Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλιππε εγω εχω data plan απο vodafone.πως παιρνει τις ρυθμισεις?στην αρχη επελεξα μονο wi fi και τωρα μαλλον δεν τις εχει.εχω 500mb τον μηνα οποτε εχω να χαλασω! Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικα. Αν διαβασες πιο πανω ειπα οτι το HD2 δεν εκανε καν boot με την μαμα rom. Μου αρεσει να πειραζω τα πάντα και μιας και το HD2 ειναι προσωπικο τηλέφωνο, του εχω αλλάξει τα πέταλα :lol:

 

 

 

Εχω την DeFrost 2.5, με τις εξής εφαρμογές:

 

r1ddl3r's Apps on the HTC Desire

 

Phone: HTC Desire

42 total, 34 free (80%), 8 paid (19%), 51MB total size, $38.96 total price

 

 

 

View this app list on AppBrain

 

Αυτην την στιγμή με το παλιο a2sd (μιας και οι περισσότεροι δεν εχουν κανει την αναγκαια μετατροπη για την FroYo) εχω 109mb ελευθερη. Ειναι ταχυτατη και το WiFi hotspot δουλευει εξαιρετικα.

 

Θα σου πρότεινα ομως να περιμενεις 2-3 μηνες γιατι ερχονται καλυτερες συσκευες (Desire HD πχ). Εκτος και αν το θες για παιχνίδι :cool:

 

θα με κανεις να παω να παρω desire Φιλιππε :D

 

2 βηματα ειμαι απο την αποκτηση του..

 

1ον.ειναι να παρω την αποφαση:happy:

2ον. να βρω τα λεφτα :wacko::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Αν διαβασες πιο πανω ειπα οτι το HD2 δεν εκανε καν boot με την μαμα rom. Μου αρεσει να πειραζω τα πάντα και μιας και το HD2 ειναι προσωπικο τηλέφωνο, του εχω αλλάξει τα πέταλα :lol:

 

 

 

Θα σου πρότεινα ομως να περιμενεις 2-3 μηνες γιατι ερχονται καλυτερες συσκευες (Desire HD πχ). Εκτος και αν το θες για παιχνίδι :cool:

 

Σε 3 μηνες θα εχω αλλαξει και το desire:lol:

Ξερω διαβασα για την αλλαγη στις οθονες.

Το θεμα ειναι οτι εγω εδω που ειμαι δυσκολα μπορω να αγορασω και να πουλησω. Η θα πρεπει να περιμενω τελος Οκτωβρη που ερχομαι ελλαδα η το Πασχα η το καλοκαιρι που με επισκεπτονται συγγενεις.

 

Οποτε δεν μπορω να κανονισω τις αγορες μου συμφωνα με το ποτε βγαινει μια συσκευη.

 

Αφου αποφασισα να δωσω τον Λεοντα πρεπει να το κανω τωρα γιατι οσο περναει ο καιρός θα χανω περισσοτερα. Τωρα ειναι 5 μηνων τον Οκτωβρη θα ειναι παλιοτερο και θα βγαινει το νεο μοντελο με με windows series7.

 

Οποτε η πουλαω τωρα η το κραταω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φιλιππε εγω εχω data plan απο vodafone.πως παιρνει τις ρυθμισεις?στην αρχη επελεξα μονο wi fi και τωρα μαλλον δεν τις εχει.εχω 500mb τον μηνα οποτε εχω να χαλασω!

Ακομα στο HD2 δεν δουλευει γιατι λειπουν τα iptables απο τον kernel. Στο desire απλα πατας το wifi spot δινεις κωδικους και μετα συνδεεις την συσκευη που θες να παρει internet σαν να συνδεεσαι σε ενα wifi router

 

Σε 3 μηνες θα εχω αλλαξει και το desire:lol:

Ξερω διαβασα για την αλλαγη στις οθονες.

