Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1. Από που μπορώ να κατεβάσω το market σαν apk και θα πρέπει να βάλω κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή οποιαδήποτε κάνει, άρα να βάλω τη πιο καινούργια που θα βρω?

2. Όταν κάνω reinstall το droid, καλό είναι να σβήνω κάποιο φάκελο πρώτα? Και αν το σβήσω αυτό μετά θα χάσω τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα μου? Αν τελικά τα σβήσω όλα, το titanium backup κάνει restore μόνο τα προγράμματα που έβαλα ή τα πάντα (setting, shortcuts, επαφές κτλ)?

3. Από wm rom έβαλα μία από αυτές που προτείνονται στον οδήγό του 2ου post. Μήπως τώρα τελευταία έχουν βγει καλύτεροι roms? Γενικά η rom / radio που έχω τώρα είναι εντάξει?

4. Είναι καλό να βάλω και τα wp 7 μαζί με τα droid για dual boot ή παραφορτώνεται?

5. Οι Android roms είναι σταθερές ή αφού χρειάζονται wm rom είναι μόνο για πειραματισμό? Εμένα πάντως αν εξαιρέσω το κόλλημα μου φένεται αρκετά σταθερό για καθημερινή χρήση.

 

1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=869439

2. Όταν λες reinstall το droid;

3. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

4. Ένα από τα δύο. (Αν θες μην λες droid, είναι άλλο πράγμα και παραπέμπει αλλού).

5. Είναι πλέον σταθερότατες και μπορείς να αντικαταστήσεις κανονικά τα windows mobile με μια android rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=869439

2. Όταν λες reinstall το droid;

3. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

4. Ένα από τα δύο. (Αν θες μην λες droid, είναι άλλο πράγμα και παραπέμπει αλλού).

5. Είναι πλέον σταθερότατες και μπορείς να αντικαταστήσεις κανονικά τα windows mobile με μια android rom.

 

 

1. Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό από xda δούλεψε θαυμασια.

2. Το android rom εννοώ. όποτε κολλάει (όπως καλή ωρα) για να το ξαναβαζω. Έλεγα μήπως, αφού κρατάει όλα τα settings μετά το reinstall, κρατάει και "κακα" κατάλοιπα που πρέπει να σβηνονται χειροκίνητα. Και δε το ήξερα ότι Droid παραπέμπει αλλού. Δε το ξανακάνω.

4. Καλά είπαμε, δε το ξανακάνω! Συγνώμη αν πρόσβαλα

κάποιον. (ποιον???)

5. Από τις 3 πρώτες μέρες χρησης, το βλέπω ότι θα το κρατήσω σε Droid (γιατί όχι? Ακούγεται πολύ πιο ωραίο από android!)

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
(γιατί όχι? Ακούγεται πολύ πιο ωραίο από android!)

 

Γιατί είναι άλλο πράγμα ίσως;

 

http://www.engadget.com/2009/10/30/motorola-droid-review/

 

(Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει φυσικά.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

Πέρασα το HSPL 2.08 - όλα ΟΚ - και μετά πήγα να αλλάξω radio (έβαλα το 2.15.50.14) και η διαδικασία κολλάει στο 20%. Το ίδιο και με άλλη έκδοση radio (2.14.50.04).

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη ειναι εκδοση nand ή γινεται εγκατασταση σε sd???? οδηγιες εγκαταστασης???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

Πέρασα το HSPL 2.08 - όλα ΟΚ - και μετά πήγα να αλλάξω radio (έβαλα το 2.15.50.14) και η διαδικασία κολλάει στο 20%. Το ίδιο και με άλλη έκδοση radio (2.14.50.04).

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Βάλε την επίσημη 3.14 που περιλαμβάνει το radio που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον yxplayer για το asf stream ή το tunein radio που από ότι βλέπω έχει και τον real fm

 

μηπως εχουμε τροπο να ακουμε τον sentra 103.3 μεσω internet??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους ετοιμο το κινητο.για πειτε καμια καλη version sense γρηγορη να βαλω στο κινητο.

 

Βαλε αυτη! Ειναι η καλυτερη ROM με Sense που εχω δοκιμασει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτη! Ειναι η καλυτερη ROM με Sense που εχω δοκιμασει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507

Βλέπω την υιοθέτησες τελικά. :p Δεν μου είπες πως την βλέπεις τελικά την κατανάλωση μετά από κάποιες μέρες χρήσης (εκτός αν μου διέφυγε).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την υιοθέτησες τελικά. :p Δεν μου είπες πως την βλέπεις τελικά την κατανάλωση μετά από κάποιες μέρες χρήσης (εκτός αν μου διέφυγε).

