Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν το εχω κανει,εχω την 2,1 εκδοση,εναν player εγκατεστησα πριν μερες,του εκανα και reset,και τιποτα.

Ούτε με hard reset;;;

το κινητο αξιζει? σκεφτομαι αυτο η το blade

Blade, απλά να ξέρεις οτι έχει κομματάκι μεγάλο SAR

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι πως γινεται?

 

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-gt540-hard-reset.html

Απλά να ξέρεις οτι χανονται τα πάντα! Apps, μηνύματα, επαφές που δεν είναι στη sim κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-gt540-hard-reset.html

Απλά να ξέρεις οτι χανονται τα πάντα! Apps, μηνύματα, επαφές που δεν είναι στη sim κτλ κτλ.

 

οκ ευχαριστω θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hard-reset.com/lg-optimus-gt540-hard-reset.html

Απλά να ξέρεις οτι χανονται τα πάντα! Apps, μηνύματα, επαφές που δεν είναι στη sim κτλ κτλ.

 

το εκανα αλλα τπτ,καμια αλλη λυση υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα 2 ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΕΣ γρατζουνιες στην οθόνη και είχα βγάλει το προστατευτικό!Αλλάζει το πλαστικό στην οθόνη (πχ αν είναι σαν πρόσοψη) ξέρει κάνεις?

 

 

EDIT Πήρα το service της LG και μου είπαν 48 € για αλλαγή στο τζαμακι και 2 μερες θα κρατήσουν το κινητό :S

Αν μπορεί να προτείνει κάποιος κάτι καλύτερο είναι καλοδεχούμενο :P

 

 

Βρήκα αυτό που είναι λιγότερο και από τα μισά που ζηταει η LG!!

Edited by orestis7
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ μου σε μενα ολα εκτος το the sims 3 δουλευουν ΤΕΛΕΙΑ., ισως θα επρεπε να το ξανα φλασαρεις αλλη μια μηπως στρωσει. οσο αφορα το μαρκετ , εχεις κανει λογαριασμο στην google? εαν οχι τοτε δεν μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες. επισης εχεις την δυνατοτητα να εγλαταστησεις και live wallpapers.....ssuper!!!!!!

 

 

καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

εχω λογαριασμο google (εφοσον ειχα και στιν παλια εκδοσι πριν) και μπαίνω κανονικά στο μαρκετ και επιλέγω να κατεβάσω οτιδιποτε, αλλα δεν κατεβαινει τιποτα ,ουτε υπαρχει ενδειξη επάνω ότι κατεβάζω κατι.

πατώντας το πληκτρο των ειδοποιήσεων (ενώ βρίσκομαι στο μαρκετ εννοειτε) μου δείχνει στις λήψεις ολα αυτα που ειχα επιλεξει να κατεβάσω και βρισκονται στα σταδιο της εκκινησης λήψης χωρίς να κατεβάζει ούτε 1%. ισως να εχω κάνει καμια πατάτα με τις ρυθμίσεις χωρίς να το καταλάβω αλλα θα ακολουθήσω και τις οδηγίες του pappou και πιστεύω να βγάλω άκρη!

αν έχετε υπόψιν τίποτα άλλο γράψτε το, αλλά ειδικά αυτο με το μαρκετ είναι το σημαντικότερο πρόβλημα που συνάντισα.

Edited by johnysbe
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

εχω λογαριασμο google (εφοσον ειχα και στιν παλια εκδοσι πριν) και μπαίνω κανονικά στο μαρκετ και επιλέγω να κατεβάσω οτιδιποτε, αλλα δεν κατεβαινει τιποτα ,ουτε υπαρχει ενδειξη επάνω ότι κατεβάζω κατι.

πατώντας το πληκτρο των ειδοποιήσεων (ενώ βρίσκομαι στο μαρκετ εννοειτε) μου δείχνει στις λήψεις ολα αυτα που ειχα επιλεξει να κατεβάσω και βρισκονται στα σταδιο της εκκινησης λήψης χωρίς να κατεβάζει ούτε 1%. ισως να εχω κάνει καμια πατάτα με τις ρυθμίσεις χωρίς να το καταλάβω αλλα θα ακολουθήσω και τις οδηγίες του pappou και πιστεύω να βγάλω άκρη!

