Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πεδες θα ηθελα να μου πειτε εσεις που Χρησιμοποιείτε android rom από την ram πιστεύεται ότι αξίζουν σε σχέση με αυτές που τρέχουν από την sd, δηλαδή πιστεύεται ότι δεν χρειάζεται ποια να έχω windows με android στην sd; και αν ναι ποια rom μου προτείνεται να βάλω εκτός από rom με htc sense. Εγώ έχω την super ram του darkstone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+111110000 δημητρη..

 

απλά, κατα την ταπεινή μου γνώμη, ο μόνος ουσιαστικός λόγος να εχεις τα android είναι το browsing....

 

εγω ειναι με wm. οταν θέλω να κανω browsing τρέχω την ds 1.5 ram και σε 1' ειμαι μέσα στον dolphin...

 

κανω την δουλειά μου, reboot και έτοιμος!!

Εγώ κατευθείαν μόλις πήρα το HD2 NAND Android έβαλα. Ούτε γεια δεν πρόλαβα να πω στα Windows Mobile. Δηλαδή στο δεύτερο boot Android και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα εδώ και ένα μήνα. Που να δείτε τι προβλήματα αντιμετωπίζουν άλλοι που έχουν κινητά με native android os (έχω και motorola milestone και δίλοι μου έχουν διάφορα άλλα android κινητά και τα ξέρω).

 

HINT: απεγκατάσταση τον Dolphin και εγκατάσταση τον Miren Browser. Χρησιμοποιούσα Dolphin HD από τη μέρα που κυκλοφόρησε στο Market (κάπου 6.-7 μήνες) και πήρε πόδι μόλις δοκίμασα τον Miren.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πεδες θα ηθελα να μου πειτε εσεις που Χρησιμοποιείτε android rom από την ram πιστεύεται ότι αξίζουν σε σχέση με αυτές που τρέχουν από την sd, δηλαδή πιστεύεται ότι δεν χρειάζεται ποια να έχω windows με android στην sd; και αν ναι ποια rom μου προτείνεται να βάλω εκτός από rom με htc sense. Εγώ έχω την super ram του darkstone

 

φιλε μετα απο πολυ ψαξιμο και εχοντας δοκιμασει πολλες nand κατεληξα σε δυο

1)DR Desire V.0.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=930406 και αν θες πληκτρολογιο με βελακια βαλε το EVO απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931126 ειναι και τα δυο σε CWM,ειναι ο καλυτερος συνδιασμος απλα φτιαξε ενα ext3 partition στην καρτα μνημης,η nand ειναι με sense αλλα ειναι ταχυτατη, καμια σχεση με τις HD sense,αυτην εχω τωρα

2)αυτη του markinus http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=912427 την οποια παρακολουθω στενα ειναι HD χωρις sense αλλα εχει κρατησει τα settings των sense και το πληκτρολογιο με τα βελακια την ειχα για ενα διαστημα πολυ καλη αλλα την εβγαλα για να βαλω desire sense και ο μονος λογος ειναι οτι η desire εχει λιγο μεγαλυτερη ενταση στο ηχο κλησης και στο ακουστικο,παντως η συγκεκριμενη του Μarkinus συνεχως αναβαθμιζεται,του εκανα και donate 5 ευρω

μην βαλεις desire HD και Ζ με sense γιατι ειναι αργες και πιανουν πολυ μνημη,αυτα

Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Που φτάσαμε Δημήτρη ε; :rolleyes:

 

Ποια ROM χρησιμοποιείς;

 

android την MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+

wm συνηθως του Laurentius η του Energy (εδω ποιο πολυ για νεα tools)

 

δοκιμασα του Γιαννη του δικου μας την wwe την τελυταια και ειλικρινα,μου αρεσε πολυ :blink: πολυ καλη δουλεια πραγματικα :)

 

τωρα τελευταια λογω Iphone,τα πραγματα εχουν ηρεμησει λιγο και δεν το ψαχνω οπως παλιοτερα...θελω απλα μια ρομ που με λιγη δουλεια απο εμενα,να ειναι ετοιμη προς χρηση.σε αυτο του Γιαννη,τα παει πολυ καλα και χαιρομαι που ενας δικος μας μαγειρας εχει φτασει σε τετοιο επιπεδο!!

