Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανεβαινει ενα τωρα στον λογσμο μου στο youtube με μια μικρη απλη παρουσιαση..σε κανα τεταρτο λογικα θα ειναι διαθεσιμο.

 

θα φτιαξω καποια ακομη συντομα,που θα δειχνουν καποια tweaks αλλα και καποιο που θα δειχνει τι σημαινει real multitasking !

το μονο κακο ειναι οτι στα βιντεο δεν μπορει να αποτυπωθει πληρως η πραγματικη ταχυτητα της συσκευης μου οπως ειναι στημενη...:O

 

οσοι το εχουν δει απο κοντα θα το καταλαβουν αμεσως..

 

Εγω σε πιστευω μητσο παντως.δεν χρειαζεται να το δω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω σε πιστευω μητσο παντως.δεν χρειαζεται να το δω!

 

Καλησπέρα Τόλη :)

Το βίντεο έχει ανεβεί εδω κ ώρα. Το λινκ είναι στην υπογραφή μου.

 

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μεσα απο τις Ρυθμισεις-Γενικα-Πληροφοριες ο Φορεας αναβαθμιστηκε απο Carrier 10 σε WIND GR 10.1!!!!

Αν και αργησε... ενα μπραβο στην Wind GR. Διαθεσιμο το iPhone 4 σε λευκο και μαυρο, επισημα στην Wind απο τις 13/5.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μεσα απο τις Ρυθμισεις-Γενικα-Πληροφοριες ο Φορεας αναβαθμιστηκε απο Carrier 10 σε WIND GR 10.1!!!!

Αν και αργησε... ενα μπραβο στην Wind GR. Διαθεσιμο το iPhone 4 σε λευκο και μαυρο, επισημα στην Wind απο τις 13/5.

 

Μπράβο που έκανε το αυτονόητο,ειδικά όταν έχει πρόβλημα ;υποχρέωση τους είναι.

Κ μεταξύ μας,αυτοί χάνουν λεφτά απο όσους δεν μπορούσαν να συνδεθουν στο δίκτυο ;)

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Οποτε κανω sync το iphone με το itunes, για καποιο λογο μου διαγραφει τις εφαρμογες που εχω κατεβασει μεχρι εκεινη την στιγμη απο το κινητο και μου περναει κατι ασχετες, που βρισκονται μεσα στην καρτελα Apps. Εχω ψαξει ολο το itunes να δω τι ρυθμιση εχω κανει λαθος αλλα τζιφος. Καμια ιδεα κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Οποτε κανω sync το iphone με το itunes, για καποιο λογο μου διαγραφει τις εφαρμογες που εχω κατεβασει μεχρι εκεινη την στιγμη απο το κινητο και μου περναει κατι ασχετες, που βρισκονται μεσα στην καρτελα Apps. Εχω ψαξει ολο το itunes να δω τι ρυθμιση εχω κανει λαθος αλλα τζιφος. Καμια ιδεα κανεις ?

Μαλλον θα εχεις κανει jailbreak. Πριν πατησεις sync, θα πας αριστερα που λεει το ονομα του κινητου, θα κανεις δεξι κλικ και θα πατησεις transfer purchases. Μολις τελειωσει, μετα θα κανει κανονικα sync.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήγα για σέρβις και τελικά με ενημέρωσαν πως θα γίνει αντικατάσταση και θα έχω πλέον νέο ΙΜΕΙ. Ο τεχνικός του Γερμανού μου είπε οτι ουσιαστικά θα μου έρθει καινούργια συσκευή. Οταν τον ρώτησα εαν θα ειναι σε κουτι κανονικα, ειπε οχι, αλλα θα ειναι καινουργια.

 

1) Πωλουνται τετοιες συσκευες ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ;

2) Πως μπορω να δω εαν ειναι ανακατασκευασμένες;

3) Με ποιον τροπο μεσω Serial νομιζω, βλεπουμε ποτε περιπου φτιαχτηκε (νομιζω εβλεπες και σε πιο εργοστασιο)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήγα για σέρβις και τελικά με ενημέρωσαν πως θα γίνει αντικατάσταση και θα έχω πλέον νέο ΙΜΕΙ. Ο τεχνικός του Γερμανού μου είπε οτι ουσιαστικά θα μου έρθει καινούργια συσκευή. Οταν τον ρώτησα εαν θα ειναι σε κουτι κανονικα, ειπε οχι, αλλα θα ειναι καινουργια.

 

1) Πωλουνται τετοιες συσκευες ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ;

2) Πως μπορω να δω εαν ειναι ανακατασκευασμένες;

3) Με ποιον τροπο μεσω Serial νομιζω, βλεπουμε ποτε περιπου φτιαχτηκε (νομιζω εβλεπες και σε πιο εργοστασιο)

 

Δεν είναι ξεκάθαρο. Όπως και να 'χει η συσκευη που θα παραλαβεις δεν θα έχει κανένα ψεγαδι ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά. Μην ανησυχείς.

Μάλλον για φορολογικούς λόγους, δεν στέλνουν συσκευη μέσα σε κουτί. Στις ελαττωματικες προφανώς αλλάζουν τα πάντα γιατί δεν μπορούν να δώσουν κάποια με γρατζουνιες κλπ.

Πάντως όσοι έχουν κάνει αλλαγη λένε ότι είναι σαν καινούργια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ξεκάθαρο. Όπως και να 'χει η συσκευη που θα παραλαβεις δεν θα έχει κανένα ψεγαδι ούτε εξωτερικά ούτε εσωτερικά. Μην ανησυχείς.

