Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση: Μετά από μερικές ώρες χρήσης παρατήρησα ότι στον task manager (διπλό κλικ στο home button) έτρεχαν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει. Ακόμα και μετά από power-off και επανεκκίνηση συνεχίζουν να είναι ανοιχτές (λίγο πρωτόγνωρο για κάποιον που έρχεται από WM)! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν τις αφήσω να τρέχουν στο περιθώριο, ή καλύτερα να τις κλείνω; Πάντως δεν κατάλαβα διαφορά στην απόκριση της συσκευής με πάνω από 20 εφαρμογές ανοιχτές.

 

 

Αν τις κλεισεις, εχεις ακομα μεγαλυτερη εξοικονομιση μπαταριας αλλα και θα αποφευγονται τυχον κολληματα. Οπως ανοιξες τον task manager και ειδες ποιες ειναι ανοιχτες, απλα πατα σε μια παρατεταμενα μεχρι ν αρχισει το παρκινσον (να τρεμει δηλαδη) και μετα πατα το κοκκινο - που εχει επανω. Μονο ετσι κλεινουν εντελως.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι κάτοχος του iPhone 4 (32 GB). Δεν θέλω να μακρηγορήσω με εκτενείς περιγραφές. Μετά από πολλά χρόνια εμπειρίας σε smartphones, για μένα το iPhone 4 είναι απλά το απόλυτο εργαλείο δουλειάς. Μετά τον συγχρονισμό με το iTunes/Outlook είχα στα χέρια μου μια συσκευή τέλεια ρυθμισμένη και έτοιμη για χρήση. Το λειτουργικό είναι απλά άψογο, χωρίς κολλήματα και το σημαντικότερο είναι ότι σε οδηγεί μόνο του στο τι πρέπει να κάνεις για να πραγματοποιήσεις αυτό που θέλεις. Δεν σκέφτεσαι καθόλου, το λειτουργικό σκέφτεται για σένα. Όλα είναι τοποθετημένα ακριβώς εκεί που πρέπει. Πραγματική απόλαυση να το δουλεύεις.

 

Μπήκα στο App Store μέσα απ' το iPhone και δεν κατάλαβα για πότε πέρασαν ώρες ολόκληρες χαζεύοντας την πληθώρα των εφαρμογών, που ακόμα και οι επί πληρωμή είναι όλες πιο φθηνές από έναν καφέ... Τώρα καταλαβαίνω γιατί γίνεται τέτοιος ντόρος για το iPhone... Δεν είναι μόνο marketing αλλά κυρίως ουσία. Επιτέλους μια συσκευή που σε φροντίζει και δεν την φροντίζεις. "It just works!"

 

Κατέβασα το Skype (δωρεάν) και δουλεύει άψογα σαν κανονικό τηλέφωνο (χωρίς hands-free/speaker), κάτι που στο HD2 δεν μπορούσε να γίνει με τίποτα. Πάντως η εμπειρία του αυτόματου κατεβάσματος και εγκατάστασης εφαρμογών μέσω του App Store είναι το κάτι άλλο. Απλά ξεχνάς τα .CAB, τις αλλαγές στη Registry, ακόμα και τον File Manager που δεν τον χρειάζεσαι πλέον... Απλότητα = χρηστικότητα!

 

Θα συγκεντρώσω κάποιες ερωτήσεις για εφαρμογές που με ενδιαφέρουν για να μου προτείνετε ποιες είναι οι καλύτερες, επειδή γίνεται ο χαμός στο App Store και οι επιλογές είναι άπειρες!

 

Μια ερώτηση: Μετά από μερικές ώρες χρήσης παρατήρησα ότι στον task manager (διπλό κλικ στο home button) έτρεχαν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει. Ακόμα και μετά από power-off και επανεκκίνηση συνεχίζουν να είναι ανοιχτές (λίγο πρωτόγνωρο για κάποιον που έρχεται από WM)! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν τις αφήσω να τρέχουν στο περιθώριο, ή καλύτερα να τις κλείνω; Πάντως δεν κατάλαβα διαφορά στην απόκριση της συσκευής με πάνω από 20 εφαρμογές ανοιχτές.

 

Τέλος θέλω να πω σε όσους διαβάζουν το post αυτό και δεν έχουν ακόμα γευτεί την εμπειρία του iPhone/iOS, να μη διστάσουν να το δοκιμάσουν και μετά να κρίνουν. Εμένα με έχει ήδη κερδίσει και δεν νομίζω να ασχοληθώ με κάτι άλλο στο άμεσο μέλλον.

 

και θα δεις οτι σιγα σιγα θα μενεις ακομα περισσοτερο ικανοποιημενος, καθως σαν πακετο ειναι το καλυτερο αυτη την στιγμη ειτε εισαι απλος χρηστης ειτε πιο απαιτητικος στο θεμα μας τωρα...

 

To multitasking του iOS δουλευει καπως ετσι χοντρικα

 

Οταν κλεινεις μια εφαρμογή με home button, η εφαρμογη δεν κλεινει τελειως, αλλα κραταει ενα ποσο μνήμης αναλογα με την εφαρμογη.

Αυτο το εχουν ονομασει suspended state.

Το κυριως σύνολο των εφαρμογων σε suspended κατασταση ΔΕΝ χρησιμοποιει την CPU ετσι ωστε να την εχεις ολη διαθεσιμη, και κυριως για εξοικονομιση μπαταριας. Οταν μεταβαινεις απο app σε app σε αυτην την κατασταση δεν περιμενεις καθολου για loading, η εφαρμογη ειναι παγωμενη και οταν την επιλεγεις ξαναερχεται μπροστα σου απο εκει που την αφησες.

