Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως σήμερα που μίλησα με φίλο που είναι στέλεχος της Vodafone, μου είπε οτι του έκανε εντύπωση που δεν τους ενημερώνουν με τίποτα νεότερο για το Iphone 4 και τους φέρνουν μόνο πλέον το 3gs 8GB ΜΟΝΟ. Ξαναφέρνουν πάλι το 8gb - επίσης τα 3GS 16GB+32GB τέλος. Δεν τους φέρνουν πλέον νέο stock.

 

Ανέφερε τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ας μην διαδίδουμε κάτι που δεν προκύπτει από πουθενά. :)

 

Θάνο συμφωνώ επι της αρχής,αλλα για χάρη της αλήθειας και της ενημέρωσης πιστεύω οτι μπορούμε ν'ακολουθούμε κάθε νήμα που μπορεί να οδηγήσει σ'αυτη και να εξερευνούμε κάθε φήμη.

 

Με λίγα λόγια γράφεται οτι υπάρχει η τεχνική δυνατότητα να περιοριστεί το πρόβλημα με την επίστρωση μη αγώγιμης ουσίας πάνω και γύρω απο το εξωτερικό στέλεχος των μεταλλικών κεραιών.Κάτι σαν "ενσωμάτωση" του bumper.Το έναυσμα για τη φημολογία έδωσε η τοποθέτηση του ίδιου του Jobs στην press conference της προηγούμενης βδομάδας.

 

Θα είχε αξία για ολους μας αν θα μπορούσες να τοποθετηθείς πάνω στο κατα πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο και τι προοπτικές υλοποίησης έχει το εγχείρημα(π.χ κατασκευαστικές δυσκολίες,παρενέργειες κτλ) ,μοιραζόμενος κάποιες απο τις τεχνικές σου γνώσεις.Αν μπορείς κάντο στο θέμα του IP4,για να μην κινούμαστε εκτός θέματος.Thanx:)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Θάνο συμφωνώ επι της αρχής,αλλα για χάρη της αλήθειας και της ενημέρωσης πιστεύω οτι μπορούμε ν'ακολουθούμε κάθε νήμα που μπορεί να οδηγήσει σ'αυτη και να εξερευνούμε κάθε φήμη.

 

Με λίγα λόγια γράφεται οτι υπάρχει η τεχνική δυνατότητα να περιοριστεί το πρόβλημα με την επίστρωση μη αγώγιμης ουσίας πάνω και γύρω απο το εξωτερικό στέλεχος των μεταλλικών κεραιών.Κάτι σαν "ενσωμάτωση" του bumper.Το έναυσμα για τη φημολογία έδωσε η τοποθέτηση του ίδιου του Jobs στην press conference της προηγούμενης βδομάδας.

 

Θα είχε αξία για ολους μας αν θα μπορούσες να τοποθετηθείς πάνω στο κατα πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο και τι προοπτικές υλοποίησης έχει το εγχείρημα(π.χ κατασκευαστικές δυσκολίες,παρενέργειες κτλ) ,μοιραζόμενος κάποιες απο τις τεχνικές σου γνώσεις.Αν μπορείς κάντο στο θέμα του IP4,για να μην κινούμαστε εκτός θέματος.Thanx:)

 

 

Δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη αλλαγη η επιστρωση υλικου μερικων χιλιοστών. Συμφωνα με κατι παλικαρια που ασχολουνται με το αθλημα, για να υπαρξει τέτοιου ειδους λυση πρεπει η επιστρωση να ειναι εκατοστα και οχι χιλιοστα θεωρητικα... οποτε μιλαμε για επιστρωση "θηκη"... :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

σημερινη ενημερωση απο τον αδερφο μου που δουλευει στον οτε:η κοσμοτε δεν εχει 3gs σαν στοκ.δεν θα ξαναφερει οτι εχει μεινει στις αποθηκες.το 4αρι δεν εχει κοστολογηθει ακομα.τιμεσ κατα προσεγγιση +20-40 ευρω πανω απο το 3gs οταν κυκλοφορησε,(φημεσ στην εταιρεια)προσπαθει να το φερει 1η αλλα κανεις δεν ξερει,πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριασ 20-25 αυγουστου.θα δωθουν πρωτα σαν σκετες συσκευες και μετα θα παρουν οι εταιρικεσ αναβαθμισεις.αυτα δεν ειναι λογια του αερα αλλα μια πρωτη ενημερωση