αν έχετε υπόψιν τίποτα άλλο γράψτε το, αλλά ειδικά αυτο με το μαρκετ είναι το σημαντικότερο πρόβλημα που συνάντισα.

 

μου το εκανε και μενα αυτο με το market και το αντιμετωπισα με μια επανικηνηση του wifi.! ενα reset δεν θα του εκανε κακο πιστευω. παντως αυτο που με εχει εντυπωσιασει με την 2.1 εκδοση ειναι η ταχυτητα αποκρισης του!!! αξιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του forum.

θα ήθελα μια μικρή καθοδήγηση χωρίς να γίνομαι κουραστκός. Προσπαθώντας να κατεβάσω μια εφαργογή απο το market, συγκεκριμένα την

app

παρατήρησα οτι η εφαρμογή αυτή δεν υπάρχει. "there is no matches in android market". Διαβάζοντας λίγο στο site του market διαπίστωσα οτι η πιθανή αιτία είναι οτι η Eλλάδα δεν συγκαταλέγεται στις "Paid App Availability List Countries".

θα μπορούσα κάπως να παρακάμψω την διαδικασία αυτή, δηλαδή να πληρώσω την εφαρμογή να την κατεβάσω και να την εγκαταστήσω διαφορετικά?

Σε περίπτωση που δεν είναι εφικτό αυτό, υπάρχει κάποια διαδικασία αντίστοιχη με του jailbrake iphone?

Συγνώμη εάν σας κούρασα αλλά ήθελα να είμαι συγκεκριμένος στην περιγραφή του προβλήματος.

Κάθε συμβουλή σας θα είναι πολύτιμη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

τελικά με το hard reset λύθηκαν τα προβλήματα.

μπαίνω κανονικά στο μαρκετ. επίσης η εφαρμογή του facebook δεν αργεί πλέον.

οι απορίες συνεχίζονται ομως, όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας βοηθήσει για τα εξής:

 

1) όταν έρχεται μύνημα sms γίνετια να μην έχει και δόνηση μαζί με τον ήχο?

2) με το πληκτρολόγιο δεν το έχω καταφέρει, γίνεται να έχει και τα άγγλικά χωρίς να το γυρίζω πλάγια το κινητό? όπως διάβασα πρίν έψαξα για greek keyboard στο μάρκετ και μου έβγαλε διάφορα, έβαλα στην τύχη ένα αλλα δεν έγινε δουλειά, πρέπει να επιλέξω κάποιο συγκεκριμένο, και ποιό?

3) στο widget της κατάστασής μου του facebook όταν πατάω να γράψω κάτι εμφανίζεται και αναβοσβήνει επάνω το σήμα του gps (όχι gprs) είναι λογικό αυτό?

 

αυτά προς το παρόν;) περιμένω τις σωτήριες λύσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι ΔΕΝ τσεκαρα το checkbox στο κινητο.!!!!! τσαμπα λεφτα δεν λες τιποτε!!! που να το μυριστω οτι εχει σαν προεπιλογη κι ασς εχεις wifi ανοικτο , να τραβα δεδομενα απο το δικτυο σε συνδυασμο με το galaxy 3 το οποιο εχει μρπικαρει τελειος και ειναι στην samsung....οοοοοολλλααα καλα....

 

εγω πηρα την εταιρια τηλ και τους ειπα να βγαλουν τις ρυθμησεις και να θελω να μην μπορω να μπω και εγινε το προτεινω σε ολους

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την εταιρια τηλ και τους ειπα να βγαλουν τις ρυθμησεις και να θελω να μην μπορω να μπω και εγινε το προτεινω σε ολους

 

Ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή. Για να προστατεύεσαι από υπερβολικές χρεώσεις.

Βέβαια, άμα χρειάζεσαι το internet....

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να το αγορασω κιμ εγω αυτο το LG GT-540 Black. Τι πιστευετε, ειναι καλη αγορα? Η' να παρω καποιο απο αυτα. Εχω 200 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτομαι να το αγορασω κιμ εγω αυτο το LG GT-540 Black. Τι πιστευετε, ειναι καλη αγορα? Η' να παρω καποιο απο αυτα. Εχω 200 ευρω.