 

Τωρα αναλογα με την εφαρμογη, και τις επιλογες που εχει, ειτε ειναι σε suspended state ειτε ειναι τελειως κλειστη μπορει να δουλευει στο παρασκηνιο κανονικα, οπως ενα GPS app για παραδειγμα ή ενα chat client που μπορει να φευγεις απο αυτο αλλα να θελεις να μπορει αμεσα να δεχεται μηνυμηματα και να παραμενει logged in και οταν το επαναφερεις να μην μεπριμενεις για επανασυνδεση. Πολλες εφαρμογες σου δινουν την δυνατοτητα να αποφασισεις εσυ για το πως θα συμπεριφερεται το app αν ειναι τελειως κλειστο ή σε suspended state δηλαδη αν θα "παγωνει" απλα ή θα δουλευει περισσοτερο, οπως για παραδειγμα το ΙΜ+ Pro που ειναι απο τα κορυφαια του ειδους. Η ας πουμε το Skype οταν φευγεις απο την εφαρμογη δεν δουλευει τιποτα απο αυτη απλα το iOS ανιχνευει κληση οταν δεχτει κληση τοτε η εφαρμογη μπαινει σε suspended mode και τοτε ΑΝ εσυ θελεις να το σηκωσεις ανοιγει η εφαρμογη κανονικα αν οχι ξαναπαγωνει μεχρι να δεχθει αλλη κληση. Δηλαδη ποτε δεν θα δουλευει ενα app με ολες τις λειτουργιες του αν ειναι σε suspended, απλα πηγαινοντας σε background. Για εξοικονομιση πορων και για να μην τρωει τσαμπα την μπαταρια, και γιατι εσυ ετσι κι αλλιως εκεινη την στιγμη τις λειτουργιες που κλεινει δεν τις χρειαζεσαι. Και αυτο γινεται πιο κατανοητο με το παρακατω παραεδιγμα.

 

Αλλο παραδειγμα ειναι το συνολο των μουσικων εφαρμογων ραδιοφωνου και το ipod φυσικα που ενω κλεινεις την εφαρμογη αυτη φυσικα συνεχιζει να παιζει μουσικη. Σ αυτην την περιπτωση ενω παιζει μουσικη ή κανει stream αν μιλαμε για ραδιοφωνο το iOS χρησιμοποιει μονο οτι χρειαζεται για να παιζει μουσικη. Δηλαδη αν το app κανονικα θα εδειχνε το ειδος της μουσικης το τιτλο αλλα παρομοια κομματια tags οπτικα εφφε κτλ. οταν φευγεις απο το app ολα αυτα δεν "τρεχουν" στο παρασκηνιο καταναλωνοντας πορους και μπαταρια παραμονο οτι χρειαζεται για να παιζει μουσικη, γιατι ετσι κι αλλιως εσυ αν εχεις φυγει απο το app δεν τα βλεπεις. Οταν την ξανανοιγεις επανερχονται.

 

To iOS κραταει σε suspended mode ετοιμες οσες εφαρμογες μπορει να εχει στην μνημη του, και μπορεις ανα πασα στιγμη να τις επαναφερεις ακαριαια χωρις να περιμενεις κανενα loading screen, και μαλιστα χρησιμοποιωντας οσο τον δυνατον γινεται λιγοτερους πορους σε καθε περιπτωση. Η εφαρμογει κλεινει τελειως οταν πατας παρατεταμενα το app μεχρι να τρεμοπαιζει και τοτε πατας το x πανω αριστερα.

 

Αν έχεις να κλεισεις τελειως καιρο εφαρμογη με το παραπανω τροπο τοτε αν το iOS θελει μνημη να ανοιξει αλλη εφαρμογη που του ζηταs κλεινει τελειως την πιο παλια ή τις πιο παλιες εφαρμογες ιστορικα που εχεις ανοιξει για να απελευθερωσει την απαιτουμενη ram.

 

ΑΡΑ δεν σημαινει οτι ολες οι εφαρμογες που βλεπεις στο switcher dock κατω

ειναι σε suspended mode ή τρεχουν, μπορει απλα εκει να ειναι τα εικονιδια τους για αμεση μεταβαση απο το χρηστη και αυτα να ειναι κλειστα τελειως αναλογα με αυτα που ειπαμε παραπανω. Σ αυτην την περιπτωση απλα θα εχεις τα εικονιδια για αμεση μεταβαση.

 

Ειναι πανεξυπνη και πολυ λειτουργικη η ιδεα για αυτο το multitasking

εχεις οτι χρειαζεσαι απο αυτο απο μια mobile συσκευη χωρις να την ταλαιπωρεις απο υπερθερμανση, αντληση ενεργειας, και λειτουργια cpu.

 

Υπαρχουν και μερικα tips ή τροποι να χρησιμποποιησεις το switcher dock με ή χωρις jailbreak που θα το φερουν ακομα περισσοτερο στα μετρα σου που θα τα διαπιστωσεις και μονος σου αργοτερα αλλα αυτα σε αλλο post αν θελεις, ήδη σ αυτο ειπαμε πολλα. :)

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το app store:

1) Πολλές φορες για κάποιο λόγο όταν ψάχνω τις λίστες εφαρμογών μου δείχνει ότι κάποιες εφαρμογές δεν έχουν rating ενώ αν επιλέξω να δω πληροφορίες για τη συγκεκριμένη εφαρμογή (μια από αυτές) μου εμφανίζει κανονικά το rating.

2) Άλλο θέμα είναι ότι πολλές φορές έχει ratings και πολλά μάλιστα αλλά καμία κριτική. Αυτό συμβαίνει επειδή όντως δεν υπάρχει κριτική ή επειδή φαίνονται μόνο οι πιο προσφατες κριτικές?

3) Μερικές φορές μου συμβαίνει το αντίθετο από το 1 (πιο σπάνια όμως). Να φαίνεται δηλαδή στη λίστα ότι η εφαρμογή έχει rating αλλά όταν την επιλέγω για να δω περισσότερες πληροφορίες δεν το εμφανίζει.

