Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ για το handcent sms αλλά και με την κανονική εφαρμογή με την typhoon 3.0.4 δεν έχω πρόβλημα.Και το λαμπάκι αναβοσβήνει και στην μπάρα εμφανίζεται το εικονίδιο του μηνύματος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο μένα.

Σιγά σιγά μαζεύω πληροφορίες για να πέρασω android στο ΗD2 μου.

Κατέληξα στο να περάσω αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 . Αλλά έχω κάποιες απορίες. Τα αρχεια με οδηγιες που εχουν μεσα τα παιδια αρκουν η θα χρειαστει να ερευνησω και κατι αλλο?

Τελος μεσα στο σιτε οταν παω να κατεβασω εχει 2 αρχεια : HD2_Core_Droid_Desire_HD_V1.6_Release_Version.rar.html και HD2_Core_Droid_Desire_HD_V1.6_TMOUS_NAND_ONLY_LEO1024.rar.html

Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει την διαφορα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα,

Αλεξης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελω να περασω την Typhoon Nightly 3.0.5

Αν πρωτα κανω partition EXT3 την καρτα μνημης μετα η εγκατασταση θα γινει κανονικα και χωρις προβλημα?

Επισης θα εχω και περισσοτερο χωρο στην μνημη της συσκευης για εφαρμογες αφου ενα μερος της καρτας μνημης θα το βλεπει σαν εσωτερικη μνημη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά αν δεν το έχεις κάνει ήδη για μέγιστη εκμετάλευση του χώρου,θα φλασάρεις το clockwork partition που δίνει ο tyween στην πρώτη σελίδα της ρομ.Μετά θα κάνεις το partition στην sd μέσω clockwork ή με κάποιο εργαλείο στο pc και έπειτα θα προχωρήσεις στην εγκατάσταση της ρομ.Το partition θα κάνει format στην sd,οπότε τα αρχείο zip της ρομ θα το αντιγράψεις στην sd μετά την δημιουργία του.Στη μνήμη της συσκευής δε θα έχεις περισσότερο χώρο απλά η χωρητικότητα θα μειώνεται με μικρότερο ρυθμό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! (δεν την παλεύω με τα ελληνικά στρατά :) )

 

θέλω λίγη βοήθεια στο θέμα android SD.

 

Μάλλον κάνω εγώ λάθος, γιατί τα πράγματα δεν μπορεί να είναι τόσο άσχημα.

 

Ξέρω ότι έχουν αλλάξει πολλά κάποια πράγματα, όπως ext2, τρόποι για να διαβάζουν τα android γρηγορότερα την sd κάρτα κτλ.

 

Το πρόβλημα μέχρι στιγμής για μένα είναι ότι πάντα καταλήγω σε ένα αργό build. Για παράδειγμα αν θελήσω να κάνω εγκατάσταση ένα πρόγραμμα απο το marketplace, θα πάθει φρίκη, και για λίγο μπορεί να μην δουλεύει το εργαλείο.

 

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, δεν έχω και πολύ χρόνο αυτή την εποχή, οπότε δεν έχω δώσει τον τρελό χρόνο πάνω στο θέμα.

 

Υπάρχει κάποιος που τρέχει Sense SD ROM και του δουλεύει καλά? Αν ναι, θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσει στο πως να στήσω σωστά μια τέτοια ρομ πάνω στην sd μου.

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 . Ολα καλα..αλλα το θεμα ειναι οτι μεσα στην πρωτη ωρα λειτουργιας εκανε 2 φορες reboot στην μπλε οθονη coredroid!

Γνωριζει καποιος που τα εχει βαλει τι συμβαινει και πως μπορω να λυσω το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! (δεν την παλεύω με τα ελληνικά στρατά :) )

 

θέλω λίγη βοήθεια στο θέμα android SD.

 

Μάλλον κάνω εγώ λάθος, γιατ

 

Υπάρχει κάποιος που τρέχει Sense SD ROM και του δουλεύει καλά? Αν ναι, θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσει στο πως να στήσω σωστά μια τέτοια ρομ πάνω στην sd μου.

 

Ευχαριστώ! :)

 

 

καλώς τον α κι ας άργησε ...

