Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το εχει παρει μια φιλη μου το κινητο και διπλα στο σημα 2G η 3G της εμφανιζεται ενα εικονιδιο σαν Ε με 2 βελακια πανω κατω και καθε φορα που ανοιγει σελιδες η τους χαρτες ενεργοποιηται και ειναι σαν να κατεβαζει δεδομενα απο την συνδεση της..ειπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει?η καμοια εφαρμογη απο το market?

 

apn droid και 3g watchdog και καθαρισες.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο modaco αναφέρει για κάποια quarx black rom με clockwork recovery . Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει περαιτέρω ;
Link to comment
Share on other sites

Στο modaco αναφέρει για κάποια quarx black rom με clockwork recovery . Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει περαιτέρω ;

 

Το έχω δει απο καιρό αλλά δε θα την δοκιμάσω πριν η ROM με Froyo που μαγειρεύουν οι ρώσσοι είναι πλήρως λειτουργική (αν το καταφέρουν δηλαδή...).

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

παιδες,θελω απεγνωσμενα να εγκαταστησω το app2sd αλλα δεν τα εχω καταφερει μεχρι τωρα...ας με βοηθησει καποιος με τα βηματα περα απο τον οδηγο που υπαρχει εδω μεσα πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το πήρα προ λίγου το κινητό ακόμα φορτίζει..είχα 3 ευρό κάρτα και μόλις το άνοιξα κατά λάθος πάτησα στο gps Και μου την έφαγε,τελος πάντων δεν με πολυ ενοχλεί αυτό..

είχα διαβάσει πως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μήν μπορεί να μπαίνει απο την κάρτα στο ίντερνετ και να μπαίνει μόνο απο wifi.. αλλα επειδή υπάρχουν 92 σελίδες ποστ,δεν μπορώ να το ξαναβρώ..μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

EDIT:

οκ το βρήκα.

μια άλλη ερώτηση,στο κινητό που πήρα έχει κάρτα μνήμης 2 GB..σκέφτομαι να αγοράσω 8gb..θα κολάει και έτσι; γιατί κάτι τέτοια διάβασα..επίσης πώς μπορώ να δώ πιά έκδοση adroid έχει;

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

παιδες,θελω απεγνωσμενα να εγκαταστησω το app2sd αλλα δεν τα εχω καταφερει μεχρι τωρα...ας με βοηθησει καποιος με τα βηματα περα απο τον οδηγο που υπαρχει εδω μεσα πιο πριν.

 

root το εκανες το κινητο?

εκανες 2 παρτισιον στην καρτα σου μια fat η fat32 και μια ext2 οπως τα λεει ο οδηγος του χρηστη daga?

αν το εκανες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3357436&highlight=app2sd#post3357436 εδω ο φιλος dagas εχει ενα οδηγο που τα λεει αναλυτικα

μονο να προσεξεις τα αρχεια που θα κατεβασεις να τα μεταφερεις οπως ειναι με τον φακελο στην sd

κατεβασε το Gscript lite απο το μαρκετ εγκατεστησε το θα σου ζητησει αδεια super user αν εχεις κανει root επετρεψε το

κανε add script και μετα load file θα σου βγαλει 2 αρχεια ενα a2sd.sh και ενα check.sh ...για να κανεις add script πατα το αριστερο κουμπακι αφης αυτο που πατας για να πας στις ρυθμισεις του τηλεφωνου

καντα load και τα 2 δλδ 2 φορες την ιδια διαδικασια

τρεξε το a2sd.sh και κανε reboot phone

μετα την επανεκινηση του τηλεφωνου εχεις τελειωσει

μπες ξανα στο Gscript και τρεχα το check.sh και θα σου δειχνει ποσο χωρο εχεις δεσμευμενο και ποσο ελευθερο στην ext2 της sd καρτας σου

να ξερεις ομως πως οι εφαρμογες κατα το πληστον θα εγκαθιστανται στην καρτα αλλα θα σου τρωει και λιγο απο την μνημη του τηλεφωνου γι αυτο μην απορησεις αν δεις σιγα σιγα να κατεβαινει η μνημη του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

οκ το βρήκα.

μια άλλη ερώτηση,στο κινητό που πήρα έχει κάρτα μνήμης 2 GB..σκέφτομαι να αγοράσω 8gb..θα κολάει και έτσι; γιατί κάτι τέτοια διάβασα..επίσης πώς μπορώ να δώ πιά έκδοση adroid έχει;

 

Θεωρητικα το κινητο αντεχει μεχρι και 32gb..

 

Ρυθμισεις---> τερμα κατω θα δεις πληροφοριες για το τηλεφωνο --> Εκδοση υλικολογισμικου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ!!!!!!!!

Έχω τεράστιο πρόβλημα!

ΑΠό σήμερα το πρωί προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο πληκτρολογώντας νούμερο,

και το κινητό με αφήνει να πατήσω μόνο ένα ψηφίο. Στο δεύτερο ψηφίο κολλάει και μου βγάζει μήνυμα " Διεργασία android.process.acore διακόπηκε ξαφνικά. Προσπαθήστε ξανά." Και βγάζει και κουμπί υποχρεωτικό κλείσιμο, ενώ το κουμπί home δεν λειτουργεί σε αυτή τη φάση.

Τι να κάνω ξέρει κανείς τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ!!!!!!!!

Έχω τεράστιο πρόβλημα!

