα.

τωρα εβαλα μια 2gb αλλα παλι μπλε οθονη.

μερικες φορες παλι κατα το πρωτο φορτωμα μου εγραφε μετα απο 2-3 οθονες οτι δεν εβρισκε στο root το rootfs.

δεν μπορω να καταλαβω τι κολπα θελει :(.

 

επισης στον οδηγο που υπαρχει στην πρωτη σελιδα (απο το xda) δεν αναφερει οτι πρεπει να αντιγραψουμε το zimage μεσα.

γιατι ακριβως το κανουμε αυτο ? καποιος να μου εξηγησει αν ειναι ευκολο ?

 

Καλημερα, Αντωνη του Darkstone η του Dan froyo φορας?

Του Darkstone την δουλευω χωρις κανενα προβλημα στην καρτα που ειχε το hd μεσα του απο μαμα, ναι αυτην με τα 2gb χωρις κανενα προβλημα!

Αλλα προσεξε, το εχω ξαναφραψει

1) copy-paste ολον τον φακελο (android, οχι χυμα) και μην αλλαζεις τιποτα ουτε καν το zimage! Αυτο που εχει ηδη μεσα 23/7 δουλευει καλυτερα απο το τελευταιο.

2) Εγκατεστησε το jmz dualboot λυνει πολλα προβληματα, σε ρωταει κατευθειαν για ποιο boot θελεις ακομα και μετα απο soft reset!

Eλπιζω να σε βοηθησει αυτο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πάλι δεν είναι καθόλου δίλημμα. Θέλεις android συσκευή... αγοράζεις μια τέτοια. Θέλεις windows mobile... το HD2 είναι μονόδρομος.

 

Αν τα θες και τα δυο ομως? :lol:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν τα θες και τα δυο ομως? :lol:

Θελουμε και τα 2.............+1000

HD2 και παλι HD2!!!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια στου darkstone froyo δουλευει το gps?

ρωταω γιατι στην σελιδα που το κατεβαζω λεει οτι δεν δουλευει.

μηπως υπαρχει καποια εξελιξη και δουλευει με καποια εξτρα διαδικασια?

 

edit.

διαβαζοντας καλυτερα ,νομιζω το βρηκα οτι δουλευει.

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν τα θες και τα δυο ομως? :lol:

 

Και τα δύο τα θέλεις για να περνάς την ώρα σου για να κάνεις δοκιμές, όχι για να έχεις μια λειτουργική συσκευή, σταθερή και αξιόπιστη. Αυτό... το πετυχαίνεις με το ένα από τα δύο. Διαλέγεις και παίρνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο τα θέλεις για να περνάς την ώρα σου για να κάνεις δοκιμές, όχι για να έχεις μια λειτουργική συσκευή, σταθερή και αξιόπιστη. Αυτό... το πετυχαίνεις με το ένα από τα δύο. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

μονο με τα wm ετσι γιαννη?με το αλλο οχι ακομη.για να γινει αυτο θα πρεπει να φλασαρουμε κανονικα android σαν να βαζουμε ρομ με wm.να μην bootαρει αλλα να ξεκιναει κανονικα.αν κανω λαθος διορθωσε με

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...