Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εστειλα στην lg indonesia να μου στειλουν το λινκ με την android 2.2 froyo για να κανω αναβαθμιση και ηθελα να δω τι θα απαντουσαν,και μου είπαν οτι:

 

Dear Mr,

 

We suggest you to visit nearest LG Service Centre to update GT540 with android 2.2 to minimize the breakage risk.

 

We do apologize for any convenience.

 

 

Εμεις πως και δεν την εχουμε πετυχει official την 2.2??

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εστειλα στην lg indonesia να μου στειλουν το λινκ με την android 2.2 froyo για να κανω αναβαθμιση και ηθελα να δω τι θα απαντουσαν,και μου είπαν οτι:

 

Dear Mr,

 

We suggest you to visit nearest LG Service Centre to update GT540 with android 2.2 to minimize the breakage risk.

 

We do apologize for any convenience.

 

 

Εμεις πως και δεν την εχουμε πετυχει official την 2.2??

 

Γιατί απλά δεν υπάρχει!. Τα ίδια γίνανε σε άλλο forum, η LG Indonesia δε ξέρει τι της γίνεται, για 2.3 να ρώταγες τα ίδια θα σου λέγανε. Επίσημη 2.2 ή παραπάνω ξεχάστε την σε αυτό το τηλέφωνο, το έχουμε ξαναπεί.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Στο modaco εχει ολοκληρο thread με αυτες τις απαντησεις..

 

Αν θελετε τοσο πολυ froyo κατεβαστε την beta απο το xda.. Απλα δεν θα δουλευει camera,radio κτλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, η αναβαθμιση του 540 δεν παίζει από το site της lg μου είπαν να μου στείλουν κουριερ τα στέλνουν θεσσαλονικη χωρίς χρεωση.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, θήκη για αυτό το κινητό δεν εχει βγει;;

έχω φάει όλο το νετ...

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/LG-CCL-240-Black-Case-CCL-240B.htm

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protectors-LG-GT-540-3003009001.htm

Τα ειχα παρει απο το πλαισιο τον σεπτεμβριο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, η αναβαθμιση του 540 δεν παίζει από το site της lg μου είπαν να μου στείλουν κουριερ τα στέλνουν θεσσαλονικη χωρίς χρεωση.

 

Αυτο ειναι αληθεια το εχουν κανει και αλλα παιδια ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις γραφτηκα και γω γιατι δεν μπορω και γω ως κατοχος αυτου του κινητου να διαβαζω τοσο καιρο,να συμφωνω μαζι σας αλλα να μην μπορω να πω και γω τη γνωμη μου.δυστυχως θα αρχισω και γω με καποιες ερωτησουλες.ολα καλα με την αναβαθμιση που σταλθηκε στην lg και το κινητο πεταει σε σχεση με πριν και τελος το προβλημα με το 2g.αλλα ρε παιδια

1. τι ειναι η πρωτη εφαρμοφη του μενου που λεγεται App Advisor;

2.υπαρχει τροπος να βγουν οι εφαρμογες απο το κιν τυπου facebook και twitter for lg οπως και το εντελως αχρηστο sims;αν ναι χρειαζεται root;

3.εκει που ημουν μια χαρα τοσο καιρο μετα την αναβαθμιση ξαφνικα εχει τωρα καμια βδομαδα που χωρις να εχω βαλει κατι απο το μαρκετ και χωρις να πειραξω τιποτα αλλο , να κολλαει η οθονη.δηλαδη για παραδειγμα θελω να δω τα επομενα ποστ στο φατσαμπουκ, κολλαει και φευγει τερμα κατω οποτε παω να ανεβω λιγο πανω και φευγει τερμα πανω στην αρχη με αποτελεσμα να μην μπορω να διαβασω τα μεσεα ποστ.αυτο συμβαινει σε ολες τις εφαρμογες ακομα και στο μενου.καμια ιδεα κανεις;

