Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω, μια ερωτηση ακομα, απο την εμπειρια σου τι ειναι καλυτερο να βαλω android nand η απο SD?

 

κοιτά ειναι καθαρά θέμα το τι θες να κάνεις με την συσκευή σου αν έχεις ναντ δεν θα έχεις windows που δουλεύουν σε θέματα office καλύτερα απο οποια αλλη συσκευή( τουλάχιστον στα δικα μου χεριά) αλλά απο την άλλη οπως είπε και ο φίλος πιο πάνω θα εχει ενα θέμα με την μπαταρία...

εγω κατάφερα να φέρω την συσκευή (με ναντ) στα μετρά μου γιατι χρησιμοποιώ παρά πολύ flah player στην δουλεία μου (πανω απο δεκα ωρες ανα μερα..) και έτσι δεν χρειάζεται να κουβαλώ ουτε το λαπτοπ ουτε το ταμπλετ...

διάβασε λιγο και κοιτά τις ανάγκες σου

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε nand rom θα σου κρατάει καλύτερα η μπαταρία εκτός κ αν χρειάζεσαι τα windows που δε νομίζω...

 

Sent from my HTC HD2

μπα δεν χρειαζομαι τα WM... που μπορω να βρω το πατσ για τα 576ΜΒ? ψαχνω αλλα δεν. :(

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν χρειαζομαι τα WM... που μπορω να βρω το πατσ για τα 576ΜΒ? ψαχνω αλλα δεν. :(

 

αφου περασεις hspl πρεπει να περασεις το σωστο radio που να το υποστιριζει το απο τα καλητερα γιαυτην την δουλεια ειναι το 2,15

κοιτα εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

αφου περασεις hspl πρεπει να περασεις το σωστο radio που να το υποστιριζει το απο τα καλητερα γιαυτην την δουλεια ειναι το 2,15

κοιτα εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787

κοιτα το HD2 το πηρα μετχμνο... οπως ειπα εχει SPL 3.03 και ραδιο 2,15,50,14. οποτε πρεπει να βαλω την ρομ που μου ειπες, να κανω HSPL και μετα? το πατσ δεν βρισκω?...

θα δω και το λινκ και θα σου πω , ευχαριστω που ασχολεισαι.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το HD2 το πηρα μετχμνο... οπως ειπα εχει SPL 3.03 και ραδιο 2,15,50,14. οποτε πρεπει να βαλω την ρομ που μου ειπες, να κανω HSPL και μετα? το πατσ δεν βρισκω?...

θα δω και το λινκ και θα σου πω , ευχαριστω που ασχολεισαι.

 

1 κατεβαζεις απο το σαιτ της htc την 1.48 και την περνας απο το pc

2 περνας hspl3 2.08

4 περνας το ραδιο απο το λιν που σου εδωσα 2.15

5 περνας magldr

6 περνας την ρομ που θες μεσω magldr...

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω και τα λεμε στην πορεια :)

Τωρα θα περασω το magldr, μετα ποια ρομ μου προτεινεις? γιατι βλεπω αρκετες και σκεφτομαι να βαλω μια δοκιμασμενη απο καποιον εμπειρο και μετα να αρχισω το ψαξιμο, θα προτιμουσα μια με Sense ta 576 MB γιατι δεν τα βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξει το spl πρέπει η ρομ να περαστεί από την κάρτα.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

με spl 3.03 πιθανόν να μη σε αφήσει καθόλου να περάσεις την 1.48 από το pc.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα περασω το magldr, μετα ποια ρομ μου προτεινεις? γιατι βλεπω αρκετες και σκεφτομαι να βαλω μια δοκιμασμενη απο καποιον εμπειρο και μετα να αρχισω το ψαξιμο, θα προτιμουσα μια με Sense ta 576 MB γιατι δεν τα βλεπω?

 

για ρομ με σενσ δεν εχω δοκιμάσει κάποια που να μου άρεσε ασε που πιστεύω οτι το ανδροιδ δεν χρειάζεται σενσ... εμένα χωρίς σενσ εχει ολες τις ευκολίες του χωρίς το βάρος που προσθέτει...

εγώ εχω την mdj cyonogen

για να βλεπεις στα win τα 576 θα πρεπει να εχεις μαγειρεμένη ρομ που να τα υποστηρίζει. μην σε απασχολεί αυτο απλα κοιτα να εχει το σωστό ραδιο και hspl γιατι ο magldr δεν θα μπατάρει

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξει το spl πρέπει η ρομ να περαστεί από την κάρτα.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

με spl 3.03 πιθανόν να μη σε αφήσει καθόλου να περάσεις την 1.48 από το pc.

εχω αλλαξει και το SPL-> HSPL και το ραδιο και εβαλα την 1.66, το θεμα ειναι οτι δεν βλεπω τα 576 ΜΒ, μαλλον θελει κατι ακομα, και ποια ρομ να βαλω μετα?