Το θεμα ειναι οτι εγω εδω που ειμαι δυσκολα μπορω να αγορασω και να πουλησω. Η θα πρεπει να περιμενω τελος Οκτωβρη που ερχομαι ελλαδα η το Πασχα η το καλοκαιρι που με επισκεπτονται συγγενεις.

 

Οποτε δεν μπορω να κανονισω τις αγορες μου συμφωνα με το ποτε βγαινει μια συσκευη.

 

Αφου αποφασισα να δωσω τον Λεοντα πρεπει να το κανω τωρα γιατι οσο περναει ο καιρός θα χανω περισσοτερα. Τωρα ειναι 5 μηνων τον Οκτωβρη θα ειναι παλιοτερο και θα βγαινει το νεο μοντελο με με windows series7.

 

Οποτε η πουλαω τωρα η το κραταω.

 

γνωμη μου: το λεοντα μην τον δινεις. Εχει να δωσει πολλα σαν συσκευη. Αφου τωρα κανεις την δουλεια σου κρατα τον και ασε την εναλλακτικη του να βαλεις αργότερα αλλο λειτουργικο (που ΘΑ ΓΙΝΕΙ κοβω το κεφαλι μου).

 

Τα WP7 θα ειναι πατατα στην 1η υλοποιηση το υπογραφω. Δες τα σαν τα Vista. Μπορει να ειναι καλα σαν eye candy αλλα απο λειτουργικοτητα-χρησιτκοτητα ειναι σαν να γυρνας σε εποχη iPhone 1-2G.

 

Αν πας σε android αυτην την στιγμη το Desire ειναι κορυφη σαν hardware, μετριο σαν υλοποιηση (βλεπε PenTile οθόνη και πλαστικα καπακια) Ερχομενος απο τον Λεοντα, τουλαχιστον σε ποιοτητα κατασκευης θα σε απογοητευσει. Αλλα σαν δυνατοτητες ειναι πολυ καλο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

γνωμη μου: το λεοντα μην τον δινεις. Εχει να δωσει πολλα σαν συσκευη. Αφου τωρα κανεις την δουλεια σου κρατα τον και ασε την εναλλακτικη του να βαλεις αργότερα αλλο λειτουργικο (που ΘΑ ΓΙΝΕΙ κοβω το κεφαλι μου).

 

Τα WP7 θα ειναι πατατα στην 1η υλοποιηση το υπογραφω. Δες τα σαν τα Vista. Μπορει να ειναι καλα σαν eye candy αλλα απο λειτουργικοτητα-χρησιτκοτητα ειναι σαν να γυρνας σε εποχη iPhone 1-2G.

 

Αν πας σε android αυτην την στιγμη το Desire ειναι κορυφη σαν hardware, μετριο σαν υλοποιηση (βλεπε PenTile οθόνη και πλαστικα καπακια) Ερχομενος απο τον Λεοντα, τουλαχιστον σε ποιοτητα κατασκευης θα σε απογοητευσει. Αλλα σαν δυνατοτητες ειναι πολυ καλο.

 

αυτο το υπογραφω και εγω παιδια :) ειναι μοναδικη συσκευη αυτη την στιγμη το λεο και δεν ειναι απο τα τηλ που ερχονται και παρερχονται;)

 

αν αποφασισω για το desire,θα ειναι μαζι με το λεο διπλα διπλα!!ειναι πολλα πραγματα που θα μου λειψουν απο το λεο,αν το δωσω για το desire:!:δεν το σκεφτομαι ουτε για αστειο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ακομα στο HD2 δεν δουλευει γιατι λειπουν τα iptables απο τον kernel. Στο desire απλα πατας το wifi spot δινεις κωδικους και μετα συνδεεις την συσκευη που θες να παρει internet σαν να συνδεεσαι σε ενα wifi router

 

 

 

γνωμη μου: το λεοντα μην τον δινεις. Εχει να δωσει πολλα σαν συσκευη. Αφου τωρα κανεις την δουλεια σου κρατα τον και ασε την εναλλακτικη του να βαλεις αργότερα αλλο λειτουργικο (που ΘΑ ΓΙΝΕΙ κοβω το κεφαλι μου).