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα τοσο καιρο το εχω και μου δημιουργηθηκαν πολλες αποριες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις γραφτηκα και γω γιατι δεν μπορω και γω ως κατοχος αυτου του κινητου να διαβαζω τοσο καιρο,να συμφωνω μαζι σας αλλα να μην μπορω να πω και γω τη γνωμη μου.δυστυχως θα αρχισω και γω με καποιες ερωτησουλες.ολα καλα με την αναβαθμιση που σταλθηκε στην lg και το κινητο πεταει σε σχεση με πριν και τελος το προβλημα με το 2g.αλλα ρε παιδια

1. τι ειναι η πρωτη εφαρμοφη του μενου που λεγεται App Advisor;

2.υπαρχει τροπος να βγουν οι εφαρμογες απο το κιν τυπου facebook και twitter for lg οπως και το εντελως αχρηστο sims;αν ναι χρειαζεται root;

3.εκει που ημουν μια χαρα τοσο καιρο μετα την αναβαθμιση ξαφνικα εχει τωρα καμια βδομαδα που χωρις να εχω βαλει κατι απο το μαρκετ και χωρις να πειραξω τιποτα αλλο , να κολλαει η οθονη.δηλαδη για παραδειγμα θελω να δω τα επομενα ποστ στο φατσαμπουκ, κολλαει και φευγει τερμα κατω οποτε παω να ανεβω λιγο πανω και φευγει τερμα πανω στην αρχη με αποτελεσμα να μην μπορω να διαβασω τα μεσεα ποστ.αυτο συμβαινει σε ολες τις εφαρμογες ακομα και στο μενου.καμια ιδεα κανεις;

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα τοσο καιρο το εχω και μου δημιουργηθηκαν πολλες αποριες.

 

1. Είναι σύμβουλος εφαρμογών . Ψιλό fail είναι αυτή η εφαρμογή . Απλά σου λέει σε διάφορες χώρες ποιες είναι οι most wanted εφαρμογες

2. Νομίζω πως δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το να αποκτήσεις δικαιώματα root (τσέκαρε εδώ )και με το titanium backup (πηγαίνεις Αντ. ασφαλείας και αναφορά και επιλέγεις πια εφαρμογή δεν θες) διαγράφεις τις εργοστασιακές εφαρμογές .Απλά θέλει προσοχή στο τι διαγράφεις

3. Γενικά τρέχει αρκετά useless προγράμματα .Δοκίμασε να τρέξεις κάποιον killer ώστε να σταματάς τις εφαρμογές που τρέχουν και δεν σε ενδιαφέρουν . Υπάρχει ο κλασικός Task Killer. Προσωπικά χρησιμοποιώ το Advanced Task Killer . Για το facebook που λες δεν το χρησιμοποιώ και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη . Απλώς έχω ακούσει και από άλλους ότι έχει κάποια buggs . Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω κι εγώ στο απο πάνω post οτί το 'Facebook for LG" και "Twitter for LG" είναι ψιλομάπα, η εφαρμογή που περιλαμβάνει και τα 2 είναι το "SNS.apk", αν το ξηλώσεις απο το σύστημα, τέρμα και τα 2. Απαιτείτε root οπωσδήποτε όμως.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο τις πρωτες εφαρμογες που πρεπει να κατεβασεις ειναι το advanced task killer

 