μπραβο του πραγματικα!ειχαμε και παλιοτερα "μαγειρες " (panosha κλπ) αλλα καμια σχεση με τον Γιαννη..μια κατηγορια μονος του εχοντας βαλει τον πηχη πολυ ψηλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχαμε και παλιοτερα "μαγειρες " (panosha κλπ) αλλα καμια σχεση με τον Γιαννη..μια κατηγορια μονος του εχοντας βαλει τον πηχη πολυ ψηλα :)

 

Δυστυχώς όμως τώρα που έχουμε καλό μάγειρα... δεν έχουμε builds για μαγείρεμα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω φοραω αυτην την rom MDJs_CyanogenMod7_v.2.6_NAND_A2SD+ Αψογη και γρηγορη. αλλα εχω βρει και ενα προβληματακι με το φλας στην λειτουργεια καμερας που αν το θελω να ειναι μονιμα αναμμενο δεν ειναι. αν γνωριζεται κατι περι αυτου θα μου ητανε ευγνωμωνων.
Link to comment
Share on other sites

συνηθως του Laurentius η του Energy (εδω ποιο πολυ για νεα tools)

γεια σου Δημητρη :D

και εγώ δοκίμασα του Γιάννη η οποία ήταν πολύ καλή αλλά ξαναγύρισα στην nrg λόγο συνήθειας ,tools και ui

τώρα για τα android όντως σου κάνουν την κάρτα χάλια χώρια σου δημιουργούν πρόβλημα με τα προγράμματα πλοήγησης πχ igo primo (tts)

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.έχω το samsung galaxy s και μου κάνανε μια πρόταση για ανταλλαγή με το htc hd2 με λειτουργικό android απλά για να μπει πρέπει πρώτα να άνοιξη σε windows mobile και μετά σε android. τι λέτε αξίζει τον κόπο; ειναι καλυτερο το htc? από μπαταρία πως είναι; υπαρχει τροπος να ανοιγει απευθιας σε android;
oloi imaste kaloi mexri na apodixti to antitheto :X
Link to comment
Share on other sites

To galaxy ως native android κινητο ειναι σαφως καλυτερο.αλλα ναι γινεται να βαλεις μονο android στο hd2

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτό πετάς τελείως τα windows και ησυχάζεις :lol:

 

η δύναμη της συνήθειας Χρήστο :lol: συν ότι με την παραπάνω ρομ που είπα έχω πολύ καλή διαχείριση της μπαταριάς ,από χτες που ήταν στο 90 μετά από 21 ώρες είναι στο 60. τα προγράμματα πλοήγησης που τα βάζεις? εσύ το έχεις κόψει από ότι είπες αλλά εγώ τα βάζω κάθε μερα ιδιαίτερα το πριμο

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά.έχω το samsung galaxy s και μου κάνανε μια πρόταση για ανταλλαγή με το htc hd2 με λειτουργικό android απλά για να μπει πρέπει πρώτα να άνοιξη σε windows mobile και μετά σε android. τι λέτε αξίζει τον κόπο; ειναι καλυτερο το htc? από μπαταρία πως είναι; υπαρχει τροπος να ανοιγει απευθιας σε android;

Δώστο και πάρε το HD2, κι εγώ ανάμεσα σ' αυτά τα δύο ήμουν γιατί τα έβρισκα στην ίδια τιμή και πήρα HD2. Είναι προς στιγμήν το πιο πλήρες και λιγότερο προβληματικό Android κινητό (παρόλο που δεν είναι το native OS του). Έχω φίλο με Galaxy S και τον κοροϊδεύω τώρα που κάθεται ακόμα με Froyo (μιας και δεν έχει βγει κάποια απροβλημάτιστη Gingerbread ROM ακόμα). Και αν βάλεις NAND Android ROM θα ανοίγει κατευθείαν σε Android χωρίς να υπάρχει ίχνος Windows Mobile.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

η δύναμη της συνήθειας Χρήστο :lol: συν ότι με την παραπάνω ρομ που είπα έχω πολύ καλή διαχείριση της μπαταριάς ,από χτες που ήταν στο 90 μετά από 21 ώρες είναι στο 60. τα προγράμματα πλοήγησης που τα βάζεις? εσύ το έχεις κόψει από ότι είπες αλλά εγώ τα βάζω κάθε μερα ιδιαίτερα το πριμο

προγράμματα πλοήγησης έχω το igomyway,το aura και το beta dontpanic. η μπαταρία ειναι ένα θέμα αλλά προσωπικά στα windows μου κρατούσε περισσότερο γιατί δεν είχα τι να κάνω με το κινητό!!! τώρα με το android έχω ωραία παιχνίδια για να περνάει η ώρα και έναν browser που με έχει κάνει να αφήσω το netbook στην άκρη.πολλές φορές προτιμώ να μπω από το κινητό,παρά από το pc.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για σας παιδιά.έχω το samsung galaxy s και μου κάνανε μια πρόταση για ανταλλαγή με το htc hd2 με λειτουργικό android απλά για να μπει πρέπει πρώτα να άνοιξη σε windows mobile και μετά σε android. τι λέτε αξίζει τον κόπο; ειναι καλυτερο το htc?

