Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την χρήση μιας μέρας έχω πάλι τα ίδια. Προσπάθησα να κάνω ενημέρωση του dolphin hd, αλλά το τηλέφωνο πάλι κόλλησε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία.

Τι πάει στραβά;

 

Επίσης κάτι που δεν έχω αναφέρει ακόμη. Όταν κατεβάζω την εφαρμογή το εικονίδιο πάνω αριστερά στην οθόνη του τηλεφώνου δείχνει ότι εφαρμογή κατεβαίνει για πάντα. Δεν σταματήσει ακόμη και όταν ήδη εδώ ανοίξει και κλείσει την εφαρμογή. Όταν επιλέγω την εφαρμογή από την μπάρα ειδοποιήσεων, ανοίγει μια τυχαία εφαρμογή, άσχετη με αυτήν που κατέβασα . Π.χ κατέβασα τελικά την ενημέρωση του dolphin και στο εικονίδιο που ακόμη έδειχνε ότι εφαρμογή ακόμη κατεβαίνει, μου άνοιξε το pano.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που λες με το εικονίδιο της εφαρμογής που δείχνει ότι κατεβαίνει για αρκετή ώρα,το κάνει και σε μένα.Αλλά αν το αφήσω λίγη ώρα ή πατήσω το "απαλοιφή" φεύγει.Και όσες φορές πατάω στο εικονίδιο,δε μου ανοίγει κάτι άσχετο.Το τι πάει όμως στραβά,πραγματικά δε ξέρω

Εdit

Τελικά για το λάθος πατώντας στο εικονίδιο έχεις δίκιο.Πάτησα πάνω στο εικονίδιο turbo gps 2 που έγραφε "Ανανέωση" και αντι να ανοίξει την εφαρμογή με πήγε στο μαρκετ για ανανέωση του barcode scanner.Μετά από αυτό μου έβγαλε να ανανεώσω άλλες 15 εφαρμογές και πάτησα ανανέωση σε όλες μαζί.Στις υπόλοιπες εφαρμογές,όποτε δοκίμαζα με πήγαινε κανονικά στην εκάστοτε εφαρμογή.παράλληλα δέχτηκα και μια κλήση και παρόλα αυτά δε κόλλησε κάτι.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με το εικονίδιο της εφαρμογής που δείχνει ότι κατεβαίνει για αρκετή ώρα,το κάνει και σε μένα.Αλλά αν το αφήσω λίγη ώρα ή πατήσω το "απαλοιφή" φεύγει.Και όσες φορές πατάω στο εικονίδιο,δε μου ανοίγει κάτι άσχετο.Το τι πάει όμως στραβά,πραγματικά δε ξέρω

Εdit

Τελικά για το λάθος πατώντας στο εικονίδιο έχεις δίκιο.Πάτησα πάνω στο εικονίδιο turbo gps 2 που έγραφε "Ανανέωση" και αντι να ανοίξει την εφαρμογή με πήγε στο μαρκετ για ανανέωση του barcode scanner.Μετά από αυτό μου έβγαλε να ανανεώσω άλλες 15 εφαρμογές και πάτησα ανανέωση σε όλες μαζί.Στις υπόλοιπες εφαρμογές,όποτε δοκίμαζα με πήγαινε κανονικά στην εκάστοτε εφαρμογή.παράλληλα δέχτηκα και μια κλήση και παρόλα αυτά δε κόλλησε κάτι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ δεν είχα πρόβλημα ούτε στην diet μου το κάνει και εκεί.