 

αν εννοείς τα συμβατικά sd builds ram or not δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι , πάντα με wm6.5 στην nand .Εγώ έχω "παρατήσει τα sense builds γιατι είναι πιο αργά και κολλάνε ποτε πότε , χρησιμοποιώ ακόμα την superam και είμαι ευχαριστημένος , εκτός το κατέβασμα από market που είναι λίγο αργό ενώ αυτή : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961679

είναι γρηγορότερη στο κατέβασμα . Η superam με πάγωσε πριν λίγες μέρες με απανωτά force close αλλά την συνέφερα με μαζική απεγκατάσταση εφαρμογών , τουλάχιστον έτσι νομίζω ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 . Ολα καλα..αλλα το θεμα ειναι οτι μεσα στην πρωτη ωρα λειτουργιας εκανε 2 φορες reboot στην μπλε οθονη coredroid!

Γνωριζει καποιος που τα εχει βαλει τι συμβαινει και πως μπορω να λυσω το προβλημα?

 

Εγω την εχω εγκατεστημενη αυτη εδω και μερες αλλα δε μου εχει κανει ποτε τετοιο προβλημα. Η μονη διαφορα ειναι οτι εχω την εκδοση για το 1024 LEO που δεν ανακατευεται με την SD. Μηπως αυτο ειναι το προβλημα σου? Ειναι στα καλα της η καρτα?

Link to comment
Share on other sites

H καρτα που ειχε μαζι με το κινητο οταν το αγορασα ειναι. Δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα μεχρι σημερα. 2GB ειναι και εκανα 1GB partition.Επειδη ειμαι νεος σε αυτα 1024 Leo ειναι η αμερικανικη εκδοση του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη ειμαι νεος σε αυτα 1024 Leo ειναι η αμερικανικη εκδοση του κινητου?

 

Ναι... η αμερικάνικη έκδοση της T-Mobile. Έχει διπλάσια rom από το ευρωπαϊκό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! .....

 

 

 

Εγώ έχω "παρατήσει τα sense builds γιατι είναι πιο αργά και κολλάνε ποτε πότε , χρησιμοποιώ ακόμα την superam και είμαι ευχαριστημένος ...

 

+10000 βαλτην, θα την βολευτεις....

 

 

μηπως εχουμε τροπο να ακουμε τον sentra 103.3 μεσω internet??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο Ελλάδα πλέον. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιο αρχειακι κρατάμε backup στην superrom για να έχουμε τις προσωπικές μας ρυθμίσεις κλπ σε περπτωση που έχουμε κάποιο πρόβλημα; Το data;

Η κόρη μου δεν θέλει NAND android στο HD2 της. Αισθάνεται περισσότερη ασφάλεια με τα wm παράλληλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 . Ολα καλα..αλλα το θεμα ειναι οτι μεσα στην πρωτη ωρα λειτουργιας εκανε 2 φορες reboot στην μπλε οθονη coredroid!

Γνωριζει καποιος που τα εχει βαλει τι συμβαινει και πως μπορω να λυσω το προβλημα?

Τι έκανες όταν έκανε reboot (π.χ. μεταφορά αρχείων μέσω USB). Ή στο έκανε όταν δεν έκανες κάτι;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο Ελλάδα πλέον. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει ποιο αρχειακι κρατάμε backup στην superrom για να έχουμε τις προσωπικές μας ρυθμίσεις κλπ σε περπτωση που έχουμε κάποιο πρόβλημα; Το data;

Η κόρη μου δεν θέλει NAND android στο HD2 της. Αισθάνεται περισσότερη ασφάλεια με τα wm παράλληλα.

 

To data.img χρειάζεται να κρατήσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κόρη μου δεν θέλει NAND android στο HD2 της. Αισθάνεται περισσότερη ασφάλεια με τα wm παράλληλα.

 

Η κόρη σου δεν θέλει NAND android ή εσύ θέλεις να πάρεις μια δόση από windows mobile; :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη σου δεν θέλει NAND android ή εσύ θέλεις να πάρεις μια δόση από windows mobile; :p

 

Να σου πω κάθε φορά που ασχολούμαι με WM μου δημιουργούνται ευχάριστες αναμνήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σου πω κάθε φορά που ασχολούμαι με WM μου δημιουργούνται ευχάριστες αναμνήσεις.

 

Αυτό είναι και το κακό. Ότι πλέον το λειτουργικό μόνο αναμνήσεις θα φέρνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικά χρόνια θεωρώ ότι τα windows mobile δεν ήταν έτσι και αλλιώς στα φόρτε τους.Οι xda και μερικοί ακόμη που έκαναν το χόμπι τους τα κράτησαν ζωντανά σε ένα μεγάλο βαθμό.Το θετικό στην υπόθεση είναι ότι δε θα ξεμείνουμε από προγράμματα πλοήγησης και ενημερωμένους χάρτες για όσο καιρό θα κυκλοφορούν pna με windows ce.
Link to comment
Share on other sites

Το θετικό στην υπόθεση είναι ότι δε θα ξεμείνουμε από προγράμματα πλοήγησης και ενημερωμένους χάρτες για όσο καιρό θα κυκλοφορούν pna με windows ce.

