Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Υπαρχει καποια εφαρμογή σε iOS αντίστοιχη με android για να κατεβάζω torrents; Οσο εχω ψάξει δεν εχω βρει κατι..

 

αν εισαι jailbreak μπορεισ με appcake η vshare...

 

παιδια ερωτηση ξαφνικα εχω 2 4αρια φουλ ενταση και τα 2 αλλα το 1 λεσ και εχει κατω τρεις γραμμεσ εντασησ?γιατι??αν αλλαξω speaker θα φτιαξει η παιζει να με επιρεαζει και κανενα tweak??

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι jailbreak μπορεισ με appcake η vshare...

 

παιδια ερωτηση ξαφνικα εχω 2 4αρια φουλ ενταση και τα 2 αλλα το 1 λεσ και εχει κατω τρεις γραμμεσ εντασησ?γιατι??αν αλλαξω speaker θα φτιαξει η παιζει να με επιρεαζει και κανενα tweak??

 

Μπορεί από κάποιο tweak αλλά μπορεί να θέλει και καθάρισμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί από κάποιο tweak αλλά μπορεί να θέλει και καθάρισμα

 

τιποτα αδερφε ολα τακανα ακομα και το ηχειο εβγαλα το φισιξα το καθαρησα τπτ...εχω παραγειλλει ενα καινουργιο απο εβαυ να το λλαξω να δουμε...

ευχαρισττω!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα αδερφε ολα τακανα ακομα και το ηχειο εβγαλα το φισιξα το καθαρησα τπτ...εχω παραγειλλει ενα καινουργιο απο εβαυ να το λλαξω να δουμε...

ευχαρισττω!

 

Απο τα γραφόμεναπ σου αντικατάσταση χρειάζεται :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, αν κανω jailbreak στο ios 7.1.2 που ειναι και το τελευταιο το iphone 4, μετα υπαρχει τροπος να γινει unjailbreak χωρις update?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως λες και εσύ, η 7.1.2 είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για το iPhone 4.

Άρα... δεν γίνεται να κάνεις αναβάθμιση. Μόνο restore μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Shift + Restore κάνεις όταν θέλεις να περάσεις κάποιο firmware το οποίο έχεις σώσει τοπικά στον ηλ. υπολογιστή σου.

Όταν θα θελήσεις να επαναφέρεις τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση, απλά κάνε Restore. Φυσικά το Restore το πραγματοποιείς μόνο μέσω του iTunes. Σε καμία περίπτωση μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Τώρα αν θέλεις να πάρεις ένα back-up, ώστε σε περίπτωση που βαρεθείς το jailbreak και επιθυμήσεις να γυρίσεις σε εργοστασιακή κατάσταση, να το επαναφέρεις, ώστε να μην χρειάζεται να στήσεις τη συσκευή εξ αρχής, μπορείς να το κάνεις. Απλά κάνε το τώρα, πριν το jailbreak, και κράτα το στον υπολογιστή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει λιγο επαφη με το iphone 4 θα ηθελα να ρωτησω... Αν του κανω restore οι επαφες θα ξανα συγχρονιστουν σωστα ? και επισης σε ποια εκδοση θα παει ? τωρα ειναι στην 5,1,1 .. θα πηγαινει ικανοποιητικα για τις βασικες λειτουργιες ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Με restore μέσω του iTunes, θα κάνεις αναγκαστικά και αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση λογισμικού. Με restore μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής, θα παραμείνεις στο iOS 5.1.1.

Προσωπική μου άποψη είναι πως καλύτερα να μείνεις εκεί που είσαι, αν δε σε νοιάζει η ασυμβατότητα με τη πλειοψηφία των εφαρμογών. Το iOS 7 στο iPhone 4 είναι βαρύ.

Μέσω iCloud ή iTunes, δεν βλέπω το λόγο να μην συγχρονιστούν οι επαφές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με restore μέσω του iTunes, θα κάνεις αναγκαστικά και αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση λογισμικού. Με restore μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής, θα παραμείνεις στο iOS 5.1.1.

Προσωπική μου άποψη είναι πως καλύτερα να μείνεις εκεί που είσαι, αν δε σε νοιάζει η ασυμβατότητα με τη πλειοψηφία των εφαρμογών. Το iOS 7 στο iPhone 4 είναι βαρύ.

Μέσω iCloud ή iTunes, δεν βλέπω το λόγο να μην συγχρονιστούν οι επαφές.