 

Προσωπικα το χ8 το απεριψα οταν το ειδα στην wind γιατι ηταν καπως μικρο για το χερι μου...

 

To Galaxy 3 για μενα ειναι εκτος αφου με λιγα παραπανω φτανεις το optimus one..

 

Κeep in mind ομως το gt540 ειναι το πιο βαρυ απο ολα αυτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του forum.

θα ήθελα μια μικρή καθοδήγηση χωρίς να γίνομαι κουραστκός. Προσπαθώντας να κατεβάσω μια εφαργογή απο το market, συγκεκριμένα την

app

παρατήρησα οτι η εφαρμογή αυτή δεν υπάρχει. "there is no matches in android market". Διαβάζοντας λίγο στο site του market διαπίστωσα οτι η πιθανή αιτία είναι οτι η Eλλάδα δεν συγκαταλέγεται στις "Paid App Availability List Countries".

θα μπορούσα κάπως να παρακάμψω την διαδικασία αυτή, δηλαδή να πληρώσω την εφαρμογή να την κατεβάσω και να την εγκαταστήσω διαφορετικά?

Σε περίπτωση που δεν είναι εφικτό αυτό, υπάρχει κάποια διαδικασία αντίστοιχη με του jailbrake iphone?

Συγνώμη εάν σας κούρασα αλλά ήθελα να είμαι συγκεκριμένος στην περιγραφή του προβλήματος.

Κάθε συμβουλή σας θα είναι πολύτιμη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

To αντιστοιχο jailbreak για τα android ειναι το λεγομενο root...

 

Γινετε με το z4root... Δεν το εχω κανει ακομα αλλα καποιος αλλος εδω μεσα νομιζω το εχει κανει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το χ8 το απεριψα οταν το ειδα στην wind γιατι ηταν καπως μικρο για το χερι μου...

 

To Galaxy 3 για μενα ειναι εκτος αφου με λιγα παραπανω φτανεις το optimus one..

 

Κeep in mind ομως το gt540 ειναι το πιο βαρυ απο ολα αυτα... :)

 

ΕΠΕΙΔΗ τυχαινει να ειμαι κατοχος και του galaxy 3 , συνιστω ανεπιφυλακτα samsung, λογο design, σχεδιασμου, μεγαλυτερου επεξεργαστη, περισσοτερων δυνατοτητων αναβαθμισης,( εχω froyo τωρα ....) kai και πληθωρα εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή. Για να προστατεύεσαι από υπερβολικές χρεώσεις.

Βέβαια, άμα χρειάζεσαι το internet....

εγω εχω συμβιβαστει, αν εχω απο wifi εχει καλως αν δεν εχω δεν μπαινω, δεν την ξαναπαταω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχει παρει μια φιλη μου το κινητο και διπλα στο σημα 2G η 3G της εμφανιζεται ενα εικονιδιο σαν Ε με 2 βελακια πανω κατω και καθε φορα που ανοιγει σελιδες η τους χαρτες ενεργοποιηται και ειναι σαν να κατεβαζει δεδομενα απο την συνδεση της..ειπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?η καμοια εφαρμογη απο το market?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του forum.

θα ήθελα μια μικρή καθοδήγηση χωρίς να γίνομαι κουραστκός. Προσπαθώντας να κατεβάσω μια εφαργογή απο το market, συγκεκριμένα την

app

παρατήρησα οτι η εφαρμογή αυτή δεν υπάρχει. "there is no matches in android market". Διαβάζοντας λίγο στο site του market διαπίστωσα οτι η πιθανή αιτία είναι οτι η Eλλάδα δεν συγκαταλέγεται στις "Paid App Availability List Countries".

θα μπορούσα κάπως να παρακάμψω την διαδικασία αυτή, δηλαδή να πληρώσω την εφαρμογή να την κατεβάσω και να την εγκαταστήσω διαφορετικά?

Σε περίπτωση που δεν είναι εφικτό αυτό, υπάρχει κάποια διαδικασία αντίστοιχη με του jailbrake iphone?

Συγνώμη εάν σας κούρασα αλλά ήθελα να είμαι συγκεκριμένος στην περιγραφή του προβλήματος.

