Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα αυτά με τα κολλήματα του τηλεφώνου καθώς και το πρόβλημα με τον ήχο που γράφω σε προηγούμενο ποστ,είναι υπαρκτά.Απλά δε συμβαίνουν σε όλους και συνήθως όταν συμβαίνουν είναι σε ανύποπτο χρόνο.Μετά από reboot λύνεται το πρόβλημα,μέχρι τη στιγμή που θα παρουσιαστεί ξανά εντελώς ξαφνικά ή και καθόλου ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δεν έχει κολλήσει ποτέ. Έχω άλλο πρόβλημα όμως. Δεν χρησιμοποιώ την lockscreen του Cyanogen Mod, καθώς όντως καταναλώνει περισσότερη μπαταρία το κινητό. Έχω βάλει την WidgetLocker Lockscreen. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και το κλείσω, εμφανίζεται η lockscreen του Cyanogen Mod. Αν το ξεκλειδώσω και το ξανακλειδώσω, εμφανίζεται κανονικά η WidgetLocker Lockscreen. Ξέρετε πως μπορεί να διορθωθεί;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά βγάζω τελείως την lockscreen μέσω της εφαρμογής no lock.Τώρα έβαλα την ndt ginger v16.0 για δοκιμή.Η typhoon 3.6.5 μου κράταγε 24 ώρες γεμάτες με ανοιχτούς συγχρονισμούς και χρήση οθόνης γύρω στις 3 ώρες και 20 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από σύνδεση στο δίκτυο, άρχισε να κάνει αυτόματα ενημέρωση στο SU την οποία δεν τελειώνει, και σταματά στην απόκτηση πρόσβασης root... (working... αιωνίως) Εχω την SU 3.0 .

 

from HD2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών και σβησε τα δεδομένα της εφαρμογής superuser

 

Sent from my Liquid MT

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα Χρήστο. Το ενημερώνει αιωνίως και πάλι...

Μόλις μου ζητήσει άδεια να αποκτήσει άδεια root (από που άραγε; από την προηγούμενη έκδοση ; ) και επιτρέψω....

 

 

from THE Hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

To su 3.0 το είχε η ρομ ή το έβαλες εσύ;Οι περισσότερες ρομ που έχω δει,έχουν την 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

γράφει : διαχειριστής v3.0(35) , su binary v2.3.1-ef

 

edit : σε αναμονή της άλλης μου κάρτας που την έστειλα για αντικατάσταση ή όχι - είχα θέμα με κάποια αρχεία γίνονταν μη αναγνώσιμα συνεχώς - τρέχω την superam όπως την είχα όταν την είχα αφήσει

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω τι πάει στραβά.Μάλλον η καλύτερη λύση είναι titanium backup των εφαρμογών χρήστη και restore σε νέο data.img
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Χρήστο πηγα στο market απεγκατεστησα το SU, δηλαδή, την v 3.0,και στην Rom έχει μείνει η 2.6.3.1!!!! η οποία δουλεύει κανονικά και δεν μου βγάζει το προηγούμενο λάθος...

 

From THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το κινητό από την φόρτιση στις 4 το μεσημέρι. Με περίπου 30 λεπτά τηλέφωνα, internet με 3G και wifi, ανά 1 ώρα ανανέωση καιρού και συνεχή συγχρονισμό email και επαφών, πριν μια ώρα ήταν στο 53%. Νομίζω ότι αρχίζει και στρώνει. Η rom είναι η NDT GINGER V16.0
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω απο εχθες αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119 Είναι ταχύτατη και αυτό οφείλεται μάλλον στο ότι έχει χρονίσει τον επεξεργαστή στο 1113mhz και από μπαταρία μπορώ να πω ότι είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στην ndt v16 πραγματι φαινεται να κραταει περισσοτερο.Μια χαρα ρομ ειναι.ελπιζω να βγαλει συντομα και νεα ρομ βασισμενη στην τελευταια cm nightly που προσθετει καποιες νεες δυνατοτητες στο συστημα.