 

Απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προγράμματα πλοήγησης έχω το igomyway,το aura και το beta dontpanic. η μπαταρία ειναι ένα θέμα αλλά προσωπικά στα windows μου κρατούσε περισσότερο γιατί δεν είχα τι να κάνω με το κινητό!!! τώρα με το android έχω ωραία παιχνίδια για να περνάει η ώρα και έναν browser που με έχει κάνει να αφήσω το netbook στην άκρη.πολλές φορές προτιμώ να μπω από το κινητό,παρά από το pc.

 

1. +1000 το πρόβλημά μου -και μένα- είναι ότι σκαλίζω συνέχεια το Android (πχ market) και έτσι κρατάει λιγότερο

2. το navigon αν και πιο αποκρουστικό μάλλον μου φαίνεται πιο αποτελεσματικό από το Aura , έχω και το ndrive επίσης

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

έχεις δίκιο σε αυτό. αλλά εκεί πιστεύω ότι θα βγουν διάφοροι galaxy s χρήστες και θα λένε πράγματα του τύπου

το hd2 έχει απαρχαιωμένο λειτουργικό,το android ειναι αργό γιατί δεν είναι επίσημο αλλά από το xda κτλ,χωρίς κανένας να το έχει δοκιμάσει για να δει πως πάει..

βασικά το παλικάρι θα πρέπει να δοκιμάσει μόνος του για να κρίνει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε ****το εχω θέμα με το τζιπιες. Εχω την κυανογκεν 2.6 το αουρα χάνει συνέχεια σήμα κ καθυστερεί όσο για το αιγκο δύο φορές που το δοκίμασα δεν κλείδωσε δορυφόρους.είστε οκ με την πλοήγηση εσείς;

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

προγράμματα πλοήγησης έχω το igomyway,το aura και το beta dontpanic. η μπαταρία ειναι ένα θέμα αλλά προσωπικά στα windows μου κρατούσε περισσότερο γιατί δεν είχα τι να κάνω με το κινητό!!! τώρα με το android έχω ωραία παιχνίδια για να περνάει η ώρα και έναν browser που με έχει κάνει να αφήσω το netbook στην άκρη.πολλές φορές προτιμώ να μπω από το κινητό,παρά από το pc.

 

στο android στο igomyway υπαρχουν τα iconspoi/dem/cam/tts αφροδιτη?γιατι αν θυμαμαι ειδικα για τα τελευταια δεν....εχει αλλαξει κατι?το beta dontpanic για το οποιο ακουω καλα λογια σ εχει αφησει ικανοποιημενο?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει tts.τώρα τελευταία έκαναν κάποια ωραία σκιν που μπορείς να επιλέξεις ποια poi θέλεις να εμφανίζονται αλλά οκ δεν είναι primo ή igo8.το dont panic είναι βελτιωμένη έκδοση του giniusdriver με άριστη απεικόνιση (κάτι που λείπει από το gd) και φυσικά χάρτη gi, αλλά έχει και κάποια μικροπροβλήματα,τα οποία πιστεύω ότι θα λυθούν στην επίσημη έκδοση.

@dimtsa75

Με το igo είμαι οκ με την 2.6 του mdj.aura δεν έχω δοκιμάσει με την 2.3 αλλά στην 2.2 του markinus που έχω τώρα, παίζει κανονικά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πεδες περασα και εγω android nand την markinux hd 1.7 και ειναι super αλλα εχετε να μου προτεινεται καμια rom χωρις htc sense καποια σαν την super ram που ειχα στην sd.Το λεω γιατι χρησιμοποιο το προγραμμα wiimote και απο οτι διαβασα δεν παιζει σε ρομ της htc με sense

 

Πεδες εγω παντως την android MDJs_CyanogenMod7_v.2.6 δεν καταφερα να την βαλω στο κινητο μου γιατι ενω εχω κανει εγκατασταση το magldr 113 οταν παταω να κανει την εγκατασταση ενω προσπαθη να συνδεθη με το usb μου βγαζει στον υπολογιστη usb erro στο προγραμμα της rom και ετσι δεν με αφοινει να την κανω εγκατασταση ενω την markinux hd 1.7 την εβαλα κανονικα!

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις την clockwork version; η markinux οσο καλη και αν ειναι σαν ρομ,εχει προβλημα με το flash σε καποιες σελιδες.οποτε ξαναγυρισα στην Ginger του mdj.δοκιμασα και το aura που καποιος φιλος ανεφερε οτι χανει το σημα και λειτουργει κανονικα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία με nand?

Εμένα με ό,τι βλέπεις στην υπογραφή μου πάνω κάτω 2 μέρες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις την clockwork version; η markinux οσο καλη και αν ειναι σαν ρομ,εχει προβλημα με το flash σε καποιες σελιδες.οποτε ξαναγυρισα στην Ginger του mdj.δοκιμασα και το aura που καποιος φιλος ανεφερε οτι χανει το σημα και λειτουργει κανονικα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

@bbb

η Ginger του mdj υποστηριζει ad-hoc ως client?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...