Jump to content

Microsoft Windows 8


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τωρινή έκδοση θα λειτουργεί για 90 ημέρες

 

αν τα ξαναπερασω απο πανω θα εχω αλλες 90 μερες; :rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι τότε μπορεί και να κυκλοφορήσει κ άλλη λύση σε γνωστά site :ninja: (κυκλοφορεί ήδη μία αλλά η αποτελεσματικότητα θα φανεί αργότερα)

Αλλά ναι θα έχεις άλλες 90 μέρες :D

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε μπορεί και να κυκλοφορήσει κ άλλη λύση σε γνωστά site :ninja: (κυκλοφορεί ήδη μία αλλά η αποτελεσματικότητα θα φανεί αργότερα)

Αλλά ναι θα έχεις άλλες 90 μέρες :D

 

καλα περα απο εκεινον που λες... για την rtm λεω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κρινεις στο netbook που αναφερεις με τα χαρακτηριστικα που εχει,προσπερνωντας το UI που δεν σου αρεσει γουστα ειναι αυτα βεβαια-εμενα παντως μου αρεσουν και το metro τους και σε tablet θα ειναι πολυ καλυτερα με την αφη-εγω που τα χρησιμοποιω σε desktop/laptop απο τον Μαρτιο ειναι ιδιαιτερα φιλικα και τα εχω συνηθισει και επιπλεον η εγκατασταση στα pc μου ηθελε 15 λεπτα περιπου να ολοκληρωθει η εγκατασταση(βεβαια παιζει ρολο τα χαρακτηριστικα που εχω για αυτο λεω μη κρινεις μονο απο το μηχανημα σου),μπουταρει πιο γρηγορα απο τα 7ρια σχεδον στο μισο χρονο,και δεν εχω κανενα θεμα με drivers/προγραμματα.

 

Καταλαβαινω και στην αρχη λιγο σε ξενιζουν καποια πραγματα αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας........και μετα σου φαινονται παιχνιδακι να δουλευεις μαζι τους.

Θελει και λιγο προσπαθεια να τα μαθεις μη τα περιμενουμε ολα στα ταψι σερβιρισμενα,και κατ εμε τα windows ηθελαν ενα ανεμο ανανεωσης τα ιδια και τα ιδια απο τα xp και μετα ειναι πλεον μη αποδεκτο κατ εμε και κατανταει βαρετο το ιδιο και ιδιο μοτιβο συνεχεια.

Καλα κανει η MS που εκανε ριζικες αλλαγες κατα την αποψη μου,ετσι πρεπει να ειναι να εξελισονται τα πραγματα στη τεχνολογια και εμεις αναλογα να προσαρμοζομαστε και να μαθαινουμε καινουργια πραγματα.

 

Και σιγουρα οι αλλαγες που κανει δεν ειναι τυχαιες και στο ποδι που λεμε, αλλα μελετημενες και λαμβανοντας των ανταγωνισμο και τις νεες τασεις της τεχνολογιας που εχουν συντελεστει τα τελευταια χρονια-και σιγουρα λαμβανοντας και τις τασεις-προτιμησεις των καταναλωτων οπως ειναι σημερα.

Φιλικα παντα:)

 

Ειναι σαν να το εγραψα εγω το μυνημα. Ακριβως αυτα εχω να πω και εγω. Ειναι πραγματικά απολαυτικά τα νεα windows 8 αρκεί να τους δώσεις τον χρόνο που θέλουν για να μαθει κάποιος. Στο δικό μου pc το oποιο ειναι hp touchsmart ( με οθονη αφης ) εδωσε αλλον αερα και ταχυτητα στα πάντα. Το σερφαρισμα με τον νεο explorer ειναι πραγματικη απολαυση.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να το εγραψα εγω το μυνημα. Ακριβως αυτα εχω να πω και εγω. Ειναι πραγματικά απολαυτικά τα νεα windows 8 αρκεί να τους δώσεις τον χρόνο που θέλουν για να μαθει κάποιος. Στο δικό μου pc το oποιο ειναι hp touchsmart ( με οθονη αφης ) εδωσε αλλον αερα και ταχυτητα στα πάντα. Το σερφαρισμα με τον νεο explorer ειναι πραγματικη απολαυση.

