Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

For high speed read/write SD Card only (Class 6 or 10) (Don't use a class 10 UHS-1 card). Otherwise you may get poor performance

Τι μας λεει ο ανθρωπος?

Και τωρα τι παιρνουμε?

Link to comment
Share on other sites

For high speed read/write SD Card only (Class 6 or 10) (Don't use a class 10 UHS-1 card). Otherwise you may get poor performance

Τι μας λεει ο ανθρωπος?

Και τωρα τι παιρνουμε?

 

Με προβλημάτισε και μένα αλλα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα σε Sandisk uhs extreme που χρησιμοποιω.

 

Γενικα στις ρομ δεν μας ενδιαφέρει το read/write που αναφέρουν οι κάρτες αλλα το random read / random write . Πολλές uhs κάρτες αναφέρουν υψηλές read / write αλλα οι ταχύτητες random read / random write είναι ελάχιστες . εκει η ρομ σέρνεται. Ακομη και μια class 2 ή class 4 μπορει να λειτουργεί βάσει αυτου πολύ καλύτερα απο μια class 10. Προσωπικα Εκανα μετρήσεις με 2 sandisk uhs που έτυχε να έχω στην κατοχή μου και τα πάνε πολύ καλα σε αυτόν τον τομέα.

Τώρα αν εννοεί κάτι άλλο , ελπίζω να ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε τι καινούριο είναι αυτό πάλι :wacko:
η ρομ πεταει, έκανα και τρεις επανεκινησεις και τώρα την στήνω. Για την κάρτα που λεει ο τεραστιος μαλλον θα αργήσουμε να την πάρουμε http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.integralmemory.com%2Ffaq%2Fwhat-uhs-1&ei=FOy1Us--BMOqtAagv4G4BA&usg=AFQjCNF_MpIl7gXrp9unhw7OTcl8PhY-Tg&bvm=bv.58187178,d.Yms&cad=rja
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έβαλα ως nand rom και πάει μια χαρά δεδομένου πάντα του hw του κινητού.Για την κάρτα στο λινκ που δίνεις γράφει "UHS-1" or more accurately "UHS-I" stands for "Ultra High Speed" - 1 and is a speed class for SDHC and SXDC memory cards" η κόκκινη-γκρι sandisk κάρτα που έχουμε ειναι UHS-I class10. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έβαλα ως nand rom.
Εγώ την έχω nativesd και πάντα με Nova, o μαμά δεν μου αρέσει και μπορώ να πω ότι η σίγουρα ειναι πιο γρήγορη από τις 4.3.
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ NativeSD. Μια χαρά φαίνεται. Κρίμα που δεν αναστήθηκε ο Lazarus (του demakhs)!!!:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ NativeSD. Μια χαρά φαίνεται. Κρίμα που δεν αναστήθηκε ο Lazarus (του demakhs)!!!:lol:

 

Κλασική εγκατάσταση native είναι ; Η θέλει τίποτα περίεργα partitions ? για την ακρίβεια βαριέμαι να βάλω κάτι και μετά να το αλλάζω , αλλά αφού στο "μαυροματι" (Blackview) έχουμε ησυχία σε roms λέω άμα είναι πλήρως λειτουργική και κυρίως ελαφρύτερη απο την 4.2.2 , να τον ενημερώσω τον Leoντα ... Τον κουβαλάω μαζί μου χωρίς κάρτα παντού , αναμένο , έχουμε γίνει ένα ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλασσική εγκατάσταση είναι.πλήρως λειτουργική δεν είναι.πχ δεν δουλεύει η βιντεοκάμερα και το native wifi tethering αλλά κατά τα άλλα παίζει κανονικά και παίρνεις μια ιδέα πως είναι το android kitkat
Link to comment
Share on other sites

Ο chautruongthinh έβγαλε update που όπως λέει έχει διορθώσει το πρόβλημα με τη NativeSD και το μόνο που δεν δουλεύει (όπως λέει) είναι το Camcorder

Not Working/Bugs:

• Camcorder

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576614

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητοί φίλοι χρόνια πολλά και καλή συνέχεια στην παρέα σας.Ευχομαι το hd2 να μην σταματήσει ποτέ να παίρνει τις νέες εκδόσεις.Το δικό μου δυστυχώς δεν ανοίγει πλέον :worry: Στην αρχή πίστεψα ότι φταίει η μπαταρία μου αλλά τελικά η μπαταρία λειτουργεί κανονικά.Δε ξέρω αν με συμφέρει πλέον να το φτιάξω οπότε θα το έχω στη συλλογή μου να κάθεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέδωσα στον γιο μου και όσο κρατήσει, μιας και άλλαξα στρατόπεδο μετά από πέντε χρόνια .Βεβαία θα είμαστε εδώ για όποιον χρειαστεί βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και κυρίως Καλά παιδιά.

Εύχομαι Υγεία, Αγάπη, Χαρά και Ευτυχία σε όλους μας!

Χρήστο πολύ λυπάμαι φίλε μου. Δες μήπως είναι κάτι απλό και φτιάχνεται σχετικά εύκολα. Κοίταξες μήπως κάποιο από τα "ποδαράκια/επαφές" του τηλεφώνου έχει κοπεί/σπάσει/ξεκολλήσει; Κάτι τέτοιο είχε πάθει, αν θυμάμαι καλά, και ο Δημήτρης (demakhs).

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τα κοίταξα τα ποδαράκια και είναι οκ.Το θετικό από αυτή την υπόθεση είναι ότι απέκτησα άλλη μια μπαταρία για το 6".Με λίγο σελοτειπ για να την κρατάει,λειτουργεί κανονικότατα.Επισης όταν συνδέω το κινητό με την μπαταρία μέσα σε εξωτερική μπαταρία-φορτιστή,δείχνει ότι το κινητό παίρνει ρεύμα αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει.

