Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα εδω και αρκετή ώρα. Μήπως το πήρες απο Vodafone?

 

ναι απο Vodafone το πηρα,τι πρεπει να κανω να τη εγκαταστησω?θα εχω προβλημα μετα με της κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι απο Vodafone το πηρα,τι πρεπει να κανω να τη εγκαταστησω?θα εχω προβλημα μετα με της κλησεις?

 

Η Vodafone δεν έχει ακόμα την νέα έκδοση. Μπορείς να Flashάρεις μόνος σου την 2.1 αλλα σε εμένα έκοψε τελείως τις 2g κλήσεις.

 

Την ξαναπερνάω τώρα μπας και καταφέρω τίποτα και μετά θα δοκιμάσω με την baltic

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει καποια ιδεα για copilot ας μου σειλει ενα pm

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν έχει ακόμα την νέα έκδοση. Μπορείς να Flashάρεις μόνος σου την 2.1 αλλα σε εμένα έκοψε τελείως τις 2g κλήσεις.

 

Την ξαναπερνάω τώρα μπας και καταφέρω τίποτα και μετά θα δοκιμάσω με την baltic

 

μισο να καταλαβω,το lg update με τη vodafone τι σχεση εχει? το θεμα ειναι πως θα περασω την 2.1?

Link to comment
Share on other sites

μισο να καταλαβω,το lg update με τη vodafone τι σχεση εχει? το θεμα ειναι πως θα περασω την 2.1?

 

Έχει φίλε μου, αν το πήρες απο την Vodafone έχει άλλη έκδοση λογισμικού. Καλύτερα περίμενε να βγεί και για εσένα επίσημη, είδες ο Papp0us τι λέει...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Έχει φίλε μου, αν το πήρες απο την Vodafone έχει άλλη έκδοση λογισμικού. Καλύτερα περίμενε να βγεί και για εσένα επίσημη, είδες ο Papp0us τι λέει...

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως βρησκω την αναβαθμηση??? με το update η με το suite?

Αν δεν έχεις αγοράσει το κινητό σου απο voda, μέσω του lg Update

Link to comment
Share on other sites

απο Voda ειναι γι'αυτο δεν μου την βγαζει??? τσαμπα τοση ωρα που εφαγα για το backup δηλαδη??
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναλέμε: Όσοι πήρατε το τηλέφωνο από τα καταστήματα της Vodafone, θα περιμένετε ξεχωριστή αναβάθμιση.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναλέμε: Όσοι πήρατε το τηλέφωνο από τα καταστήματα της Vodafone, θα περιμένετε ξεχωριστή αναβάθμιση.

 

ακομα και αν δεν χρησιμοποιουμε vodafone?

Link to comment
Share on other sites

ακομα και αν δεν χρησιμοποιουμε vodafone?

 

Άσχετο τι χρησιμοποιείς, τι λογισμικό φοράει είναι το θέμα, η Vodafone έχει ειδική έκδοση.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, αν ειναι αγορασμενο απο Βοντα, μπορουμε να φλασαρουμε την V20?

Kαι αν ναι...πως γινεται αυτο?

Θενκς!

 

Οτι μπορείς μπορείς, αλλα το αποτέλεσμα είναι οτι χάνεις τελείως το 2G σε vodafone. Δείτε πιο πίσω στο νήμα για την Baltic 2.1, ίδιος τρόπος. Δεν το συνιστώ για αρχάριους.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα οσοι εχουμε vodafone εχουμε την εκδοση V10D και δεν υπαρχει ακομα αναβαθμηση για αυτη την εκδοση σωστα??? οσοι κανουν ανανεωση τωρα εχουν την V10A??
Link to comment
Share on other sites

έχω μια ερώτηση! εβγαλα το προστατευτικό οθόνης χθες (δηλαδη μου το έβγαλαν) , εχω το κινητο 1 μηνα και σκέφτομαι σκευτομαι να αγορασω ενα (δεν ξερω και που να το βρω) ... αξίζει?? ή μήπως είναι καλύτερα χωρίς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι καταλαβα οσοι εχουμε vodafone εχουμε την εκδοση V10D και δεν υπαρχει ακομα αναβαθμηση για αυτη την εκδοση σωστα??? οσοι κανουν ανανεωση τωρα εχουν την V10A??

 

Όσοι το πήρατε απο Voda έχετε V10d, οι υπόλοιποι που κάναμε αναβάθμιση έχουμε πλέον V20a

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει κανενα κολπο για το πως μπορω να βαλω αριθμους στις οδους του igo ας μου στειλει pm

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα το skype και δουλευειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

«Και όταν θα ‘ρθουνε οι καιροί, που θα ‘χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα,

υπερασπίσου το παιδί, γιατί αν γλυτώσει το παιδί, υπάρχει ελπίδα»

Link to comment
Share on other sites

Απλα πληροφοριακα....

Ειχα περασμενη την baltic 2.1 (αγγλικα μονο) και περασα με τον ιδιο τροπο (οχι μεσω το προγραμμα της LG γιατι οσοι εχετε την baltic θα σας λεει οτι εχετε την τελευταια εκδοση και δεν θα σας βαζει την ελληνικη!)

Τελειωνει το φλασαρισμα,ανοιγει το κινητο και μαντεψτε!

Οι ΕΠΑΦΕΣ και ΟΛΕΣ οι ρυθμισεις ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ κτλ εμειναν στο κινητο χωρις να χαθει ΤΙΠΟΤΑ!Μονο οι εφαρμογες εγκατασταση ξανα και voila!:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο το πάω στο Service καθότι οι 2G δεν επανέρχονται ούτε με 300 reset

(ούτε hard reset) και η 1.6 δεν εγκαθιστάτε με τίποτα(ούτε με download mode).

Αυριο θα γίνει χαμός. Τηλέφωνο αγορασμένο απο τη Vodafone, απλά δεν είναι συμβατό με την ίδια sim της εταιρίας.. τι να πώ.

 

Να δώ πόσο καιρό θα κάνω να το πάρω πίσω και τι θα κάνω οταν το πάρω. Ούτε με την 1.6 ειναι δουλειά αυτή με 30 reset μέχρι να πιάσει το 2G!

 

Για μια ακόμη φορά λοιπόν:

ΟΣΟΙ ΈΧΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΚΑΙ VODAFONE, ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ V20a, μέχρι τουλάχιστον να βγάλει η Voda μια δική της έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα που το κινητο ειναι αγορασεμνο απο πλαισιο και μ βρισκει πως εχει αναβαθμιση και πατα να κανω και κολλαει στο 4% τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...