Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To μονο προβλημα απο την ρομ που εχω εδω και μια βδομαδα ειναι οτι καμια φορα χανει το σημα ή οταν το γυριζω απο λειτουργια πτησης αργει να βρει σημα. Υπαρχει καποιο φιξ γι αυτο;

 

Α! και κατι ακομα, δεν μπορω να στειλω αρχεια μεσω ΒΤ.:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To σήμα το χάνει όταν το έχεις σε 2g ή σε 3g;

Σε ότι αφορά το bluetooth δεν είχα πρόβλημα με την typhoon και δεν έχω ούτε τώρα που έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1404993 που στην ουσία ειναι σαν την typhoon αλλά περιλαμβάνει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες-fixes που πρόσθεσε η cyanogenmod team στην cm7 μέχρι και τις 1-3-12

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε από πάνω την ρομ ή μόνο τον kernel http://www.sendspace.com/file/wyv90a

 

bbbb να σαι καλά , σε ευχαριστώ πολύ

όταν ανέβω στην γη που μεγάλωσα θα έρθω να σε δω:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογές που έχω στην sd

 

Windows hotmail

androidlost

appinstaller

com.smartanuj.protect

facebook

gmail

ig camera

lookout

mini info

room toolbox

S.A.Protector Helper

SD Maid

skype

tm world clock

youtube

φωνητική αναζήτηση

york's green ADW theme

αυτές είναι στην κάρτα συμφωνα με το elixir

υπάρχει κάποια που δεν θα έπρεπε να είναι στην sd?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω ποια από αυτές τις εφαρμογές σου κάνει πρόβλημα,αλλά αν όντως υποψιάζεσαι ότι κάποια σου κάνει το πρόβλημα,μετέφερέ τις στην μνήμη τηλεφώνου και δοκίμασε τη σύνδεση.

Επίσης γιατί δεν χρησιμοποιείς την μέθοδο του ext partition που ειναι πιο ασφαλής; Και αν έχεις ήδη ext partition,μεταφέροντας τις στη μνήμη τηλεφώνου θα πάνε αυτόματα στο ext partition,δηλαδή θα ειναι πάλι στην sd αλλά στο ασφαλέστερο ext partition σε σχέση με το fat32 κομμάτι της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

λέγοντας ext partition εννοείς το μέρος της sd που το βλέπει ως εσωτερική μνήμη??

Αν ναι νομίζω πως έχω αλλά πες μου πως μπορώ να το επιβεβαιώσω?

 

αν σε βοηθαει σε κάτι απο την εσ μνήμη διαθεσιμος χωρος 152mb συνολικός χωρος 255mb

από την sd διαθεσιμος χωρος 2,9GB συνολικός χωρος 6,6GB

CPU 2.2% RAM 168MB/411MB

 

δευτερη τροποποίηση μόλις πάτησα αφαίρεση κάρτας sd μου έβγαλε μήνυμα ότι θα αναπρογραμματιστεί και έκανε επανεκκίνηση(θα το έλεγα μινι reboot )

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα σου ειναι 8αρα σωστά; Αν ναι έχεις 1gb ext partition και κάνε αυτό που λέω με τις εφαρμογές.Λογικά θα δεις ότι όταν τις μεταφέρεις πίσω στην εσωτερική μνήμη,θα αυξηθεί ελάχιστα ο διαθέσιμος χώρος των 6,6gb,ενώ παράλληλα δε θα μειωθούν τα 152mb
Link to comment
Share on other sites

H κάρτα σου ειναι 8αρα σωστά; Αν ναι έχεις 1gb ext partition και κάνε αυτό που λέω με τις εφαρμογές.Λογικά θα δεις ότι όταν τις μεταφέρεις πίσω στην εσωτερική μνήμη,θα αυξηθεί ελάχιστα ο διαθέσιμος χώρος των 6,6gb,ενώ παράλληλα δε θα μειωθούν τα 152mb

 

ok να σε όλα έχεις δίκιο και το πρόβλημα λύθηκε

αν κατάλαβα καλά κάποιο theme έφταιγε

όλα δουλευουν ρολόι νακ πάααααααααααααλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:respect::respect::thanks:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω και εγω παρτισιον...χεχε....απλα ο τυπας που τα ειχα παρει τα κινητα το ειχε κανει!!Δεν το ηξερα αλλα εκανα αυτο που ειπες και εχει!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

To σήμα το χάνει όταν το έχεις σε 2g ή σε 3g;

Σε ότι αφορά το bluetooth δεν είχα πρόβλημα με την typhoon και δεν έχω ούτε τώρα που έβαλα αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1404993 που στην ουσία ειναι σαν την typhoon αλλά περιλαμβάνει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες-fixes που πρόσθεσε η cyanogenmod team στην cm7 μέχρι και τις 1-3-12

 

Το σημα το εχω σε 3G και αργει να το βρει αμα το χασει γενικα. Πχ μπορει να βγω απο το ασανσερ και να ειμαι στο δρομο και να το βρει μετα απο 2-3 λεπτα. Αντιστοιχα και αν επιστρεψω απο λειτουργια πτησης.

