Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδια επειδή εκανα μια βλακεια και θελω να διαγραψω τα ανδροιδ που εχω τωρα και να τα ξανα περασω, πως μπορω να σωσω το Angry Birds που εχω κατεβασει και το εχω προχωρησει πολυ ???

 

Επίσης μπορειτε να μου πειτε εναν καλο loader που να φορτωνει αμα γινετε τα ανδροιδ χωρις να χρειαστεί να μπει καθολου στα windows ??

 

Αν πάρεις backup με το titanium backup;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η super ram κάνει το HD2 να δείχνει ότι είναι φτιαγμένο για android.

Αποδίδει πολυ καλύτερα απο τα περισσότερα γνήσια android smartphones.

Μην ψαχνεστε με sense και σαχλαμαρες.

Χωρίς Κανένα task killer η ram παραμένει στο 226-251ΜΒ.

 

Η ταχύτητα είναι Ίσως μεγαλύτερη απο πολλές γνωστές android συσκευές.

 

Η μπαταρία σε 8 ώρες αναμονή με wifi ανοιχτό και αυτόματο συχρονισμο mail, Έχασε μόνο 7%

 

Κρατήστε το HD2 γιατί δεν κυκλοφορεί κάτι καλύτερο στην αγορα Τουλάχιστον αυτη την στιγμη.

Συμπεριλαμβανομένου και του nexus s.

 

Δοκίμασα και κάποια με sense. Την τελευταία revolution HD.

Καμία σχέση σε ταχύτητα. Μου θύμισε το galaxy s χωρίς OCLF, MinFreeMemory κλπ, με τις μαύρες οθόνες.

Τα android κατα την γνώμη μου δεν χρειάζονται sense με τόσα widgets που κυκλοφορούν.

 

Οι εταιρείες δείχνουν ότι δυσκολεύονται να προσαρμόσουν τα UI τους χωρίς να δημιουργούν προβλήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα οταν είχα βάλει την πρώτη super ram μου φάνηκε κάπως που έλειπε το sense αλλά λίγο ψάχτηκα στο θέμα με την διαμόρφωση της βασικης οθόνης όπως και με έναν λαουνσερ και τωρα είμαι πιο ευχαριστημένος από την desire hd που έχω στην άλλη κάρτα

 

Sent from my HTC Desire

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις backup με το titanium backup;

 

Λειτουργεί άψογα η επαναφορά με titanium.στο άλλο build επαναφέρεις το angrybirds και τα δεδομένα του και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα!!!ειμαι κατοχος του HD2 εδω και ενα χρονο...εχω βαλει πολλες πολλες ρομ..το αποτελεσμα ειναι στην μια το κινητο να κολαει 5 φορες την ημερα και στην αλλη δεν ξεκιναγε καν!!!εβαλα παλι την official 3.14 και προς το παρον ολα πανε καλα!!!εγω ομως εχω ξενερωσει με τα windows γιατι ουτε παιχνιδακια βρισκω-ουτε προγραμματακια(και απο οτι πληροφοριθηκα απο εναν φιλο τα android εχουν πληθος προγραμματων και παιχνιδιων+της αλλης οτι πανε σφαιρα!!!) ετσι μπηκα στην μπριζα να βαλω και εγω android!διαβασα τα προιγουμενα ποστ(οχι ολα για ειναι 142 σελιδες) και ειδα καλες εντυπωσεις προς το παρων!!!οποτε θα ηθελα την βοηθειας σας παρακαλω πολυ ωστε να περασω τα android γιατι δεν σκαμπαζω γρι απο αγγλικα :(!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις backup με το titanium backup;

 

Λειτουργεί άψογα η επαναφορά με titanium.στο άλλο build επαναφέρεις το angrybirds και τα δεδομένα του και είσαι οκ

 

Ρωταω γτ δεν ξερω. Αρα βρισκω το τιτανιουμ και το κανω back up thanks.

 

Ρε παιδια με το αστρο μανατζερ τι πρεπει να κανω για να μου εμφανιζει τα αρχεια απο το μεμορυ στικ απευθειας μετα το περασμα γτ τωρα μονο με επανεκκίνησή τα βλεπω

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα ας πουμε του angry birds που σωνονται? τι παταω δηλ στο τιτανιθμ μπακαπ για να τα κανω save?>

 

η με το που παρω το angry birds backup περνει αυτοματα και τα δεδομενα του? πιστες κτλπ?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

για να βάλεις την SUPERRAM του froyo ανοιγω το αρχειο rar και αντιγράφω τον φάκελο android μέσα στην sd card. τον φάκελο media που έχει μαζί με τον φάκελο android τι τον κάνω? τον πετάω και αυτόν μέσα στην sd card?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διαβασα τα προιγουμενα ποστ(οχι ολα για ειναι 142 σελιδες) και ειδα καλες εντυπωσεις προς το παρων!!!οποτε θα ηθελα την βοηθειας σας παρακαλω πολυ ωστε να περασω τα android γιατι δεν σκαμπαζω γρι απο αγγλικα :(!!!