 

Τι παίζει? Φταίει το ότι δεν έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση?

 

 

Btw με το να συγκρίνουμε windows mobile (όχι wp7) με ios απλά ευλογάμε τα γένια μας imho.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

Εδώ και μερικές μέρες είμαι κάτοχος του iPhone 4 (32 GB). Δεν θέλω να μακρηγορήσω με εκτενείς περιγραφές. Μετά από πολλά χρόνια εμπειρίας σε smartphones, για μένα το iPhone 4 είναι απλά το απόλυτο εργαλείο δουλειάς. Μετά τον συγχρονισμό με το iTunes/Outlook είχα στα χέρια μου μια συσκευή τέλεια ρυθμισμένη και έτοιμη για χρήση. Το λειτουργικό είναι απλά άψογο, χωρίς κολλήματα και το σημαντικότερο είναι ότι σε οδηγεί μόνο του στο τι πρέπει να κάνεις για να πραγματοποιήσεις αυτό που θέλεις. Δεν σκέφτεσαι καθόλου, το λειτουργικό σκέφτεται για σένα. Όλα είναι τοποθετημένα ακριβώς εκεί που πρέπει. Πραγματική απόλαυση να το δουλεύεις.

 

Μπήκα στο App Store μέσα απ' το iPhone και δεν κατάλαβα για πότε πέρασαν ώρες ολόκληρες χαζεύοντας την πληθώρα των εφαρμογών, που ακόμα και οι επί πληρωμή είναι όλες πιο φθηνές από έναν καφέ... Τώρα καταλαβαίνω γιατί γίνεται τέτοιος ντόρος για το iPhone... Δεν είναι μόνο marketing αλλά κυρίως ουσία. Επιτέλους μια συσκευή που σε φροντίζει και δεν την φροντίζεις. "It just works!"

 

Κατέβασα το Skype (δωρεάν) και δουλεύει άψογα σαν κανονικό τηλέφωνο (χωρίς hands-free/speaker), κάτι που στο HD2 δεν μπορούσε να γίνει με τίποτα. Πάντως η εμπειρία του αυτόματου κατεβάσματος και εγκατάστασης εφαρμογών μέσω του App Store είναι το κάτι άλλο. Απλά ξεχνάς τα .CAB, τις αλλαγές στη Registry, ακόμα και τον File Manager που δεν τον χρειάζεσαι πλέον... Απλότητα = χρηστικότητα!

 

Θα συγκεντρώσω κάποιες ερωτήσεις για εφαρμογές που με ενδιαφέρουν για να μου προτείνετε ποιες είναι οι καλύτερες, επειδή γίνεται ο χαμός στο App Store και οι επιλογές είναι άπειρες!

 

Μια ερώτηση: Μετά από μερικές ώρες χρήσης παρατήρησα ότι στον task manager (διπλό κλικ στο home button) έτρεχαν όλες οι εφαρμογές που είχα ανοίξει. Ακόμα και μετά από power-off και επανεκκίνηση συνεχίζουν να είναι ανοιχτές (λίγο πρωτόγνωρο για κάποιον που έρχεται από WM)! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν τις αφήσω να τρέχουν στο περιθώριο, ή καλύτερα να τις κλείνω; Πάντως δεν κατάλαβα διαφορά στην απόκριση της συσκευής με πάνω από 20 εφαρμογές ανοιχτές.

 

Τέλος θέλω να πω σε όσους διαβάζουν το post αυτό και δεν έχουν ακόμα γευτεί την εμπειρία του iPhone/iOS, να μη διστάσουν να το δοκιμάσουν και μετά να κρίνουν. Εμένα με έχει ήδη κερδίσει και δεν νομίζω να ασχοληθώ με κάτι άλλο στο άμεσο μέλλον.

 

Έτσι είναι Κώστα! Για μας που ερχόμαστε απο wm (ακόμα κι αν αυτο ήταν μια συσκευη με δυνατό hardware σαν το Leo) το μήλο, μοιάζει πρωτόγνωρο, απόλυτα τέλειο και συνάμα εξαιρετικά απλό κι απροβληματιστο! Απόλαυσε τη συσκευη σου απλά... Είτε με jb είτε χωρίς, η αίσθηση είναι κορυφαία! Must have εφαρμογές νομίζω δεν "υπάρχουν". Ανάλογα με το τι χρήση θες να κανεις βρίσκεις! ;) ο,τι θες και μπορώ να βοηθήσω (μιας κ οι εμπειρίες και τα θέλω μας κρίνοντας απο το Leo είναι ίδια λίγο πολύ), pm me! ;) Κλείνοντας εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο εξοικονομεις μπαταρία! (αν και μεταξύ μας η αυτονομία του σε σχέση με το Leo απλά θα σε εκπλήξει!)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω ηδη.

 

Δεν σε καλύπτει γιατί δεν έχεις ασχοληθεί σωστά με αυτο.αν ασχοληθείς θα μάθεις τι μπορείς να πάρεις απο αυτήν την συσκευη κ πίστεψε με,θα εκπλαγεις!

 

Οι περισσότεροι χρήστες Συσκευων αγοράζουν κ πουλάνε συσκευές που δεν μπορούν να τις εκμεταλευτουν κ ΜΕΤΆ βγαίνουν κ τις κατηγορούν.δεν φταίνε οι συσκευές αλλα οι ιδιοι οι χρήστες τους. Κ δεν το λέω αυτο για το iphone μόνο,αλλα για ολες !

 

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ήμουν σίγουρος πως θα αισθανθεις έτσι μόλις αρχίσεις να το δουλεύεις επειδή θυμάμαι τις προτιμήσεις απο το HD2.

