Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τις απορίες μου καμία λυση?

 

1) τα μυνήματα γίνεται να μην έχουν δόνηση?

2) με το πληκτρολόγιο γίνεται όπως στην 1,6 δηλαδή να μην το γυρίζω πλάγια για τα αγγλικά? κατεβάζουμε κάποιο συγκεκριμένο keyboard απο το μάρκετ? γιατί βγάζει μερικά.

 

Για τα sms δεν θυμαμαι να υπαρχει τετοια ρυθμιση αλλα οσο αφορα τα αγγλικα δε σε βολευει το να κρατας πατημενο το πληκτρο που εχει το γραμμα που θες και να το επιλεγεις απο την λιστα που πεταγεται με ολους τους διαθεσιμους χαρακτηρες του εκαστοτε πληκτρου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.χρειαζομαι την βοηθεια σας. βρισκομαι αγγλια και επειδη εχασα το κινητο μου βρηκα πολυ καλη ευκαιρια το lg 40 Λιρες 1 μηνα και το πηρα. το προβλημα μου ειναι οτι ειναι κλειδωμενο στην o2 ενω εγω εχω αλλη εταιρια. εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα ενα κωδικο που τον βαζεις προκειμενου να σ ανοιξει ενα νεο παραθυρο για να βαλεις κωδικο για ξεκλειδωμα απτο συγκεκριμενο δικτυο. παρολα αυτα δεν βρηκα τον δευτερο κωδικο πουθενα. υπαρχει καποια λυση να ξεκλειδωθει? να μπουν και ελληνικα? ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.χρειαζομαι την βοηθεια σας. βρισκομαι αγγλια και επειδη εχασα το κινητο μου βρηκα πολυ καλη ευκαιρια το lg 40 Λιρες 1 μηνα και το πηρα. το προβλημα μου ειναι οτι ειναι κλειδωμενο στην o2 ενω εγω εχω αλλη εταιρια. εψαξα λιγο στο ιντερνετ και βρηκα ενα κωδικο που τον βαζεις προκειμενου να σ ανοιξει ενα νεο παραθυρο για να βαλεις κωδικο για ξεκλειδωμα απτο συγκεκριμενο δικτυο. παρολα αυτα δεν βρηκα τον δευτερο κωδικο πουθενα. υπαρχει καποια λυση να ξεκλειδωθει? να μπουν και ελληνικα? ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δεν ειναι θεμα *ξεκλειδωματος* φιλε μου φοβαμαι.....

Οταν ανοιγεις το τηλεφωνο πεταει την εικονα της orange?

Αν ναι τοτε εχει την ROM αποκλειστικα για orange που ειναι....

Πρεπει να το φλασαρεις με την ελληνικη αν το θες full ελληνικα και συμβατο με ολες τις εταιριες...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. εχψ o2 oxi orange κ οταν τ ανοιγω απλα βγαζει σημα LG μετα ενα ανιματιον με κατι μπαλακια μετα το android δεν εχει καποιο σημα της εταιριας. πως μπορω να το φλασαρω με ελληνικα? θα ξεκλειδωσει ετσι? καποιος κινδυνος?
Link to comment
Share on other sites

εαν το φλασαρεις με την 2.1 εκδοση ισως....και λεω ισως φτιαξει. ανοιξε το σε recovery mode και φλασαρε την νεα εκδοση η οποια εχει ελληνικα φυσικα

 

εδω θα βρεις οδηγιες για να το φλασαρεις

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/318798/android-2-1-update-from-lg/

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση λογισμικού, V20b. Δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο για όσους έχουν ήδη την V20a, κάποια bug μόνο έχουν φτιάξει απο ότι λέγεται.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

την γνωμη σας εγω εχω το gt540 εχει η γυναικα μου αναβαθμιση, δεν περισευουν για να δωσω πολλα για κατι καλυτερο, εχω δει το huawei ideos με android 2.2 ή να παρω το gt540 με την 2.1.

Την γνωμη σας και αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση λογισμικού, V20b. Δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο για όσους έχουν ήδη την V20a, κάποια bug μόνο έχουν φτιάξει απο ότι λέγεται.

 

Την έβαλα αλλά δεν βλέπω κάτι πολύ σημαντικό να άλλαξε :wink:

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα αλλά δεν βλέπω κάτι πολύ σημαντικό να άλλαξε :wink:

 

Είναι επίσημη; Που την βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη είναι, διαθέσημη από το πρόγραμμα της LG για αναβάθμιση.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη είναι, διαθέσημη από το πρόγραμμα της LG για αναβάθμιση.

 

Μπας και με την νέα έκδοση φτιάχτηκε αυτό το εκνευριστικό πράγμα στην σύνταξη μηνύματος που δεν μπορείς να κάνεις switch αυτόματα ανάμεσα σε αγγλικά και ελληνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που με συσκευή bluetooth να επιτυνχάνει σε windows 7 μια γρήγορη σύνδεση με το κινητό (android 2.1) για μεταφορά δεδομένων?Έχω αγοράσει 2 bluetooth και σέρνεται μεταφέρω ένα τραγούδι με 71 Kbps ενώ με την 1,6 έκανα μεταφορά με 212 kbps.Λοιπόν αξιόπιστη συσκευή bt υπάρχει για να μην μας σπάει τα νεύρα?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, απότι είδα εδώ μέσα πολλές φορές η αναβάθμιση έβγαζε θεματακια οπότε προτιμησα να το πάω στην αντιπροσωπεία και να μου κάνει αυτή την αναβάθμιση.

