Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τι ειδα στα logs των dev, υπάρχει στα χαρτια fix για την φωνη (echo, white background noise) και ηδη φτιάξανε την αργη συνδεση με του data σε 3g. Αρα μαλλον καλα παμε :p

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mattcfroyorc1.2

[bUILD] [28.07.2010] [mattc Leo + Froyo w/Sense RC1.2] [Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #71]

 

 

δοκιμαζω αυτη σημερα,ειναι με sence και μεχρι στιγμης(αν αφαιρεσεις την ωρα που συγχρονιζε παραλληλα gmail(contacts+ calendar),facebook,twitter που ειχε γονατισει το κινητο :lol:

φαινεται πολυ καλη,τοσο που λεω να μην μπουταρω για λιγο windows και να την κρατησω για δοκιμη:)

 

παντως καθε μερα που ερχεται και ειναι πιο καλη απο την προηγουμενη στο android development για το λεο απο τους xda :blink:

 

αντε και bootable rom συντομα :happy:

εγώ έχω πρόβλημα με αυτο το buid... δεν βρίσκει την τοποθεσία μου και δεν βλέπω ιντερνετ ενώ συνδέεται στο wifi... καμια ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευετε θα φτασει η στιγμη να φλασαρουμε κανονικα android σαν να ειναι wm rom καποια στιγμη?να ειναι εντελως απροβληματιστη και να κραταμε αυτην για μερες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευετε θα φτασει η στιγμη να φλασαρουμε κανονικα android σαν να ειναι wm rom καποια στιγμη?να ειναι εντελως απροβληματιστη και να κραταμε αυτην για μερες?

 

εγω το πιστευω Τολη.

 

θελω να το πιστευω...με την μεχρι τωρα προοδο,οι πιθανοτητες ειναι παρα πολλες στο να το πετυχουν τα παιδια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Mακαρι να γινει θα ειναι super επιτυχεια απο τους developers...

 

Θα δοκιμασω το build που ανεφερε ποιο πριν ο Δημητρης μου φαινεται, ετσι για να περασει η ωρα:p

 

Παντως με το froyo 2.2 του darkstone δουλευει αξιοπρεπεστατα μεχρι τωρα.. Tο ειχα σημερα ολη μερα και χωρις κολημα η κατι αλλο... Απλα ειναι λιγο lagy και μαλλον οχι για καθημερινη χρηση..

 

Το δειξα και σε εναν Ολλανδο συναδελφο το πρωι και μου λεει αποκλειεται, ειναι skin η walpaper:D

 

Και το κορυφαιο , μετα τη δουλεια πηγαμε σε ενα καφε για ενα μπυρακι και ενας διπλα μου μου λεει ΄- Ποιο ειναι ? Το νεο iphone :!::!::!::lol:

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμάζω αυτό που πρότεινε ο Δημήτρης......μακάρι να μπορέσουμε να έχουμε κάτι αξιόλογο για καθημερινή χρήση...θα αργησουμε να πάρουμε άλλο κινητό...και πόσταρα από λεό με android....άχα αχα Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκιμάζω αυτό που πρότεινε ο Δημήτρης......μακάρι να μπορέσουμε να έχουμε κάτι αξιόλογο για καθημερινή χρήση...θα αφήσουμε να πάρου άλλο κινητό...και πόστα από λεό με ανόι....άχα αχα

 

βγαλε την αυτοματη διορθωση Κωστη :D

 

καλημερα :)

 

edit

 

και κατι νεο :)

πολυ καλο εστω και αν δεν δουλευει παντου ακομη ;)

 

zImage with INCREASED RAM to 384 mb

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=738753

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μας βλεπω συντομα με γραμμη εντολων σε linux και αρχιζω να γουσταρω απο τωρα !!!!

ισως το android να ειναι τελικα πιο παραμετροποιησιμο σε σχεση με τα wm και να μας τραβηξει απο τα wm.

σιγουρα ομως ειναι νωρις ακομα. τουλαχιστον για μενα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη ιμμιτασιον μπαταρία που έχω για το hd2 και δε φορτίζει στα wm,στο froyo φορτίζει κανονικά :blink: Kαι παρατηρώ ότι ναι μεν φορτίζει πιο αργά(και με την κανονική μπαταρία) αλλά ζεσταίνεται και λιγότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει το desire v5 όλα δουλεύουν άψογα αλλά στη φωτογραφία δεν παίζει το φλάς, και όχι η μπαταρία μου δεν είναι χαμηλά.....:lol:

 

Δοκίμασα και το froyo rc1, pr1, και γενικότερα ότι υπήρχε και σε όλες τις εκδόσεις μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα: ενώ εδώ το φλάς παίζει κανονικά η φωτογραφίες βγαίνουν ελαφρώς παραμορφωμένες....τι εννοώ.

Αν τραβήξω με το κινητό κάθετα τις φωτογραφίες τις τραβάει λίγο προς τα πάνω κάτι σαν slim effect...και όταν τραβήξω με wide οθόνη τα αντικείμενα τα τραβάει στα πλάγια :confused:

Η θα παχαίνει η θα αδυνατίζει.....:lol:

 

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος η μόνο στο δικό μου το κάνει;;;:mad:

Βασικά θα προτιμούσα την desire έκδοση που έχει εκπληκτικό ελληνικό πληκτρολόγιο....οπότε όποια βοήθεια δεκτή :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και στην froyo μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο που δουλεύει άψογα.

Πιο άψογα δλδ δεν γίνεται !!!

 

 

Sent from my froyo with tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στην froyo μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο που δουλεύει άψογα.