Μια τέτοια συσκευη χρειαζοσουν και καλα που έκανες την σωστη κίνηση γιατί αν πηγαινες σε android θα εμπλεκες.

 

Η περιγραφή των εντυπώσεων σου απο το iPhone είναι η καλύτερη που έχω διαβάσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πούλησε το.

 

Α επίσης όλες οι εφαρμογές έχουν wifi share δεν χρειάζεται να κανείς sync κάθε φορά στo iTunes πατά να μην ανοίγει το iTunes όταν το σύνδεεις. Εγω τυχαίνει να μην έχω κάνει sync μήνες τώρα.

 

Το iTunes σε αυτούς που αγοράζουν την μουσική και δεν την κατεβάζουν απο torrents είναι πολυ καλή λυση και πολυ οργανωμένος player.

 

Μπορείς να βάλεις και ssh ifile funbox, άμα δεν μπορείς να το χειριστείς ή δεν σου αρέσει όπως είπα και στην αρχή, πουλά το.

 

Από μόνο του δεν κάνει WiFi sync εκτός αν έχεις βάλει κάτι από Cydia. Πρέπει να κάνεις sync για να παίρνει και backup.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@{Areian0s, Demoneoire, eirhnh_k, Te_salat}: Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν το αγόρασα νωρίτερα... Αρκετός χρόνος χαμένος... Δεν πειράζει, κάλλιο αργά παρά ποτέ...

 

@Demoneoire: Μου αρέσει πολύ το multitasking του iOS. Δεν με χαλάει καθόλου που οι εφαρμογές είναι suspended. Στην τελική γιατί να μου κλέβουν CPU time χωρίς λόγο; Το βασικό είναι να μπορούν να "ξυπνάνε" όταν χρειάζεται (π.χ. εισερχόμενη κλήση στο Skype). Ο τρόπος που το έχουν σχεδιάσει είναι για μένα ο βέλτιστος για κινητές συσκευές. Απλά το χρησιμοποιείς και το ξεχνάς, δεν ασχολείσαι. Απλά κάνεις τη δουλειά σου. Με το HD2 ήμουν μόνιμα με έναν task manager να κλείνω εφαρμογές, να τσεκάρω πόση ελεύθερη μνήμη έχω κτλ. Στο iPhone 4 απλά δεν με ενδιαφέρει πλέον πόση είναι η ελεύθερη μνήμη, δεν με ενδιαφέρει πόσα GHz είναι η CPU και άλλα τεχνικά θέματα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να κάνω τη δουλειά μου και με το iPhone 4 το πετυχαίνω καλύτερα από κάθε άλλη συσκευή που έχω δουλέψει.

 

@eirhnh_k: Ειρήνη μου, πόσο δίκιο έχεις! Ήδη έχω εκπλαγεί απ' την αυτονομία. Τελικά το iTunes δεν είναι τόσο άσχημο όσο πολλοί λένε. Το έχω ρυθμίσει να μου συγχρονίζει τις επαφές, ημερολόγιο και σημειώσεις από Outlook, φωτογραφίες από ειδικό φάκελο "iPhone Photos" που έχω δημιουργήσει στο PC, bookmarks από τον IE, μουσική με χειροκίνητο drag & drop. Τα πάντα έπαιξαν τέλεια με την πρώτη και απλά συνδέω το iPhone στο PC και έχω τα πάντα ενημερωμένα τέλεια.

 

@Te_salat: Έχεις απόλυτο δίκιο Κώστα. Άργησα και έχασα χρόνο. Τους τελευταίους 1-2 μήνες προβληματίστηκα πολύ μεταξύ iOS και Android. Δεν έχω άμεση εμπειρία από Android, αλλά με αυτά που ακούω και διαβάζω νομίζω πως το iOS είναι μονόδρομος. Δεν ξέρω αν αυτό αλλάξει στο μέλλον, αλλά η Apple έχει βρει μια συνταγή που απλά σε κερδίζει με την απλότητα και τη χρηστικότητα των συσκευών της.

 

Χρησιμοποιώ πολλά PDFs, τα οποία τα ρίχνω στο "Books" του iTunes και εμφανίζονται στο iBooks στο iPhone. Έτσι έχω άμεση πρόσβαση σε αυτά και η απεικόνιση είναι τέλεια στην οθόνη retina. Το μόνο ψεγάδι που έχω βρει είναι ότι το iBooks δεν κάνει reflow το κείμενο των PDFs ώστε να είναι άνετο το διάβασμα ενός βιβλίου. Αλλά πιστεύω θα υπάρχουν άλλες εφαρμογές για αυτό. Κάτι έχω ακούσει για το GoodReader. Θα το ψάξω.

 

Safari: Απίστευτος browser! Αφήνει τον Opera μίλια πίσω. Έκανα log-in σε διάφορα sites που ζητούσαν username/password και μου έκανε εντύπωση η ευκολία της εισαγωγής των στοιχείων. Μέχρι και κουμπάκι previous/next σου βγάζει για να πηγαίνεις στα διάφορα πεδία της web φόρμας, τα οποία κεντράρονται πάνω απ' το πληκτρολόγιο για εύκολη εισαγωγή. Στον Opera του HD2 δεινοπαθούσα κάθε φορά να σκρολάρω και να κεντράρω τις σελίδες, να χάνονται τα πεδία απ' την οθόνη, να μην ξέρω πού και τι πληκτρολογώ κτλ. Ανάσταση!

 

Tapatalk: Το κατέβασα (η πρώτη μου paid εφαρμογή). Δεν χρειάζεται να πω πολλά, το γνωρίζετε ήδη, απλά τέλειο για διαχείριση forums, σε σημείο να μη σου λείπει το PC όπου και να 'σαι.

