Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκιμασα παρα πολλες φορες αλλα τιποτα !!Οτι και να εκανα δεν καταφερα τιποτα !!Η Ιστορια παει αρκετες μερες τωρα !!Τι πρεπει να κανω ,ποιος ξερει η εσυ φιλε μου ,γνωριζεις κατι αλλο ??
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα παρα πολλες φορες αλλα τιποτα !!Οτι και να εκανα δεν καταφερα τιποτα !!Η Ιστορια παει αρκετες μερες τωρα !!Τι πρεπει να κανω ,ποιος ξερει η εσυ φιλε μου ,γνωριζεις κατι αλλο ??

 

Φίλε διάβασε ένα πολύ καλό ποστ στο modaco . Το 4 bullet εκεί που λέει

OMG my phone is bricked (dosnt turn on or is stuck on LG screen)! What to do ?!Τσέκαρέ το εδώ

Ακολούθησε βήμα βήμα και πιστεύω πως θα βρεις άκρη . Οtherwise το στέλνεις στην Lg για άμεση αντικατάσταση . Πιστεύω πως θα στο αντικαταστήσουν

Link to comment
Share on other sites

kalispera! katevasa to handcent sms kai me mperdepse.. katarxin otan erxetai sms akougetai kai o ixos tou kinitou kai o ixos pou exo valei sto handcent.. k'episis ta simatakia pano pano sto plaisio kai to sms ta emfanizei k' kanonika opos einai tou kinitou k' tou handcent... ti den kano sosta??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

kalispera! katevasa to handcent sms kai me mperdepse.. katarxin otan erxetai sms akougetai kai o ixos tou kinitou kai o ixos pou exo valei sto handcent.. k'episis ta simatakia pano pano sto plaisio kai to sms ta emfanizei k' kanonika opos einai tou kinitou k' tou handcent... ti den kano sosta??? :blink:

 

Πήγαινε στα μηνύματα (το μαμίσιο πρόγραμμα της Lg) και πήγαινε ρυθμίσεις και κάπου στην μέση λέει Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων . Εκεί ξε-τίκαρε το Ειδοποιήσεις και είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Tayler7 σε υπερ ευχαριστω για την βοηθεια σου !!Επιτελους το κινητο μου επανηλθε στη ζωη ,επιτελους !!Σε ευχαριστω και εσενα και το myphne.gr
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το Igo και το βρισκω πολυ καλο...με μονο μια εξαιρεση

...για καποιο λογο (δεν ξερω τι παιζει) δεν μου παίρνει δεύτερο ψηφίο στην διεύθυνση.

πχ. οδος Παπαδοπουλου 35 θα παρει μονο το 3 .....με το που θα γραψω 3 μετα απενεργοποιούνται τα υπολοιπα νουμερα ....

θελει κατι ? κανω κατι λαθος ? το εχει δει κανεις αυτο ?

 

κανεις καμια ιδεα ??

ειναι ρυθμιση που δεν βρισκω ή αδυναμια του igo?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση, φαινομενικά με επιτυχία σε 2.1

 

Έχω κάποια προβληματάκια πάντως.

 

1) Όταν ανοίγω το κινητό δε μου δείχνει τίποτα, δονεί λίγο, κάνει πως ανάβει η οθόνη αλλά μετά φαινομενικά τίποτα. Πρέπει να περιμένω λίγο και μετά πατώντας το κόκκινο τηλέφωνο κάνει screen lock και πατώντας το πάλι μου βγάζει να βάλω το pin.

Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά όσο να έχει...

 

2) App crashes. Καμιά φορά κρασάρουν διάφορα και μου βγάζει μήνυμα για εξαναγκασμένους τερματισμούς σε πχ το app για τις επαφές. Σας συμβαίνει και εσάς; Ένα κουλό που έχω πχ είναι ότι στις αγαπημένες επαφές, έχει βάλει ερήμην κάποια άτομα και όταν πήγα να βγάλω κάποια κόλλαγε συνέχεια κάθε φορά που προσπαθούσα να δω τα αγαπημένα. Όταν επανέφερα αυτήν την επαφή ως αγαπημένη τότε όλα οκ...

 

3) "Μπούκωμα" αν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο για 2-3 μέρες χωρίς να το κλείσω καθόλου αρχίζει να χάνει σε response time (πέρα από το συνηθισμένο του). Με μια επανεκκίνηση είναι ΟΚ (σαν τα windows ένα πράμα...).

Το κάνει και σε εσάς και είναι που δε το κλείνω ή κάτι άλλο παίζει;

 

4) Το GPS δεν δουλεύει. Νομίζω με την 1.6 είχα καταφέρει να το κάνει να δουλέψει, αλλά προσπάθησα 2 φορές να το κάνω τελευταία και δεν δούλευε, έψαχνε τον δορυφόρο χωρίς αποτέλεσμα. Κάνω κάτι λάθος;

 

 

Να σημειώσω ότι κατά το φλασάρισμα παραλίγο να το τουβλιάσω, αλλά τελικά προχώρησε.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση, φαινομενικά με επιτυχία σε 2.1

 

Έχω κάποια προβληματάκια πάντως.