 

Τα WP7 θα ειναι πατατα στην 1η υλοποιηση το υπογραφω. Δες τα σαν τα Vista. Μπορει να ειναι καλα σαν eye candy αλλα απο λειτουργικοτητα-χρησιτκοτητα ειναι σαν να γυρνας σε εποχη iPhone 1-2G.

 

Αν πας σε android αυτην την στιγμη το Desire ειναι κορυφη σαν hardware, μετριο σαν υλοποιηση (βλεπε PenTile οθόνη και πλαστικα καπακια) Ερχομενος απο τον Λεοντα, τουλαχιστον σε ποιοτητα κατασκευης θα σε απογοητευσει. Αλλα σαν δυνατοτητες ειναι πολυ καλο.

 

αυτο το υπογραφω και εγω παιδια :) ειναι μοναδικη συσκευη αυτη την στιγμη το λεο και δεν ειναι απο τα τηλ που ερχονται και παρερχονται;)

 

αν αποφασισω για το desire,θα ειναι μαζι με το λεο διπλα διπλα!!ειναι πολλα πραγματα που θα μου λειψουν απο το λεο,αν το δωσω για το desire:!:δεν το σκεφτομαι ουτε για αστειο ;)

Σαν να με πεισατε!!

Οχι οτι πιστευω οτι ο Λεοντας θα δουλεψει ποτε σαν συσκευη που προοριζεται για ανδροειδη. Θεωρω οτι χρειαζονται και αλλα πραγματα που πιθανως δεν μπορουν να τα ξεπερασουν οι developers.

 

Αυτο που με κραταει ειναι η ποιοτητα κατασκευης.

Κατι που φωναζω απο την μερα που βγηκε το Desire:

Ποιοτικα δεν ανηκει στην ιδια κατηγορια με τον HD2

 

Απλα ειναι οτι βαρεθηκα να βλεπω τα ιδια μενου και να κανω τα ιδια και τα ιδια πραγματα.

 

Τα 7 και να μπορουμε να τα εγκαταστησουμε στο Λεο, δεν μου κανουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σαν να με πεισατε!!

Οχι οτι πιστευω οτι ο Λεοντας θα δουλεψει ποτε σαν συσκευη που προοριζεται για ανδροειδη. Θεωρω οτι χρειαζονται και αλλα πραγματα που πιθανως δεν μπορουν να τα ξεπερασουν οι developers.

 

Αυτο που με κραταει ειναι η ποιοτητα κατασκευης.

Κατι που φωναζω απο την μερα που βγηκε το Desire:

Ποιοτικα δεν ανηκει στην ιδια κατηγορια με τον HD2

 

Απλα ειναι οτι βαρεθηκα να βλεπω τα ιδια μενου και να κανω τα ιδια και τα ιδια πραγματα.

 

Τα 7 και να μπορουμε να τα εγκαταστησουμε στο Λεο, δεν μου κανουν.

 

Αμα εβλεπες τι ιδιοφυΐα ειναι ο Ρώσσος που το δουλευει μην νομιζεις οτι δεν θα τα καταφέρει. Βλέπεις το HSPL που εχεις εν μέρει αυτος το εφτιαξε ;)

 

Cotulla FTMFW :lol:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαν να με πεισατε!!

Οχι οτι πιστευω οτι ο Λεοντας θα δουλεψει ποτε σαν συσκευη που προοριζεται για ανδροειδη. Θεωρω οτι χρειαζονται και αλλα πραγματα που πιθανως δεν μπορουν να τα ξεπερασουν οι developers.

 

Αυτο που με κραταει ειναι η ποιοτητα κατασκευης.