 

Ξέρετε κάποια καλή εφαρμογή για άνετη ανάγνωση βιβλίων σε PDF (να κάνει zoom και reflow); Επίσης τι προτείνετε για Internet Radio; Στο HD2 είχα το Resco Pocket Radio που με είχε βολέψει πολύ. Κάτι αντίστοιχο σε iPhone; Ας είναι paid, αρκεί να είναι καλό.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Για ραδιοφωνο τσεκαρε το δωρεαν tune in radio.

Το ηξερα και απο το android:)

Νομιζω εχει δωρεαν και paid εκδοση. Η δωρεαν ειναι υπεραρκετη παντως.

 

Το περιεργο με το iphone ειναι οτι δεν λες "Αααα" με την πρωτη, αλλα μετα απο μια βδομαδα χρησης, ολα τα αλλα φαινονται απλα απαρχειωμενα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@{Areian0s, Demoneoire, eirhnh_k, Te_salat}: Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που δεν το αγόρασα νωρίτερα... Αρκετός χρόνος χαμένος... Δεν πειράζει, κάλλιο αργά παρά ποτέ...

 

@Demoneoire: Μου αρέσει πολύ το multitasking του iOS. Δεν με χαλάει καθόλου που οι εφαρμογές είναι suspended. Στην τελική γιατί να μου κλέβουν CPU time χωρίς λόγο; Το βασικό είναι να μπορούν να "ξυπνάνε" όταν χρειάζεται (π.χ. εισερχόμενη κλήση στο Skype). Ο τρόπος που το έχουν σχεδιάσει είναι για μένα ο βέλτιστος για κινητές συσκευές. Απλά το χρησιμοποιείς και το ξεχνάς, δεν ασχολείσαι. Απλά κάνεις τη δουλειά σου. Με το HD2 ήμουν μόνιμα με έναν task manager να κλείνω εφαρμογές, να τσεκάρω πόση ελεύθερη μνήμη έχω κτλ. Στο iPhone 4 απλά δεν με ενδιαφέρει πλέον πόση είναι η ελεύθερη μνήμη, δεν με ενδιαφέρει πόσα GHz είναι η CPU και άλλα τεχνικά θέματα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να κάνω τη δουλειά μου και με το iPhone 4 το πετυχαίνω καλύτερα από κάθε άλλη συσκευή που έχω δουλέψει.

 

@eirhnh_k: Ειρήνη μου, πόσο δίκιο έχεις! Ήδη έχω εκπλαγεί απ' την αυτονομία. Τελικά το iTunes δεν είναι τόσο άσχημο όσο πολλοί λένε. Το έχω ρυθμίσει να μου συγχρονίζει τις επαφές, ημερολόγιο και σημειώσεις από Outlook, φωτογραφίες από ειδικό φάκελο "iPhone Photos" που έχω δημιουργήσει στο PC, bookmarks από τον IE, μουσική με χειροκίνητο drag & drop. Τα πάντα έπαιξαν τέλεια με την πρώτη και απλά συνδέω το iPhone στο PC και έχω τα πάντα ενημερωμένα τέλεια.

 

@Te_salat: Έχεις απόλυτο δίκιο Κώστα. Άργησα και έχασα χρόνο. Τους τελευταίους 1-2 μήνες προβληματίστηκα πολύ ματεξύ iOS και Android. Δεν έχω άμεση εμπειρία από Android, αλλά με αυτά που ακούω και διαβάζω νομίζω πως το iOS είναι μονόδρομος. Δεν ξέρω αν αυτό αλλάξει στο μέλλον, αλλά η Apple έχει βρει μια συνταγή που απλά σε κερδίζει με την απλότητα και τη χρηστικότητα των συσκευών της.

 

Χρησιμοποιώ πολλά PDFs, τα οποία τα ρίχνω στο "Books" του iTunes και εμφανίζονται στο iBooks στο iPhone. Έτσι έχω άμεση πρόσβαση σε αυτά και η απεικόνιση είναι τέλεια στην οθόνη retina. Το μόνο ψεγάδι που έχω βρει είναι ότι το iBooks δεν κάνει reflow το κείμενο των PDFs ώστε να είναι άνετο το διάβασμα ενός βιβλίου. Αλλά πιστεύω θα υπάρχουν άλλες εφαρμογές για αυτό. Κάτι έχω ακούσει για το GoodReader. Θα το ψάξω.

 

Safari: Απίστευτος browser! Αφήνει τον Opera μίλια πίσω. Έκανα log-in σε διάφορα sites που ζητούσαν username/password και μου έκανε εντύπωση η ευκολία της εισαγωγής των στοιχείων. Μέχρι και κουμπάκι previous/next σου βγάζει για να πηγαίνεις στα διάφορα πεδία της web φόρμας, τα οποία κεντράρονται πάνω απ' το πληκτρολόγιο για εύκολη εισαγωγή. Στον Opera του HD2 δεινοπαθούσα κάθε φορά να σκρολάρω και να κεντράρω τις σελίδες, να χάνονται τα πεδία απ' την οθόνη, να μην ξέρω πού και τι πληκτρολογώ κτλ. Ανάσταση!

 

Tapatalk: Το κατέβασα (η πρώτη μου paid εφαρμογή). Δεν χρειάζεται να πω πολλά, το γνωρίζετε ήδη, απλά τέλειο για διαχείριση forums, σε σημείο να μη σου λείπει το PC όπου και να 'σαι.