Εγώ το παρέδωσα στον γιο μου και όσο κρατήσει, μιας και άλλαξα στρατόπεδο μετά από πέντε χρόνια .Βεβαία θα είμαστε εδώ για όποιον χρειαστεί βοήθεια.

Φίλε καλορίζικο το note 3 σου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μπα... την έχω καταβρεί φίλε με τα κινεζάκια.:lol: Αλλωστε δε πρόκειται να την παλέψω χωρίς 2η μπαταρία και κάρτα μνήμης.Αυτή την στιγμή έχω 64gb κάρτα μνήμης (12gb ελεύθερα) συν 8gb εσωτερική μνήμη (4.5gb μόνο για εφαρμογές εκ των οποίων τα 1,6gb ειναι γεμάτα) οπότε δεν είναι για μένα το n5
Link to comment
Share on other sites

Πέδες δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε εσάς το πρόβλημα που έχω εγώ αλλά απο εχτές το κινητό μου όταν πάω να το ξεκλειδώσω ορισμένες φορές δεν ανταποκρίνεται η οθόνη με την πρώτη φορά αλλά αν την σβήσω και μετά πάω να ξεκλειδώσω όλα καλά! έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό το πρόβλημα; Μήπως αρχίζει να τα παίζει η οθόνη; Δοκίμασα να αλλάξω rom αλλά πάλι τα ίδια! Επίσης σαν εναλλακτικό αξιόπιστο κινέζικο κινητό τι θα προτείνατε αν χρειαστεί να πάρω ως δεύτερο! Γιατί μάλλον το κινητό μου αρχίζει να τα παίζει!
Link to comment
Share on other sites

Πέδες δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε εσάς το πρόβλημα που έχω εγώ αλλά απο εχτές το κινητό μου όταν πάω να το ξεκλειδώσω ορισμένες φορές δεν ανταποκρίνεται η οθόνη με την πρώτη φορά αλλά αν την σβήσω και μετά πάω να ξεκλειδώσω όλα καλά! έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον αυτό το πρόβλημα; Μήπως αρχίζει να τα παίζει η οθόνη; Δοκίμασα να αλλάξω rom αλλά πάλι τα ίδια! Επίσης σαν εναλλακτικό αξιόπιστο κινέζικο κινητό τι θα προτείνατε αν χρειαστεί να πάρω ως δεύτερο! Γιατί μάλλον το κινητό μου αρχίζει να τα παίζει!

 

Υπάρχουν εφαρμογές που τσεκάρουν το touch της οθόνης, για δες το. Μόνο στο ξεκλείδωμα στο κάνει ; στην πληκτρολόγηση ; με κανένα handwriting note app ;

Πάρε ,πάντως, πριν τα παίξει εντελώς και στενοχωρηθείς πολύ. Ανάλογα τα λεφτά σου xiaomi hongmi, HUAWEI honor 3c ,thl w8 & w200 & w100s και άλλα πολλά.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mimo στο ξεκλείδωμα μου το κάνει αλλά και κανά 3 φορές μου το έκανε στο μενού! γενικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το τηλέφωνο αλλά όταν έβαλα την nexushd2 kit kat rom άρχισε να μου το κάνει! δοκίμασα σήμερα να την διαγράψω και να ξαναγυρίσω στην παλιά μου rom που είχα με καθαρή εγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια. Να διευκρινίσω οτι μου τα έχει παίξει το κουμπί power δηλαδή έχει ψιλό σπάσει το εξωτερικό κουμπί με αποτέλεσμα να μην πατιέται και πολύ καλά! και από δευτέρα θα το πάω για service λες να επηρεάζει αυτό την οθόνη ποιά εφαρμογή λες να κατεβάσω για να ελέγξω το touch; Ευχαριστώ πολύ πάντος!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα και εγω kitkat στο Leo, αθάνατο!

Εβαλα του tytung, θελει ακομα λιγη δουλιτσα, ενω δειχνουν ολα να δουλευουν καλα δεν τρεχει τοσο ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mimo στο ξεκλείδωμα μου το κάνει αλλά και κανά 3 φορές μου το έκανε στο μενού! γενικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με το τηλέφωνο αλλά όταν έβαλα την nexushd2 kit kat rom άρχισε να μου το κάνει! δοκίμασα σήμερα να την διαγράψω και να ξαναγυρίσω στην παλιά μου rom που είχα με καθαρή εγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια. Να διευκρινίσω οτι μου τα έχει παίξει το κουμπί power δηλαδή έχει ψιλό σπάσει το εξωτερικό κουμπί με αποτέλεσμα να μην πατιέται και πολύ καλά! και από δευτέρα θα το πάω για service λες να επηρεάζει αυτό την οθόνη ποιά εφαρμογή λες να κατεβάσω για να ελέγξω το touch; Ευχαριστώ πολύ πάντος!

 

Πχ : screen touch test https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cp.stest και παρόμοιες

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mimo κατέβασα την εφαρμογή που μου πρότεινες αλλά πάλι τα ίδια! ενώ την έτρεξα την εφαρμογή και όλα έδειξαν μια χαρά το κινητό πάλι τα ίδια! όταν πάω να το ξεκλειδώσω την πρώτη φορά δεν ανταποκρίνεται ενώ με την δεύτερη φορά όλα εντάξει! μήπως φταίει που την rom την έχω σε nativsd; υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η κάρτα sd;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...