Κατι που φωναζω απο την μερα που βγηκε το Desire:

Ποιοτικα δεν ανηκει στην ιδια κατηγορια με τον HD2

 

Απλα ειναι οτι βαρεθηκα να βλεπω τα ιδια μενου και να κανω τα ιδια και τα ιδια πραγματα.

 

Τα 7 και να μπορουμε να τα εγκαταστησουμε στο Λεο, δεν μου κανουν.

 

Κωστη,απο οτι βλεπεις εκτος των 6.5.χ που ειχαμε πολυ γρηγορα στο λεο,τωρα παιζουμε ακομη και με αλλο λειτουργικο:) τι να βαρεθεις φιλε μου ?

απο μια συσκευη που με ενα απλο μπουτ αλλαζεις λειτουργικο και οποτε εσυ το θελησεις εισαι παλι πισω στο σταθερο και γρηγορο σου εργαλειο?;)

 

μαλλον ηρθε η σειρα μου να σε συνετισω , οπως εσυ εκανες τοσα χρονια σε μενα:D

 

Αμα εβλεπες τι ιδιοφυΐα ειναι ο Ρώσσος που το δουλευει μην νομιζεις οτι δεν θα τα καταφέρει. Βλέπεις το HSPL που εχεις εν μέρει αυτος το εφτιαξε ;)

 

Cotulla FTMFW

 

Φιλιππε,τωρα με τα φρογιο :happy: στο λεο,δεν το αλλαζω με τπτ:!:

 

και εγω ειμαι σιγουρος οτι θα εχουμε πληρη ρομ σε android (bootable )και συντομα μαλιστα:)

 

οσο για τα 7αρια και εγω δεν τρελαινομαι,ειλικρινα...

για να τα δουλεψουμε (που θα τα δουλεψουμε ΚΑΙ αυτα στο λεο καποια στιγμη) πρεπει να ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτο το "πραγμα" που ειδαμε στην παρουσιαση τους και τα σιχαθηκαμε ολοι μας :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από προσεκτική μελέτη των μέχρι τώρα 8 σελίδων αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ τα android.....:)

Κάτι όμως κάνω λάθος :O.

Να σας πω τι έχω κάνει να μου πείτε τι κάνω λάθος.....

1. Εγκατέστησα το Jmz Android Dual-Boot.

2. Κατέβασα το desire v5 έκανα extract το φάκελο και τον ονόμασα Android, κατέβασα το τελευταίο zImage και έκανα "αντιγραφή και αντικατάσταση" μέσα σε αυτό τον φάκελο.

3. Αντέγραψα το φάκελο στην storage card.

Kαι έκανα επανεκκίνηση και boot android και εδώ και 15 λεπτά κάνει ακόμα boot :mad:

 

Τί έχω κάνει λάθος;;;;:O:O

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι της γνωμης να μην το δωσεις..

Κρατα το και παραληλα παρε και το desire αν σε παιρνει απλα και μονο για να παιξεις λιγο και να περασει η ωρα.. Εγω αυτο σκεφτομαι αλλα το λεο δεν σκοπευω να το δωσω.. Θα το κρατησω για να κανω τα πειραματακια μου :lol::p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από προσεκτική μελέτη των μέχρι τώρα 8 σελίδων αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ τα android.....:)

Κάτι όμως κάνω λάθος :O.

Να σας πω τι έχω κάνει να μου πείτε τι κάνω λάθος.....

1. Εγκατέστησα το Jmz Android Dual-Boot.

2. Κατέβασα το desire v5 έκανα extract το φάκελο και τον ονόμασα Android, κατέβασα το τελευταίο zImage και έκανα "αντιγραφή και αντικατάσταση" μέσα σε αυτό τον φάκελο.

3. Αντέγραψα το φάκελο στην storage card.

