Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Desire HD


tron13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο παρακατω βιντεο http://techblog.gr/techtv/htc-desire-hd-hands-on-9935/ ασχολειται αρκετα με navigation προκειται για το google maps ή ειναι κατι αλλο?

 

Εγω παλι θα σας ελεγα να επικεντρωθειτε σε δυο εντυπωσιακα χαρακτηριστικα του hd, που αποτυπωνονται μερικως και στο βιντεο του Κωστα Βλαχακη παραπανω.

1) Η γρηγορη περιηγηση στα μενου και το ταχυτατο ανοιγμα των εφαρμογων (τα ειδαμε λιγο πολυ και στο galaxy s, αλλα εδω σχεδον απουσιαζουν οι μικροκαθυστερησεις και τα glitches).

2) To εντυπωσιακο htc fastboot, τετοιο που καθιστα τη διαδικασια boot του κινητου ταχυτατη - πρακτικα 4 δευτερολεπτα απαιτουνται. Μπορειτε να το δειτε κι εδω:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως αναμενόταν το HD είναι ταχύτατο και με επίσημες μετρήσεις (http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd_gets_benchmarked_its_rom_ported_to_the_hd2-news-1941.php)

Βέβαια απ’ ότι φαίνεται οι κάτοχοι του HD2 έχουν ένα παραπάνω λόγω να είναι χαρούμενοι …

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σας ελεγα να επικεντρωθειτε σε δυο εντυπωσιακα χαρακτηριστικα του hd, που αποτυπωνονται μερικως και στο βιντεο του Κωστα Βλαχακη παραπανω.

1) Η γρηγορη περιηγηση στα μενου και το ταχυτατο ανοιγμα των εφαρμογων (τα ειδαμε λιγο πολυ και στο galaxy s, αλλα εδω σχεδον απουσιαζουν οι μικροκαθυστερησεις και τα glitches).

2) To εντυπωσιακο htc fastboot, τετοιο που καθιστα τη διαδικασια boot του κινητου ταχυτατη - πρακτικα 4 δευτερολεπτα απαιτουνται. Μπορειτε να το δειτε κι εδω:

 

Ενθουσιασμένο σε βλέπω Βαγγέλη και είμαι σίγουρος ότι ξέρεις κάτι παραπάνω;)

Λογικά, τα Χριστούγεννα θα το πάρω, εκτός και αν υπάρχουν συνταρακτικές εξελίξεις:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα, η htc εχει βαλει σε αυτο το τηλεφωνο την καλυτερη cpu της, την μεγαλυτερη ram, τη μεγαλυτερη οθονη και σωμα αλουμινιου.

Μεχρι τωρα ειναι η κορυφαια της συσκευη.

Τι θα κανει απο κει και κατω, δεν ξερω.

 

Ας τα δούμε όλα αυτά να λειτουργούν μαζί στο δικό μας χέρι και μετά θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας.Γιατί στα λόγια και το Samsung Galaxy S ήταν super και άπιαστο αλλά...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ας τα δούμε όλα αυτά να λειτουργούν μαζί στο δικό μας χέρι και μετά θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας.Γιατί στα λόγια και το Samsung Galaxy S ήταν super και άπιαστο αλλά...

Αλλά έχει λάθος μαμά, άσε ξέρω....

Από τα βίντεο το hd δείχνει ταχύτατο.

Από εκεί και πέρα, εννοείται ότι περιμένουμε και τις εντυπώσεις των πρώτων κατόχων;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον αν δεν πάρω ένα κινητό στα χέρια μου για μια γεμάτη μέρα να παίξω μαζί του δεν βγάζω συμπεράσματα.

Όσα βίντεο και να δώ και όσες γνώμες και να ακούσω κατά βάση είναι πάνω στον ενθουσιασμό της στιγμής οπότε δεν μου προσφέρουν κάτι σημαντικό.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον αν δεν πάρω ένα κινητό στα χέρια μου για μια γεμάτη μέρα να παίξω μαζί του δεν βγάζω συμπεράσματα.

Όσα βίντεο και να δώ και όσες γνώμες και να ακούσω κατά βάση είναι πάνω στον ενθουσιασμό της στιγμής οπότε δεν μου προσφέρουν κάτι σημαντικό.

Δεν διαφωνώ, άλλα πώς μπορείς να το κάνεις αυτό??