 

1) Όταν ανοίγω το κινητό δε μου δείχνει τίποτα, δονεί λίγο, κάνει πως ανάβει η οθόνη αλλά μετά φαινομενικά τίποτα. Πρέπει να περιμένω λίγο και μετά πατώντας το κόκκινο τηλέφωνο κάνει screen lock και πατώντας το πάλι μου βγάζει να βάλω το pin.

Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά όσο να έχει...

 

2) App crashes. Καμιά φορά κρασάρουν διάφορα και μου βγάζει μήνυμα για εξαναγκασμένους τερματισμούς σε πχ το app για τις επαφές. Σας συμβαίνει και εσάς; Ένα κουλό που έχω πχ είναι ότι στις αγαπημένες επαφές, έχει βάλει ερήμην κάποια άτομα και όταν πήγα να βγάλω κάποια κόλλαγε συνέχεια κάθε φορά που προσπαθούσα να δω τα αγαπημένα. Όταν επανέφερα αυτήν την επαφή ως αγαπημένη τότε όλα οκ...

 

3) "Μπούκωμα" αν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο για 2-3 μέρες χωρίς να το κλείσω καθόλου αρχίζει να χάνει σε response time (πέρα από το συνηθισμένο του). Με μια επανεκκίνηση είναι ΟΚ (σαν τα windows ένα πράμα...).

Το κάνει και σε εσάς και είναι που δε το κλείνω ή κάτι άλλο παίζει;

 

4) Το GPS δεν δουλεύει. Νομίζω με την 1.6 είχα καταφέρει να το κάνει να δουλέψει, αλλά προσπάθησα 2 φορές να το κάνω τελευταία και δεν δούλευε, έψαχνε τον δορυφόρο χωρίς αποτέλεσμα. Κάνω κάτι λάθος;

 

 

Να σημειώσω ότι κατά το φλασάρισμα παραλίγο να το τουβλιάσω, αλλά τελικά προχώρησε.

καινουριο flashaρισμα με τις οδηγιες που εχω δωσει ΕΔΩ

 

Εχω παψει πλεον να ασχολουμαι με Tweeks :down: Βλεπω βγηκε και custom 2.2 μπα... εχω δεν θα την βαλω μαλλον ποτε. Η 2.1 με καλυπτει

 

Προτεινω να βαλετε το LauncerPRO για οσους δεν το ξερουν

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ, θα κρατήσω ένα backup και θα το κάνω αύριο, ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ, θα κρατήσω ένα backup και θα το κάνω αύριο, ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.

ισως εαν κανεις ενα hard reset φτιαξουν τα πραγματα ,φροντισε να εχεις κανει back up τις επαφες...

Και επισης αν εχεις δικτυο vodafone η το αγοραες απο εκκει πρεπει να βρεις κατ αλλες rom, καλυτερα να ρωτησεις καπιον που εχει ψαξει το θεμα με την vodafone

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που έχει βρεί app ανάλογη με το greek ime για τη 2.1; Πρίν κάνω την αναβάθμιση που είχα τη 1.6 μπορούσα να εναλλάσω το πληκτρολόγιο με το ανάλογο κουμπί ενώ έγραφα ενώ τώρα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω ρυθμίσεις--->αλλαγή γλώσσας, που είναι πολύ σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

ισως εαν κανεις ενα hard reset φτιαξουν τα πραγματα ,φροντισε να εχεις κανει back up τις επαφες...

Και επισης αν εχεις δικτυο vodafone η το αγοραες απο εκκει πρεπει να βρεις κατ αλλες rom, καλυτερα να ρωτησεις καπιον που εχει ψαξει το θεμα με την vodafone

 

Βασικά έκανα ένα μετά την αναβάθμιση γιατί είχα απανωτά crash και τότε ήρθε κάπως στα καλά του, θα δοκιμάσω πάλι έτσι και αλλιώς είχα σκοπό να κάνω το νέο φλασάρισμα μετά από hard reset για σιγουριά

Όχι δεν έχω vodaphone είναι σκέτη συσκευή αγορασμένη.

 

Υπάρχει κανείς που έχει βρεί app ανάλογη με το greek ime για τη 2.1; Πρίν κάνω την αναβάθμιση που είχα τη 1.6 μπορούσα να εναλλάσω το πληκτρολόγιο με το ανάλογο κουμπί ενώ έγραφα ενώ τώρα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω ρυθμίσεις--->αλλαγή γλώσσας, που είναι πολύ σπαστικό

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει πάντως αυτό μετά την αναβάθμιση, μόνο που δεν αναγνωρίζει την αρχή της πρότασής όταν γράφω Ελληνικά για να ξεκινήσει με κεφαλαίο.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει πάντως αυτό μετά την αναβάθμιση, μόνο που δεν αναγνωρίζει την αρχή της πρότασής όταν γράφω Ελληνικά για να ξεκινήσει με κεφαλαίο.