 

Οταν θα βγουν και τα tablet pc εκει να δεις διαφορες προς το καλυτερο,φανταζομαι ειχες τα 7ρια εγκατεστημενα και εβαλες τα 8 ετσι:rolleyes:

Αρα εχεις και πιο πρωιμη εμπειρια με αφη και βλεπεις ηδη διαφορα ενω εγω ακομα θα περιμενω μεχρι να βγουν στη κυκλοφορια.

Κοντα ειμαστε.....πλεον......τοσους μηνες κανουμε υπομονη:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και ειδική έκδοση του firefox για το metro ui. Είναι σε beta φάση ακόμα οπότε είναι πιθανό να υπάρχουν προβλήματα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μια ερώτηση. 'Εχω vista αγορασμένα από plaisio .Διάβασα ότι θα υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης σε windows 8 με 40€.Δεν αναφέρομαι στα 15€ σε περίπτωση αγοράς τώρα σε συστήματα με 7.Πήγα στο πλαίσιο αλλά δεν είχα κάποια σχετική οδηγία.Ξέρει κανείς πως θα μπορούσε να γίνει αυτή η αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μια ερώτηση. 'Εχω vista αγορασμένα από plaisio .Διάβασα ότι θα υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης σε windows 8 με 40€.Δεν αναφέρομαι στα 15€ σε περίπτωση αγοράς τώρα σε συστήματα με 7.Πήγα στο πλαίσιο αλλά δεν είχα κάποια σχετική οδηγία.Ξέρει κανείς πως θα μπορούσε να γίνει αυτή η αναβάθμιση?

 

ριξε καλυτερα μια ματια στο σαιτ της microsoft...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

εσεις που τα εχετε βαλει αξιζουν?

ειναι η τελικη εκδοση η θα εχουν προβλημα? για στανταρντ περιβαλλον μιλαω, οχι αφης

 

Θα κανω (αναποφευκτο) φορματ και σκεφτομαι μηπως να κοτσαρω αυτα απευθειας.

:X
Link to comment
Share on other sites

εσεις που τα εχετε βαλει αξιζουν?

ειναι η τελικη εκδοση η θα εχουν προβλημα? για στανταρντ περιβαλλον μιλαω, οχι αφης

 

Θα κανω (αναποφευκτο) φορματ και σκεφτομαι μηπως να κοτσαρω αυτα απευθειας.

 

Δοκιμασε τα μια χαρα τρεχουν και σε στανταρ περιβαλλον οπως και στα 7ρια(ελαφρυα ειναι/κανενα θεμα με drivers/εφαρμογες/συμβατοτητες

Την RTM εχω βαλει κανονικα σου κανει και update την εχω ενα διμηνο τωρα-πριν ειχα την δοκιμαστκη εκδοση-

Παρτε και μια πρωτη γευση απο το NEO Skype ειδικα σχεδιασμενο για τα 8ρια με πολλες λειτουργιες/υπηρεσιες και πολλες βελτιωσεις-θα ειναι διαθεσιμο στο store απο τις 26 του μηνος.

http://www.theverge.com/2012/10/22/3529600/skype-for-windows-8-screenshots-release-date-october-26th

http://www.engadget.com/2012/10/22/skype-for-windows-8/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία ιδέα αν στα πανεπιστήμια θα μοιράσουν άδειες για τα windows 8; όπως έκαναν μέχρι τώρα για τις προηγούμενες εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