Kαι έκανα επανεκκίνηση και boot android και εδώ και 15 λεπτά κάνει ακόμα boot :mad:

 

Τί έχω κάνει λάθος;;;;:O:O

 

βιργινια τι ραδιο εχεις?θελει σχετικα νεο ραδιο

Link to comment
Share on other sites

Στο desire build τα αρχεία πρέπει να είναι χύμα στην sd,στο froyo σε φάκελο android

Για μεταφορά αρχείων από και προς το pc μέσω wifi υπάρχει το swiftp από το market.Η λειτουργία του είναι παρόμοια με το wifi remote access για τα wm.

Link to comment
Share on other sites

Nα πω και εγω την εμπειρια μου λοιπον καθως σημερα επαιξα λιγο.. Καταρχην εχω την miri dinik v17.6 και ραδιο το 2.12.. Kαι εβαλα το froyo 2.2 χωρις sense ui..

 

Τελικα δεν βρηκα την παλια καρτα μνημης και δουλεψα με την υπαρχον class6 8gb..

Oι πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες, Για να μπουταρει δεν εκανε πανω απο ενα λεπτο!!, οι κλησεις δουλευουν κανονικα και το wifi το ιδιο, και αρκετα

γρηγορο στο internet browsing !!

Nα πω την αμαρτια μου ζηλεψα τα android λιγο :O

Ακομα και η οθονη δειχνει να αποδιδει καλυτερα σε χρωματα κτλ..

Ενταξει ισως δεν ειναι ακομα για καθημερινη χρηση αλλα υπαρχει ενα λαμπρο μελλον για μας που μας αρεσει να σκαλιζουμε τα τηλεφωνακια μας :p

Αυριο που θα παω στην δουλεια θα το μπουταρω και θα το δειξω σε ενα φιλαρακι που παραγγειλε το desire !!

Μαλλον θα μεινει :D

 

ΥΓ Ρε παιδια ξερει κανενας γιατι μου εχει βγαλει πανω στην οθονη ενα R εκει που ειναι το σημα του δικτυου? Μαλλον εννοει roaming?

Παντως δεν χρεωνομαι οποτε νο προμπλεμο !!

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

θα το προσπαθησω και γω μονο και μονο για να παρω μια πρωτη γευση απο android,ετσι για να μου φυγει η περιεργεια για αυτο το νεο λειτουργικο.

αυτα τα wm μπορει να εχουν ακουσει τα μυρια οσα απο οlους μας ,αλλα η υλοποιηση του λεο χαρη στην υποστηριξη της htc και των developers,αγγιζει την τελειοτητα και πιστευω για πολυ καιρο ακομα θα ειναι η καλυτερη all around λυση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από προσεκτική μελέτη των μέχρι τώρα 8 σελίδων αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ τα android.....:)

Κάτι όμως κάνω λάθος :O.

Να σας πω τι έχω κάνει να μου πείτε τι κάνω λάθος.....

1. Εγκατέστησα το Jmz Android Dual-Boot.

2. Κατέβασα το desire v5 έκανα extract το φάκελο και τον ονόμασα Android, κατέβασα το τελευταίο zImage και έκανα "αντιγραφή και αντικατάσταση" μέσα σε αυτό τον φάκελο.

3. Αντέγραψα το φάκελο στην storage card.

Kαι έκανα επανεκκίνηση και boot android και εδώ και 15 λεπτά κάνει ακόμα boot :mad:

 

Τί έχω κάνει λάθος;;;;:O:O

Σε roms με βαησ το desire χυμα στην καρτα τα αρχεία, σε FroYo stock σε φακελο Android

ΥΓ Ρε παιδια ξερει κανενας γιατι μου εχει βγαλει πανω στην οθονη ενα R εκει που ειναι το σημα του δικτυου? Μαλλον εννοει roaming?

Παντως δεν χρεωνομαι οποτε νο προμπλεμο !!

 

Αν εχεις Q ειναι λογικο γιατι κανει piggyback στο δίκτυο της Wind

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι ενα καλο νεο:

 

Τα series 7 που θα κυκλοφορισουν σε συσκευες HTC, αν αληθευει η ειδηση θα διατηθενται με HTC sense.