 

Αν όντως διάβασες τα προηγούμενα post θα διάβασες και ακριβείς περιγραφές για τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις και μάλιστα στα Ελληνικά. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομενα ας πουμε του angry birds που σωνονται? τι παταω δηλ στο τιτανιθμ μπακαπ για να τα κανω save?>

 

η με το που παρω το angry birds backup περνει αυτοματα και τα δεδομενα του? πιστες κτλπ?

Πατάς πάνω στην εφαρμογή που θέλεις να πάρεις backup και επιλέγεις δημουργία αντιγράφων ασφαλείας. Μετά όταν θέλεις να κάνεις επαναφορά πατάς πάνω στην εφαρμογή και επιλεγεις επαναφορά εφαρμογή και δεδομένα. Υπάρχει batch λειτουργία για πολλές εφαρμογές μαζί.

Εγώ τώρα δοκιμάζω την gingerbread 0. 9 αλλά δεν είναι καλύτερη από την σούπερ ραμ προς το παρόν τουλαχιστον

Για την ραμ έκδοση δε ξέρω αν βελτιώθηκε κάτι

Sent from my Hd2 using Gingerbread

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στην εφαρμογή που θέλεις να πάρεις backup και επιλέγεις δημουργία αντιγράφων ασφαλείας. Μετά όταν θέλεις να κάνεις επαναφορά πατάς πάνω στην εφαρμογή και επιλεγεις επαναφορά εφαρμογή και δεδομένα. Υπάρχει batch λειτουργία για πολλές εφαρμογές μαζί.

Εγώ τώρα δοκιμάζω την gingerbread 0. 9 αλλά δεν είναι καλύτερη από την σούπερ ραμ προς το παρόν τουλαχιστον

Για την ραμ έκδοση δε ξέρω αν βελτιώθηκε κάτι

Sent from my Hd2 using Gingerbread

σε ευχαριστω για την απαντηση...

ενα αλλο θεμα τωρα σημερα εβαλα την super ram και αρχισα να κανω install απο το backup τις εφαρμογες μου (70 ειναι) στο 50% του install μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος για να περασω αλλες εφαρμογες...

τι ειναι τουτο παλι

?

EDIT: απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι απο το data image σωστα?

αν περασω το data image του 1 giga θα εχω προβληματα?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Caipirinhas@Αντιγράφεις τον φάκελο android χύμα στην κάρτα σου τον ανοίγεις από τα wm με τον file explorer, τρέξε πρώτα το CLRCAD δεν πρόκριτε να κάνει κάτι είναι αρχείο για να έχεις ήχο, μετά τρέξε haret μέσα σε ένα λεπτό η super RAM φορτώνει ,σου πρωτινο να μείνεις με αυτήν όλες η άλλες ραμ σέρνονται .
Link to comment
Share on other sites

Caipirinhas@Αντιγράφεις τον φάκελο android χύμα στην κάρτα σου τον ανοίγεις από τα wm με τον file explorer, τρέξε πρώτα το CLRCAD δεν πρόκριτε να κάνει κάτι είναι αρχείο για να έχεις ήχο, μετά τρέξε haret μέσα σε ένα λεπτό η super RAM φορτώνει ,σου πρωτινο να μείνεις με αυτήν όλες η άλλες ραμ σέρνονται .

thnks! απλά είδα τον φάκελο media όταν έκανα unzip τον αρχείο και μου έκανε εντύπωση που δεν το χρησιμοποιείς πουθενά και τον έχει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εχω βάλει την super Ram και ομολογώ οτι εχω ενθουσιαστεί πραγματικά. Ποιο πληκτρολόγιο προτείνετε γιατί δε βλέπω να μπορώ να γραψω ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλάσαρα κι εγώ την Super Ram. Με ψήσατε:p

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες, πολύ smooth και fast. Με μια πρώτη ματιά δεν δείχνει να μου λείπει το HTC Sense. Θα την κρατήσω για καθημερινή χρήση και εύχομαι να με ικανοποιήσει περισσότερο απο την Revolution 1.7 που είχα.