Πέρασα την typhoon και δοκίμασα τον kernel που μου πρότεινες πριν από την american droid αν δεν κάνω λάθος, και βλέπω πως δεν κάνει πια αυτό το πρόβλημα με την απάντηση σε κλήση. Κατά την εγκατάσταση όμως επέλεξα κάτι για ppp και όχι rmnet. Ξέρω ότι έχει να κάνει με την σύνδεση μέσω data, αλλά τι διάφορα έχουν μεταξύ τους ;

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικά η διαφορά είναι στο πρωτόκολλο σύνδεσης με το ιντερνετ.http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8031127&postcount=11 o magldr μπορεί να υποστηρίξει και τα 2.Ο clk μόνο ppp και περισσότερο στις παλιότερες ρομ η σύνδεση στο νετ με clk μέσω data ήταν αρκετά δύσκολη λόγω των πολλών αποσυνδέσεων.πλέον δεν υπάρχουν τόσες αποσυνδέσεις αλλά π.χ. στην nrg έχω κάπου-κάπου ένα θεματάκι με την data σύνδεση που δε ξεκινάει αυτόματα μετά από το χάσιμο του σήματος wifi αλλά άμα ξεκινήσει αυτόματα (ή μετά από reboot) δεν αποσυνδέεται όπως παλιότερα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα 8g class2 και θέλω να την καθαρίσω. Την έχω χρησιμοποιήσει προηγουμένως για wp. Όπως είναι φυσικό τώρα δεν την αναγνωρίζει το pc και θέλω να την καθαρίσω. Υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό χωρίς την χρήση του τηλεφώνου; δηλαδή να μην χρειαστεί να περάσω wm. Με την χρήση μόνο pc είναι δυνατόν;
Link to comment
Share on other sites

To market μου βγαζει package file is invalid απο το πρωι ειτε σε update ειτε σε εκγατασταση νεας εφαρμογης. Δοκιμασα να καθαρισω τη μνημη του μαρκετ αλλα τιποτα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Edit:

Ακυρο, εφτιαξε με το παραπανω σε συνδιασμο με ρεσταρτ αμεσως μετα.

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα 8g class2 και θέλω να την καθαρίσω. Την έχω χρησιμοποιήσει προηγουμένως για wp. Όπως είναι φυσικό τώρα δεν την αναγνωρίζει το pc και θέλω να την καθαρίσω. Υπάρχει τρόπος για να γίνει αυτό χωρίς την χρήση του τηλεφώνου; δηλαδή να μην χρειαστεί να περάσω wm. Με την χρήση μόνο pc είναι δυνατόν;

Η κάρτα ειναι κλειδωμένη; Δηλαδή είχες βάλει την yuki/xbmod wp7 rom ή κάποια από τις "κανονικές" wp7 roms; Αν ήταν "κανονική" wp7 ρομ, δοκίμασε να την κάνεις partition sd card από το recovery και μετά από το pc με το partition mini tool wizard μπορείς να σβήσεις και το partition και να την φορμάρεις κανονικά.Επίσης μπορείς να την συνδέσεις στο pc και να δοκιμάσεις αυτό http://www.overclock.net/t/828355/fix-mbr-for-sd-cards#post_10762277

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα ειναι κλειδωμένη; Δηλαδή είχες βάλει την yuki/xbmod wp7 rom ή κάποια από τις "κανονικές" wp7 roms; Αν ήταν "κανονική" wp7 ρομ, δοκίμασε να την κάνεις partition sd card από το recovery και μετά από το pc με το partition mini tool wizard μπορείς να σβήσεις και το partition και να την φορμάρεις κανονικά.Επίσης μπορείς να την συνδέσεις στο pc και να δοκιμάσεις αυτό http://www.overclock.net/t/828355/fix-mbr-for-sd-cards#post_10762277

 

Δεν θυμάμαι πια ρομ είχα δοκιμάσει. Τώρα την βάζω σε ένα card reader και δεν την βλέπει καθόλου το pc. Δοκίμασα αυτό που είπες με το partition αλλά η διαδικασία τελείωσε πολύ γρήγορα ( με μήνυμα οτι το partition έγινε) και όταν άνοιξα το mini tool partition πάλι δεν έβλεπα την κάρτα.