 

Το θεμα με το ΒΤ ειναι καποια ρυθμιση μαλλον και δεν το εχω ψαξει, ενω με την nrg εστελνε χωρις πολλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλησπέρα.. εχω εδω και καιρο ενα HTC HD2 με Android version 1.18.1. Το εχω αγορασει μεταχειρισμένο οποτε ήρθε ετοιμο απο τον προκατοχο του οπως το περιγραφω παραπανω. Η εκδοση που φορα είναι πολύ καλη και σταθερή και δεν μου εχει παρουσιάσει κανενα πρόβλημα εκτός κάποια ¨κολληματα¨ που τραβά καποιες φορες...Ο λόγος που θέλω την συμβουλή σας είναι οτι δεν με αφήνει η έκδοση να καταργήσω τον λογαριασμό του και κατα συνέπεια και τις επαφές του και ότι άλλο χρησιμοποιεί ο λογαριασμός του ώστε να χρησιμοποιήσω τον δικό μου και να περάσω εξτρα δικά μου application. Γίνεται; δεν εχω παραπονο κανένα απο το τηλέφωνο μου αλλα θα ήθελα κάποια στιγμή να γίνει "δικό" μου και όχι να δουλεύω χάρις σε αλλον... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση ειναι αυτή η 1.18.1; Ειναι αρκετά παλιά.Τελοσπάντων.Θα μπεις στο recovery (magldr--->ad recovery) και θα κάνεις wipe all userdata για πλήρη διαγραφή των δεδομένων του παλιού κατόχου και θα το ξαναστήσεις από την αρχή.Μια άλλη λύση που ίσως δουλέψει και σου επιτρέψει να κρατήσεις τα ήδη εγκατεστημένα προγράμματά σου ειναι να πας με ένα root explorer στο /data/system και να σβήσεις το αρχείο accounts.db.Κάνεις επανεκκίνηση και το κινητό θα ξεκινήσει (υπάρχει μια περίπτωση στις 100 να μην ξεκινήσει καθόλου και να κολλάει στο bootanimation) θα ειναι χωρίς το λογαριασμό google και θα μπορέσεις να βάλεις τον δικό σου
Link to comment
Share on other sites

Γίνε πιο σαφής στο τι ζητάς.Θες να βγάλεις μια εφαρμογή-εικονίδιο που έχεις βάλει στις κεντρικές οθόνες ή να απεγκαταστήσεις τελείως την εφαρμογή από την συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να την κανεις απεγκατασταση απλα πατα παρατεταμενα στην εφαρμογη και επιλεγεις την απεγκατασταση.Αν θελεις να διαγραψεις απλα το εικονιδιο απο την επιφανεια απλα σειρε το στον καδο η επελεξε διαγραφη απο το μενου.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Πέδες μόλις είδα ότι στο κινητό μου με energy diet rom δεν κλειδώνει αυτόματα το κινητό αλλά μένει η οθόνη αναμένει μέχρι να το κλειδώσω εγώ πως μπορώ να το διορθώσω ώστε να κλειδώνει αυτόματα το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμισεις--->προβολη αν εχεις κανει καποια αλλαγη ή εβαλες καποιο προγραμμα που εμποδιζει τη συσκευη να μπει στην αναμονη

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρηκα στην προβολη ειχε απενεργοποιημενη την επιλογη απεν. οθονης μετα απο. και την εβαλα στα 45 δευτερολεπτα. σε ευχαριστο bbbb
Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει την NexusHD2-ICS-CM9 1.4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860

και δεν μου δουλεύει το home button, έτσι είναι ή χρειάζεται κάποια ρυθμίσει ?

 

edit : την ξαναπέρασα από την αρχή και παίζει...

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η πιο σταθερη Rom (nand) για το hd2 μου.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

rom που δουλεύουν αρκετά καλά και γρήγορα χωρίς ιδιαίτερα bugs

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060 tytung 3.2a gb

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852 ndt ginger

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951 typhoon

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076586 cm7 nightly αλλά ο προεπιλεγμένος kernel ειναι αρκετά παλιός και δεν έχει αρκετά νεότερα fixes,οπότε σε αυτή την περίπτωση προτείνω την αλλαγή σε kernel tytung r14 ή κάποιον νεότερο

γενικά οι περισσότερες αν όχι όλες aosp/cm7/miui roms δουλεύουν πολύ καλά

Για πές μας εντυπώσεις τι δε δουλεύει?Η κάμερα, bluetooth, ελληνικά κτλπ?

H κάμερα για φωτογραφίες δουλεύει.Για βιντεο δουλεύει αλλά έχει πολύ χαμηλό framerate με αποτέλεσμα ουσιαστικά να μην ειναι εφικτή η χρήση της.Λόγω της έλλειψης full hardware acceleration έχει ένα lag στο ui το οποίο λύνεται εν μέρει αν βάλεις άλλο launcher που ειναι ελαφρύς π.χ. zeam launcher.Bluetooth,gps,wifi,data,τηλεφωνική συνομιλία δουλεύουν κανονικά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι η πιο σταθερη Rom (nand) για το hd2 μου.

Ευχαριστω!

Θα διαβάσεις πολλές απόψεις, για έμενα που αλλάζω ρομ σχεδόν κάθε μέρα ,όταν δεν μου κάθετε μια καλά, μετά βάζω αυτήν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026 δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα ποτέ ,απλώς την βαριέμαι. είναι η ποιο σταθερή ρομ που υπάρχει και από θέμα μπαταριάς είναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...