το κινητο θα φοραει κατα 99% την 4.01

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη αλλαγη η επιστρωση υλικου μερικων χιλιοστών. Συμφωνα με κατι παλικαρια που ασχολουνται με το αθλημα, για να υπαρξει τέτοιου ειδους λυση πρεπει η επιστρωση να ειναι εκατοστα και οχι χιλιοστα θεωρητικα... οποτε μιλαμε για επιστρωση "θηκη"... :p

 

Σωστά...

Αυτή ήταν και η τοποθέτηση και του Θάνου σε κάποιο παλιότερο post.

Και εγω ερωτώ κάτι άλλο...

Γιατί η εταιρία να αρχίσει νέους σχεδιασμούς,αλλαγή στην παραγωγή της?

Μόνο για το 0,55% των χρηστών?

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

σημερινη ενημερωση απο τον αδερφο μου που δουλευει στον οτε:η κοσμοτε δεν εχει 3gs σαν στοκ.δεν θα ξαναφερει οτι εχει μεινει στις αποθηκες.το 4αρι δεν εχει κοστολογηθει ακομα.τιμεσ κατα προσεγγιση +20-40 ευρω πανω απο το 3gs οταν κυκλοφορησε,(φημεσ στην εταιρεια)προσπαθει να το φερει 1η αλλα κανεις δεν ξερει,πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριασ 20-25 αυγουστου.θα δωθουν πρωτα σαν σκετες συσκευες και μετα θα παρουν οι εταιρικεσ αναβαθμισεις.αυτα δεν ειναι λογια του αερα αλλα μια πρωτη ενημερωση

το κινητο θα φοραει κατα 99% την 4.01

ρε παιδια ας είμαστε λίγο ρεαλιστές..

Δεν θα δώσουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ κομματι σκέτη συσκευή!

Εδώ έχουνε λιστάρες με ΠΕΛΑΤΕΣ και ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ (οι οποίοι θα σκανε τα λεφτά τους καθε μήνα +οτι θα μπουνε ενδεχομένως σε ακριβότερο παγιο + οτι θα ασχολούνται ολη μέρα με το έρμο και όλο και κάτι παραπάνω θα ξοδέψουν), και θα ασχοληθούν να δώσουν σκέτες συσκευές στον κόσμο για ποιό λόγο?

 

Για να το χρησιμοποιήσει ο άλλος σε αντίπαλο δίκτυο?

 

για τα 20€ της μεταπώλησης?

δε νομίζω.

όπως επίσης δεν νομίζω οτι θα παίξει 1η 2η με διαφορά ημερών. Apple ειναι αυτή, δεν είναι dvd της Αλεξανδράτου...

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα φιλε μου ειναι στην σκετη συσκευη πλεον αν αναλογιστεις οτι εχουν 25% μειωση στα συμβολαια ολες οι εταιρειες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτα φιλε μου ειναι στην σκετη συσκευη πλεον αν αναλογιστεις οτι εχουν 25% μειωση στα συμβολαια ολες οι εταιρειες
nope.

Στις συσκευές βγάζουν όσα οι υπόλοιποι retailers.

+προμήθειες για νέες συνδέσεις/ανανεώσεις

+airtime

+προμήθειες για ενεργοποιήσεις data add-on

+++++1002 αλλα μπορεί να παίζουν.

 

θα δείξει ο χρόνος οπως και να εχει, να ειμαστε καλά να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

nope.

Στις συσκευές βγάζουν όσα οι υπόλοιποι retailers.

+προμήθειες για νέες συνδέσεις/ανανεώσεις

+airtime

+προμήθειες για ενεργοποιήσεις data add-on

+++++1002 αλλα μπορεί να παίζουν.

 

θα δείξει ο χρόνος οπως και να εχει, να ειμαστε καλά να το δουμε.