Πιο άψογα δλδ δεν γίνεται !!!

 

 

Sent from my froyo with tapatalk

 

Ποιό είναι; Και άν μπορείς ένα link....

Με τη φωτογραφική όμως δεν σου κάνει εσένα αυτές τις παραμορφώσεις;;;:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ ειναι το πληκτρολογιο...Εμενα με την froyo δουλευει αψογα η φωτογραφικη και το φλας

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο στο πρωτο ποστ λεει οτι πρεπει να κανουμε εγκατασταση δυο αρχεια... Εμενα το δευτερο, με εναν explorer που χρησιμοποιησα δεν μου το ανοιγει... Λετε να φταιει ο explorer?:confused:

 

Εdit: Μολις εβαλα την Desire!! Ειναι πανεμορφη με μια πρωτη ματια!!:O:D:happy:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο εγώ το εγκατέστησα κανονικά μέσω του linda file manager που υπάρχει σε όλα τα build.Στο desirebuild δε κατάφερα ακόμη να λειτουργήσω το gps.Παρόλο που κατάφερα να περάσω την βιβλιοθήκη στο σύστημα με τo android sdk,δε λειτουργεί.Eνας λόγος που χρησιμοποιούσα το desire build ήταν ότι μου έδινε flash στον dolphin browser,ενώ στο froyo δε μου το έβγαζε.Κατέβασα από το market το adobe flash player beta και τώρα είναι οκ και στο froyo.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καταφερε κανένας να συνδεθεί στο ιντερνετ με ανδροιδ????βλέπει το wifi συνδέεται αλλά δεν έχω ούτε ιντερνετ , ούτε καιρό , ούτε facebook? καμια έκδοση που λειτουργεί?? 1.66 stock rom με 2.12.50.2.2 ραδιο.... :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαλαρωστε :lol:

 

δεν ειναι ρομς για να δουλεψετε το κινητο σας κανονικα!!μην τρελαινοσαστε....

 

ποιο πολυ εισαγωγη για τους αδαεις στα ανδροειδες ειναι αυτη η κινηση παρα για να γινει το λεο android device;)

 

βλεπω πολυ αγχος και ταλαιπωρια ...:confused:δεν καταλαβαινω τον λογο αυτης της αντιμετωπισης...δεν υπαρχει λογος να το βλεπετε ετσι...ειναι απλα ενα νεο παιχνιδι αυτη η κινηση του android port στο λεο... μεχρι να λειτουργησουν ολα σωστα εχουμε δρομο,αλλα πανω απο ολα χαλαρωστε και απλα πειραματιστειτε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια καταφερε κανένας να συνδεθεί στο ιντερνετ με ανδροιδ????βλέπει το wifi συνδέεται αλλά δεν έχω ούτε ιντερνετ , ούτε καιρό , ούτε facebook? καμια έκδοση που λειτουργεί?? 1.66 stock rom με 2.12.50.2.2 ραδιο.... :(

 

Εγω εχω κανονικα και internet μεσω mobile data και wifi.

 

Energy ROM COM5 branch 24 Jul

Radio: 2.11.50.26

Darkstone FroYo + Cotulla zImage 25/7/10

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανονικα και internet μεσω mobile data και wifi.

 

Energy ROM COM5 branch 24 Jul

Radio: 2.11.50.26

Darkstone FroYo + Cotulla zImage 25/7/10

 

φιλιππε ποια ειναι να την περασω γιατι εχω data plan?

Link to comment
Share on other sites

Αυτην που εχεις στην υπογραφη σου. Αλλαξε το radio μηπως και... Αλλα τσεκαρε πρώτα τα APN settings μηπως τα εχεις off... Δεν ειχα ποτε πρόβλημα με το net απο την πρώτη στιγμη. Λογικα κατι δεν ειναι σωστα ρυθμισμένο στα data/APN settings σου

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτην που εχεις στην υπογραφη σου. Αλλαξε το radio μηπως και... Αλλα τσεκαρε πρώτα τα APN settings μηπως τα εχεις off... Δεν ειχα ποτε πρόβλημα με το net απο την πρώτη στιγμη. Λογικα κατι δεν ειναι σωστα ρυθμισμένο στα data/APN settings σου

 

οκ φιλιππε.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο εγώ το εγκατέστησα κανονικά μέσω του linda file manager που υπάρχει σε όλα τα build.Στο desirebuild δε κατάφερα ακόμη να λειτουργήσω το gps.Παρόλο που κατάφερα να περάσω την βιβλιοθήκη στο σύστημα με τo android sdk,δε λειτουργεί.Eνας λόγος που χρησιμοποιούσα το desire build ήταν ότι μου έδινε flash στον dolphin browser,ενώ στο froyo δε μου το έβγαζε.Κατέβασα από το market το adobe flash player beta και τώρα είναι οκ και στο froyo.

 

Χρηστο για δες μεσα στις ρυθμισεις μηπως εχεις κλειστο το GPS ετσι την πατησα και εγω με την froyo και μετα που το ανοιξα κλειδωσε σχεδον αμεσως

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά ο dolphin δεν παίζεται!

Κοίτα να δεις που θα ψάχνω για desire...:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο για δες μεσα στις ρυθμισεις μηπως εχεις κλειστο το GPS ετσι την πατησα και εγω με την froyo και μετα που το ανοιξα κλειδωσε σχεδον αμεσως

Ανοιχτό είναι κανονικά.Απλά δε ξέρω αν έχω περάσει σωστά την βιβλιοθήκη στο system.ext2.Τελοςπάντων.Το froyo είναι και γρηγορότερο και σταθερότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...