 

Δοκιμάζω να περάσω την elegancia v30. Τώρα θα φορμαριστεί κανονικά;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στα wm.Εγώ θα έβαζα magldr,θα έκανα από τις ρυθμίσεις του,clear sd mbr και μετά θα την φορμάριζα με τον κανονικό τρόπο.Αυτά σε ξεκλείδωτη κάρτα.Το έχω κάνει πολλές φορές και δούλεψε κανονικά.Για κλειδωμένη κάρτα δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242071 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στα wm.Εγώ θα έβαζα magldr,θα έκανα από τις ρυθμίσεις του,clear sd mbr και μετά θα την φορμάριζα με τον κανονικό τρόπο.Αυτά σε ξεκλείδωτη κάρτα.Το έχω κάνει πολλές φορές και δούλεψε κανονικά.Για κλειδωμένη κάρτα δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242071

 

Δεν βλέπω να έγινε κάτι με mw.

Αν είναι κλειδωμένη η κάρτα;

 

Ούτε και και το clear sd mbr βλέπω να βοηθάει.

 

edit: Ποιος κλείδωσε την κάρτα; το λειτουργικό; Που να βρώ nokia :(

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δες στο λινκ που δίνω για κλειδωμένες κάρτες

Αλλά είχες βάλει αυτή την wp7 rom; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1236027 από όσο γνωρίζω ειναι η μόνη που κλειδώνει την sd

Link to comment
Share on other sites

Δες στο λινκ που δίνω για κλειδωμένες κάρτες

Αλλά είχες βάλει αυτή την wp7 rom; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1236027 από όσο γνωρίζω ειναι η μόνη που κλειδώνει την sd

 

Ναι αυτή ήταν :mad:

Τώρα τι κάνω; την ξεχνάω την κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

1.Ψάχνεις στο συρτάρι σου ή κάποιον φίλο με συσκευή nokia ή γενικά με κάποια συσκευή από αυτές που αναφέρονται ότι δουλεύουν στο λινκ

2.Bάζεις linux http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1280293

3.Ξαναβάζεις την ρομ και μετά φορτώνεις το cab για το ξεκλείδωμα της κάρτας

4. δες αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1283232 που λέει για κάποιο εργαλείο της hp ότι κάνει δουλειά σε συνδυασμό με το killdisk που αναφέρω στο 2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επανερχομαι για το overclock στην αγαπημενη μας συσκευη!!

 

Περασα το Set cpu και εβαλα την cpu στα 1113 απο το πρωι και παει σφαιρα!!!!Απιστευτα γρηγορα ομαλα και χωρις καθολου θερμοκρασια!!

 

27 βαθμους μονο με χρηση!!!Εβαλα και ενα προφιλ να πεφτει στα 573 οταν κλεινω την οθονη και ετσι εχω και μπαταρια μια μερα και κατι!!!

Σιγα σιγα αυριο θα το παω στα 1190 που ειναι η μεγιστη τιμη που μου δινει για να δω και εκει τι κανει....και θα γραψω!!

 

Μια αλλη ερωτηση...Υπαρχει τροπος να πιανει πιο γρηγορα το gps????Θελει ενα 5λεπτο...ουφφφ!!!!!Απλα και ευκολα ετσι!!??

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Για το gps φλάσαρε από το recovery τα τελευταία αρχεία http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1100114 GPS_Libraries_v2.1_RPC_for_HD2_Gingerbread_update. zip και το αρχείο από http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15764172&postcount=1575 gps.conf_enable_auto_AGPS_update_every_24hr_(europe).zip για να κατεβαίνουν αυτόματα τα gps xtra ανά 24ωρο και θα εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ωπα μισο...Πως τα φλασαρω??Χε χε ναι ναι ειμαι ασχετος...θα παθει τιποτα το κινητο???Δεν πιστευω να κολλησει γιατι δεν ξερω να περναω ρομ????Εαν θελεις πες μου λιγο πως θα τα κανω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά αντιγράφεις στην κάρτα τα 2 zip αρχεία.Οταν ξεκινά το κινητό σου,βλέπεις να γράφει magldr επάνω και μετά go go go;

