Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ελάχιστες ημέρες μπαίνω στον 5ο
Και αν λάβουμε υπόψη τα επτακόσαρια που έχουμε γλιτώσει αυτά τα τα πέντε χρόνια( εγώ τα κλείνω τον Ιανουάριο) ανεπιφύλακτα είναι η καλύτερη συσκευή όλον το εποχών .

Προς το παρών λέω να το κρατήσω κάνα εξάμηνο ακόμα για να πέσει η τιμή από το note3 και μετά θα το παραλάβει ο γιος μου, που το έπαιζε όταν ήταν μικρός με τα wm6.5 και τώρα με τα android το ξεφτιλίζει και δεν καταλαβαίνει τίποτα, το εργαλείο είναι αγροτικό μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι και Garmin (StreetPilot) του έβαλα, το οποίο παίζει μέχρι και android 4.1.2

Έβαλα λοιπόν στο HD2 μια Rom 4.1.2 του tytung και έχω Garmin στο HD2.

 

Καλά που δεν το πούλησα στον dhmakhs:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και Garmin (StreetPilot) του έβαλα, το οποίο παίζει μέχρι και android 4.1.2

Έβαλα λοιπόν στο HD2 μια Rom 4.1.2 του tytung και έχω Garmin στο HD2.

 

Καλά που δεν το πούλησα στον dhmakhs:lol:

 

Καλημερα,μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι έχετε χρησιμοποιήσει το automaton και το taptap app , στο hd2 , αλλά και το automaton μέχρι στιγμής μου παρουσιάζει -58Mah standby κατανάλωση ...

κρίμα .

Έχει όμως πάρα πολλή παραμετροποίηση , τόση που μέχρι να καταφέρω να μην ξυπνάει μόνο του το τηλέφωνο έφαγα 2-3 ώρες ( μερικές φορές ,βέβαια, δεν τα παίρνω και εύκολα ... )

Έχω βάλει :

startup : yes

Mode : proximity

function : lock/unlock

2nd : none

sensitivity : low

loch delay : 3

screen timeout : 4

advance unlock :system method

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και Garmin (StreetPilot) του έβαλα, το οποίο παίζει μέχρι και android 4.1.2

Έβαλα λοιπόν στο HD2 μια Rom 4.1.2 του tytung και έχω Garmin στο HD2.

 

Καλά που δεν το πούλησα στον dhmakhs:lol:

 

Ευτυχώς που δεν έγινε το νταραβέρι γιατί το δικό μου το επανέφερα στη ζωή με μεταμόσχευση "καρδιάς" με 30 ευρώ!!!!

Στείλε λινκ τώρα για το garmin που λες και οδηγίες προς ναυτιλομένους.

 

Υ.Γ.: την Pixeldroid έχω με τις οδηγίες από το video....είναι super.....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έγινε το νταραβέρι γιατί το δικό μου το επανέφερα στη ζωή με μεταμόσχευση "καρδιάς" με 30 ευρώ!!!!

Στείλε λινκ τώρα για το garmin που λες και οδηγίες προς ναυτιλομένους.

 

Υ.Γ.: την Pixeldroid έχω με τις οδηγίες από το video....είναι super.....

 

τι σου έπαθε δηλαδή ; mainboard ή οθόνη ; και που το φτιαξες ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

H pixeldroid είναι 4.2.2 και δε θα σου τρέξει το garmin.Πρέπει να βάλεις και μια ακόμη με 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που δεν έγινε το νταραβέρι γιατί το δικό μου το επανέφερα στη ζωή με μεταμόσχευση "καρδιάς" με 30 ευρώ!!!!

Στείλε λινκ τώρα για το garmin που λες και οδηγίες προς ναυτιλομένους.

 

Υ.Γ.: την Pixeldroid έχω με τις οδηγίες από το video....είναι super.....

 

H pixeldroid είναι 4.2.2 και δε θα σου τρέξει το garmin.Πρέπει να βάλεις και μια ακόμη με 4.1.2

 

Δημήτρη όπως σου είπε και ο Χρήστος το Garmin (Street Pilot) τρέχει μέχρι και σε android 4.1.2

Εγώ έβαλα του Tytung τη τελευταία 4.1.2 που έχει στην ιστοσελίδα του. Αν θέλεις το Garmin μπορείς να τη βάλεις NativeSD, όπως έκανα κι εγώ. Και βέβαια να έχεις υπ'όψη σου ότι του HD2 του πέφτει λίγο βαρύ.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση off topic ποιο κινεζικο προτεινετε για αντικαταστατη του hd2? απο αυτην την σελιδα ισως?

ahappydeal.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το ZTE V987, ο Χρήστος το ZTE V967S

Δες τα αντίστοιχα θέματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361349

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364015

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Στο xda έχει πέσει παρά πολύ ησυχία.Εδώ και ένα μήνα η μόνη νέα ρομ που κυκλοφόρησε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2440777
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση off topic ποιο κινεζικο προτεινετε για αντικαταστατη του hd2? απο αυτην την σελιδα ισως?

ahappydeal.com

 

Παρακαλώ πολύ για τέτοια θέματα υπάρχει ειδικό μέρος στο forum, οι Διαξιφισμοί.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ για τέτοια θέματα υπάρχει ειδικό μέρος στο forum, οι Διαξιφισμοί.

