Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον εχω αγανακτήσει πραγματικά !!!!ενω παίζουν ολα τα buid.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ με τιποτα λεμε ουτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙΡΟΥ !!!! πάω να τρελαθώ !!! εαν μπορεί κανεις να ανεβάσει τα αρχεια του δροιδ του που του παίζουν με internet θα ήμουν υπόχρεος .... και να σκεφτει κανεις οτι το wifi το βρισκει για την πλακα και δεν εχει password....

κανεις????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποφάσισα να φτιάξω μια λίστα με όλες τις απαραίτητες εφαρμογές για όλους όσους πειραματιζόμαστε με το Android στο HD2.

Παρακαλώ αν υπάρχουν κι άλλες που πρέπει να μπουν στην λίστα, να κάνετε τις προτάσεις σας! :)

 

Όλες τις εφαρμογές τις κατεβάζετε από το market

 

Titanium Backup

Ένα εξαιρετικό εργαλείο με το οποίο μπορούμε να κρατήσουμε backup των εφαρμογών που έχουμε εγκατεστημένες αλλά και των προσωπικών μας ρυθμίσεων και δεδομένων (phone settings, Wi-Fi access point lists κλπ). Μπορεί επίσης να απεγκαταστήσει εφαρμογές ακόμα και εφαρμογές του συστήματος.

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=com.keramidas.TitaniumBackup

 

Dolphin Browser HD

Ταχύτατος browser με υποστήριξη flash και gestures, καθώς και ένα πλήθος ακόμα χαρακτηριστικών (On Demand option for Flash, Cache to SD, Keep Screen On, Orientation option, Private browsing without history, Delete All bookmarks, FC Recovery, Set as default browser option)

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser

 

Tapatalk

Αποκτήστε γρήγορη πρόσβαση στα αγαπημένα σας forum, χωρίς να φορτώνετε ολόκληρες τις σελίδες, εξοικονομώντας πολύτιμα data

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=com.quoord.tapatalk.activity

 

ASTRO File Manager

Ένας διαχειριστής αρχείων για Android συσκευές. Σας επιτρέπει να: ανατρέξετε στα αρχεία σας, δημιουργήσετε νέα αρχεία, αποσυμπιέσετε zip αρχεία, δημιουργήσετε συντομεύσεις, στείλετε αρχεία σαν συνημμένα, δείτε μικρογραφίες κλπ

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=com.metago.astro

 

Aurora Device Search

Το Aurora είναι ένα εργαλείο ταχύτατης αναζήτησης οτιδήποτε αρχείου, προγράμματος, mail, επαφής κλπ υπάρχει στην συσκευή σας! Βρείτε κυριολεκτικά τα πάντα με λίγα κλικ, γρήγορα και εύκολα!

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=com.aurora.android.search

 

ShootMe

Με την εφαρμογή αυτή μπορείτε να τραβήξετε μερικά screenshots της συσκευής σας.

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=com.bw.picme.local

 

Call Meter NG

Ένας μετρητής κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων. Απαραίτητος σε κάθε συσκευή!

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market://details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG

 

Επίσης μερικά site στα οποία μπορείτε να αναζητήσετε εφαρμογές μέσω του υπολογιστή σας είναι:

http://www.androlib.com/

http://www.androidfreeware.net/

http://www.androidtapp.com/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανεις????

 

Θα σου εστελαν εγω το δικο μου αλλα εχω μεσα επαφες κτλ κτλ και δενε χω καθαρη ver. :(

 

 

@Γιωργο - Ζωγραφισες, πολυ καλο post :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λετε βρε να φταιει το radio???? που δεν εχω internet μεσω wifi στο δροιδ??? απο το στοκ το 2.12.50.2_2 κουμπωσα ... το εχει κανεις χωρις πρόβλημα ???
Link to comment
Share on other sites

λετε βρε να φταιει το radio???? που δεν εχω internet μεσω wifi στο δροιδ??? απο το στοκ το 2.12.50.2_2 κουμπωσα ... το εχει κανεις χωρις πρόβλημα ???

 

Το ίδιο ράδιο έχω και δουλεύει μια χαρά το ιντερνετ :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αποφάσισα να φτιάξω μια λίστα με όλες τις απαραίτητες εφαρμογές για όλους όσους πειραματιζόμαστε με το Android στο HD2.