 

Ναι βέβαια την υιοθέτησα γιατί ήταν η καλύτερη από όλες τις sense. Έκανα ένα σχόλιο και για την καταναλώση μερικές σελίδες πιο πίσω απαντώντας σε ένα φιλο που έλεγε ότι δε βγάζει ούτε μέρα. Εγώ με σκληρή χρήση βγάζω άνετα μια μέρα και με κανονική χρήση σίγουρα 2 ενώ εχω δει και παραπάνω αν δε μιλάω πολύ και δε χρησιμοποιώ WiFi. Εσυ;

 

 

Sent from my T-Mobile HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτη! Ειναι η καλυτερη ROM με Sense που εχω δοκιμασει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507

 

ANDROID_BOYPPC-SHIFTPDA_Desire HD Glass A2SD V10 (10.Apr)

φιλαρακι ειναι γρηγορη???????????

εγω δοκιμασα αυτη και παει καλα απλα ενα μικρο προβλημα εχω με το χωρο μετα απ αυτα που εβαλα μου εχει αφησει 12mb μαλλον κατι δεν εκανα σωστα στην εγκατασταση,αλλα το ωραιο ειναι οτι εχω βγαλει το κινητο απο τι φορτιση απο τις 2 το βραδυ ασχολειθηκα λιγο μαζι του και ακομα και τωρα 7.33 το πρωι ειναι στο 100% η μπαταρια αν μπορειται να μου πειται λιγο αναλυτικα στην εγκατασταση τι εκανα λαθος θα με βοηθουσατε πολυ γιατι πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη και σταθερη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967353

Link to comment
Share on other sites

ANDROID_BOYPPC-SHIFTPDA_Desire HD Glass A2SD V10 (10.Apr)

φιλαρακι ειναι γρηγορη???????????

εγω δοκιμασα αυτη και παει καλα απλα ενα μικρο προβλημα εχω με το χωρο μετα απ αυτα που εβαλα μου εχει αφησει 12mb μαλλον κατι δεν εκανα σωστα στην εγκατασταση,αλλα το ωραιο ειναι οτι εχω βγαλει το κινητο απο τι φορτιση απο τις 2 το βραδυ ασχολειθηκα λιγο μαζι του και ακομα και τωρα 7.33 το πρωι ειναι στο 100% η μπαταρια αν μπορειται να μου πειται λιγο αναλυτικα στην εγκατασταση τι εκανα λαθος θα με βοηθουσατε πολυ γιατι πραγματικα ειναι πολυ γρηγορη και σταθερη.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967353

 

 

Του BoyPPC δεν τις εχω δοκιμασει οποτε δε μπορω να σου πω αν ειναι πιο γρηγορη απο αυτη που προτεινω.

Το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις κανει κατι καλα στο partition που πρεπει να δημιουργησεις στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε ξερω πρεπει να φτιαξω στη καρτα partition η απο το τηλεφωνο και ποσο???????

 

 

 

ακυρο το φτιαξα ειχε μεσα φακελο

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια την υιοθέτησα γιατί ήταν η καλύτερη από όλες τις sense. Έκανα ένα σχόλιο και για την καταναλώση μερικές σελίδες πιο πίσω απαντώντας σε ένα φιλο που έλεγε ότι δε βγάζει ούτε μέρα. Εγώ με σκληρή χρήση βγάζω άνετα μια μέρα και με κανονική χρήση σίγουρα 2 ενώ εχω δει και παραπάνω αν δε μιλάω πολύ και δε χρησιμοποιώ WiFi. Εσυ;

Τελειώνω μια ημέρα αρκετής χρήσης, ιδίως της οθόνης (βλ. Angry Birds :p), με γύρω στο 10-15%. Έχω δει βελτίωση σε σχέση μόνο με την προηγούμενη έκδοση (1.5) που είχα δουλέψει και δεν είχα βάλει άλλη NAND πριν.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε ξερω πρεπει να φτιαξω στη καρτα partition η απο το τηλεφωνο και ποσο???????

 

ακυρο το φτιαξα ειχε μεσα φακελο

 

 

Αν εχεις το Ευρωπαικο HD2 και βαζεις Android στη NAND πρεπει οπωσδηποτε να δημιουργεις partition στην sd για να μην πιανουν χωρο οι εφαρμογες στην κυρια μνημη.

