Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο που με τα περαιτέρω ενδέχεται ο συνομιλητής σου κατά την διάρκεια κλήσης,να ακούει την φωνή του λόγω κάποιου μπερδέματος που έγινε και μάλλον αύριο θα το έχουν διορθώσει.Και από ότι φαίνεται οι επόμενες cm rom θα είναι με android 2.3.7 !!

 

Δηλαδή αύριο θα ανεβάσει την 3.6.8 με διορθωμένο το πρόβλημα του ήχου και θα είναι έκδοση android 2.3.7 ;

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NIKOLAOS68 σε ευχαριστώ φίλε!

 

bbbb ωχ! τι καλό μενού είναι αυτό που δε το ήξερα? :D

 

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

έχω την rom απο το xda του boyppc με goex περιβάλλον και android 2.3.5

έχω πρόβλημα με τα mms. καταφέρνω να στείλω mms μετά από πολλές προσπάθειες ή μόνο όταν έχω ανοιχτό το interenet μέσω κινητής όπου είναι διαρκώς τα δεδομένα ανοιχτά. έχει κανεις καμιά συμβουλή?

angeldust
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,εχω ενα προβλημα με sd rom,οταν εχω αφησει το κινητο να φορτιζει ολο το βραδι το πρωι οταν παταω το κουμπι για να ανοιξει η οθονη εχω αυτο που λενε screen of death,η οθονη δεν ανοιγει με τιποτα οποτε η μονη λυση ειναι να βγαλω την μπαταρια,να την ξαναβαλω και να ξανατρεξω sd rom.Αυτο το παθαινω τοσο με την american οσο και με την nexus και εχω βαλει και στις δυο τον τελευταιο kernel του tytung.Γιατι συμβαινει αυτο?υπαρχει λυση?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις νέα ρομ χωρίς να κάνεις wipe all userdata από το clockwork,δε χάνεις τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές σου

Βγήκε και η typhoon 3.6.8 με τον νέο kernel r12.4 και νέα βάση android 2.3.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

giasas pws mporo na valw androind kai egw sto htc hd2 kinito mou ?

Kαλως ήρθες στο φόρουμ.Αν θες γράφε με ελληνικά.Για να βάλεις android δες αυτόν τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

...Για να βάλεις android δες αυτόν τον οδηγό

Χρήστο το Link που δίνεις δεν παραπέμπει στον οδηγό (ο δαίμονας του τυπογραφείου!!!!):lol:

Το link για τον οδηγό είναι ΑΥΤΟ

Βγήκε και η typhoon 3.6.8 με τον νέο kernel r12.4 και νέα βάση android 2.3.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

Την έβαλα ήδη:D

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει αυτός ο tyween. Μόλις πέρασα την 3.6.7 :rolleyes:

Εντυπώσεις απο την νέα έκδοση android και την νέα rom;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αναβαθμίσω την NDT GINGER V16.0 σε V17.0 αλλά δεν κάθεται με τίποτα. Χρησιμοποιώ το cLK και όχι το MAGLDR. Κάνω αναβάθμιση στην έκδοση V17.0, περνάω και τον πυρήνα που γράφει ότι δουλεύει με το cLK ( cLK_ppp_tytung_r12_update ) και το κινητό μένει κολλημένο στο android device loading . Αν κάνω επαναφορά την προηγούμενη rom από το clockwordmod δουλεύει τέλεια. Πως μπορώ να κάνω την αναβάθμιση ΔΙΑΤΗΡΩΝΤΑΣ το cLK; Δεν θέλω να ξαναγυρίσω σε MAGLDR μόνο και μόνο επειδή πολλές φορές θέλω να φορτίζω εντελώς σβηστό το κινητό και με το MAGLDR απλά δεν γίνεται αυτό.

 

Τελικά πέτυχε η αναβάθμιση. Πέρασα την V18. Αναβάθμισα πρώτα τον kernel στην V16.0, μετά αναβάθμισα την rom και πέρασα ξανά τον καινούργιο πυρήνα. Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα. Πριν περάσω την καινούργια έκδοση της rom, είχα περίπου 211 mb ελεύθερα στην εσωτερική μνήμη του κινητού. Τώρα στο Internal storage έχει 80,45mb ελεύθερα. Για τις εφαρμογές έχω ext3 partition στην κάρτα μνήμης. Θέλω πίσω τα megabyte μου :p :p :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom προτείνετε με Sense; Θα ήθελα Android 2.3.x , να δουλεύουν τα πάντα, να μην έχει τα γνωστά προβλήματα στα γραφικά και να δουλεύει το power menu με το πλήκτρο ON/OFF ώστε να μην χρειάζεται το Quick Boot. Χρησιμοποιώ το cLK και όχι το MAGLDR.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κινητο θα με τρελανει τελειως. Τοσο καιρο ειχα χωρις προβλημα μια sense ρομ απλα επειδη μου φαινοταν αρκετα βαρια αποφασισα να γυρισω σε unsense ρομ. Hyperdroid, Cyanogen Typhoon kai ΝDT MIUI και στις 3 ειχα reboots στα καλα του καθουμενου! Και στις ακολουθησα clean installation me task29 και με τα recovery που συνηστουσε ο μαγειρας! Τι διαολο μπορει να πηγαινει στραβα?
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει αυτός ο tyween. Μόλις πέρασα την 3.6.7 :rolleyes:

Εντυπώσεις απο την νέα έκδοση android και την νέα rom;

 

Είχα πολύ καιρό να δω κατανάλωση 3 mA σε standby!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Touchdown Exchange είχε αρχίσει να μου την δίνει, έβαλα το Enhanced Email. Λειτουργεί σωστά και για τις επαφές και το ημερολόγιο χρησιμοποιεί τις default εφαρμογές της rom. Υπάρχει όμως ένα σοβαρό πρόβλημα. Αν πάω να προσθέσω κάποια επαφή στην μνήμη του τηλεφώνου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αν πάω όμως να την προσθέσω στο Exchange account, μου βγάζει να εισάγω μόνο ονοματεπώνυμο και όχι αριθμούς!!!!! Δοκίμασα να διορθώσω κάποια επαφή που έχω ήδη στο Exchange account και ούτε έτσι με αφήνει να διορθώσω/προσθέσω/σβήσω αριθμούς... Ακόμα και χωρίς το Enhanced Email, συμβαίνει το ίδιο. Το Go Contacts EX δεν με αφήνει καν να προσθέσω επαφή στο Exchange account. Η rom μου είναι η NDT GINGER V18. Τι λύση υπάρχει; Edited by dimangelid
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω την TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.6.5 και μου παρουσιαζει τα εξης:

1) Χανει καποιες στιγμες το σημα και μετα για να το ξαναβρει θελει επανεκκινηση (δηλ. και να εχει σημα φουλ η περιοχη, αν το εχει χασει απο πριν δεν επανερχεται)

2) Καποιες φορες σταματανε ολοι οι ηχοι (κλησης, μηνυματων κτλ) και επανερχονται μονο με επανεκκινηση, με αποτελεσμα να με παιρνουν τηλ. και να μην χτυπαει!

Υπαρχει καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες στην παρεα. Νεος στο φορουμ. Σημερα εγινα κατοχος ενος HTC HD2. Το κινητο οπως γνωριζετε ειχε wm. Η αγορα εγινε κατα τις 6 το απογευμα, κατα τις 7 ειχα ηδη περασει Froyo 2.2 απο την DFT. Tελικα οσο διαβαζεις μαθενεις και γινετε πιο ευκολη η διαδικασια. Ενα ευχαριστω σε ολα τα παιδια που ποσταραν μυνηματα για το πως και τι. :)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες στην παρεα. Νεος στο φορουμ. Σημερα εγινα κατοχος ενος HTC HD2. Το κινητο οπως γνωριζετε ειχε wm. Η αγορα εγινε κατα τις 6 το απογευμα, κατα τις 7 ειχα ηδη περασει Froyo 2.2 απο την DFT. Tελικα οσο διαβαζεις μαθενεις και γινετε πιο ευκολη η διαδικασια. Ενα ευχαριστω σε ολα τα παιδια που ποσταραν μυνηματα για το πως και τι. :)

 

Μεγιές Μεγιές και καλά φλασαρίσματα.

Πόσο το αγόρασες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

170 ευρω. Χρησιμοποιημενο για 3 μηνες. γιατι ο κατοχος του αγορασε iphone και εδω και 1 χρονο το ειχε στο κουτι του χωρις να λειτουργει.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω την TyphooN CyanogenMod 7 Nightly v3.6.5 και μου παρουσιαζει τα εξης:

1) Χανει καποιες στιγμες το σημα και μετα για να το ξαναβρει θελει επανεκκινηση (δηλ. και να εχει σημα φουλ η περιοχη, αν το εχει χασει απο πριν δεν επανερχεται)

2) Καποιες φορες σταματανε ολοι οι ηχοι (κλησης, μηνυματων κτλ) και επανερχονται μονο με επανεκκινηση, με αποτελεσμα να με παιρνουν τηλ. και να μην χτυπαει!

Υπαρχει καμια λυση?

1.Διαβάζω ότι το κάνει και σε άλλους αυτό αλλά δε ξέρω την λύση.Εμένα χάνει το σήμα στο ασανσερ του σπιτιού μου,αλλά μόλις βγω επανέρχεται κανονικά

2.Κατά 99.9% έφταιγε το ότι ο kernel είχε ενεργοποιημένη την ηχογράφηση κλήσης και των 2 πλευρών.Με την 3.6.8 που έχει τον kernel r12.4 αυτό λύνεται.Μπορείς επίσης να βάλεις στην 3.6.5 τον r12.4 kernel για δοκιμή από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1258110 σύμφωνα με τις οδηγίες στο σημείο που λέει Installation for other ROMs

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω και μια-δυο ερωτησεις. Η καρτα που εχει μεσα ειναι SD η SDHC? Και τι class ειναι? και αν γνωριζετε καποιο καταστημα εκτος του πλαισιου για αγορα.:) Και προσπαθω να συχγρονισω την συσκευη με το outlook. Θελω να περασω τις επαφες του outlook στο κινητο με το htc sync και με βγαζει μυνημα: Αδύνατη η αντιγραφή επαφών από το PIM. Τι λαθος κανω? Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...