 

http://blogs.forbes.com/velocity/2010/07/22/htc-optimistic-about-windows-phone-7-despite-limitations/

 

Τελικα εκανα πισω, δεν τον δινω τον Λεοντα.:rolleyes::O

Για να μπαινουν τοσα εμποδια στην προσπαθεια ευρεσης Desire, κατι σημαινει:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.....

 

εγω πρωτη μερα εβαλα τη froyo (με athineos v.4 ραδιο 1.12) και αντιμετώπισα αρκετα παγωματα στην lockscreen...

 

σημερα με desire v5 (...αφου ο δημητρης λεει οτι ειναι γ...τη!!) ειναι καλύτερα τα πραγματα...

 

το πιο φοβερο για μενα ειναι το browsing... καλα τι αισθηση ειναι αυτη!!!

 

μετα ο opera σου φαινεται σκουπιδι...

 

αλλα... αντιμετωπιζω 2 προβληματα... ολα σχετικα με το wifi

1. εφτιαξα gmail account για να μπω στο market αλλα ενω προσπαθει να συνδεθει ,μετα μου βγαζει error οτι o server δεν μπορει να συνδεθει μαζι μου..

 

2. στο σπιτι με wifi συνδεομαι αψογα, σημερα πηγα σε ενα floca , οταν ειμουν με τα wm συνδεθηκα κανονικα, με το android δεν εβρισκε καν το δικτυο....

 

ξερει κανεις τις πταίει??

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κατσε εκει που εισαι.Δοκιμασε την froyo χωρις sence.Πεταει.μονο το bt δεν δουλευει τουλαχιστον με το ακουστικο.Αλλη αισθηση παντως.Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να περασω της επαφες μου και καθε φορα που θελω να παρω τηλεφωνο μπαινω σε wm.Δεν εχω επαφες στο gmail μου,τι μπορω να κανω;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του Κώστα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035 για να τις περάσω αρχικά στο gmail και μετά μέσω του συγχρονισμού στο android περάστηκαν κανονικά και επαφές και ημερολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εχω τις επαφες και στην σιμ τις βγαζει στο build του desire 2.1 , στο froyo 2.2 δεν θυμαμαι:lol:

Παντως εκανα και gmail account για να μπαινω στο android market και πλεον το ψαχνω εξονυχιστικα :p

 

Καλη φαση παντως ε?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα στο HTC HD στην καρτα μνημης την νεα εκδοση 2.2. -παροτι ακομα δεν εχει ελληνικα-και ειναι μια χαρα και μαλιστα με καλες επιλογες αλλα δεν μπορω να αλλαξω wallpaper διοτι η συγκεκριμενη επιλογη κολλαει. Παντως ειναι μια χαρα αν και παλι απο την καρτα καταναλωνει αρκετη μπαταρια....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχε το νου σου ότι εδώ συζητάμε για το HD2 και τα πράγματα ενδεχομένως να διαφοροποιούνται σε σχέση με τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εχω τις επαφες και στην σιμ τις βγαζει στο build του desire 2.1 , στο froyo 2.2 δεν θυμαμαι:lol:

Παντως εκανα και gmail account για να μπαινω στο android market και πλεον το ψαχνω εξονυχιστικα :p

 

Καλη φαση παντως ε?

Πράγματι.Δε ξέρω αν η google για την Ολλανδία δίνει πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές.Για εμάς που είμαστε Ελλάδα και η google δεν μας δίνει πρόσβαση σε όλες τις εφαρμογές(πληρωμένες κυρίως),αν βάλουμε το rooted rootfs.img από http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7088391&postcount=4 ανάλογα το build που έχουμε και στη συνέχεια με τη διαδικασία του market enabler http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22578 μπορείς να βλέπεις και άλλες εφαρμογές ανάλογα τον provider που επιλέγεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...