 

Ξέρετε κάποια καλή εφαρμογή για άνετη ανάγνωση βιβλίων σε PDF (να κάνει zoom και reflow); Επίσης τι προτείνετε για Internet Radio; Στο HD2 είχα το Resco Pocket Radio που με είχε βολέψει πολύ. Κάτι αντίστοιχο σε iPhone; Ας είναι paid, αρκεί να είναι καλό.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Good reader,απλά ο καλύτερος για μένα Κωστη. Κάνει cache την σελιδα που ακολουθει πριν ακομη φτάσεις σε αυτη :)

Κώστα κάθε μέρα που περνάει θα βλέπεις πόσο χρόνο εχασες..βγαίνουν καθημερινά "λύσεις" κάνοντας την Ζωη μας ακόμη πιο άνετη με το μήλο μας :)

 

Κοιτα για τις παρακάτω εφαρμογές κ θα με θυμηθεις ;)

Celeste,pwntunes,scrolling board,homescreen settings,screen recorder(για το backrounder κ μόνο για αυτο)display recorder,exell contacts,smart synch(Facebook images synch),κ ενοειται ότι άλλο χρειαστείς ;)

Όσο για το multitasking,γίνεται real κ full χωρίς να χάνεις ΤΠΤ άλλο ΠΑΡΑ μερικά mbs ram;) έχεις μια άλλη πραγματικά συσκευη,με δυνατότητες που το κάνουν πραγματικό εργαλείο!

Φυσικά είναι απίστευτο τα πόσα ακομη,έξυπνα tweaks υπάρχουν !

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@ddr2: Μόλις το έβαλα το TuneIn Radio, είναι άψογο! Στέλνω στο myPhone με το Tapatalk ενώ το TuneIn παίζει στο background... ;-)

 

@zaharakis: Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη, θα τα τσεκάρω τα apps που προτείνεις, γίνεται χαμός, έχω πάθει πλάκα... :-D

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@ddr2: Μόλις το έβαλα το TuneIn Radio, είναι άψογο! Στέλνω στο myPhone με το Tapatalk ενώ το TuneIn παίζει στο background... ;-)

 

@zaharakis: Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη, θα τα τσεκάρω τα apps που προτείνεις, γίνεται χαμός, έχω πάθει πλάκα... :-D

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

 

Χαχα ορμα Κώστα! Κι αν θες τη γνώμη μου κράτησε το κανένα μήνα "καθαρό" και μετά περνα και σε ένα jb! Εκεί θα μείνεις πραγματικά παγωτό απο το μήλο που θα χεις στα χέρια σου! Και φυσικά δεν εννοώ απο άποψη εμφάνισης με τα θεματακια κλπ κλπ.. Αλλα απο το πόσες δουλειές θα μπορεί να κάνει παραπάνω απο όσες ήδη κάνει! ;)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το App Store. Όταν έφτιαξα Apple ID (πριν ακόμα πάρω το iPhone) έδωσα την πιστωτική μου και με χρέωσε 1,98 €. Επίσης, μόλις πήρα το iPhone και μπήκα μέσα απ´ αυτό στο App Store μου ζήτησε τον τριψήφιο αριθμό ασφαλείας της πιστωτικής για να ενεργοποιηθεί και να μπορώ να κάνω αγορες. Μετά απ´ αυτό με ξαναχρέωσε 1,98 €. Σκέφτηκα ότι θα είναι κάτι σαν τον έλεγχο που κάνει το PayPal και θα συμψηφιστούν με μελλοντικές αγορες. Το θέμα είναι ότι στη συνέχεια αγόρασα 2 εφαρμογές και με χρέωσε κανονικά, χωρίς να κάνει χρήση των 1,98 + 1,98 = 3,96 €... Είναι φυσιολογικό αυτό; Δηλαδή σε χρεώνει ακόμα και για το registration;

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Θα στα επιστρέψει κανονικά μετά από λίγες μέρες. Το κάνει για λόγους ασφαλείας αλλά δεν συμψηφίζονται με μελλοντικές αγορές. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί σε χρέωσε 2 φορές και όχι μία. Εμένα αν θυμάμαι καλά με χρέωσε μόνο μια φορά όταν χρησιμοποίησα κάρτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα στα επιστρέψει κανονικά μετά από λίγες μέρες. Το κάνει για λόγους ασφαλείας αλλά δεν συμψηφίζονται με μελλοντικές αγορές. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί σε χρέωσε 2 φορές και όχι μία. Εμένα αν θυμάμαι καλά με χρέωσε μόνο μια φορά όταν χρησιμοποίησα κάρτα.

OK σ´ ευχαριστω, αυτό περίμενα κι εγω ότι θα συνέβαινε. Τώρα γιατί με χρέωσε δυο φορές μόνο ο θείος Steve ξέρει... Μάλλον επειδή έκανα register από το iTunes πριν παρω το κινητο και μετά όταν το συνδεσα μου ξαναζήτησε το security number της πιστωτικής για κάποιο λόγο.

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγγνώμη για το ανούσιο μήνυμα αλλά έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ από το iPhone 4 που δεν κρατιέμαι, θέλω να το πω...! Μακράν η καλύτερη και χρηστικότερη συσκευή που είχα ποτέ στη ζωή μου... Χωρίς καμία μα καμία υπερβολή!

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγγνώμη για το ανούσιο μήνυμα αλλά έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ από το iPhone 4 που δεν κρατιέμαι, θέλω να το πω...! Μακράν η καλύτερη και χρηστικότερη συσκευή που είχα ποτέ στη ζωή μου... Χωρίς καμία μα καμία υπερβολή!

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

 

Κσλοριζικο :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγγνώμη για το ανούσιο μήνυμα αλλά έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ από το iPhone 4 που δεν κρατιέμαι, θέλω να το πω...! Μακράν η καλύτερη και χρηστικότερη συσκευή που είχα ποτέ στη ζωή μου... Χωρίς καμία μα καμία υπερβολή!

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

 

Ήμουν σίγουρη! Χαχα! Να το χαρεις! ;)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα παιδιά! το κινιτό το πήρε η κολητή μου και έχει εντυπωσιαστεί!! βέβαια το πακέτο που χρησμποιεί είναι αρκετά υψηλό-λόγω δουλειάς- και το κινιτό της βγήκε σχεδόν τσάμπα να το πάρει.