 

Μιας και αυτό δεν αποτελεί αποκλειστικότητα του HD2, μήπως καλύτερα αυτό να γινόταν ένα θέμα εδώ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αυτό δεν αποτελεί αποκλειστικότητα του HD2, μήπως καλύτερα αυτό να γινόταν ένα θέμα εδώ;

Το σκέφτηκα Γιάννη, αλλά θέλησα να βάλω μόνο κάποιες απλές και βασικές εφαρμογές για πρώτη χρήση!

Αν θεωρείς ότι είναι καλό και για τους υπόλοιπους χρήστες ας το βάλουμε κι εκεί! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αντιμετωπιζω ενα μικρο προβλημα με το λεοντα.

Οταν προσπαθω να δημιουργησω εναν λογαριασμο hotmail με στελνει στο Internet στο Live ενω παντα το ειχα στο τηλεφωνο μου.

Καμια ιδεα?

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σκέφτηκα Γιάννη, αλλά θέλησα να βάλω μόνο κάποιες απλές και βασικές εφαρμογές για πρώτη χρήση!

Αν θεωρείς ότι είναι καλό και για τους υπόλοιπους χρήστες ας το βάλουμε κι εκεί! :)

 

Πιστεύω ότι δεν είναι λίγοι που θα ήθελαν όλα τα must have apps συγκεντρωμένα σε ένα post/thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν είναι λίγοι που θα ήθελαν όλα τα must have apps συγκεντρωμένα σε ένα post/thread.

 

Το έφτιαξα Γιάννη! :)

 

Παρακαλώ ενημερώστε τις παρακολουθήσεις σας με ένα ακόμα θέμα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279549

 

Στέλνω και το σχετικό tweet!

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλύτερα έτσι, όπως βλέπεις έχει ήδη απήχηση! Οι εφαρμογές στο σωστό μέρος ούτως ώστε εδώ να επικεντρωθούμε αποκλειστικά στο rom development του HD2. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν μια ρομ σταθερη ας ριξουν μια ματια σε αυτη :)

 

[bUILD] [30.07.2010][mattc Leo + Froyo w/Sense RC1.3a] [Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #71]

 

2 24ωρα και ακομη δεν εχει κανει κιχ...

φυσικα,τα μονα που εχω κανει ειναι τηλ,καμερα,email browsing και market.απο αυριο θα την δουλεψω εκτενεστερα να την δω καλυτερα.

 

παντως τα πραγματα πανε καθε μερα και προς το καλυτερο ,αντε να δουμε και καμια flashed ρομ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φυσικα,τα μονα που εχω κανει ειναι τηλ,καμερα,email browsing και market.απο αυριο θα την δουλεψω εκτενεστερα να την δω καλυτερα.

 

Και από θέμα GPS;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και από θέμα GPS;

 

 

 

καλημερα Γιαννη :)

 

ποιος λογικος ανθρωπος θα περιμενει να κανει δουλεια με το gps σε abdroid συσκευη,την στιγμη που εχει το λεο κ τα igo/destinator?

 

 

κ να το φτιαξουν το gps,εγω παλι σε wm θα μπουταρω για να φτασω στον προορισμο μου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν μια ρομ σταθερη ας ριξουν μια ματια σε αυτη :)

 

[bUILD] [30.07.2010][mattc Leo + Froyo w/Sense RC1.3a] [Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #71]

 

2 24ωρα και ακομη δεν εχει κανει κιχ...

φυσικα,τα μονα που εχω κανει ειναι τηλ,καμερα,email browsing και market.απο αυριο θα την δουλεψω εκτενεστερα να την δω καλυτερα.

 

παντως τα πραγματα πανε καθε μερα και προς το καλυτερο ,αντε να δουμε και καμια flashed ρομ :)

 

επειδη εχω χασει επεισοδια εβαλα την συγκεκριμενη ρομ και ειναι τελεια αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχω ηχο υπαρχει καποιο tip που δεν ξερω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Γιαννη :)

 

ποιος λογικος ανθρωπος θα περιμενει να κανει δουλεια με το gps σε abdroid συσκευη,την στιγμη που εχει το λεο κ τα igo/destinator?

 

 

κ να το φτιαξουν το gps,εγω παλι σε wm θα μπουταρω για να φτασω στον προορισμο μου :lol:

 

T ο gps λειτουργεί αψογα. Τα προγράμματα πάσχουν... υπάρχει ένα igo αλλά μοιάζει πιο πολύ με amigo.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω χασει επεισοδια εβαλα την συγκεκριμενη ρομ και ειναι τελεια αλλα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εχω ηχο υπαρχει καποιο tip που δεν ξερω?

Hχο στο τηλεφωνο εννοεις?

Αν ναι, το τρεχεις μεσο καποιου cab dualboot η κανονικα?