Ευχαριστώ.

 

συγνωμη δεν το ειχα δει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα στο κινητό μου στο οποίο ότι και να έχω κάνει δεν λύνεται! Όταν συνδέομαι στο internet από το internet του κινητού το κινητό παγώνει εντελώς και θέλει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει ενώ οταν μπαίνω μέσω wifi δεν έχω πρόβλημα! δοκίμασα και άλλες rom όπως μου είπε και ο bbbb αλλά πάλι τα ίδια! έκανα και format την κάρτα αλλά πάλι τίποτα! Λέτε να έχω πρόβλημα με την κάρτα sim;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες χωρίς κάρτα σιμ; Με nativesd rom; Aν εισαι με nativesd,δοκίμασες με nand rom;Το κινητό όταν σου κολλάει,έχει ζεσταθεί υπερβολικά;
Link to comment
Share on other sites

τι σου έπαθε δηλαδή ; mainboard ή οθόνη ; και που το φτιαξες ;

 

θα προσπαθήσω να στο εξηγήσω απλά:

2 τηλέφωνα:

Στο καλό, το δικό μου έφυγε ένα ελασματάκι από τα 3 που ακουμπάει η μπαταρία.

Στο άλλο, το ελαττωματικό, ήταν χαλασμένη η μητρική και τα κουμπάκια.

Κάναμε τράμπα τη καλή μητρική στο ελαττωματικό και φτιάξαμε και τα χαλασμένα κουμπάκια.

Ένας κομπιουτεράς το πάλεψε κάμποσο καιρό και στο τέλος το επανέφερε.

Μου είπε βέβαια πως ήταν από τα πιο ζόρικα, προς επαναφορά, τηλέφωνα...

Τι να πεις....γίνονται και θαύματα...απλά να αναφέρω ότι ήμουν πάντα φανατικός πιστός του saint smartphonius!!!!! η πίστη όπως βλέπεις, σώζει και κινητά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbbb δεν δοκιμασα χωρις Sim γιατι μου κολλαει μονος οταν μπαινω στον internet μεσο vodafone! Ενω με WiFi δεν εχω προβλημα. Παντος με την typhoon nand rom δεν ειχα προβλημα που ειχα αλλα με τις τελευταιες native SD εχω το προβλημα! Να πω οτι εχω καρτα sd την γνωστη γκρι κοκκινη και μπορω να πω οτι δεν μου ζεστενετε και πολυ το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πρόσφατα την pixeldroid 7 με nativeSD άλλα δεν έχω πρόσβαση σε mobile internet!. Δοκίμασα και RMNET KAI PPP εγκατάσταση αλλά τίποτα. Στην nativeSD εχω και την NexusHD2-JellyBean-CM10.1 2.5 εδώ και πάνω απο 1,5 μήνες χωρίς πρόβλημα στο mobile internet. To APN δείχνει σωστό .....και ακόμα ψάχνομαι..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πρόσφατα την pixeldroid 7 με nativeSD άλλα δεν έχω πρόσβαση σε mobile internet!. Δοκίμασα και RMNET KAI PPP εγκατάσταση αλλά τίποτα. Στην nativeSD εχω και την NexusHD2-JellyBean-CM10.1 2.5 εδώ και πάνω απο 1,5 μήνες χωρίς πρόβλημα στο mobile internet. To APN δείχνει σωστό .....και ακόμα ψάχνομαι..:confused:

 

και εγώ είχα διάφορα σε nativesd, μόνο με τη συγκεκριμένη ρομ.....πάγωνε στις εισερχόμενες κλπ...

τη δοκίμασα σε dataonext και δουλεύει τέλεια...και με τις ρυθμίσεις από το βίντεο στο youtube, πετάει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα διάφορα σε nativesd, μόνο με τη συγκεκριμένη ρομ.....πάγωνε στις εισερχόμενες κλπ...

τη δοκίμασα σε dataonext και δουλεύει τέλεια...και με τις ρυθμίσεις από το βίντεο στο youtube, πετάει!!!!!

 

Μήπως υπάρχει αναλυτικός οδηγός για εγκατάσταση σε dataonext γιατί με nand δεν εχω ασχοληθεί καθόλου:O ...εχω βρει κατι εδώ αλλά με μπερδέυει λιγάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Για τις τελευταίες ρομ που κυκλοφορούν εδώ και αρκετό καιρό, δε χρειάζεται κάποιος οδηγός. Απλά όταν κάνεις εγκατάσταση της ρομ επιλέγεις τη δεύτερη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις windows mobile και επιλέξεις πχ στην εγκατάσταση της 2.6 ρομ του tytoung την 2η επιλογή, τότε μπαίνει στην nand και χάνονται τα wm??? Στην κάρτα θέλει καμία αλλαγή σε σχέση με την εγκατάσταση native sd?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις windows mobile και επιλέξεις πχ στην εγκατάσταση της 2.6 ρομ του tytoung την 2η επιλογή, τότε μπαίνει στην nand και χάνονται τα wm??? Στην κάρτα θέλει καμία αλλαγή σε σχέση με την εγκατάσταση native sd?

 

Ακριβώς το ίδιο ερώτημα έχω και εγώ!:O

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται.θα βγάλει σφάλμα γιατί όταν έχεις wm τα partition δεν είναι κατάλληλα διαμορφωμένα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...