 

Η για όσο καιρό θα υπάρχει το πολυαγαπημένο HD2 Leo μας!!!:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

όποιος ασχοληθεί και με άλλα λειτουργικά (και φυσικά με το κορυφαίο Macintosh) θα καταλάβει ότι γενικά η ύπαρξη των windows είναι ανώφελη. χάσιμο χρόνου....

 

Δοκίμασα στο Android το Aura και το βρήκα πολύ πολύ πολύ καλύτερο από άλλα GPS προγράμματα και ενημερωμένο μέχρι αηδίας (έκταση πόλεων, πληθυσμός, άψογη καθοδήγηση εντός αλλά και εκτός Ελλάδας σε αρκετά κράτη, 3D κτήρια και πάει λέγοντας!).

Άντε να βγάλει GPS πρόγραμμα και η Google και να φέρει τα πάνω κάτω πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασα στο Android το Aura και το βρήκα πολύ πολύ πολύ καλύτερο από άλλα GPS προγράμματα και ενημερωμένο μέχρι αηδίας (έκταση πόλεων, πληθυσμός, άψογη καθοδήγηση εντός αλλά και εκτός Ελλάδας σε αρκετά κράτη, 3D κτήρια και πάει λέγοντας!).

 

Η απόψεις πάντως για τις δρομολογήσεις του aura διίστανται. Καλή η εμφάνιση αλλά στην πράξη...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με πήγε Ελλάδα Σλοβακία χωρίς κανένα πρόβλημα (εκτός από ένα σημείο στη Σερβία που έχει αλλάξει ο δρόμος και δεν έχει ενημερωθεί ο χάρτης. μικρό το κακό, δυστυχώς στη Σερβία είναι χαρτογραφημένος μόνο ο κεντρικός δρόμος, τουλάχιστον για το πρόγραμμα αυτό, δε ξέρω για άλλα).

 

Με γύρισε κανονικά μέσα στη Μπρατισλάβα (Σλοβακία) χωρίς θέμα, το ίδιο και Βιέννη (Αυστρία), Σόφια (Βουλγαρία) καθώς και Βουδαπέστη (Ουγγαρία). Στην Ελλάδα δεν έχω μετακινηθεί αρκετά με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά μερικά δρομολόγια που βάζω βλέπω ότι ακολουθεί κανονικά τον δρόμο :D και η κλίμακες είναι σωστές. Θυμάμαι ότι είχε βγει το iGo νόμιζα ότι είχα hoover αμφίβιο :D όλο μέσα από την θάλασσα με πήγαινε xexe.. Τώρα που καλοκαιριάζει θα τεσταριστεί και αυτό, σε λίγο καιρό θα το τεστάρω και στους Αθηναϊκούς δρόμους. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως winmo δεν αλλαζω. συνεχιζει και ειναι το αγαπημενο μου. και σε συνδιασμο με τα android ειμαι μια χαρα ευχαριστημενος. απλως εγω θελω sense android rom. θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ολοκληρωμενες. τωρα αν υπαρχει κανενας οδηγος που να δειχνει πως να στησεις ολοκληρωμενα μια απλη android rom, πειτε μου

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

καλη η cyanogen και με την τελευταια εκδοση του smart keyboard pro εχουμε και βελακια στο κατω μερος του κυριου πληκτρολογιου αλλα εχω ενα προβλημα πως κανω export ενα contact στην μνημη της sim?

edit:το βρηκα με το contact2sim απο το market.Αυτο που ηθελα ειναι να υπηρχε και ηχητικη ειδοποιηση για το delivery report.

Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν χρησιμοποιεί κανενας απο εδω miui ? Εγω την εχω μερικες μερες και μου αρεσει παραπολυ !

Ειναι κατι διαφορετικο ρε παιδι μου. Οποιος θελει προτεινω να δοκιμασει αυτη : [05 Apr]₪[MultiLng]₪[ZIP] FutureShocks v4 ₪ MIUI 1.4.1 ₪ 2.3.3 ₪ ειναι παρα πολυ καλη ! ΑΛΛΑ πριν την βαλτε βαλτε αυτο για το cwm : BOYPPC Recovery for SHIFTPDA GINGER-SENSE_S & HoneyComB V16 Αλλιως δεν θα εχετε προσβαση στο root με οτι αυτο συνεπάγεται.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...