¨οντως και ετσι έγινε και παρεπιμπτόντως το πρόβλημα που εμφανίζεται να μην έχει 2g κλήσεις και να χρειάζεται να το ανοιγοκλείσεις πολλές φορές για να δουλέψει σωστά λέγεται σύμφωνα με την αντιπροσωπεία call drop και λύνεται με αλλάγή πλακέτας.

Για να δείτε ότι όντως είναι αυτό τσεκάρετε με κάνα δυο διαφορετικές sim, γιατί όπως μου είπαν αν η sim είναι παλιά μπορεί να φταίει και αυτή.

 

H αντιπροσωπεια οκ . Πάντως αν σας κάνει call drop τονίστε το όταν το αφήνετε για update ή επισκευή.

 

η εκδοση που μου τρεχει ειναι η gt540 V20b DEC 03 2010 kai trexei mia xara

Edited by mth
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει αυτό το εξάρτημα.

Γνωρίζει κάποιος τίποτα; Θέλω να εκμεταλλευτώ την προσφορά της Q για ιντερνετ 100ΜΒ με 1 ευρώ

και θέλω να το κάνω χωρίς να αλλάζω κάθε φορά την κάρτα. Έχω ΚΟΣΜΟΤΕ ως βασικό πάροχο τηλεφωνίας.

 

http://www.simore.ch/en/mobile_phone_accessory/LG/GT540-Optimus.html

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος και μπορει να βοηθισει, δεν μπορω να συνδεθω στο δικο μου ρουτερ με wifi, ενω οπου αλλου και αν παω δεν εχω προβλημα ενω βαζω τον κωδικο κανονικα γραφει χωρις επυτιχια, τον ιδιο κωδικο βαζω και στο λαπτοπ και συνδεομαι κανονικα, εχει κανεις καμια ιδεα και με αλλο κινιτο δοκιμασα και δεν μπορει να συνδεθει αρα κατι γινετε με το ρουτερ αλλα τι ????
Link to comment
Share on other sites

την γνωμη σας εγω εχω το gt540 εχει η γυναικα μου αναβαθμιση, δεν περισευουν για να δωσω πολλα για κατι καλυτερο, εχω δει το huawei ideos με android 2.2 ή να παρω το gt540 με την 2.1.

Την γνωμη σας και αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ευχαριστω

 

 

To LG χωρίς δεύτερη σκέψη η οθόνη του ideos είναι τραγικά μικρή και στα smart phone η οθόνη είναι πολύ βασική. Επίσης δες και το ZTE Blade αν και εγώ που τα έχω δουλέψει και τα δύο βρίσκω ότι το ZTE υστερεί αρκετά σε σχέση μα το LG αν και η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

To LG χωρίς δεύτερη σκέψη η οθόνη του ideos είναι τραγικά μικρή και στα smart phone η οθόνη είναι πολύ βασική. Επίσης δες και το ZTE Blade αν και εγώ που τα έχω δουλέψει και τα δύο βρίσκω ότι το ZTE υστερεί αρκετά σε σχέση μα το LG αν και η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη.[/QU

 

 

ευχαριστω και εγω αυτο νομιζω απλα και μονο επειδη εχει την 2,2

Link to comment
Share on other sites

παιδια...οταν παω να ανοιξω το μαρκετ μου δειχνει οτι κανει loading και μετα με πεταει στην αρχικη σελιδα...το εκλισα και το ξανανοιξα το κοινιτο και παλι το ιδιο μου κανει...καμια ιδεα???ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς αναβάθμιση σε v20D ; Έχει βγει η ελληνική ή είναι η βαλτικη(valtic) ; Έχουμε κάποιο link;

Και ενδιαφέρομαι να μάθω εάν έχουν αλλάξει τα εξής bugs που έχει η A έκδοση rom:

 

-Εάν μπορείς να αλλάξεις αυτόματα από ελληνικά στα αγγλικά όπως ήτανε στην 1.6

-Εάν έχουν διορθώσει την αυτόματη αλλαγή του προσανατολισμού γιατί στην Α έκδοση είναι υπερβολικά ευαίσθητη

Link to comment
Share on other sites

Η V20D αφορά την Βαλτική και την Ρωσσία, η αντίστοιχη ελληνική είναι η V20b. Για τα bug που αναφέρεις δεν είδα καμία απολύτως μεταβολή.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος ειδοποιησης για τα sms απο που αλλαζει?

 

Δεν θελω να βαλω ηχο του κινητου αλλα δικο μου..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις διαφορές 20Α με 20Β; Δηλαδή αξίζει κανείς να μπει στη διαδικασία αναβάθμισης ή όχι; Βελτιώνει bugs (ποια;) ή δίνει και νέα χαρακτηριστικά;

Δώρος Αντωνιάδης

 

www.tradeordonate.com

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τις διαφορές 20Α με 20Β; Δηλαδή αξίζει κανείς να μπει στη διαδικασία αναβάθμισης ή όχι; Βελτιώνει bugs (ποια;) ή δίνει και νέα χαρακτηριστικά;

 

Δεν είδα κάποια βελτίωση προσωπικά. Να σημειώσω όμως ότι σε αναβάθμιση από V20a σε V20b ΔΕΝ χάνονται τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις! Εξαίρεση η περίπτωση του app2sd, εκεί θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα από την αρχή (η δικιά μου περίπτωση, χεχε).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...