Ή καλύτερα, πώς μπορεί να το κάνει ο καθένας αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενθουσιασμένο σε βλέπω Βαγγέλη και είμαι σίγουρος ότι ξέρεις κάτι παραπάνω;)

Λογικά, τα Χριστούγεννα θα το πάρω, εκτός και αν υπάρχουν συνταρακτικές εξελίξεις:)

 

Στο ποστ κατω απο το δικο μου αρχισαν σιγα σιγα να καταγραφονται κι αυτα που γραφω εδω και πολλες μερες για το hd. Ειναι αυτο που ζηταγαν οσοι αγαπουν το android και δινουν σημασια στις λεπτομερειες (που αλλωστα κανουν -τελικα- τη διαφορα). Και το hd ειναι συσκευη που ανηκει σε αυτη την κατηγορια, χωρις να εχει κατι πρωτοποριακο. Πρακτικα δεν περιμενω κατι εντελως καινουριο σε αυτη την κατηγορια για το χρονο που διανυουμε.

Καποια φρεσκα πραγματα θα δουμε σε συσκευες με windows mobile, αλλα αυτο ειναι μια εντελως διαφορετικη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποια φρεσκα πραγματα θα δουμε σε συσκευες με windows mobile, αλλα αυτο ειναι μια εντελως διαφορετικη ιστορια...

 

...σε συσκευές με το καινούργιο windows phone που δεν έχει καμία σχέση έχει με τα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχουμε καμια ιδεα ποτε προκειτε να κυκλοφορησει στην ελλαδα ??

ευχαριστω

 

Τέλος του χρόνου να το περιμένεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλος του χρόνου να το περιμένεις.

 

Σύμφωνα με το Ελληνικό Expansys θα είναι διαθέσιμο στις 11 Οκτωβρίου και θα κάνει 615 ευρώ.

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=203895

Link to comment
Share on other sites

...σε συσκευές με το καινούργιο windows phone που δεν έχει καμία σχέση έχει με τα windows mobile.

 

Οκ, θενκς για τη διορθωση (αν και το μαρκετινιστικο παιχνιδι με τις λεξεις, απο πλευρας microsoft, δεν αρκει. Χρειαζεται πολλη δουλεια).

 

Τέλος του χρόνου να το περιμένεις.

 

Νωριτερα θα το εχουμε και στη χωρα μας (αν και Οκτωβρης - Νοεμβρης τελος του χρονου ειναι)...

 

Σύμφωνα με το Ελληνικό Expansys θα είναι διαθέσιμο στις 11 Οκτωβρίου και θα κάνει 615 ευρώ.

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=203895

 

Ναι, αυτο ειναι το timetable για expansys, clove κλπ, υπολογιστε κατι παραπανω για τη συσκευη στην ελληνικη αγορα (για τιμη - διαθεσιμοτητα).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα φτάσει τόσο ψηλά η τιμή του.

Εδώ λέει για $655 (505Ε)

 

Μην περιμενεις να το δεις στα ιδια επιπεδα τιμολογησης με το "απλο" desire. Υπολογισε 100+ ευρω απο την τιμη που πωλειται σημερα το πρωτο (και φυσικα ποτε μην κανεις την αναγωγη απο δολλαρια σε ευρω με την πραγματικη ισοτιμια. Καλως η κακως αυτη συνηθως παιζει 1 προς 1 για τα τεχνολογικα προϊοντα).

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

αλλα θελω να κανω και μια ερωτηση επιδη θα εχω επιδοτηση καπου στο τελος του οκτομβρη τι με συμφερει να περιμενω το hd και να ρισκαρω το ποσο επιδοτησης που θα παρω ? ή να παρω το desire που κυκλοφορει ηδη ?

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις να το δεις στα ιδια επιπεδα τιμολογησης με το "απλο" desire. Υπολογισε 100+ ευρω απο την τιμη που πωλειται σημερα το πρωτο (και φυσικα ποτε μην κανεις την αναγωγη απο δολλαρια σε ευρω με την πραγματικη ισοτιμια. Καλως η κακως αυτη συνηθως παιζει 1 προς 1 για τα τεχνολογικα προϊοντα).

 

Το απλό desire σήμερα είναι στα 430Ε, οπότε τα 500Ε-550Ε φαίνεται λογική τιμή.

Το 650Ε είναι πολύ υψηλή τιμή για τον ανταγωνισμό και σίγουρα θα επιδράσει πολύ στις πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαι καποιες δικες μου ερωτησεις:

1) Τι touch sensor φοραει; (Δεν βλεπω να εχει αναφερθει κανενας σε αυτο..) Θα υπαρχει παλι προβλημα με το multitouch?

