Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα να μου προτεινετε μια σταθερη και πολυ γρηγορη ρομ και παλια δε με πειραζει γιατι εχω βαλει Pixeldroid 4.2.2 αλλα εχει πολυ lag και θελω να το δωσω στη κοπελια μου, ωστε να μην εχει κολληματα και να τιε δημιουργει προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε τη τελευταία Gingerbread του tytung

http://androidforum.tytung.com/nexushd2-gingerbread-v3-3a-android-2-3-7-t3.html

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά όσοι έχετε την τελευταία ρομ του tytung και θέλετε να παίζει βιντεο το νέο youtube app v5,δοκιμάστε να πάτε στην εφαρμογή hwa settings και να απενεργοποιήσετε το hwa acceleration στο youtube
Link to comment
Share on other sites

http://androidforum.tytung.com/nexushd2-jellybean-cm10-2-t78.html Για όσους δεν ξέρουν το λινκ.τωρα την κατεβάζω για να την δοκιμάσω, είχα αρχίσει να παθαίνω στέρηση:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε και το youtube και το wifi tethering.O άνθρωπος ειναι κορυφή.Αντε πλέον να δούμε και kitkat στο κινητό μας
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει άκομη και μάλλον είναι κάτι που δεν θα το κάνω σύντομα. Το HD2 προς το παρόν κάθεται σε ενα συρτάρι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει άκομη και μάλλον είναι κάτι που δεν θα το κάνω σύντομα. Το HD2 προς το παρόν κάθεται σε ενα συρτάρι.

 

Α ρε Κινα,μας πηρες το καλυτερο παιδι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol: φίλε πάλι κάτι νέο θα έπαιρνα και το hd2 εν έτει 2013 θα ήταν στο συρτάρι.Αν δεν ήταν κινέζικο θα ήταν κορεάτικο :p Το θέμα ειναι ότι το hd2 πλέον έχει παλιώσει αλλά είναι too hard too die :lol: γιαυτό και δεν το πουλάω
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 3,2 του tytung δεν ανοιγει καν το youtube!!

 

Υ.Γ αντε να ερθει ο Κινέζος γιατι με εχει κουράσει για καθε μερα το HD2

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθόντας να κάνω ΕΧΤ4 σε μία micro sd, για να βάλω την 4.3 του Tytung, τα έκανα μανταρα. Έχει διαμορφωθεί ολόκληρη η κάρτα και το laptop δεν την βλέπει καν. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα αναστρέψω την διαδικασία;

 

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Το laptop δε θα την βλέπει αν έκανες όλη την κάρτα ext4 στο "υπολογιστής μου".Το minitool partition wizard λογικά θα την βλέπει από όπου μπορείς να την επαναφέρεις.Επισης δοκιμασε να την βάλεις στο κινητό,να μπεις στο recovery--->advanced--->partition sd card και να την φορμαρεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

To minitool partition wizard την βλέπει, αλλά δεν μου δίνει δυνατότητα αναίρεσης. Εκτός και αν δεν το βλέπω. Μήπως μπορεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
Link to comment
Share on other sites

To minitool partition wizard την βλέπει, αλλά δεν μου δίνει δυνατότητα αναίρεσης. Εκτός και αν δεν το βλέπω. Μήπως μπορεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Δεν θα κανεις αναίρεση θα δημιουργήσεις απο την αρχη δυο παρτισιον ενα FAT32 και ενα EXT4

 

Υ.Γ Εσβησα την εφαρμογη που ειχε η ρομ και κατεβασα απο το play store το youtube και παιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την pixeldroid version 7 aokp...μου εκλεισε το τηλεφωνο απο μπαταρεια(ξελιγωθηκε) και δεν μπορω να την φορτισω με κλειστη την συσκευη... τι κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

ακυρο...

μολις διαπιστωσα οτι μου εχει χαλασει η υποδοχη του φορτιστη και με λιγη πιεση του προς τα πανω φορτιζει απλα πρεπει να το κραταω...

ξερετε ποσο κοστιζει το παραπανω? αν το παω για επισκευη? αξιζει η οχι?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου έχει ξεκολλήσει το microusb βύσμα απο την πλακέτα.Εχει αναφερθεί αρκετές φορές αυτό το πρόβλημα.Αν ψάξεις λίγο θα βρεις σχετικά με αυτό το θέμα.Αν τώρα δε σε συμφέρει να το φτιάξεις,η λύση να πάρεις μια δεύτερη μπαταρία και να την φορτίζεις σε εξωτερικό φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

εχω την pixeldroid version 7 aokp...μου εκλεισε το τηλεφωνο απο μπαταρεια(ξελιγωθηκε) και δεν μπορω να την φορτισω με κλειστη την συσκευη... τι κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

ακυρο...

μολις διαπιστωσα οτι μου εχει χαλασει η υποδοχη του φορτιστη και με λιγη πιεση του προς τα πανω φορτιζει απλα πρεπει να το κραταω...

ξερετε ποσο κοστιζει το παραπανω? αν το παω για επισκευη? αξιζει η οχι?

 

Είσαι σίγουρος πως είναι πρόβλημα στο τηλέφωνο ; εννοώ κουνάει ; Γιατί αν δεν δείχνει ξεχαρβαλωμένο δες την περίπτωση να δοκιμάσεις ένα original καινούργιο καλώδιο μήπως και.... . Το ανταλλακτικό στο eBay είναι πάμφθηνο ,Ποιος το βάζει όμως ;γιατί είναι πάνω στην mainboard ! Και βέβαια η arvato λέει αλλαγή μητρικής !!! Να μην συνεχίσω .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω καρτα SD στο τηλεφωνο με μια ιδιας χωρητικότητας 16Gb.

Εχω την 3,2 του tytung σε NativeSD@Data on EXT.

 

To fat32 partition το κανω ενα copy-paste λογικα δεν θα εχει προβλημα, με το EXT τι γινεται?

Υπαρχει τροπος αντιγραφης ή πρεπει να περασω απο την αρχη την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις backup στο recovery το οποίο πάει στο fat32 κομμάτι,οπότε θα το έχεις όταν αντιγράψεις τα περιεχόμενα της παλιάς sd στην νέα και οταν βάλεις την νέα sd,μπαίνεις πάλι recovery και κάνεις restore
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες, γνωριζει καποιος στην cm10.2 που στο καλο ειναι η επιλογη wake rocker volume? Εννοω αυτη την επιλογη που υπηρχε για ξυπναει το κινητο με τα volume keys...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξεκίνησε το development της kitkat http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2520835 μακάρι να δούμε στην πράξη την ανακοίνωση της google ότι η 4.4 θα τρέχει καλύτερα και σε κινητά με 512mb ram
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το development της kitkat http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2520835 μακάρι να δούμε στην πράξη την ανακοίνωση της google ότι η 4.4 θα τρέχει καλύτερα και σε κινητά με 512mb ram

 

Πλάκα θα έχει εκεί που έχει φτάσει να "ιδρώνει" ο Λεωντας , να ανασάνει ... Και να δούμε δεύτερη άνοιξη μετά την GB

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

το πιο αξιοπερίεργο ειναι οτι καποιοι επιμενουν ακομα και ασχολούνται με το τηλεφωνο!

Πραγματικα μπραβο τους και ποιος την χαρη μας :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...