 

Τελειώνω μια ημέρα αρκετής χρήσης, ιδίως της οθόνης (βλ. Angry Birds :p), με γύρω στο 10-15%. Έχω δει βελτίωση σε σχέση μόνο με την προηγούμενη έκδοση (1.5) που είχα δουλέψει και δεν είχα βάλει άλλη NAND πριν.

 

Εγω το φορτισα προχτες το βραδυ και με αρκετα σκληρη χρηση (αρκετα τηλ, παιχνιδια, wifi για σερφαρισμα και συγχρονισμους email facebook κλπ) μολις τωρα εφτασε στο 5%.

Ειναι καλυτερη η καταναλωση απο αλλες που εχω δοκιμασει αλλα οχι τεραστιες διαφορες και δε θα μπορουσε αλλωστε αφου ολες βασιζονται σε 3-4 kernels.

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απ'οτι διαβασα θα κυκλοφορησουν συντομα και Gingerbread με Sense!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, εγώ την διάλεξα κοιτάζοντας ποια ROM με sense είχε τα περισσότερα μηνύματα στο forum του xda... :p Φαίνεται η λογική που χρησιμοποιώ και στα μαγαζιά (π.χ. εστιατόρια) του «όπου έχει κόσμο οι πιθανότητες να είναι καλό είναι περισσότερες από κάποιο με λιγότερο» λειτούργησε και σε ROM. :lol:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, εγώ την διάλεξα κοιτάζοντας ποια ROM με sense είχε τα περισσότερα μηνύματα στο forum του xda... :p Φαίνεται η λογική που χρησιμοποιώ και στα μαγαζιά (π.χ. εστιατόρια) του «όπου έχει κόσμο οι πιθανότητες να είναι καλό είναι περισσότερες από κάποιο με λιγότερο» λειτούργησε και σε ROM. :lol:

 

Χαχαχα σωστος! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και απο οτι βλεπω το Android ειναι το day use λειτουργικο στη συσκευη μου,υπαρχει τροπος να εχω σε αυτο (μια απο τις καλυτερες εφαρμογες που ειχα απο τον καιρο του Tytn II αργοτερα στο Topaz και φυσικα στο HD2) Footprints?

[Android SD]UPD(7.4.11)MCCM IR V2.0(Incredible S)[new sense 2.0] Stable&Smooth

[WWE|FRA|GER|RUS|CHS|ITA|SPA|PTG|NLD|ELL|DAN|NOR|SV ♠Duttys HD2 V22♠ ♦23155♦SUPREME♦

HSPL 2.08

Radio 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω αυτες τις μερες την typhoon το προβλημα ειναι με τα μυνηματα οταν δεχομαι μυνημα δεν εμφανιζεται στην μπαρα κλειδωματος ειδοποιηση οτι εχω μυνημα ουτε πανω στο εικονιδιο των μυνηματων υπαρχει ειδοποιηση,με λιγα λογια αν δεχτω μυνημα και δεν ακουσω το ηχο κλησης πως θα καταλαβω οτι εχω μυνημα?υπαρχει λυση?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω αυτες τις μερες την typhoon το προβλημα ειναι με τα μυνηματα οταν δεχομαι μυνημα δεν εμφανιζεται στην μπαρα κλειδωματος ειδοποιηση οτι εχω μυνημα ουτε πανω στο εικονιδιο των μυνηματων υπαρχει ειδοποιηση,με λιγα λογια αν δεχτω μυνημα και δεν ακουσω το ηχο κλησης πως θα καταλαβω οτι εχω μυνημα?υπαρχει λυση?

 

Ουτε το λαμπακι αναβοσβυνει? Γιατι δε βαζεις το Handcent SMS? Εχει παρα πολλες ρυθμισεις για να το φερεις ακριβως στα μετρα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δοκιμαζω αυτες τις μερες την typhoon το προβλημα ειναι με τα μυνηματα οταν δεχομαι μυνημα δεν εμφανιζεται στην μπαρα κλειδωματος ειδοποιηση οτι εχω μυνημα ουτε πανω στο εικονιδιο των μυνηματων υπαρχει ειδοποιηση,με λιγα λογια αν δεχτω μυνημα και δεν ακουσω το ηχο κλησης πως θα καταλαβω οτι εχω μυνημα?υπαρχει λυση?

 

Έχεις κοιτάξει στις ρυθμίσεις της σχετικής εφαρμογής; Κοίτα μήπως είναι απενεργοποιημένο μέσα από εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...