ΑΠό σήμερα το πρωί προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο πληκτρολογώντας νούμερο,

και το κινητό με αφήνει να πατήσω μόνο ένα ψηφίο. Στο δεύτερο ψηφίο κολλάει και μου βγάζει μήνυμα " Διεργασία android.process.acore διακόπηκε ξαφνικά. Προσπαθήστε ξανά." Και βγάζει και κουμπί υποχρεωτικό κλείσιμο, ενώ το κουμπί home δεν λειτουργεί σε αυτή τη φάση.

Τι να κάνω ξέρει κανείς τίποτα;

 

Δοκίμασε να κάνεις επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Μπορώ να κάνω επιστροφή έχοντας την 2.1 περασμένη; Φαντάζομαι θα "επιστρέψω" στην 2.1 όπως την ημέρα που την πέρασα, σωστά;

Σημαίνει κάτι άλλο αυτό; πχ θα χαθούν επαφές και τέτοια;

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω επιστροφή έχοντας την 2.1 περασμένη; Φαντάζομαι θα "επιστρέψω" στην 2.1 όπως την ημέρα που την πέρασα, σωστά;

Σημαίνει κάτι άλλο αυτό; πχ θα χαθούν επαφές και τέτοια;

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. θα το δοκιμάσω!

 

Τελικά επανήλθε το κινητό, αλλά μέσα στον πανικό μου δεν αποθήκευσα τα τηλέφωνα που είχα εκτός sim!!! Δεν είναι τόοοσο μεγάλο το κακό, αλλά χάθηκαν αρκετά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Νεος και εγω στο φορουμ.Εχω ενα προβλημα με το τηλεφωνο,δεν στελνει ΜΜΣ.Εχει κανεις ιδεα γιατι?Εχω κανει ολες τις ρυθμησεις και τα συναφη αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Νεος και εγω στο φορουμ.Εχω ενα προβλημα με το τηλεφωνο,δεν στελνει ΜΜΣ.Εχει κανεις ιδεα γιατι?Εχω κανει ολες τις ρυθμησεις και τα συναφη αλλα τιποτα..

 

Eχεις απενεργοποιησει το 3g δικτυο..? Αν ναι τοτε χανεις και τα mms τουλαχιστον στην cosmote...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,τι παίζει με το pc suite Και κάρτα μνήμης;

τί κόλπα είναι αυτά;

ή μονο το κινητό ή μονο την κάρτα μνήμης θα βγάζει;

δεν εχω πολυ-καταλάβει μπορεί να μου εξιγίσει κάποιος τί πέζεται;

πού πρέπει να βάλω τα αρχεία μου;(Mp3 κλπ;)

και στο σουιτε οταν ενεργοποιώ την κάρτα δεν εμφανίζει κάν το κινητό...

τι στο δ...ολο γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?? έχω μόνιμα το εικονίδιο που γράφει ελαχίστη μνήμη τι μπορώ να κάνω για να εξαφανιστεί??? ο διαθέσιμος χώρος που έχει το τηλέφωνο ελεύθερος είναι 10ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

Πατα το κουμπι που ειναι πανω απο αυτο που απανταμε οταν μας καλουνε μετα επελεξε ειδοποιησειςκαι μετα επελεξε εκαθαρηση.Με το μμς ρε παιδια κανεις???:confused:
Link to comment
Share on other sites

ακουστε κατι κουφο, με το gt540 τοσο καιρο δεν μπορω να συνδεθω στο ρουτερ με wifi, σημερα που ανοιξα το optimus one συνδεθηκε κανονικα και με την πρωτη , μηπως ξερει καποιος τον λογο και αν υπαρχει λυση;
Link to comment
Share on other sites

Eχεις απενεργοποιησει το 3g δικτυο..? Αν ναι τοτε χανεις και τα mms τουλαχιστον στην cosmote...

Μια χαρα στελνω/δεχομαι στην κοσμοτε χωρις 3G μεσω gprs ;)

ακουστε κατι κουφο, με το gt540 τοσο καιρο δεν μπορω να συνδεθω στο ρουτερ με wifi, σημερα που ανοιξα το optimus one συνδεθηκε κανονικα και με την πρωτη , μηπως ξερει καποιος τον λογο και αν υπαρχει λυση;

 

Εγω ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.....κατι δεν κανεις σωστα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις κανενα καλο πρόγραμμα να μου πρωτινει για την ταξηνωμηση των sms??επισης εχω την αντροιντ 2,1 ποια ρυθμηση να αλλαξω για να αποθηκευωνται τα προγραμματα μου στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Ε' καλά!είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση.@ βδομάδες είμαι στα φόρουμ και τα reviews αλλά δεν την παλεύω:wacko: άλλο.δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.Τελικά τί έκανες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με.....

Είμαι ανάμεσα στα LG Optimus GT540, Sony Ericsson Xperia X8, ZTE Blade, Samsung Galaxy 3, και Samsung S5620 Monte. Κλείνω στο LG αλλά δεν ειμαι σίγουρος. Θέλω την γνώμη σας.....

Ε' καλά!είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση.@ βδομάδες είμαι στα φόρουμ και τα reviews αλλά δεν την παλεύω άλλο.δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.Τελικά τί έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Ε' καλά!είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση.@ βδομάδες είμαι στα φόρουμ και τα reviews αλλά δεν την παλεύω άλλο.δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.Τελικά τί έκανες?

 

εγω στη θεση σας θα επαιρνα το blade...(εχω το gt 540)

Link to comment
Share on other sites

εγω στη θεση σας θα επαιρνα το blade...(εχω το gt 540)

 

Έχω και τα δύο, το Blade εάν εξαιρέσεις την πολύ καλή οθόνη του είναι πολύ πιο αργό από το LG και με πολύ εκνευριστικές καθυστερήσεις.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...