 

για ρομ με σενσ δεν εχω δοκιμάσει κάποια που να μου άρεσε ασε που πιστεύω οτι το ανδροιδ δεν χρειάζεται σενσ... εμένα χωρίς σενσ εχει ολες τις ευκολίες του χωρίς το βάρος που προσθέτει...

εγώ εχω την mdj cyonogen

για να βλεπεις στα win τα 576 θα πρεπει να εχεις μαγειρεμένη ρομ που να τα υποστηρίζει. μην σε απασχολεί αυτο απλα κοιτα να εχει το σωστό ραδιο και hspl γιατι ο magldr δεν θα μπατάρει

 

οκ ευχαριστω, μπορει να βαλω αυτη που λες αν και ψηνομαι για σενσ...

 

αν περασω τον bootloader (magldr) αν δεν βαλω ρομ παπαλα, ετσι δεν ειναι?

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξει το spl πρέπει η ρομ να περαστεί από την κάρτα.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

με spl 3.03 πιθανόν να μη σε αφήσει καθόλου να περάσεις την 1.48 από το pc.

 

λοιπον εμενα χθες ηρθε η συσκευη απο σερβις με spl 3.03 και δεν με αφηνε να περασωhspl . περασα απο το pc την 1.48 και το spl αλλαξε και εγινε 1.42, και μετα περασα κανονικα hspl..

 

 

@alfa τι εννοεις με το παπαλα??

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μου βλεπει την καρτα μνημης? την εκανα και φορματ... μηπως φταει που δεν την εκανα σε FAT32 αλλα σε FAT?

 

Ακυρο, την ειδε.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μου βλεπει την καρτα μνημης? την εκανα και φορματ... μηπως φταει που δεν την εκανα σε FAT32 αλλα σε FAT?

 

Λογικά αυτό πρέπει να είναι αλλά γιατι δεν επέλεξες αμέσως fat32.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα.

Έχω στήσει τα android από την sd.

Εάν τα εγκαταστησω στο device θα κερδίσω κάτι (μπαταρια κ.τ.λ.)?

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εδω και 4 ωρες ειμαι με Android και δουλευει πολυ καλα... αλλα τρωγοντας ανοιγει η ορεξη, μπορω να βαλω στην SD και WP7? ξερει κανεις για την ενεργοποιηση των WP7 αν κανεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση της Μ$ τι σου ζητανε? ειναι ο κουμπαρος μου στην Ν.Υορκη και μπορει να ζητησει τον κωδικο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά Καλησπέρα.

Έχω στήσει τα android από την sd.

Εάν τα εγκαταστησω στο device θα κερδίσω κάτι (μπαταρια κ.τ.λ.)?

Ευχαριστώ

 

Θα κερδίσεις από μπαταρία, λίγο από ταχύτητα... αλλά θα χάσεις από windows. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@alfa Δεν μπορεις να τρεξεις wp7 απο καρτα (την χρησιμοποιουν σαν εσωτερικη μνημη),πρεπει να παρεις την αποφαση να πεταξεις τα wm και να εγκατασταθουν τα νεα στην nand

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

@alfa Δεν μπορεις να τρεξεις wp7 απο καρτα (την χρησιμοποιουν σαν εσωτερικη μνημη),πρεπει να παρεις την αποφαση να πεταξεις τα wm και να εγκατασταθουν τα νεα στην nand

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Δυστυχως μετα απο πολυ ψαξιμο αυτο καταλαβα και εγω... :( πρεπει να βαλω τα WP στην θεση των WM και στην καρτα το ανδροειδες.

στα WP για τα live services θελει κωδικο, αυτο για σου τον δωσουν τηλεφωνικα τι σου ζητανε?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο πειραματισμο,τελικα μεχρι στιγμης,η πιο αξιοπιστη μορφη του τηλ ειναι με wm 6.5x :O

 

καλημερα παιδια σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για dualboot. Γιατί και με σκετα android μια χαρά παει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για dualboot. Γιατί και με σκετα android μια χαρά παει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

με το mess που δημιουργειται στην καρτα μνημης με τα android σε αυτη(dual boot) προτιμω τα windows 6.5x σκετα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με το mess που δημιουργειται στην καρτα μνημης με τα android σε αυτη(dual boot) προτιμω τα windows 6.5x σκετα...

 

+111110000 δημητρη..

 

απλά, κατα την ταπεινή μου γνώμη, ο μόνος ουσιαστικός λόγος να εχεις τα android είναι το browsing....

 

εγω ειναι με wm. οταν θέλω να κανω browsing τρέχω την ds 1.5 ram και σε 1' ειμαι μέσα στον dolphin...

 

κανω την δουλειά μου, reboot και έτοιμος!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έβαλα android μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Νομίζω ότι είναι σαν να τα είχε από την αρχή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μετα απο αρκετο πειραματισμο,τελικα μεχρι στιγμης,η πιο αξιοπιστη μορφη του τηλ ειναι με wm 6.5x :O

 

Που φτάσαμε Δημήτρη ε; :rolleyes:

 

Ποια ROM χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...