Αν με τον 2ο τροπο παντα τρεχουμε πρωτα το CLRCAD.exe (κανουμε κλικ επανω) και ας μην κανει τιποτα! και μετα το haret.exe

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν μια ρομ σταθερη ας ριξουν μια ματια σε αυτη :)

 

[bUILD] [30.07.2010][mattc Leo + Froyo w/Sense RC1.3a] [Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #71]

 

2 24ωρα και ακομη δεν εχει κανει κιχ...

φυσικα,τα μονα που εχω κανει ειναι τηλ,καμερα,email browsing και market.απο αυριο θα την δουλεψω εκτενεστερα να την δω καλυτερα.

 

παντως τα πραγματα πανε καθε μερα και προς το καλυτερο ,αντε να δουμε και καμια flashed ρομ :)

 

To Bluetooth σου δουλεύει με αυτό το build????????????

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δούλεψε το bluetooth με ακουστικό Motorola αλλά το sense, μου φάνηκε κάπως αργό και είχα κάποια παγωματα στην οθόνη και την έβγαλα. Έβαλα πάλι την froyo v1 του darkstone που δεν λειτουργεί το Bluetooth αλλά είναι αρκετά σταθερή και γρήγορη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hχο στο τηλεφωνο εννοεις?

Αν ναι, το τρεχεις μεσο καποιου cab dualboot η κανονικα?

Αν με τον 2ο τροπο παντα τρεχουμε πρωτα το CLRCAD.exe (κανουμε κλικ επανω) και ας μην κανει τιποτα! και μετα το haret.exe

 

Σε ευχαριστω, με τον 2ο τροπο το τρεχω.

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν μια ρομ σταθερη ας ριξουν μια ματια σε αυτη :)

 

[bUILD] [30.07.2010][mattc Leo + Froyo w/Sense RC1.3a] [Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #71]

 

2 24ωρα και ακομη δεν εχει κανει κιχ...

φυσικα,τα μονα που εχω κανει ειναι τηλ,καμερα,email browsing και market.απο αυριο θα την δουλεψω εκτενεστερα να την δω καλυτερα.

 

παντως τα πραγματα πανε καθε μερα και προς το καλυτερο ,αντε να δουμε και καμια flashed ρομ :)

 

Φιλε μου αυτη η εκδοση ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης!!! Τελεια! Κρατα μας ενημερομενους!!! Ευχαριστω!!!

 

Επισης, πρεπει να επισημανω πως εχει προβλημα στις κλησεις αλλα και στην αναπαραγωγη ηχου! Σε γενικες γραμμες λειτουργει αψογα εκτος μικρων προβληματων.

Edited by giorgosfil13
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΦΟΡΤΟΝΟ ΤΟ ANDROID ΣΤΟHD2

ΚΑΙ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΑ ΓΡΑΜΑΤΑ ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

RADIO _2.10.50.28_2

KAI ROM Omega XT v4.0 με MaxSense v1.05 TI ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτη η εκδοση ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης!!! Τελεια! Κρατα μας ενημερομενους!!! Ευχαριστω!!!

 

Επισης, πρεπει να επισημανω πως εχει προβλημα στις κλησεις αλλα και στην αναπαραγωγη ηχου! Σε γενικες γραμμες λειτουργει αψογα εκτος μικρων προβληματων.

 

ο ηχος δουλευει μια χαρα και στις κλησεις αλλα και στην συνομιλια,τσεκαρε τι ραδιο εχεις ;)

 

ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΦΟΡΤΟΝΟ ΤΟ ANDROID ΣΤΟHD2

ΚΑΙ ΚΟΛΑΕΙ ΣΤΑ ΓΡΑΜΑΤΑ ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

RADIO _2.10.50.28_2

KAI ROM Omega XT v4.0 με MaxSense v1.05 TI ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟ

 

ξεκινα να γραφεις με μικρα φιλε μου πρωτα και μετα να αρχισεις να διαβαζεις τα reade me.txt που συνοδευει καθε ρομ που κατεβαζεις :)

 

θα διαπιστωσεις μονος σου οτι ειναι πολυ ευκολο τελικα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

[bUILD][01.08.2010][shubCRAFT CM6/Froyo/Themed RC1.1][Kernel: Cotulla 2.6.32.9 #83]

 

Παιδιά δείχνει πολύ καλή!!!

Δείτε και το βίντεο:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0raobiKRDAs&feature=player_embedded]YouTube- Android Froyo 2.2 on HD2 now with GPS, Video recording, working ...[/ame]

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...