 

Μεσω restore συσκευης θα σβηστουν ολα και απλα θα ειναι ενα "καινουριο" τηλεφωνο στην 5,1,1 σωστα ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας "Περιεχόμενο και ρυθμίσεις", θα επαναφέρεις τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση και χωρίς δεδομένα. Εξυπακούεται πως θα χρειαστεί και ενεργοποίηση, οπότε φρόντισε να έχεις μια κάρτα SIM μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας "Περιεχόμενο και ρυθμίσεις", θα επαναφέρεις τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση και χωρίς δεδομένα. Εξυπακούεται πως θα χρειαστεί και ενεργοποίηση, οπότε φρόντισε να έχεις μια κάρτα SIM μέσα.

 

Σε ευχαριστω πολυ !

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μετα απο το 3gs εχω στα χερια μου ενα 4αρι στα 16gb στην 7.1.2. στο οποιο φαινεται η μπαταρια να τα παει καλα.

Δεν φαινεται να χρειαζεται να μπω στην διαδιακασια αλλαγης της.

Οσον αφορα το jailbrake τι θα κερδισω αν το κανω ?

Υποψιν τη συσκευη τη χρησιμοποιω ως δευτερη χωρις πολλες εφαρμογες πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μετα απο το 3gs εχω στα χερια μου ενα 4αρι στα 16gb στην 7.1.2. στο οποιο φαινεται η μπαταρια να τα παει καλα.

Δεν φαινεται να χρειαζεται να μπω στην διαδιακασια αλλαγης της.

Οσον αφορα το jailbrake τι θα κερδισω αν το κανω ?

Υποψιν τη συσκευη τη χρησιμοποιω ως δευτερη χωρις πολλες εφαρμογες πανω

 

Ειδικά για δεύτερη συσκευή αν το έχεις δεν θα κερδίσεις κάτι άφησε το έτσι ήδη ειναι βαρύ το ios 7 για την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερΑ! πηρα μεταχειρισμενο ενα phone 4 απο πωλητη με 73 αξιολογησεις... με το μοθ φτανει δυστηχως εχει θεμα με το wifi του... φυσικα ο πωλητησ δεν το αναγνωριζει και υποστηριζει οτι εγω θελω να κανω καποια κομπινα με iphone... τεσπα..

το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες το κουμπι ειναι γκρι και δεν μπορω να το ενεργποιησω και οταν ξεκολλαει και ενεργοποιειται το μονο που κανει ειναι να ψαχνει για δικτυα χωρις να βρισκει κανενα.... μονο μια φορα συνδεθηκε με το wifi μου και μετα απο λιγο αποσυνδεθηκε και τα ιδια παλι... εχει κανεις αναλογη εμπειρια? τι να κανω? ουσιαστικα χωρις wifi ειναι σχεδον αχρηστο!!! εχει το τελευταιο ios

Link to comment
Share on other sites

καλησπερΑ! πηρα μεταχειρισμενο ενα phone 4 απο πωλητη με 73 αξιολογησεις... με το μοθ φτανει δυστηχως εχει θεμα με το wifi του... φυσικα ο πωλητησ δεν το αναγνωριζει και υποστηριζει οτι εγω θελω να κανω καποια κομπινα με iphone... τεσπα..

το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες το κουμπι ειναι γκρι και δεν μπορω να το ενεργποιησω και οταν ξεκολλαει και ενεργοποιειται το μονο που κανει ειναι να ψαχνει για δικτυα χωρις να βρισκει κανενα.... μονο μια φορα συνδεθηκε με το wifi μου και μετα απο λιγο αποσυνδεθηκε και τα ιδια παλι... εχει κανεις αναλογη εμπειρια? τι να κανω? ουσιαστικα χωρις wifi ειναι σχεδον αχρηστο!!! εχει το τελευταιο ios

 

 

Δοκίμασες να του κανεις restore;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να του κανεις restore;

 

ναι μολις του κανω restore μεσω itunes το δοκιμασα πολλες φορες λειτουργει το wifi και μπορω να το κανω και ενεργοποιηση μεσω wifi... ομως μετα απο καμια ωρα παλι τα ιδια.... στην αρχη ανοιγει και ψαχνει τα δικτυα χωρις να βρισκει καποιο και μετα γινεται γκρι και δεν μπορω να το ανοιξω... ομως αν το κανω restore παλι λειτουργει για καποιο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερΑ! πηρα μεταχειρισμενο ενα phone 4 απο πωλητη με 73 αξιολογησεις... με το μοθ φτανει δυστηχως εχει θεμα με το wifi του... φυσικα ο πωλητησ δεν το αναγνωριζει και υποστηριζει οτι εγω θελω να κανω καποια κομπινα με iphone... τεσπα..