 

Sent from my HD2

 

Edit

Τελικά με την ίδια χρήση με την typhoon μου κράτησε 22 ώρες έναντι 24 με 2 ώρες και 55 λεπτά οθόνη,έναντι 3 και 24 λεπτά.Για κάποιο λόγο που δε κατάλαβα ακόμη, η μπαταρία στην αναμονή από τις 11.30 μέχρι τις 13.00 από το 40% πήγε στο 20%. Θα το παρακολουθήσω και σήμερα και αύριο έχει typhoon 3.6.6

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορεις να αλλαξεις τα δικαιωματα των εφαρμογων απο το market ? Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό https://market.android.com/details?id=com.stericson.permissions Σε cm7 roms αυτή η λειτουργία είναι ενσωματωμένη στο λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Πιθανό fix για φωνητικές εντολές μέσω Bluetooth. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227784&page=22 εδώ και δέκα λεπτά που το δοκιμάζω δείχνει οκ
Link to comment
Share on other sites

 

Edit

Τελικά με την ίδια χρήση με την typhoon μου κράτησε 22 ώρες έναντι 24 με 2 ώρες και 55 λεπτά οθόνη,έναντι 3 και 24 λεπτά.Για κάποιο λόγο που δε κατάλαβα ακόμη, η μπαταρία στην αναμονή από τις 11.30 μέχρι τις 13.00 από το 40% πήγε στο 20%. Θα το παρακολουθήσω και σήμερα και αύριο έχει typhoon 3.6.6

 

Την προηγούμενη φορά πέρασα το zip αρχείο στην SD και έκανα εγκατάσταση αυτό το αρχείο πάνω στην προηγούμενη έκδοση. Να κάνω το ίδιο και τώρα ή να πάω σε εγκατάσταση απ'την αρχή;

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεπιφύλακτα σου προτείνω την NDT Ginger v16.0. Πανέμορφη και μπαταρία κρατάει ;) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852

 

Χτες το βράδυ φόρτισα , φλάσαρα ξανά , σήμερα σκάλιζα το κινητό , 3G και ειμαι 50% τώρα :)

 

Το λες τόσο απλά οτι φλασαρες που με κανεις και νοιώθω χαζος.... Υπάρχει κάποιος οδηγός?:confused::confused::confused::confused:... Την έχω κατεβασει κι εγω αλλα..... Εχω MAGDLR113.... Δεν καταλαβαίνω πως flashαρεις τα αρχεια που κατεβαζεις (boot, meta, data, system)... help

Edited by fvidalis
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν αποσυμπιέζεις το zip αρχείο που περιέχει τους φακέλους που ανέφερες.Το αντιγράφεις στην κάρτα και το φλασάρεις μέσω clockwork.Δες http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

Την προηγούμενη φορά πέρασα το zip αρχείο στην SD και έκανα εγκατάσταση αυτό το αρχείο πάνω στην προηγούμενη έκδοση. Να κάνω το ίδιο και τώρα ή να πάω σε εγκατάσταση απ'την αρχή;

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Προσωπικά για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχω τίποτε περίεργα fc,κάνω πάντοτε καθαρή εγκατάσταση και επαναφορά μόνο των εφαρμογών χρήστη από το titanium.Βέβαια δε σημαίνει 100% ότι αν εγκαταστήσεις από πάνω θα έχεις προβλήματα.Όρεξη να έχεις να δοκιμάζεις :p

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις back up , θα κάνεις format την SD μέσα απο το menu του recovery. Καλό είναι να δημιουργήσεις και ένα Partition και μετά install την νέα rom.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και αυτήν απο πάνω αντιγράφοντας το νεο zip και κάνοντας επιλογή απο το 8.Ad Recovery->install zip from sdcard και όλα καλά μέχρι τώρα.

Η επιλογή που υπάρχει στο μενού apply /sdcard/update.zip που ακριβώς χρησιμοποιείται;

 

Παράξενη lockscreen, μου αρέσει όμως!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όταν έχεις υπάρξει update της rom που τρέχει ήδη στο κινητό σου ;)

 

Τότε αν κατάλαβα καλά το πέρασμα απο την 3.6.5 στην 3.6.6 θεωρείται πέρασμα σε νέα rom.

 

Ερώτηση.Θέλω να δοκιμάσω εναν νέο launcher και σκέφτομαι τον Golauncher.Αξίζει ή όχι σε σχέση με τον ADW που έχω τώρα;

Μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στην rom;

 

Αν τελικά αποφασίσω να τον δοκιμάσω, πρέπει να πάρω κάποιο backup απο τον ADW ή δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε cb600f πιστευω οτι ειναι καλυτερος ο go launcher σε σχεσει με τον adw. Αν βαλεις τον go launcher και κατεβασεις και κατι εξτρα που εχει στο market γεινεται πολυ καλο το κινητο και επεισης δεν προκαλει κανενα προβλημα στην rom!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε cb600f πιστευω οτι ειναι καλυτερος ο go launcher σε σχεσει με τον adw. Αν βαλεις τον go launcher και κατεβασεις και κατι εξτρα που εχει στο market γεινεται πολυ καλο το κινητο και επεισης δεν προκαλει κανενα προβλημα στην rom!

 

Ευχαριστώ, τον δοκιμάζω ήδη. Χρησιμοπείς τον task manager;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...