Βέβαια έχουν προκύψει κάποιες απορίες αλλά θα προσπαθήσω να βρώ λύσεις χωρίς να σας ζαλίζω. ;)

Link to comment
Share on other sites

nikiokos@βαλε αυτοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Κατέβασα και το lowres και μου πετάει ενα μήνυμα "Υπηρεξε μη αναμενόμενη διακοπη της εφαρμογης HTC_IME klpklp

 

Και το high res που δοκίμασα μετά το ίδιο κάνει

Τι παίζει?

Edited by nikiokos
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η superRam είναι μονόδρομος για κάποιον που θέλει android στο HD2.

 

Δοκιμάστε κάποιες εφαρμογές για δωρεάν ομιλία με άλλες συσκευές android και iPhone.

H Tango για παράδειγμα αν και είναι για βίντεο κλήσεις που δεν δουλεύουν στο Leo λόγο ελειψης μπροστινης κάμερες, κάνει πολυ καλές φωνητικές κλήσεις.

Ακόμα και να την κλείσεις με task killer ενεργοποιηται όταν σας καλούν.

 

Την δοκιμασα απο iPhone προς HD2 και δουλεύει μια χαρα.

 

Επίσης για όσους Έχουν data πακέτο, δουλεύει και με 3G.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το lowres και μου πετάει ενα μήνυμα "Υπηρεξε μη αναμενόμενη διακοπη της εφαρμογης HTC_IME klpklp

 

Και το high res που δοκίμασα μετά το ίδιο κάνει

Τι παίζει?

βαλε αυτο http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zipΚαι ακολουθησε τις οδιγειες από το ποιο πανω λινκ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κρατάς backup;

Εκανα αντιγραφή το περιεχόμενο της κάρτας στο pc και Μόλις την ξαναεβαλα στο Leo έγινε χαμός οι περισσότερες εφαρμογές έβγαζαν μήνυμα λάθους, άλλες ρυθμίσεις είχαν κρατηθεί άλλες Όχι, Μετα απο κάθε reboot ξεκιναγε απο την αρχική οθόνη των android για επιλογή γλώσσας και εισαγωγη του gmail.

Τώρα πάω για εγκατάσταση απο την αρχη.

Δεν ξέρω τι έγινε. Μια αντιγραφη του περιεχομένου της κάρτας πήγα να κάνω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το data.img περιέχει τις ρυθμίσεις σου και τα προγράμματα που έχεις περάσει.Μια απλή αντιγραφή-επικόλληση,εφόσον πρόκειται για το ίδιο build είναι αρκετή.

Από εκεί και πέρα titanium backup ή mybackup pro

Για τον τρόπο λειτουργίας του titanium backup μπορείς να δεις εδώ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση...

ενα αλλο θεμα τωρα σημερα εβαλα την super ram και αρχισα να κανω install απο το backup τις εφαρμογες μου (70 ειναι) στο 50% του install μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος για να περασω αλλες εφαρμογες...

τι ειναι τουτο παλι

?

EDIT: απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι απο το data image σωστα?

αν περασω το data image του 1 giga θα εχω προβληματα?

μπορει καποιος να απαντησει αν ξερει παρακαλω...

για να ξερω αν θα κρατησω αυτο το build???

 

 

edit: επισης ειδα οτι αν με το titanium backup περασω ολες τις εφαρμογες απο το κινητο στην sd δεν μου δειχνει το εικονιδιο της οταν την βαλω στο desktop του κινητου και αυτο δεν με βολευει καθως το θελω για το ανιψακι μου για τα παιχνιδια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά γίνεται να βάλεις 1gb data.img και καλό είναι να κάνεις καθαρή εγκατάσταση και να επαναφέρεις με το titanium τις εφαρμογές σου και τα δεδομένα τους
Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά που λέτε για το γεγονός ότι δεν σας λείπει το Sense απο τα android, αλλά απο θέμα ευκολίας στο customization του UI τι γίνεται? Για παράδειγμα, υπάρχει τρόπος να βάλω το dialer της HTC σε μία ρομ όπως η SuperRam? Κάθε φορά που βλέπω τον dialer των android, στο λαιμό μου κάθεται.
Link to comment
Share on other sites

περα απο την GINGERBREAD απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777

εχει βαλει κανενας αυτην

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=3531

γιατι απ'οτι διαβαζω δουλευουν και η καμερα και το gps

(ειμαι με την revolution 1.7 αν και δοκιμασα και την super 1.5)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...