Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,εχω προβλημα με το ιντερνετ του κινητου στην 1,5superam..βασικα εχω καρτα κοσμοτε με 500mb το μηνα,αλλα δεν με αφηνει να συνδεθω με 3g.το αλλο ειναι οτι απο το wiget της iντερνετ data

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

[bUILD][AOSP] -=MDJ Gingerbread=- v. 0.9 [Android 2.3.1 GRH55] [Kernel: MDJ S8.0]

ChangeLog

v. 0.9:

- Replaced nonifications icons

- Other minor fixed / changes

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο mdj. Κάνει σοβαρή προσπάθεια και οι δουλειές του είναι αξιόλογες. Και είναι γρήγορος στη διόρθωση των bugs. Η 0. 8 gingerbread είναι απίθανη.

 

Sent from my Hd2 using Gingerbread

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια αλλα βγαινουν τοσες roms καθημερινα κ εχω μπερδευτει πολυ...

αυτο to HTC Sense τι ειναι?

οι αλλες οι superrams δεν εχουν sense?

 

τελικα εχει βγει ενα σταθερο build για καθημερινη χρηση?

Edited by Psychoz
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ayto to HTC Sense τι ειναι?

 

To περίφημο shell της HTC που υπάρχει και στα windows mobile και στα Android με το ρολόι και τον καιρό στη home screen.

 

οι αλλες οι superrams δεν εχουν sense?

 

Εξαρτάται αν το έχει συμπεριλάβει ο εκάστοτε μάγειρας. Αναφέρεται αν υπάρχει ή όχι.

 

τελικα εχει βγει ενα σταθερο build για καθημερινη χρηση?

 

To όλο project είναι υπό ραγδαία ανάπτυξη. Η' περιμένεις να σταθεροποιηθεί ή αρχίζεις τις δοκιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77!!

 

ειχα δοκιμασει καποιες roms του MDJ αλλα ολο κ κατι καινουριο εβγαινε κ αντε παλι απο την αρχη...δεν ειχα καταληξει σε κατι στανταρ..διαβαζω οτι η revolution 1.7 ειναι πολυ σταθερη κ σκεφτομαι να περασω αυτη...

 

θα δειξει μπορει να περιμενω λιγο ακομα να δουμε πως θα παει η αναπτυξη....

Edited by Psychoz
Link to comment
Share on other sites

μάλλον απο εβδομάδα που έρχεται μπαίνω και εγώ στη παρέα!
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος να μην αρχίσεις σε 5 λεπτά είναι να μην έχεις hd2 και σύνδεση internet...

 

Το μόνο που θα σε ξενίσει ή και θα σου την σπάσει είναι η " μαντάρα "της SD card (ανεξέλεγκτη δημιουργία folders & files )

 

send from an hd2 running superam 1. 5

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλλον απο εβδομάδα που έρχεται μπαίνω και εγώ στη παρέα!

 

Καλώς τον και ας άργησε! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μάλλον απο εβδομάδα που έρχεται μπαίνω και εγώ στη παρέα!

 

ευπρόσδεκτος Θοδωρή :)

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι που στην superam 1,5 δεν μπορώ να συνδεθώ στο νετ με data σύνδεση.βαριέμαι να στήνω πάλι και φοβαμαι μηπως μου κανει τα ιδια με titanium

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βάλει σωστά τις ρυθμίσεις δικτύων--->ονόμα σημείου πρόσβασηςγια τη σύνδεσή σου;με wind f2g συνδέομαι μια χαρά με το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος καμιά ROM με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας για daily use 24/7;

Η Revolution 1.7 άρχισε να μου κάνει νερά και σκέφτομαι σοβαρά την αντικατάσταση της.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχω cosmote,δεν εχω βαλει τιποτα,παλιοτερα έμπαινε χωρίς καμιά ρύθμιση.οκ εβαλα την αλλη καρτα και ειδα της ρυθμισεις,μου ειχε διμιουργησει σε παρενθεση ενα disablet.όλα καλά

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77!!

 

ειχα δοκιμασει καποιες roms του MDJ αλλα ολο κ κατι καινουριο εβγαινε κ αντε παλι απο την αρχη...δεν ειχα καταληξει σε κατι στανταρ..διαβαζω οτι η revolution 1.7 ειναι πολυ σταθερη κ σκεφτομαι να περασω αυτη...