Κάθε συμβουλή σας θα είναι πολύτιμη και σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

To αντιστοιχο jailbreak για τα android ειναι το λεγομενο root...

 

Γινετε με το z4root... Δεν το εχω κανει ακομα αλλα καποιος αλλος εδω μεσα νομιζω το εχει κανει.. :)

 

καλημέρα αγαπητέ jalouk, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αυτό που έκανα έιναι όντως να το κάνω root, μετά να κατεβάσω το free app market enabler το οποίο ουσιαστικά μπέρδεψε το τηλέφωνο και το έκανε να νομίζει ότι βρίσκομαι σε χώρα η οποία και υποστηρίζει τις paid applications. Με αυτό τον τρόπο κατάφερα να κατεβάσω και να εγκαταστήσω το application αλλά τωρα δεν έχω σύνδεση μέσω mobile network. Μου εμφανίζει το σήμα 3g αλλά όχι τα βελάκια και έτσι δεν μπορώ να στείλω και να λάβω δεδομένα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι φταίει??

Εάν κάνω το app2sd και μετα hard reset ή ξανα πέρασμα του 2.1 θα διατηρήσω το application που έχω ήδη περάσει στην sd??

Σας ευχαριστώ, κάθε συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη.

Edited by gmpardis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχει παρει μια φιλη μου το κινητο και διπλα στο σημα 2G η 3G της εμφανιζεται ενα εικονιδιο σαν Ε με 2 βελακια πανω κατω και καθε φορα που ανοιγει σελιδες η τους χαρτες ενεργοποιηται και ειναι σαν να κατεβαζει δεδομενα απο την συνδεση της..ειπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?η καμοια εφαρμογη απο το market?

 

 

Για το ιντερνετ αμα διαβασεις πολυ την "πατησαν"...

 

Πανε ρυθμισεις --> Στοιχεια Ελεγχου ασυρματης συνδεσης ---> και ξετικαρε το δικτυο κινητης τηλεφωνιας...

 

Ετσι ναι μεν θα χασεις τα mms αλλα δεν θα μπαινει μεσο του συμβολαιου σου στο ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

για τις απορίες μου καμία λυση?

 

1) τα μυνήματα γίνεται να μην έχουν δόνηση?

2) με το πληκτρολόγιο γίνεται όπως στην 1,6 δηλαδή να μην το γυρίζω πλάγια για τα αγγλικά? κατεβάζουμε κάποιο συγκεκριμένο keyboard απο το μάρκετ? γιατί βγάζει μερικά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχει παρει μια φιλη μου το κινητο και διπλα στο σημα 2G η 3G της εμφανιζεται ενα εικονιδιο σαν Ε με 2 βελακια πανω κατω και καθε φορα που ανοιγει σελιδες η τους χαρτες ενεργοποιηται και ειναι σαν να κατεβαζει δεδομενα απο την συνδεση της..ειπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?η καμοια εφαρμογη απο το market?

 

δεν ειναι σαν, κατεβαζει οντως δεδομενα και χρεωνεται, ή αυτο που σου ειπανε μπορεις να κανεις ή να παρεις τηλ στο δυκτιο που ειναι και να το απενεργοποιησουν απο εκει και δεν χανεις και τα mms αυτο εκανα και εγω και ηρεμισα

Link to comment
Share on other sites

Μετά που έχεις συνδέσει το κινητό και έχεις ανοίξει και το pcsuite πήγαινε στο "υπολογιστής μου" και βρες το κινητό και κάνε εξερεύνηση

 

@koyan

Συνδεσε το κινητο και πανε υπολογιστης μου.. Λογικα θα σου το βγαλει σαν αφαιρουμενος δισκος..

 

Το mass storage το εχεις ενεργοποιημενο?

 

 

Το έχω ενεργοποιημένο, και το δείχνει σαν αφαιρούμενο δίσκο, αλλά όταν προσπαθώ να ανοίξω τον δίσκο αυτό, μου βγάζει (στον υπολογιστή) "Please insert a disk into Removable Disk ( E )"

 

Είναι τίποτα άλλο που πρέπει να κάνω για να το δεί ο υπολογιστής?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...