Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με δημοσίευση του Cpich3G της DevTeam, στο Twitter του, ενδέχεται σήμερα να γίνει διαθέσιμη η 4.1 ...

 

A little birdie told me ios update due in a few hours (better to believe than ignore) so go ahead and save your SHSH before it's too late!

 

Λέτε ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με δημοσίευση του Cpich3G της DevTeam, στο Twitter του, ενδέχεται σήμερα να γίνει διαθέσιμη η 4.1 ...

 

 

 

Λέτε ?

 

Κυκλοφόρησε η iOS 4.0.2 για το iPhone

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η iOS 4.0.2 για το iPhone

Επιβεβαιώνω και εγκαθιστώ! :up:

Η νέα έκδοση διορθώνει το pdf exploit που δημιουργήθηκε από το jailbreakme.com

Edited by jar76
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό το jailbreakme.com στην έκδοση 4.0.2?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό το jailbreakme.com στην έκδοση 4.0.2?:worry:

 

Όχι βέβαια ... Μααααα αυτήν ακριβώς την τρύπα "έκλεισε" το UpDate !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν του http://jailbreakme.com/ v2:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η iOS 4.0.2 για το iPhone

 

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2010/08/ios-4-0-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν του http://jailbreakme.com/ v2:rolleyes:

Δεν πρόκειται ούτε καν να ασχοληθούν να βγάλουν jailbreak για την 4.0.2

To είπε και ο comex στο twitter "κρατήστε τα SHSH του 4.0.1"

Jailbreak ξανά θα δούμε στην 4.1.

Εκεί σκοπεύουν δλδ. Αν το καταφέρουν είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος και την εκανα πριν να διαβασω,πως ξαναγυρναω τωρα στην προηγουμενη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει jb όσο ήσουν στην 4.0 ή την 4.0.1 τότε θα πρέπει να έχει κρατήσει το Cydia το ECID SHSH της συσκευής σου. Αν ναι τότε θα μπορέσεις να επιστρέψεις στην έκδοση για την οποία έχει κρατηθεί το ECID SHSH και να κάνεις jb.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το σήμα που έχει ειπωθεί άπειρες φορές ότι είναι καθαρά εικονικό και έχει απλά να κάνει με την ένδειξη στην οθόνη του κινητού, υποτίθεται ότι υπήρχε το πρόβλημα στην 4.0 και διορθώθηκε στην 4.0.1 εγώ έχω την 4.0 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα πάντως (σε 3GS) και η 4.0.2 κλείνει την τρύπα για το j/b οπότε αν την βάλετε το ξεχνάτε εκτός αν έχετε κάνει πριν j/b και σας έχει σώσει το cydia το SHSH file.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω 3GS και αποφασισα να κανω την αναβαθμιση στην 4.0.1. Το itunes κρασαρε συνεχεια και τελος παντων εκανα το update απο το λαπτοπ οπου ειχα το itunes 9.2 που ζηταγε.

 

Στον κυριο Η/Υ όμως εκανα απεγκατασταση και κατεβασα το 9.2 itunes και μολις παω να κανω install μου πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα: Unable to install the GEAR driver set at this time.The GEARAspiWDM service used by the Gear driver set is scheduled to be deleted during the next system reboot. Please reboot the system and run itunes again.

 

Τι συμβαινει, ξερει καποιος?

 

***βρεθηκε τελικα η λυση***

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το σήμα που έχει ειπωθεί άπειρες φορές ότι είναι καθαρά εικονικό και έχει απλά να κάνει με την ένδειξη στην οθόνη του κινητού, υποτίθεται ότι υπήρχε το πρόβλημα στην 4.0 και διορθώθηκε στην 4.0.1 εγώ έχω την 4.0 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα πάντως (σε 3GS) και η 4.0.2 κλείνει την τρύπα για το j/b οπότε αν την βάλετε το ξεχνάτε εκτός αν έχετε κάνει πριν j/b και σας έχει σώσει το cydia το SHSH file.

 

Βασικα το θεμα με το σημα εγω οπως και πολλοι αλλοι δεν ειχαμε προβλημα με την 4.0 αλλα με το που περασαμε την 4.0.1 και εννοουμε οτι εκει που ειχαμε φουλ σημα πλεον εχουμε 1-2 γραμμες .... ενω τα αλλα κινητα μας δειχνουν οτι εχουν περισσοτερο σημα..οποτε σιγουρα κατι παιζει απο την 4.0.1 και μετα...δεν γινεται 10 συσκευες ιδιου παροχου να εχουν φουλ σημα και το iphone 2 γραμμες ..αρα δεν δειχνει καθολου σωστα...

και φυσικα με την 4.0.2 δεν εχει αλλαξει το παραμικρο..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θεμα με το σημα εγω οπως και πολλοι αλλοι δεν ειχαμε προβλημα με την 4.0 αλλα με το που περασαμε την 4.0.1 και εννοουμε οτι εκει που ειχαμε φουλ σημα πλεον εχουμε 1-2 γραμμες .... ενω τα αλλα κινητα μας δειχνουν οτι εχουν περισσοτερο σημα..οποτε σιγουρα κατι παιζει απο την 4.0.1 και μετα...δεν γινεται 10 συσκευες ιδιου παροχου να εχουν φουλ σημα και το iphone 2 γραμμες ..αρα δεν δειχνει καθολου σωστα...

και φυσικα με την 4.0.2 δεν εχει αλλαξει το παραμικρο..