Εγώ επειδή είμαι σε άλλη κατηγορία πακέτου έχω μικρή χρέωση και δυστυχώς το κινιτό θα πρέπει ουσιαστικά να το αγοράσω....

και έχω πάθει ΠΛΑΚΑ!!! είναι φανταστικό και δεν ξέρω με ποιό τρόπο θα μπορούσα όσο πιό οικονομικά γίνεται να το αποκτήσω.....

τα 692 ευρω που το δίνει η vodafone και είμαι και συνδρομήτρια είναι πάραπολλά για την τσέπη και προσπαθούσα να βρώ μία άλλη λύση.....

έχω το HTC Diamond 2 , είναι σαν καινούριο,πολύ προσεγμένο και το έχω ένα χρόνο.Σκεφτόμουν να το πουλήσω..πόσα θα έπιανε?έχει κάποιος μία άποψη γιαυτό? και γενικά καμία προτεινόμενη λύση? είμαι μία απόλιτη fun του iphone4 το περιμένω από τότε που βγήκε,αλλά ακόμα το βλέπω στα ράφια όταν περνάω και όχι στην τσέπη μου...:worry::worry::worry:

 

και ένα άλλο ερώτημα να κάνω...

η μπαταρία του έχω ακούσει ότι κρατάει το πολύ μία μέρα.ειδικά όταν είναι συνδεδεμένο στο 3G. Παίζει κανένα ρόλο αυτό,ή έτσι είναι η μπαταρία και δεν κρατάει πολύ?τι λέτε εσείς οι χρήστες?

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά προκαταβολικά!:)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα παιδιά! το κινιτό το πήρε η κολητή μου και έχει εντυπωσιαστεί!! βέβαια το πακέτο που χρησμποιεί είναι αρκετά υψηλό-λόγω δουλειάς- και το κινιτό της βγήκε σχεδόν τσάμπα να το πάρει.

Εγώ επειδή είμαι σε άλλη κατηγορία πακέτου έχω μικρή χρέωση και δυστυχώς το κινιτό θα πρέπει ουσιαστικά να το αγοράσω....

και έχω πάθει ΠΛΑΚΑ!!! είναι φανταστικό και δεν ξέρω με ποιό τρόπο θα μπορούσα όσο πιό οικονομικά γίνεται να το αποκτήσω.....

τα 692 ευρω που το δίνει η vodafone και είμαι και συνδρομήτρια είναι πάραπολλά για την τσέπη και προσπαθούσα να βρώ μία άλλη λύση.....

έχω το HTC Diamond 2 , είναι σαν καινούριο,πολύ προσεγμένο και το έχω ένα χρόνο.Σκεφτόμουν να το πουλήσω..πόσα θα έπιανε?έχει κάποιος μία άποψη γιαυτό? και γενικά καμία προτεινόμενη λύση? είμαι μία απόλιτη fun του iphone4 το περιμένω από τότε που βγήκε,αλλά ακόμα το βλέπω στα ράφια όταν περνάω και όχι στην τσέπη μου...:worry::worry::worry:

 

και ένα άλλο ερώτημα να κάνω...

η μπαταρία του έχω ακούσει ότι κρατάει το πολύ μία μέρα.ειδικά όταν είναι συνδεδεμένο στο 3G. Παίζει κανένα ρόλο αυτό,ή έτσι είναι η μπαταρία και δεν κρατάει πολύ?τι λέτε εσείς οι χρήστες?

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά προκαταβολικά!:)

 

 

Καλημερα.

Θα σου προτεινα να περιμενεις ως τον Σεπτεμβρη που θα βγει το καινουριο.

Αφου δεν σου περισσευουν τα χρηματα κανε ως τοτε κουμαντο να τα βρεις και παρε νεα συσκευη

με οτι αυτο συνεπαγεται.

Τωρα η αναμονη των 2-3 μηνων μονο κερδος θα σου αποδωσει.

Για την μπαταρια τωρα,αν το σκαλιζεις συνεχεια με παιχνιδια σιγουρα ειναι στην μια μερα ισως και λιγοτερο.

Αν βλεπεις μειλ,ιντερνετ,κλησεις,μηνυματα,μουσικη σε βγαζει ανετα.

 

Παντως μην πεσεις στην παγιδα και περιμενε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ημερα τη βγαζει, οτι και να του κσνεις:D

Βεβαια, με απενεργοποιημενο το 3g κερδιζεις πολυ στην μπαταρια.

Και εγω πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο να περιμενεις μεχρι το Σεπτεμβριο , να κυκλοφορησει το επομενο iphone. Μαλιστα, τοτε θα μπορεις να αγορασεις το iphone 4 καινουριο, σε καλυτερη τιμη.

Το HTC Diamond 2 μπορεις να το πουλησεις στις αγγελιες, ωστε να γλιτωσεις ενα ποσο.:)

Αν εχεις επιδοτηση , σου προτινω να πας σε καποιο αλλο δικτυο και να κανεις αιτηση φορητοτητας. Θα σου προσφερουν καλυτερη επιδοτηση.

 

ΚΑλημέρα παιδιά! το κινιτό το πήρε η κολητή μου και έχει εντυπωσιαστεί!! βέβαια το πακέτο που χρησμποιεί είναι αρκετά υψηλό-λόγω δουλειάς- και το κινιτό της βγήκε σχεδόν τσάμπα να το πάρει.

Εγώ επειδή είμαι σε άλλη κατηγορία πακέτου έχω μικρή χρέωση και δυστυχώς το κινιτό θα πρέπει ουσιαστικά να το αγοράσω....

και έχω πάθει ΠΛΑΚΑ!!! είναι φανταστικό και δεν ξέρω με ποιό τρόπο θα μπορούσα όσο πιό οικονομικά γίνεται να το αποκτήσω.....

