Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο skype δουλεύει σίγουρα μια από τις πρώτες εκδόσεις η 1.0.983 που δεν κάνει βιντεοκλήση αλλά έτσι και αλλιώς το hd2 δεν έχει εμπρός κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Moλις περασα το αρχειο και τις παλιες εκδοσεις και τωρα δεν boot-αρει το τηλεφωνο! Δεν φορτωνει τον kernel απ οτι βλεπω....
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ είσαι; Και με ποιον τρόπο πέρασες το αρχείο και ποιο από όλα; Για να μπουτάρει ξαναφλάσαρε τη ρομ από πάνω.Προσωπικά το έχω δοκιμάσει με επιτυχία στην typhoon και στην nightly Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αυτη τη ρομ

Nightly v3.7.6

 

περασα το

libaudio.so του drizztje v5

με copy paste στο φακελο system/lib μεσα απο το android.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πέρασες έτσι,του έδωσες τα σωστά permissions; δηλαδή rw στο user και μόνο r στους υπόλοιπους;
Link to comment
Share on other sites

Oχι, απλα αντικατασταση αρχειου πατησα...
Link to comment
Share on other sites

Περασα τη ρομ απο πανω κ ανοιξε. Τωρα θα εχει κρατησει το αρχειο; επισης ειχα δοκιμασει να περασω εναν κερνελ οταν δεν ανοιγε... αυτος θα εχει φυγει με το νεο φλασαρισμα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε απλή αντικατάσταση του αρχείου,χωρίς αλλαγή των permissions δε θα μπουτάρει η ρομ.Φλασάροντάς την από πάνω σβήστηκε το αρχείο που πέρασες καθώς και ο kernel
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, οποτε ειμαι οπως πριν. Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πως να το περασω σωστα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις το περασα ετσι. Μενει να δοκιμαστει να δω αν δουλευει. Σε ευχαριστω πολυ!

 

Μια αλλη ερωτηση, τι ταχυτητες μεταφορας δεδομενων πιανεται σε συσκευη-υπολογιστη. Εχω την εντυπωση οτι η class10 που εβαλα ειναι για τα πανηγυρια, 2.75ΜΒ/sec εγγραφη, που υποτιθεται παει γυρω στα 15.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον χρησιμοποιεί την typhoon. Όταν απαντάτε σε μια κλήση ή κάνετε μια και πατάτε το κουμπί κλήσης/απάντησης ακούγεται ένας δυνατός αλλά σύντομος θόρυβος από το ακουστικό του τηλεφώνου;

O θόρυβος που λέω είναι αρκετά δυνατός και υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις της typhoon που έχω δοκιμάσει. Τι προκαλεί αυτό το πρόβλημα και ξέρετε αν υπάρχει λύση ;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που απαντάς,προσπαθεί να δώσει ανοιχτή ακρόαση και επιστρέφει άμεσα στο ακουστικό.Δε ξέρω αν υπάρχει λύση.Δοκίμασε και με κανέναν άλλο kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272523
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που απαντάς,προσπαθεί να δώσει ανοιχτή ακρόαση και επιστρέφει άμεσα στο ακουστικό.Δε ξέρω αν υπάρχει λύση.Δοκίμασε και με κανέναν άλλο kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1272523

 

Το προσπάθησα με την μέθοδο που μου είπες σε προηγούμενα post και ελπίζω να μην ανατιναχθεί το τηλέφωνο loooooooooooool

Θα γράψω για το αποτέλεσμα :O

 

Οκ τα κατάφερα...μετά απο bootloop επιστρέφει στο recovery.

Πίσω στο nandroid backup της diet ή της 8/2 ή...

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει το άγγιγμα τις οθόνης ,μόνο τα κουμπιά.έβαλα 6.5 και πάλι τα ίδια,είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Kλασσική περίπτωση βλάβης για το hd2.Πολύς κόσμος μεταξύ τους και εγώ με το πρώτο hd2,είχαμε το ίδιο πρόβλημα.Εμένα μέχρι να μου πέσει και να ραγίσει η οθόνη,δούλευε αν κράταγες πατημένο για λίγη ώρα το power button και μετά αν ξαναπατούσα έστω και ελαφρά το power ή back button,ξαναχάλαγε.

Μόνη λύση το στέλνεις για service αν έχεις εγγύηση

Το προσπάθησα με την μέθοδο που μου είπες σε προηγούμενα post και ελπίζω να μην ανατιναχθεί το τηλέφωνο loooooooooooool

Θα γράψω για το αποτέλεσμα :O

 

Οκ τα κατάφερα...μετά απο bootloop επιστρέφει στο recovery.

Πίσω στο nandroid backup της diet ή της 8/2 ή...

Mε τον συγκεκριμένο κερνελ δεν κάνεις κάτι τέτοιο.Βάζεις στην sd το zip και σε ρωτάει κατά την εγκατάσταση από το recovery αν θες cm7 styl εγκατάσταση και magldr ή clk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...ειχα διαβάσει ποιο παλια οτι οσοι έχουν το αμερικάνικο HD2 πρέπει να κάνουν άλλες στην χωρητικότητα μνήμης στο HD2 toolkit...ποιες είναι;
Link to comment
Share on other sites

Kλασσική περίπτωση βλάβης για το hd2.Πολύς κόσμος μεταξύ τους και εγώ με το πρώτο hd2,είχαμε το ίδιο πρόβλημα.Εμένα μέχρι να μου πέσει και να ραγίσει η οθόνη,δούλευε αν κράταγες πατημένο για λίγη ώρα το power button και μετά αν ξαναπατούσα έστω και ελαφρά το power ή back button,ξαναχάλαγε.

Μόνη λύση το στέλνεις για service αν έχεις εγγύηση

 

ή clk[/quoteειναι ενός φίλου.του έβαλα SPL 1.42 νομίζω ότι είναι εντάξει.και να φανταστείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο το είχα βάλει πριν 5 μήνες android και τίποτα άλλο.τη να πει και το δικό μου που εδώ και 2,5 χρόνια του αλλάζω κάθε μέρα ρομ.τι να πω είναι να νη σού κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Kλασσική περίπτωση βλάβης για το hd2.

 

ή clk[/quoteειναι ενός φίλου.του έβαλα SPL 1.42 νομίζω ότι είναι εντάξει.

 

 

Τι εννοείς είναι εντάξει; έφτιαξε; ή είναι εντάξει για service ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

για το SPL λέω αν είναι σωστό.το τηλέφωνο δεν στρώνει με τίποτα ,το πάμε για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα και τη TBD_Sensation_XL_Gen3_V3.5a2sd με το νέο recovery! Ωραία και αυτή η rom αλλά δε βλέπω να έχει Swype όπως η energie.Υπάρχει κάτι να το κατεβάσω και να έχει κάτι ελληνικά? Με έχει βολέψει αφάνταστα το Swype και αν δε βρω λύση θα ξαναγυρίσω στην energie.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω μια προταση για ανταλλαγη του optimus 2x μου με ενα αριστο HD2

πιστευετε αξιζει η ανταλλαγη? μαρεσει να δοκιμαζω νεες ρομς και λειτουργικα γιαυτο σκεφτομαι την ανταλλαγη

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

με αυτόν τον τρόπο δεν

 

τα κατάφερα,ενώ τα έκανα όλα καλά δεν έβλεπε την ρομ. το έκανα όμως αλλιώς ,έβαλα την μαμά ρομ και μετά έτρεξα το Hspl2 και διάλεξα SPL 1.42

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...