Αμα σου πω οτι ειναι απο τις τελευταιες θα μαλωσουμε?:lol::p

Το λειτουργικο ξερει απο μονο και διαχειριζεται τη μνημη καλυτερα με το τι μενει ανοιχτο η οχι....αν εχεις κολληματα/καθυστερησεις να ξερεις ειναι απο το advanced task killer ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.οσον αφορα φια τις εφαρμογες app advisor ,facebook,twitter for lg δεν με πολυενοχλουνε απλα αναρωτιομουν αν ειναι κομματακι ευκολο να βγουνε.για task killer χρησιμοποιω τον visual task switcher που μου δινει και την επιλογη force stop οποιας εφαρμογης θελω και αυτο γιατι ειναι λιγο eye candy και με την μεχρι τωρα ψρηση δεν υπαρχουν εφαρμογες που να τρεχουν.οσο για το κολλμα της οθονης δεν το εκανε μονο στο facebook αλλα και στο zougla για παραδειγμα.παρ ολα αυτα σημερα που ειχα λιγο χρονο σχεφτομουνα το θεμα περι launcher και ειπα να δοκιμασω τον launcher pro.τελικα παιδες ολα λυθηκαν.ομαλη κινηση στο μενου αλλα και στις εφαρμογες και αρκετα γρηγορος που κανει το τηλ. να πεταει.οποτε το προβλημα μου λυθηκε.τι να πω δε ξερω.ευχαριστω παντως και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Παιδια, μολις πηρα και εγω το κινητο και τα σπαει! Ακολουθησα ολα τα βηματα σας και το αναβαθμισα σε 2.1. Οταν ομως πηγα να εγκαταστησω την εφαρμογη app2sd τα καταφερα αλλα η συσκευη ψιλοσερνεται. Εκανα την αντιστροφη διαδικασια και καπως εστρωσε αλλα και παλι δεν ειμαι ευχαριστημενος. Να εγκαταστησω ξανα τα 2.1 κανοντας ετσι κατι σαν format?
Link to comment
Share on other sites

βρηκα μου δειχνει οτι εχω συνδεσει με wifi αλλα δεν μου ανοιγει καμια σελιδα ξερετε μηπως γιατι ;
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι ειναι απο τις τελευταιες θα μαλωσουμε?:lol::p

Το λειτουργικο ξερει απο μονο και διαχειριζεται τη μνημη καλυτερα με το τι μενει ανοιχτο η οχι....αν εχεις κολληματα/καθυστερησεις να ξερεις ειναι απο το advanced task killer ;)

 

Nαι αλλα δεν χαλαει ετσι τσαμπα μπαταρια?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα δεν χαλαει ετσι τσαμπα μπαταρια?

 

To task killer ξερω οτι ειναι φτιαγμενο για να μην καταναλωνει πολυ μπαταρια.. Εγω προσωπικα το ανοιγω μια φορα κλεινω οτι θελω και το κανω kill και αυτο..

Εχω παρατηρησει μεγαλες διαφορες στην ταχυτητα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Παιδια, μολις πηρα και εγω το κινητο και τα σπαει! Ακολουθησα ολα τα βηματα σας και το αναβαθμισα σε 2.1. Οταν ομως πηγα να εγκαταστησω την εφαρμογη app2sd τα καταφερα αλλα η συσκευη ψιλοσερνεται. Εκανα την αντιστροφη διαδικασια και καπως εστρωσε αλλα και παλι δεν ειμαι ευχαριστημενος. Να εγκαταστησω ξανα τα 2.1 κανοντας ετσι κατι σαν format?

 

Βασικα οχι format,re-flash θα κανεις..

 

Δεν χανεις τπτ αμα το κανεις.. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οχι format,re-flash θα κανεις..

 

Δεν χανεις τπτ αμα το κανεις.. :)

 

Φιλε μου, το εκανα και πεταξε μαυρη οθονη update mode. Παντως παρατηρω πολλα προβληματα στα 2.1 οπως κατι ρυθμισεις που ειχαν τα 1.6 για τα μυνηματα(αυτοματη συμπληρωση κτλ, επιλογη ηχου μηνυματων) και οταν τερματιζω μια κληση ή παταω το κοκκινο κουμπι, οχι παντα αλλα συχνα κολλαει και εχει σβηστη την οθονη για 4 δευτερολεπτα και μολις ανοιγει, μου λεει οτι η καρτα SD αποσυνδεθηκε ξαφνικα και μετ την εγκαθιστα ξανα.. :( ..... Αν θελω να το επαναφερω ετσι οπως ηταν οταν το αγορασα?:confused:

 

Φιλικα, Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...