 

εννοειται ελπιζω παντως ο καιρος να ειναι υπερ του καταναλωτη και οχι υπερ των ετιαρειων

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη αλλαγη η επιστρωση υλικου μερικων χιλιοστών. Συμφωνα με κατι παλικαρια που ασχολουνται με το αθλημα, για να υπαρξει τέτοιου ειδους λυση πρεπει η επιστρωση να ειναι εκατοστα και οχι χιλιοστα θεωρητικα... οποτε μιλαμε για επιστρωση "θηκη"... :p

 

 

Εννοείται οτι μιλάμε για περιορισμό όπως έγραψα,και όχι εκμηδένιση του προβλήματος.(κάτι τέτοιο π.χ θα προυπέθετε την αλλαγή θεσης της κεραίας)

 

Τα tests του anandtech για παράδειγμα δείχνουν μείωση του attenuation του σήματος κατα 8dB,με τη χρήση ειδικής μονωτικής ταινίας πάχους 25.4µm.

 

Αν και το ίδιο άρθρο συνεχίζει και κάνει λόγο για τεχνικές δυσκολίες στην υλοποίηση ενός τέτοιου εγχειρήματος(της επίστρωσης δηλαδή)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη και ομορφότερη λυση για το iphone 4 και το προβληματάκι με την κεραία..

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/not-so-ugly-way-to-stop-iphone-4.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Θάνο συμφωνώ επι της αρχής,αλλα για χάρη της αλήθειας και της ενημέρωσης πιστεύω οτι μπορούμε ν'ακολουθούμε κάθε νήμα που μπορεί να οδηγήσει σ'αυτη και να εξερευνούμε κάθε φήμη.

..............

Θα είχε αξία για ολους μας αν θα μπορούσες να τοποθετηθείς πάνω στο κατα πόσο είναι εφικτό κάτι τέτοιο και τι προοπτικές υλοποίησης έχει το εγχείρημα(π.χ κατασκευαστικές δυσκολίες,παρενέργειες κτλ) ,μοιραζόμενος κάποιες απο τις τεχνικές σου γνώσεις.Αν μπορείς κάντο στο θέμα του IP4,για να μην κινούμαστε εκτός θέματος.Thanx:)

 

Οδυσσέα ειλικρινά και χωρίς καμμιά απολύτως διάθεση να παραστήσω τον παντογνώστη με το "κληρονομικό χάρισμα", δεν πιστεύω πως κάποιος μέσα στην Apple θα πρότεινε κάτι τέτοιο, τουλάχιστον από τεχνική σκοπιά.

 

Το μόνο στοιχείο που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί χωρίς να αλλάξει την εμφάνιση του iPhone 4, κάτι που υποθέτω πως για ευνόητους λόγους marketing και management δεν θα το έκαναν ποτέ, είναι κάποιο διοξείδιο του πυριτίου όπως το η διαφανής επίστρωση SilicaGel που χρησιμοποιείται ως μονωτής χαμηλού capacitance σε διατάξεις RF και κεραίες S&UHF. Τα προβλήματα όμως της πιθανής υιοθέτησης του συγκεκριμένου τύπου gel είναι δύο.

 

Πρώτον ως επίστρωση δεν έχει την μηχανική αντοχή που απαιτείται στο συγκεκριμένο σημείο του κινητού. Με το χέρι κατά τη χρήση της συσκευής να εφάπτεται σχεδόν πάντα στο μεταλλικό frame, είναι ζήτημα λίγων εβδομάδων ή και ημερών πριν η επίστρωση αρχίσει να ξεφλουδίζει, και σύντομα θα έχει φύγει στο σύνολό της. Και δεύτερον, μια επίστρωση SilicaGel δεν μπορεί να έχει πάχος παρά 1-2 δέκατα του χιλιοστού. Σε τόσο πάχος δεν πρόκειται να βοηθήσει στην μείωση του capacitance detuning παρά ελάχιστα, τόσο που δεν αξίζει πραγματικά τον κόπο.