Αν ναι,κατά την εκκίνηση της συσκευής κρατάς πατημένο το power για να μείνει στο μενού του magldr και μετά πας στο ad recovery για να ξεκινήσει το recovery.Απο εκεί πας στο flash zip from sd card και επιλέγεις διαδοχικά τα 2 zip που αντέγραψες στην sd.Δε παθαίνει κάτι το κινητό αλλά επι της ευκαιρίας που θα μπεις στο recovery και πριν περάσεις τα 2 αρχεία,συνιστώ να κρατήσεις και ένα full backup της ρομ σου.Δες σχετικά στον οδηγό της υπογραφής μου για δημιουργία backup και επαναφορά της ρομ από το clockwork recovery.Ετσι ώστε στην εξαιρετικά απίθανη εως αδύνατη περίπτωση που σταθείς "γκαντέμης" και δε σου μπουτάρει η ρομ,επαναφέρεις το backup και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..επιλεγω δηλαδη το restore backup και κανω ενα...μετα κανω flash τα 2 αρχεια ασχετου σειρας και ειμαι ετοιμος???Και τι ακριβως θα αλλαξει???Θα πιανει γρηγορα η μπααα???

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Aμα σου πω μπααα,θα τα δοκιμάσεις;

Προσωπικά με αυτόν τον συνδυασμό έχω σήμα gps σε επίπεδα wm.Στη χειρότερη περίπτωση (όταν έχω πολλές μέρες να το χρησιμοποιήσω) το πολύ σε ένα δίλεπτο και εν κινήσει πιάνει σήμα

Link to comment
Share on other sites

Aμα σου πω μπααα,θα τα δοκιμάσεις;

Προσωπικά με αυτόν τον συνδυασμό έχω σήμα gps σε επίπεδα wm.Στη χειρότερη περίπτωση (όταν έχω πολλές μέρες να το χρησιμοποιήσω) το πολύ σε ένα δίλεπτο και εν κινήσει πιάνει σήμα

 

 

Χαχα..οκ...να πω μια βλακεια...μιας και ειναι απο οτι ειδα αρχεια αλλα αλλαγμενα απο αυτα που ηδη υπαρχουν μεσα με μια απλη αντιγραφη η αντικατασταση δεν θα ειναι το ιδιο???

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις να χρησιμοποιείς root explorer και να αλλάζεις τα permissions των αρχείων; Η αντιγραφή-αντικατάσταση θα δουλέψει αλλά επειδή ειναι αρχεία συστήματος,πρέπει να βάλεις και την σωστή "αδειοδότηση" στα αρχεία,γιατί διαφορετικά μπορεί να μην μπουτάρει καν η ρομ.Από το recovery η όλη δουλειά,γίνεται αυτόματα με ένα κλικ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

1190 hrz απο σημερα και το κινητο παει σφαιρα!!!Απιστευτα γρηγορα και με ενα τρεξιμο που εκανα στο Quandrant μου εβγαλε 1243 με προγραμματα φυσικα να τρεχουν απο πισω....Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα...Δεν εχω κολληματα..Δεν εχω lag..αλλα ενα απιστευτα γρηγορο κινητο ειδικα στα video....

 

Αντε να δουμε πως θα παει..(Να πω οτι την ρυθμιση αυτη την εχω μια μερα και δεν εχω δει διαφορα μεγαλη στην μπαταρια..)

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι η θερμοκρασια ειναι απο 21 οταν ειναι κλειστη η οθονη μεχρι 33 που εχει οταν το δουλευω.....Βασικα δεν δειχνει κατι....τωρα να το αφησω ετσι θα εχει φοβο η να γυρισω στα 1113 η ακομα στα 998?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...