2)Aυτο που για εμενα ειναι σημαντικο πλεον : η GPU.. μαλλον δεν θα ειναι στα επιπεδα του galaxy s απ οτι διαβαζω αλλα θα την πλησιαζει..Δηλαδη θα παιζουμε παιχνιδια της gameloft και psx1 με υψηλοτερα fps εε?

3)Απο την εμπειρια σας θα παρει την 3.0? Αμα παντως ισχυει το οτι η google θα απαγορεψει τα custom uis , δεν το βλεπω να την παίρνει..(θα βρεθει λογικα μια γελοια δικαιολογια πχ οτι γραφει with htc sense ui και δεν θα ειναι αισθητικα ωραιο... :wacko:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Το απλό desire σήμερα είναι στα 430Ε, οπότε τα 500Ε-550Ε φαίνεται λογική τιμή.

Το 650Ε είναι πολύ υψηλή τιμή για τον ανταγωνισμό και σίγουρα θα επιδράσει πολύ στις πωλήσεις.

 

Δυστυχως 500-550 δεν υπαρχει περιπτωση να το δουμε σαν επισημη λιανικη στη χωρα μας...

Link to comment
Share on other sites

εγω πανω απο 600ευρω δεν το κοβω..δεν εχει τιποτα φανταστικο για να δικαιολογει τιμη πανω απ το 600αρι. φθηνη οθονη, ελλειψη εσωτερικης μνημης(σχεδον ανυπαρκτη), μικρη μπαταρια, δεν εχει δευτερη καμερα, επεξεργαστη με πολυ συντομο end of life. και 600 πολλα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα εκτός από τον επεξεργαστή. Είναι ο δεύτερης γενιάς Snapdragon ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείται οποτε από πού κι ως πού το μικρό life span?

Πάντως μόνο και μόνο για το αλουμινένιο unibody σχεδιασμό, τα 768MB RAM και την 4.3'' οθόνη πιστεύω πως δύσκολα θα κατέβει κάτω από τα 600 ευρώ. Θυμάσαι πόσο είχε το HD2 όταν κυκλοφόρησε?

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα εκτός από τον επεξεργαστή. Είναι ο δεύτερης γενιάς Snapdragon ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείται οποτε από πού κι ως πού το μικρό life span?

Πάντως μόνο και μόνο για το αλουμινένιο unibody σχεδιασμό, τα 768MB RAM και την 4.3'' οθόνη πιστεύω πως δύσκολα θα κατέβει κάτω από τα 600 ευρώ. Θυμάσαι πόσο είχε το HD2 όταν κυκλοφόρησε?

 

1ghz single core.. :( τη στιγμη που γνωριζουμε οτι θα κυκλοφορησουν στο τελος του ετους dual core 1ghz και 2 ghz..

θυμαμαι ποσο εκανε το hd2..700ευρω..τοτε ομως τα αλλα smartphones ειχαν χαμηλοτερα specs..το galaxy s θεωρητικα και μονο λογο superamoled + 8gb μνημης και μεγαλυτερης μπαταριας κανονικα θα πρεπε να ναι ακριβοτερο(λεμε τωρα)..επιπλεον τα windows mobile που φορουσε το hd2 στοιχιζαν στν htc...αυτο δε συμβαινει στο android. εγω ειχα το galaxy s..το εδωσα λογο των γνωστων προβληματων του lag(το οποιο φτοιαχνεται αλλα μου τη σπαει το settarisma που χρειαζεται καθε φορα)+το προβλημα του recover mode..περιμενα τωρα το desire hd οτι θα ειναι gingerbread ready :D για να το παρω αλλα γενικα τα specs με χαλασαν λιγακι..περιμενα καλυτερη cpu και μεγαλυτερη αναλυση στην οθονη τουλαχιστον. τωρα 700αρου για ενα facelift σε hd2 δε τους τη δινω με τιποτα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επιπλεον τα windows mobile που φορουσε το hd2 στοιχιζαν στν htc...αυτο δε συμβαινει στο android.

 

Ενημερωτικά... το κόστος για την HTC για μία άδεια της Microsoft για κάθε windows mobile συσκευή είναι πολύ μικρό στο βαθμό του αμελητέου σε σχέση με το συνολικό κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστα, :) απλα συζηταμε πως το desire hd δεν εχει λογο να κανει οσο εκανε το hd2 πριν 1 χρονο..μεσα στα εξοδα κατασκευης ειναι και η αδεια του λειτουργικου.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...