 

Δεν ξέρω πως τα υπολόγησε τα 8db το Anandtech, αλλά έτσι πρόχειρα που δοκίμασα με SilicaGel tape (ειδική για τέτοιες χρήσεις) είχε ελάχιστη διαφορά και μόνο στους 1800Mhz. Στην μπάντα των 900 άλλωστε το αποτέλεσμα του "death grip" είναι ελάχιστο είτε με άμεση επαφή στην ένωση είτε με σφικταγκάλιασμα της κεραίας, ενώ λόγω διπλάσιου μήκους κύματος αρκεί η μισή μόνο απόσταση από το χέρι για να δημιουργηθεί detuning άρα θα χρειαζόταν διπλάσιο πάχος επίστρωσης. Δεν γίνονται αυτά παιδιά. Εδώ με 3.5mm διάκενο που προσθέτει το bumper και πάλι υπάρχει και detuning και shielding, έστω και αν σε ένδειξη η πτώση είναι μικρή.

 

Γενικά για να μην πολυλογώ και κουράζω και εσάς, θεωρώ εντελώς εξωπραγματικό και εντελώς απίθανο να αλλάξουν οτιδήποτε στην συσκευή, τώρα ή αργότερα. Πέραν που δεν θα υπήρχε κανένα ουσιαστικό όφελος, μια τέτοια κίνηση νομικά θα αποτελούσε "παραδοχή", συνεπώς η Apple θα ήταν υποχρεωμένη να αντικαταστήσει άμεσα όλες τις συσκευές που έχουν ήδη πωληθεί.

 

Πιθανότερο θα ήταν, όσο και αν ακουστεί αστείο, στις επόμενες συσκευασίες iPhone 4 να περιέχεται ένα addendum notice που στα πρότυπα και άλλων κατασκευαστών θα προειδοποιεί πως πιθανόν να παρουσιαστεί μικρή πτώση σήματος όταν το χέρι εφάπτεται στο συγκεκριμένο σημείο, και ίσως εξηγεί και το shielding, την φυσική απορρόφηση που δημιουργείται σε συχνότητες UHF από το σώμα του χρήστη. Ακόμα και ένα δωρεάν bumper ή κάποιο παρόμοιο cover μέσα στην συσκευασία, μου ακούγεται πιθανότερο από την οποιαδήποτε αλλαγή στην ίδια την συσκευή.

 

Και όλα αυτά τα υποθέτω ως κινήσεις της Apple υπό το πρίσμα της PR πίεσης, όχι μιας ρεαλιστικής τεχνικής αναγκαιότητας η οποία όσο και να διαφωνούν κάποιοι μαζί μου, δεν υπάρχει τουλάχιστον στον βαθμό που την παρουσιάζουν. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Πρώτον ως επίστρωση δεν έχει την μηχανική αντοχή που απαιτείται στο συγκεκριμένο σημείο του κινητού. Με το χέρι κατά τη χρήση της συσκευής να εφάπτεται σχεδόν πάντα στο μεταλλικό frame, είναι ζήτημα λίγων εβδομάδων ή και ημερών πριν η επίστρωση αρχίσει να ξεφλουδίζει, και σύντομα θα έχει φύγει στο σύνολό της.

...

Γενικά για να μην πολυλογώ και κουράζω και εσάς, θεωρώ εντελώς εξωπραγματικό και εντελώς απίθανο να αλλάξουν οτιδήποτε στην συσκευή, τώρα ή αργότερα. Πέραν που δεν θα υπήρχε κανένα ουσιαστικό όφελος, μια τέτοια κίνηση νομικά θα αποτελούσε "παραδοχή", συνεπώς η Apple θα ήταν υποχρεωμένη να αντικαταστήσει άμεσα όλες τις συσκευές που έχουν ήδη πωληθεί.

...

Και όλα αυτά τα υποθέτω ως κινήσεις της Apple υπό το πρίσμα της PR πίεσης, όχι μιας ρεαλιστικής τεχνικής αναγκαιότητας η οποία όσο και να διαφωνούν κάποιοι μαζί μου, δεν υπάρχει τουλάχιστον στον βαθμό που την παρουσιάζουν. :)

 

Αυτά τα σημεία απηχούν και δικές μου σκέψεις Θάνο.