 

θα δειξει μπορει να περιμενω λιγο ακομα να δουμε πως θα παει η αναπτυξη....

εχω εδω και μερικες μερες την 1.7 και ειμαι ευχαριστημενος ,δουλευουν τα παντα ρολοι (ειχα δοκιμασει και καποιες αλλες αλλα δε μου εκατσαν)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όλα τα κάνουμε από την οθόνη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865525 είχαν σπάσει τα νευρά μου με τα κουμπιά ,το βελάκι ακόμη λίγο θα έμπαινε μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να έρχομαι σε κινητό android. όχι τπτ άλλο, μπας και καταφέρουμε να παίξουμε και κανένα σωστό παιχνιδάκι, πέρα από όλα τα άλλα.. σαν το angry birds ας πουμε.. :P
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να έρχομαι σε κινητό android. όχι τπτ άλλο, μπας και καταφέρουμε να παίξουμε και κανένα σωστό παιχνιδάκι, πέρα από όλα τα άλλα.. σαν το angry birds ας πουμε.. :P

 

Αν έχεις το hd2 δε χρειάζεται να αγοράσεις άλλο android κινητό. Τρέχει το λειτουργικό το ίδιο (η και καλύτερα ακόμα) από πολλές native android συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια όλα τα παίζουμε .

Angry birds ,asphalt ,toss it ,glyder 2 ,city jump ,raging thunder ,motorbike gp και αλλά που δεν θυμάμαι τώρα .

Παίζω το asphalt τώρα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με βλέπω να έρχομαι σε κινητό android. όχι τπτ άλλο, μπας και καταφέρουμε να παίξουμε και κανένα σωστό παιχνιδάκι, πέρα από όλα τα άλλα.. σαν το angry birds ας πουμε.. :P

 

Έχεις δοκιμάσει Android στο HD2;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει Android στο HD2;

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, γτ πριν λίγο καιρό κατάφερα να το φλασάρω και μου φάνηκε βουνό... τώρα για να βάλω και android θα μου πάρει κανένα χρόνο... :p

Απλά το λέω γτ εντάξει, να έχουμε τέτοιο κινητό και να μην μπορουμε να παίξουμε ένα παιχνιδάκι εθιστικό όταν θέλουμε, ε είναι λίγο κρίμα...

απλά ακόμα λέτε εδω μέσα πως δεν υπάρχει Rom/radio η κάτι άλλο να παίζει 100% και μην το καψουμε κιολας τον λέοντα! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,παρακολουθω το τοπικ σποραδικα απο την πρωτη μερα του,επειδη συμπαθω πολυ το hd2 και επισης το android :p .

Με φρογιο ρομ,ειναι κατι που δεν δουλευει σωστα?

Εχει τελειοποιηθειι?

Υπαρχει καποιο μειονεκτημα (αν εχετε υποψη) σε σχεση με μια native android συσκευη?

 

Επισης,θεωρειτε αυτη τη στιγμη,οτι κατι απο windows απλα δε γινεται με android?θεωρειτε κατι απο win αναντικαταστατο?

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, γτ πριν λίγο καιρό κατάφερα να το φλασάρω και μου φάνηκε βουνό... τώρα για να βάλω και android θα μου πάρει κανένα χρόνο... :p

Απλά το λέω γτ εντάξει, να έχουμε τέτοιο κινητό και να μην μπορουμε να παίξουμε ένα παιχνιδάκι εθιστικό όταν θέλουμε, ε είναι λίγο κρίμα...

απλά ακόμα λέτε εδω μέσα πως δεν υπάρχει Rom/radio η κάτι άλλο να παίζει 100% και μην το καψουμε κιολας τον λέοντα! :p

 

Δεν καίγεται τίποτα αν φλασαρες Rom - radio τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκι

 

@Vagelisda μόνο με το office έχω θέμα επειδή το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και θέλω 100% συμβατότητα ,ειδάλλως και κει υπάρχει το docstogo & quick office . Ένα άλλο βασικό είναι η κατανάλωση μπαταρίας εν χρήση και το μπάχαλο στην SD που έχουμε συζητησει πιό πριν...

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

και στην ουσία τρέχεις 2 λειτουργικά? και wm και android?? γτ εσύ βλέπω έχεις και την Omega XT και android roms!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...