τα 692 ευρω που το δίνει η vodafone και είμαι και συνδρομήτρια είναι πάραπολλά για την τσέπη και προσπαθούσα να βρώ μία άλλη λύση.....

έχω το HTC Diamond 2 , είναι σαν καινούριο,πολύ προσεγμένο και το έχω ένα χρόνο.Σκεφτόμουν να το πουλήσω..πόσα θα έπιανε?έχει κάποιος μία άποψη γιαυτό? και γενικά καμία προτεινόμενη λύση? είμαι μία απόλιτη fun του iphone4 το περιμένω από τότε που βγήκε,αλλά ακόμα το βλέπω στα ράφια όταν περνάω και όχι στην τσέπη μου...:worry::worry::worry:

 

και ένα άλλο ερώτημα να κάνω...

η μπαταρία του έχω ακούσει ότι κρατάει το πολύ μία μέρα.ειδικά όταν είναι συνδεδεμένο στο 3G. Παίζει κανένα ρόλο αυτό,ή έτσι είναι η μπαταρία και δεν κρατάει πολύ?τι λέτε εσείς οι χρήστες?

 

ευχαριστώ πολύ παιδιά προκαταβολικά!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

Link to comment
Share on other sites

Κσλοριζικο :)

Ήμουν σίγουρη! Χαχα! Να το χαρεις! ;)

Ευχαριστώ παιδιά, το χαίρομαι τρελά, είναι ό,τι καλύτερο είχα ποτέ!!!

 

Για όσους έχουν αγοράσει το Tapatalk Forum App, αν μπορείτε να τεσκάρετε αν σας το βγάζει στα "Purchased" Apps, είτε στο PC μέσω του iTunes Store (link στη δεξιά στήλη στα "Quick Links" που γράφει "Purchased [NEW]", είτε μέσα από το iPhone στο App Store (κάτω δεξιά στο "Updates" tab που έχει επιλογή "Purchased").

 

Έχω αγοράσει μερικές εφαρμογές και μου δείχνει όλες τις άλλες κανονικά, εκτός από το Tapatalk Forum App... Αν πάω και το βρω χειροκίνητα μέσα απ' το search του App Store μου βγάζει "Installed", που σημαίνει ότι το βλέπει ότι υπάρχει μέσα. Απλά δεν το βγάζει στη λίστα με τα "Purchased" Apps...

 

Αν μπορείτε να το τσεκάρετε και να μου πείτε.

Ευχαριστώ.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ!:thanks:spireto να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν μου είναι τίποτε,το θέμα είναι πόσο θα πέσει η τιμή του iphone 4 με τον ερχομό του επόμενου.Σκοπός είναι να γλυτώσω κάποιο σχετικά σεβαστό ποσό...παίζει καλό στρίμωγμα , συν μία γέννα που έρχεται μεθαύριο οπότε καταλαβαίνεις:baby:...ειμαι σχετικά ακινιτοποιημένη.:what:

 

Έψαξα και στο skroutz.gr.....βρήκα στην αθήνα ένα μαγαζί που το δίνει 460ευρω με Gevey Sim Unlock....δηλαδή??

και κάτι άλλο πάλι...αν είναι κινέζικο? πως θα μπορούσα να το καταλάβω..?

 

για το παλιό μου κινιτό που πρέπει να πάω να βάλω αγγελία?ddr2 μπορείς να μου δώσεις το link?

 

Ξεχασε την περίπτωση με το Gevey προκειται για συσκευή απο χώρα που δίνεται κλειδωμενη στον τοπικό πάροχο και με αυτη την πατέντα μπορει να παίξει και σε άλλες χώρες. Αυτο σημαίνει ειδικά τώρα που επίκειται η κυκλοφορία του ios5 το Σεπτεμβριο που δινει σημαντικές νέες δυνατότητες και θα υποστηρίζει το 4, υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να ψαχνεσαι για να δουλέψει.

 

Η μαϊμού φαίνεται μη σε νοιάζει, αλλα έτσι και αλλιώς επειδή οι τιμές είναι "μαρκέ" θα πρέπει να δεις με μεγάλο σκεπτικισμό οτιδήποτε έχει μεγάλη διαφορα απο την τιμη που το βρίσκεις στα γνωστά σημεία (storm, public, πλαίσιο, κλπ).

 

Σε ότι αφορά πτώση τιμής λογικά δεν θα είναι μεγάλη αλλα οχι και αμελητέα αφού συνήθως το νέο μοντέλο έρχεται στην τιμη αυτού που αντικαθιστά. Ένα 20% θα ήταν λογική προσδοκία για την μείωση της τιμής του 4.

 

Ευχαριστώ παιδιά, το χαίρομαι τρελά, είναι ό,τι καλύτερο είχα ποτέ!!!

 

Για όσους έχουν αγοράσει το Tapatalk Forum App, αν μπορείτε να τεσκάρετε αν σας το βγάζει στα "Purchased" Apps, είτε στο PC μέσω του iTunes Store (link στη δεξιά στήλη στα "Quick Links" που γράφει "Purchased [NEW]", είτε μέσα από το iPhone στο App Store (κάτω δεξιά στο "Updates" tab που έχει επιλογή "Purchased").

 

Έχω αγοράσει μερικές εφαρμογές και μου δείχνει όλες τις άλλες κανονικά, εκτός από το Tapatalk Forum App... Αν πάω και το βρω χειροκίνητα μέσα απ' το search του App Store μου βγάζει "Installed", που σημαίνει ότι το βλέπει ότι υπάρχει μέσα. Απλά δεν το βγάζει στη λίστα με τα "Purchased" Apps...

 

Αν μπορείτε να το τσεκάρετε και να μου πείτε.

Ευχαριστώ.

 

Καλοριζικο και απο εμένα, σε ότι αφορά το tapatalk σε εμένα εμφανίζεται ως purchased κανονικά.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...