και αυτο δουλευει, μαλλον δεν εχετε κανει σωστα κατι στις ρυθμισεις

το βρηκα πας ρυθμισεις>τοπικες ρυθμισεις και κείμενο>ρυθμισεις greek keyboard .Επιλεγεις το Auto Capilization. Επισης εχει ρυθμιση για 7 bit mode για να μπορεις να γραφεις το μεγιστο αριθμο γραμματων σε sms.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε με το καινούργιο φλασάρισμα άλλαξε κάτι, στο boot τουλάχιστον που δε μου βγάζει τίποτα γραφικά μέχρι να φορτώσει και να με βγάλει στην κλειδωμένη οθόνη.

Του έκανα και 2 hard reset πριν και μετά το φλασάρισμα.

 

Ούτε η πλοήγηση δουλεύει.

 

Θα δω αν διορθώθηκαν τα άλλα τουλάχιστον.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε με το καινούργιο φλασάρισμα άλλαξε κάτι, στο boot τουλάχιστον που δε μου βγάζει τίποτα γραφικά μέχρι να φορτώσει και να με βγάλει στην κλειδωμένη οθόνη.

Του έκανα και 2 hard reset πριν και μετά το φλασάρισμα.

 

Ούτε η πλοήγηση δουλεύει.

 

Θα δω αν διορθώθηκαν τα άλλα τουλάχιστον.

 

το κινητο θα πρεπει να κοιταει τον ουρανο και να μην κινεισαι ...

Οταν λες δεν βγαζει γραφικα ,οταν πατας το κουμπι για ανοιξει δεν εμφανιζεται τo lg logo ?

To κινητο σου εχει αληθεια γκρι χρωμα ?

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

το κινητο θα πρεπει να κοιταει τον ουρανο και να μην κινεισαι ...

Οταν λες δεν βγαζει γραφικα ,οταν πατας το κουμπι για ανοιξει δεν εμφανιζεται τo lg logo ?

To κινητο σου εχει αληθεια γκρι χρωμα ?

 

 

Ναι η οθόνη κοιτάζει τον ουρανό και δεν το κουνάω καθόλου.

 

Κάνει μια δονηση, μετά ανάβει η οθόνη (μαύρη, αλλά φωτίζει) και μετά τίποτα μέχρι να φορτώσει και να με βγάλει στο να βάλω Pin, το logo το βγάζει μόνο στο κλείσιμο.

 

Άσπρο είναι το δικό μου.

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με to gps και την 2.1 ? γιατι και εγω που το αναψα λιγο δεν βρηκε σημα.αλλα δεν ειμουν σταματιμενος ,ετρεχα κιολας...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με to gps και την 2.1 ? γιατι και εγω που το αναψα λιγο δεν βρηκε σημα.αλλα δεν ειμουν σταματιμενος ,ετρεχα κιολας...

 

Gps εννοεις να βρισκει την θεση σου? Eμενα ουτε στο locus ουτε στους απλους Χαρτες εχει κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο αλλα τωρα που μπηκα να το αναφερω..

 

Οσοι εχετε προβλημα με το response time ανοιξτε το advanced task killer και απο τα settings πηγαιντε στο Security level και βαλτε το στο low.. Θα σας δειξει περισσοτερες εφαρμογες.. Εγω ετσι εφτασα απο τα 60 με 70 mb στα 100mb.

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο αλλα τωρα που μπηκα να το αναφερω..

 

Οσοι εχετε προβλημα με το response time ανοιξτε το advanced task killer και απο τα settings πηγαιντε στο Security level και βαλτε το στο low.. Θα σας δειξει περισσοτερες εφαρμογες.. Εγω ετσι εφτασα απο τα 60 με 70 mb στα 100mb.

 

Και τι κλείνουμε από αυτό χωρίς να επηρεάσει το τηλέφωνο;

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι πια ακριβως "σκοτωσα" αλλα ολα εκτος απο το launcher και οτι λεει provider εγω τα εκανα kill..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο lg gt540 και στο samsung i5800 Galaxy 3....ποιο προτείνετε;;Το lg gt540 υπάρχει τελικά περίπτωση να πάρει android 2.2(froyo);;

Και κάτι άσχετο....με τις αγορές κινητών μέσω ebay(για αγορά απο Αγγλία κυρίως αναφέρομαι) τι παίζει ρε παιδιά με την εγγύηση στην Ελλάδα,ισχύει;;

 

Υ.Γ.

Γνωρίζω για το blade αλλά απ'ότι ξέρω έχει μεγάλο sar!

Edited by Yellow_Empire
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...