Οριστε το πρωτο αναλυτικοτατο και πλουσιο review των Windows 8,αν και η αποψη μου ειναι πραγματικη δοκιμη να γινει στα pc μας,ακομα και στην RTM δουλευοντας σε καθημερινη βαση μαζι του για να μας φυγουν οτι αποριες εχουμε και να παρουμε στη πραξη μια ιδεα για το καινουργιο εγχειρημα της MS

http://www.theverge.com/2012/10/23/3537710/windows-8-review

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμία ιδέα αν στα πανεπιστήμια θα μοιράσουν άδειες για τα windows 8; όπως έκαναν μέχρι τώρα για τις προηγούμενες εκδόσεις;

 

νομίζω ήδη μπορείς να πάρεις τα keys και να κατεβασεις τα windows

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει κάτι με τα windows 8. Ξεσηκώθηκαν αρκετές εταιρείες για παράδειγμα το steam και λένε πως τα windows 8 θα καταστρέψουν τα παιχνίδια και διάφορα τέτοια. Θα υπάρχει μόνο το interface που είναι σαν το interface των smartphones και οι εφαρμογές και τα παιχνίδια που θα μπορούμε να έχουμε είναι μόνο όσα θα υπάρχουν στο windows store και γίνεται όλος αυτός ο ντόρος ή υπάρχουν άλλοι λόγοι που ακόμα δεν ξέρουμε μέχρι να κυκλοφορήσουν τα windows 8?
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν διάθεση των Windows 8 σε φοιτητές.

 

Ξέρει κάποιος για ποιες σχολές ισχύει; Επιλέγω στην "Είσοδο" το Πάντειο Πανεπιστήμιο, αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος σχετικά με την ασφάλεια της ιστοσελίδας. Ισχύει ή να μην βάλω τα στοιχεία μου; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα τα windows 8 και τα έκαψα σε ένα dvd. Ξεκίνησα την καθαρή εγκατάσταση πάνω στα vista αφού διέγραψα τα 2 partitions που είχε ο σκληρός και δημιούργησα ένα ενιαίο. Κάποια στιγμή έκανε επανεκκίνηση ο υπολογιστής και κόλλησε στην αρχή που δείχνει το σήμα της hp και δεν μπαίνει ούτε καν στο bios. Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το πάω στο service;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα τα windows 8 και τα έκαψα σε ένα dvd. Ξεκίνησα την καθαρή εγκατάσταση πάνω στα vista αφού διέγραψα τα 2 partitions που είχε ο σκληρός και δημιούργησα ένα ενιαίο. Κάποια στιγμή έκανε επανεκκίνηση ο υπολογιστής και κόλλησε στην αρχή που δείχνει το σήμα της hp και δεν μπαίνει ούτε καν στο bios. Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το πάω στο service;

 

Επανεκκινηση σου εκανε αφου ολοκληρωσε καποια διαδικασια απο την διεργασια της αναβαθμισεις η' στο ξεκαρφωτο?

Οταν λες δεν μπανει στα bios εννοεις πατωντας οτιδηποτε πχ del/f1/f2/f9/f10 και δεν ανταποκρινεται το pc?

Δοκιμασε 1-2 φορες ακομα κανοντας restart εσυ 2-3 φορες και αν οχι θελει service η' εφοσον ειναι σταθερος και γνωριζεις κανε clear cmos στη μητρικη βγαζοντας τη μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα και ξαναβαλτην η' το αντιστοιχο jumperaki στη θεση 2-3 απο 1-2 που ειναι για λιγακι και ξαναβαλτο οπως ηταν αρχικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση σου εκανε αφου ολοκληρωσε καποια διαδικασια απο την διεργασια της αναβαθμισεις η' στο ξεκαρφωτο?

Οταν λες δεν μπανει στα bios εννοεις πατωντας οτιδηποτε πχ del/f1/f2/f9/f10 και δεν ανταποκρινεται το pc?