Η 4.02 δεν ασχολείται με το σήμα γενικότερα. Με την 4.01 η apple άλλαξε τον αλγόριθμο που είναι υπεύθυνος για την απεικόνιση και μόνο του σήματος.

Εδώ θα πρέπει να πούμε ότι η στάθμη του σήματος που απεικονίζεται είναι καθαρά μὀνο ενδεικτική.

Σιγά μην είναι το κινητό και πεδιόμετρο...

Κάποτε είχα ένα Motorola το οποίο ήταν ‘τσιγγούνικο’ στην ένδειξη του σήματος αλλά, τεσταρισμένο αυτό, εκεί που είχες επικοινωνία με αυτό με τα άλλα κινητά δεν…

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω 3GS και αποφασισα να κανω την αναβαθμιση στην 4.0.1. Το itunes κρασαρε συνεχεια και τελος παντων εκανα το update απο το λαπτοπ οπου ειχα το itunes 9.2 που ζηταγε.

 

Στον κυριο Η/Υ όμως εκανα απεγκατασταση και κατεβασα το 9.2 itunes και μολις παω να κανω install μου πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα: Unable to install the GEAR driver set at this time.The GEARAspiWDM service used by the Gear driver set is scheduled to be deleted during the next system reboot. Please reboot the system and run itunes again.

 

Τι συμβαινει, ξερει καποιος?

 

***βρεθηκε τελικα η λυση***

Ανάφερέ μας τη λύση για να ξέρουμε όλοι σε περίπτωση που μας παρουσιαστεί παρόμοιο πρόβλημα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω πρόβλημα με το iPhone. Από το πρωί δεν μπορεί να πιάσει σήμα καθόλου. Όλη την ώρα ή no servise θα γράφει ή searching θα γράφει. Που και που γράφει cosmote αλλά για 5 δευτερόλεπτα μόνο. Του έκανα restart αλλά τίποτα.

Του έκανα και update αλλά τίποτα. Έβαλα την 4.0.2 αλλά πάλι τίποτα. Είναι δυνατόν? Στα καλά καθούμενα? Χτές το βράδυ είχε κα σήμερα το πρωί δεν έχει?

--------------------------------------------------------

Λοιπόν, όταν έβαλα off το Enable 3G το κινητό έπιασε σήμα. Το Cellular Data είναι on. Μόλις βάζω on το Enable 3G το κινητό γράφει No Service. Γιατί?

Το Data Roaming που το έχετε? On ή Off?

Edited by gemarkor
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω πρόβλημα με το iPhone. Από το πρωί δεν μπορεί να πιάσει σήμα καθόλου. Όλη την ώρα ή no servise θα γράφει ή searching θα γράφει. Που και που γράφει cosmote αλλά για 5 δευτερόλεπτα μόνο. Του έκανα restart αλλά τίποτα.

Του έκανα και update αλλά τίποτα. Έβαλα την 4.0.2 αλλά πάλι τίποτα. Είναι δυνατόν? Στα καλά καθούμενα? Χτές το βράδυ είχε κα σήμερα το πρωί δεν έχει?

--------------------------------------------------------

Λοιπόν, όταν έβαλα off το Enable 3G το κινητό έπιασε σήμα. Το Cellular Data είναι on. Μόλις βάζω on το Enable 3G το κινητό γράφει No Service. Γιατί?

Το Data Roaming που το έχετε? On ή Off?

Βγάλε την κάρτα σιμ και ξαναβάλε την!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχω πρόβλημα με το iPhone. Από το πρωί δεν μπορεί να πιάσει σήμα καθόλου. Όλη την ώρα ή no servise θα γράφει ή searching θα γράφει. Που και που γράφει cosmote αλλά για 5 δευτερόλεπτα μόνο. Του έκανα restart αλλά τίποτα.

Του έκανα και update αλλά τίποτα. Έβαλα την 4.0.2 αλλά πάλι τίποτα. Είναι δυνατόν? Στα καλά καθούμενα? Χτές το βράδυ είχε κα σήμερα το πρωί δεν έχει?

--------------------------------------------------------

Λοιπόν, όταν έβαλα off το Enable 3G το κινητό έπιασε σήμα. Το Cellular Data είναι on. Μόλις βάζω on το Enable 3G το κινητό γράφει No Service. Γιατί?

Το Data Roaming που το έχετε? On ή Off?

 

Και εμένα σε 2G το ίδιο πράγμα και πλέον πρέπει να πάει για επισκευή. Δε βρίσκει σήμα με τπτ...

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενας φιλος εκανε αναβαθμιση στην 4.0.2 και δεν μπορει να κανει j/b τωρα.Απ'οτι διαβασα το μονο που κανει η 4.0.2 ειναι να μην επιτρεπει το j/b οποτε φανταζομαι δεν υπαρχει δυνατοτητα...Μπορουμε να κανουμε καπως downgrade?Πριν απο την 4.0.2 ειχε την 3.1.3.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ενας φιλος εκανε αναβαθμιση στην 4.0.2 και δεν μπορει να κανει j/b τωρα.Απ'οτι διαβασα το μονο που κανει η 4.0.2 ειναι να μην επιτρεπει το j/b οποτε φανταζομαι δεν υπαρχει δυνατοτητα...Μπορουμε να κανουμε καπως downgrade?Πριν απο την 4.0.2 ειχε την 3.1.3.

Αν είχε κάνει jailbreak όσο ήταν στην 3.1.3, μόνο τότε υπάρχει η πιθανότητα να μπορεί να γίνει downgrade:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...