 

Και λογικά μια τέτοια αλλαγή στο υλισμικο θα πρεπε να δηλωθεί και στην FCC,προσφέροντας νομικά πατήματα όπως γράφεις κι εσύ.

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

 

-Παρεμπιπτόντως,μήπως έπεσε στα χέρια σου κανένα bumper,για να κάνεις ανάλογες δοκιμές/μετρήσεις?

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το μαύρο από Vodafone, με ενημέρωσαν πως αύριο θα το έχω σπίτι. :happy: Στην αρχική ενημέρωση υποσχέθηκαν παράδοση σε 3-4 μέρες, ενώ στο site γράφουν κάτι του τύπου "παραγγείλετε και βλέπουμε"...

Αυτά Λονδίνο.

 

όντως ισχύει .. κάτι αντίστοιχο παίζει και με Orange, O2 ..

Έχουν stock απλά και μόνο γιατί είναι κλειδωμένες οι συσκευές τους .. τα apple store δεν έχουν διότι είναι τα μόνα που το δίνουν ξεκλείδωτο ... και πάει καθαρά με σειρά προτεραιότητας...

 

Με δοκιμή, σήμερα σε apple store μερικών συσκευών που είχαν Ο2 και 3, δεν είδα καμία τρελή διακύμανση του σήματος .. όπως έχω δει σε διάφορα video.. δεν ξέρω αν ήταν από τις "καλές" συσκευές ... .. πάντως είχαν την 4.0 μέσα ακόμα ...

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα που μίλησα με φίλο που είναι στέλεχος της Vodafone, μου είπε οτι του έκανε εντύπωση που δεν τους ενημερώνουν με τίποτα νεότερο για το Iphone 4 και τους φέρνουν μόνο πλέον το 3gs 8GB ΜΟΝΟ. Ξαναφέρνουν πάλι το 8gb - επίσης τα 3GS 16GB+32GB τέλος. Δεν τους φέρνουν πλέον νέο stock.

 

Αστειες καταστασεις. Αυτοι φερνουν το 8αρι (πισωγυρισμα δηλαδη) σε τιμες 150+ ευρω απο σαφως ανωτερα τηλεφωνα (htc desire κ.α.)...

Link to comment
Share on other sites

Αστειες καταστασεις. Αυτοι φερνουν το 8αρι (πισωγυρισμα δηλαδη) σε τιμες 150+ ευρω απο σαφως ανωτερα τηλεφωνα (htc desire κ.α.)...

Έχεις δίκιο Βαγγέλη. Μάλλον θέλουν να σπρωξουν ότι stock υπάρχει από την Apple.

Και αυτά βέβαια θα τα πουλήσουν πολύ γρήγορα από ότι μου είπε γιατί με τον ντόρο που έγινε τώρα τελευταία με το 4, παρουσιάστηκε μεγάλη ζήτηση των 3GS και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

όντως ισχύει .. κάτι αντίστοιχο παίζει και με Orange, O2 ..

Έχουν stock απλά και μόνο γιατί είναι κλειδωμένες οι συσκευές τους .. τα apple store δεν έχουν διότι είναι τα μόνα που το δίνουν ξεκλείδωτο ... και πάει καθαρά με σειρά προτεραιότητας...

 

 

ειχα παει σε καταστημα 02 πριν λιγες μερες εκτος λονδινου κ μου παν οτι καθε πεμπτη παρασκευη φερνουν συσκευες. τελικα ειναι κλειδωμενα τα τηλεφωνα αν τα παρεις με συμβολαιο? νομιζω για αγγλια την καλυτερη προταση την εχει η βονταφον...

:D
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει σε καταστημα 02 πριν λιγες μερες εκτος λονδινου κ μου παν οτι καθε πεμπτη παρασκευη φερνουν συσκευες. τελικα ειναι κλειδωμενα τα τηλεφωνα αν τα παρεις με συμβολαιο? νομιζω για αγγλια την καλυτερη προταση την εχει η βονταφον...

 

κοίταζα πριν λίγο σε carphonewarehouse και είδα ότι διαθέσιμο αυτή τη βδομάδα το έχουν orange & vodafone και από την επόμενη 02.