το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες το κουμπι ειναι γκρι και δεν μπορω να το ενεργποιησω και οταν ξεκολλαει και ενεργοποιειται το μονο που κανει ειναι να ψαχνει για δικτυα χωρις να βρισκει κανενα.... μονο μια φορα συνδεθηκε με το wifi μου και μετα απο λιγο αποσυνδεθηκε και τα ιδια παλι... εχει κανεις αναλογη εμπειρια? τι να κανω? ουσιαστικα χωρις wifi ειναι σχεδον αχρηστο!!! εχει το τελευταιο ios

 

Kαλησπέρα φίλε μου, δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, εάν δεν γίνει θα χρειαστεί να αλλάξεις το Wi-Fi module καθώς εκεί είναι το πρόβλημα, κόστος να υπολογίζεις γύρω στα 80€ - 100 €

Link to comment
Share on other sites

ναι μολις του κανω restore μεσω itunes το δοκιμασα πολλες φορες λειτουργει το wifi και μπορω να το κανω και ενεργοποιηση μεσω wifi... ομως μετα απο καμια ωρα παλι τα ιδια.... στην αρχη ανοιγει και ψαχνει τα δικτυα χωρις να βρισκει καποιο και μετα γινεται γκρι και δεν μπορω να το ανοιξω... ομως αν το κανω restore παλι λειτουργει για καποιο διαστημα.

 

Δυστυχώς η συσκευή σου έχει πρόβλημα στο hardware. Θέλει αλλαγή το wifi ic που δεν ειναι και τόσο εύκολο να αλλάξεις.

Έπεσες σε προβληματική συσκευή. Ο πωλητής σίγουρα το ήξερε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η συσκευή σου έχει πρόβλημα στο hardware. Θέλει αλλαγή το wifi ic που δεν ειναι και τόσο εύκολο να αλλάξεις.

Έπεσες σε προβληματική συσκευή. Ο πωλητής σίγουρα το ήξερε

 

το ηξερε λες ε?? και δεν το παραδεχεται με τιποτΑ!!!! μου λεει οτι το χαλασα εγω!!! τι να κανω τωρα??? εδωσα 110 να το παρω δε με συμφερει να δωσω αλλα τοσα να το φτιαξω!!

δεν υπαρχει καποιος τεχνικος εδω στο forum να του το στειλω να μου το φτιαξει φθηνοτερα?

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

το ηξερε λες ε?? και δεν το παραδεχεται με τιποτΑ!!!! μου λεει οτι το χαλασα εγω!!! τι να κανω τωρα??? εδωσα 110 να το παρω δε με συμφερει να δωσω αλλα τοσα να το φτιαξω!!

δεν υπαρχει καποιος τεχνικος εδω στο forum να του το στειλω να μου το φτιαξει φθηνοτερα?

 

Φίλε ειναι δύσκολη διαδικασία με ειδικό εξοπλισμό ειδικές κόλλες και καθαριστικά δεν νομίζω κάποιος να μπει στην διαδικασία να στο φτιάξει έτσι. Τουλάχιστον 40-50€ αξίζει αυτό.

Δυστυχώς πρέπει να προσέχουμε τι αγοράζουμε και απο που. Αυτό ειναι το μάθημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ειναι δύσκολη διαδικασία με ειδικό εξοπλισμό ειδικές κόλλες και καθαριστικά δεν νομίζω κάποιος να μπει στην διαδικασία να στο φτιάξει έτσι. Τουλάχιστον 40-50€ αξίζει αυτό.

Δυστυχώς πρέπει να προσέχουμε τι αγοράζουμε και απο που. Αυτό ειναι το μάθημα

 

τι αλλο να προσεχα? μου το εδιναν αλλοι με 95 ευρω... αλλα προτιμησα να το παρω απο αυτον με110 που ειχε 75 αξιολογησεις θετικες.... που να ξερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλως μου κανει περιεργεια οποτε το κανω επαναφορα παντα δουλευει το wfi κανονικα!!! μηπως φταει η εκδοση ios 7.2.1?

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο να προσεχα? μου το εδιναν αλλοι με 95 ευρω... αλλα προτιμησα να το παρω απο αυτον με110 που ειχε 75 αξιολογησεις θετικες.... που να ξερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλως μου κανει περιεργεια οποτε το κανω επαναφορα παντα δουλευει το wfi κανονικα!!! μηπως φταει η εκδοση ios 7.2.1?

 

Δεν νομίζω. Τυχαία μπορεί κάποιες στιγμές να δουλεύει. Τι να σου πω αν ήταν καλός πωλητής θα το έπαιρνε πίσω. 75 αξιολογήσεις δεν είναι και πολλές. Απο που το πήρες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...