Δοκιμασε 1-2 φορες ακομα κανοντας restart εσυ 2-3 φορες και αν οχι θελει service η' εφοσον ειναι σταθερος και γνωριζεις κανε clear cmos στη μητρικη βγαζοντας τη μπαταρια για λιγα δευτερολεπτα και ξαναβαλτην η' το αντιστοιχο jumperaki στη θεση 2-3 απο 1-2 που ειναι για λιγακι και ξαναβαλτο οπως ηταν αρχικα.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν πρόσεξα αν έκανε επανεκκίνηση από μόνο του, γιατί το είχα αφήσει να κάνει την εγκατάσταση και δεν κοίταγα. Laptop είναι. Δεν μπαίνει καθόλου στο bios. Το πήγα στο service. Ελπίζω να μην είναι θέμα hardware. Παίζει να έχει σχέση με την εγκατάσταση των windows ή απλά έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν πρόσεξα αν έκανε επανεκκίνηση από μόνο του, γιατί το είχα αφήσει να κάνει την εγκατάσταση και δεν κοίταγα. Laptop είναι. Δεν μπαίνει καθόλου στο bios. Το πήγα στο service. Ελπίζω να μην είναι θέμα hardware. Παίζει να έχει σχέση με την εγκατάσταση των windows ή απλά έτυχε;

 

Αποκλειεται με τα windows ετσι στα καλα καθουμενα,ισως ετυχε απλως με προβληματιζε οταν ελεγες οτι δεν μπαινει καν στα bios και δεν ανταποκρινοταν το πληκτρολογιο.

Καλα εκανες και το πηγες στο service.

Βεβαια καλο ειναι οταν κανεις αυτη τη διαδικασια της αναβαθμισεις να το παρακολουθεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν διάθεση των Windows 8 σε φοιτητές.

 

Ξέρει κάποιος για ποιες σχολές ισχύει; Επιλέγω στην "Είσοδο" το Πάντειο Πανεπιστήμιο, αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος σχετικά με την ασφάλεια της ιστοσελίδας. Ισχύει ή να μην βάλω τα στοιχεία μου; :worry:

 

Εγώ απο μέσα Αυγούστου τα έχω. Πρέπει να είναι θέμα της σχολής σου και μερικοί φίλοι μου απο το Αριστοτέλειο είχαν θέμα με την ασφάλεια αλλά τους το εμφάνιζε ακόμα και όταν έμπαιναν για τις βαθμολογίες αρα είναι γενικό το θέμα δεν πάει να πει οτι έχει πρόβλημα το msdnaa αλλά ο κόμβος του πανεπιστημίου έχει λανθασμένο/ληγμένο πιστοποιητικό ssl

Link to comment
Share on other sites

pektis7

Παιζει να εγινε και αυτο εφοσον αγορασες την αναβαθμισει σε 8 επειδη διεγραψες τα περιοχομενα των 2 partition τα ενωσες και πηγες να βαλεις την αναβαθμισμενη εκδοση που ειχες καψει στο dvd σε καθαρο δισκο,αλλα επρεπε να υπηρχε η προηγουμενη για να γινει σωστα η διαδικασια.:worry:

Βεβαια καλυτερα αυτο να εγινε και οχι κανα προβλημα στο hardware.

http://windows.microsoft.com/el-GR/windows-8/why-activate-windows

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

pektis7

Παιζει να εγινε και αυτο εφοσον αγορασες την αναβαθμισει σε 8 επειδη διεγραψες τα περιοχομενα των 2 partition τα ενωσες και πηγες να βαλεις την αναβαθμισμενη εκδοση που ειχες καψει στο dvd σε καθαρο δισκο,αλλα επρεπε να υπηρχε η προηγουμενη για να γινει σωστα η διαδικασια.:worry:

Βεβαια καλυτερα αυτο να εγινε και οχι κανα προβλημα στο hardware.

http://windows.microsoft.com/el-GR/windows-8/why-activate-windows

 

Ίσως. Πάντως δεν μου έβγαλε κάποιο σφάλμα. Δεν έμπαινε καθόλου. Μακάρι να είναι αυτό να τη γλιτώσω φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...