Εγώ πάλι πιστεύω .. ότι το 3 έχει την καλύτερη και πιο φτηνή προσφορά .. ωστόσο δεν ξέρω τι είδους ποιότητα δικτύου και σήματος έχει ..

Απ' όσο λέγεται είναι κλειδωμένα .. βέβαια .. με ένα μικρό αντίτιμο, αν τα πάρεις από carphonewarehouse (γύρω στις 40 λίρες μου είπανε) μπορείς να το πάρεις ξεκλείδωτο, όπως θα το έπαιρνες από το apple store.

Δεν ξέρω ωστόσο αν είναι εφικτό και σε συμβόλαια και σε σκέτη συσκευή, όμως... (γνωστή μου πήρε το 3gs ως καρτοκινητό και το ζήτησε ξεκλείδωτο για να το χρησιμοποιήσει στην πατρίδα της- Βραζιλία - με μία μικρή επιβάρυνση..).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Βαγγέλη. Μάλλον θέλουν να σπρωξουν ότι stock υπάρχει από την Apple.

Και αυτά βέβαια θα τα πουλήσουν πολύ γρήγορα από ότι μου είπε γιατί με τον ντόρο που έγινε τώρα τελευταία με το 4, παρουσιάστηκε μεγάλη ζήτηση των 3GS και πάλι.

 

Μα τι στοκ να διωξουν? Αφου αυτο το διαστημα παραγεται το 8αρι, δε μιλαμε απλα αποσυρση του παλιου, αλλα ενα νεο... "flavour"...τρομαρα τους, που θα πωλειται παραλληλα με το iphone 4 για ενα διαστημα (η αλλιως για να καλυψουν την προστιθεμενη αξια του... ντορου γυρω απο το 4 στις περιοχες που δε διατιθεται ακομα αυτο, το κενο για οσους θελουν το τελευταιο, αλλα δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να το αποκτησουν κλπ) - αντι να ριξουν κανα 200αρι το 3gs 16gb ριχνουν αυτα που σου προσφερουν.

Κλασικες καταστασεις. Τελος παντων, γουστα ειναι αυτα και δε μπορουμε να κανουμε κουμαντο στην τσεπη του καθενος...

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ κοιταξτε εδω site αφιερωμενο στο iPhone 4. :lol:

 

http://judasphone.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Βαγγέλη. Μάλλον θέλουν να σπρωξουν ότι stock υπάρχει από την Apple.

Και αυτά βέβαια θα τα πουλήσουν πολύ γρήγορα από ότι μου είπε γιατί με τον ντόρο που έγινε τώρα τελευταία με το 4, παρουσιάστηκε μεγάλη ζήτηση των 3GS και πάλι.

 

Αν είχα να διαλέξω απο 3 GS και τα ανώτερα τηλέφωνα 3GS θα διαλεγα.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πριν από πόσες ημέρες έγινε η ανακοίνωση για τιμές και ημερομηνία για το 3γς;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αστειες καταστασεις. Αυτοι φερνουν το 8αρι (πισωγυρισμα δηλαδη) σε τιμες 150+ ευρω απο σαφως ανωτερα τηλεφωνα (htc desire κ.α.)...

 

Τα μοντέλα που θα διατίθενται πλέον θα είναι μόνο τα: 3GS-8GB, 4-16GB και 4-32GB. Αυτό γίνεται ώστε και να διαθέσει η Apple ότι stock έχει σε 3GS, να είναι φθηνότερο από το 4άρι, αλλά και ταυτόχρονα να μην κόβει τις πωλήσεις στα 16άρια και 32άρια του νέου iPhone 4.

 

Οι διαθέσιμες εκδόσεις, άλλωστε φαίνονται και στα online apple stores:

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?aid=AIC-WWW-NAUS-K2-BUYNOW-IPHONE-INDEX

http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=OTY2ODA2OQ

http://store.apple.com/de/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=OTY2ODA2OQ

 

Όσο πλησιάζουμε προς τα τέλη Ιουλίου σίγουρα θα έχουμε περισσότερα νέα για την άφιξή του 4άρι στην Ελλάδα και για την τιμολόγησή του. Αναμονή λοιπόν...

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...