Μάλλον για φορολογικούς λόγους, δεν στέλνουν συσκευη μέσα σε κουτί. Στις ελαττωματικες προφανώς αλλάζουν τα πάντα γιατί δεν μπορούν να δώσουν κάποια με γρατζουνιες κλπ.

Πάντως όσοι έχουν κάνει αλλαγη λένε ότι είναι σαν καινούργια.

 

Ευχαριστώ. Ξέχασα να αναφέρω πως στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ανακατασκευασμένες συσκευές, τουλάχιστον iPhone 4. (λογια του τεχνικου). Ούτε στην Ευρώπη υπάρχουν;

 

Μόνο iPhone 3GS ειναι refurbished?

 

EDIT: ολα καλα. Καινούργια συσκευή μου έδωσαν :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεία και το άφησα να αναβαθμίσει τα carrier settings για wind, και τώρα δε μπορω να βρω πουθενά το tethering και το wifi hotspot.

Ξέρει κανείς αν με restore της συσκευής σε ημερομηνία παλαιότερη της αναβάθμισης θα επανέλθουν;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεία και το άφησα να αναβαθμίσει τα carrier settings για wind, και τώρα δε μπορω να βρω πουθενά το tethering και το wifi hotspot.

Ξέρει κανείς αν με restore της συσκευής σε ημερομηνία παλαιότερη της αναβάθμισης θα επανέλθουν;

 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλα μάλλον γίνεται αρκει να σβήσεις το αρχειακι που αποθηκευεται κάπου στον υπολογιστη σου και περιέχει τα updates των carriers. Δεν ξέρω που βρίσκεται σε windows pc γιατί χρησιμοποιω Mac.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, αλλα μάλλον γίνεται αρκει να σβήσεις το αρχειακι που αποθηκευεται κάπου στον υπολογιστη σου και περιέχει τα updates των carriers. Δεν ξέρω που βρίσκεται σε windows pc γιατί χρησιμοποιω Mac.

 

Κι εγώ mac χρησιμοποιώ.

Πρώτα σβύνω το συγκεκριμένο και μετά restore;

θα ψάξω λίγο ακόμα στο google αμα είναι, και άμα είναι θα το δοκιμάσω.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Τόλη :)

Το βίντεο έχει ανεβεί εδω κ ώρα. Το λινκ είναι στην υπογραφή μου.

 

 

 

καλησπέρα σε όλους και πάλι.....γιατι δεν μπορώ να δω το λίνκ σου ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω ενα προβλημματακι εκανα αναβαθμηση στην 4.3.3 και μετα μου εκανε και ενα update carrier και απο τοτε δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη για hotspot και με εχει νευριασει αφανταστα!! καμια λυση??:rolleyes:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω ενα προβλημματακι εκανα αναβαθμηση στην 4.3.3 και μετα μου εκανε και ενα update carrier και απο τοτε δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη για hotspot και με εχει νευριασει αφανταστα!! καμια λυση??:rolleyes:

 

Vodafone έχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Mε iOS 4.3.2 σε Wind GR δεν εχω την επιλογη Hot Spot.

Θα επρεπε να εμφανιζεται ή οχι;

Στο iOS 4.3.3 εμφανιζεται το Hot Spot σε Wind GR;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα την τεταρτη το iphone 4 (συσκευη) και οταν το συνδεσα στο itunes μου ειχε την εκδοση 4.3.3 και το εκανα update.

Τωρα το προβλημα μου ειναι με το wi-fi του, πριν ειχα το nokia n97 και δεν ειχα προβλημα για το συγκεκριμενο θεμα.

Βαζω το iphone στο ιδιο σημειο που εβαζα το n97 και με τα βιας βρισκει σημα και εκει που πιανει 1 γραμη στις 3 παω να ανοιξω ιστοσελιδα μου λεει οτι δεν ειστε συνδεδεμενοι στο ιντερνετ...τοσο τραγικο ειναι το wi-fi του iphone?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να αλλάξω browser όχι ότι έχω πρόβλημα με το safari απλός δεν μου αποθηκεύονται οι κωδικοί απο τις σελίδες που θέλω ποιον προτείνετε εσείς καλύτερο για να βάλω ευχαριστώ !!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για να σου αποθήκευση κωδικούς ο Safari αρκεί να το ρυθμίσεις στα Settings!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηρα την τεταρτη το iphone 4 (συσκευη) και οταν το συνδεσα στο itunes μου ειχε την εκδοση 4.3.3 και το εκανα update.

Τωρα το προβλημα μου ειναι με το wi-fi του, πριν ειχα το nokia n97 και δεν ειχα προβλημα για το συγκεκριμενο θεμα.

Βαζω το iphone στο ιδιο σημειο που εβαζα το n97 και με τα βιας βρισκει σημα και εκει που πιανει 1 γραμη στις 3 παω να ανοιξω ιστοσελιδα μου λεει οτι δεν ειστε συνδεδεμενοι στο ιντερνετ...τοσο τραγικο ειναι το wi-fi του iphone?

 

Καθόλου, είναι απο τα καλύτερα. Ακούστηκε όμως ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα με την 4.3.3 . Αν μάθουμε κάτι παραπάνω θα σε ενημερώσουμε.

Εγω πάντως με την 4.3.2 αλλα και πριν, έχω φουλ σήμα εκει που το nexus μου έχει μια γραμουλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου, είναι απο τα καλύτερα. Ακούστηκε όμως ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα με την 4.3.3 . Αν μάθουμε κάτι παραπάνω θα σε ενημερώσουμε.

Εγω πάντως με την 4.3.2 αλλα και πριν, έχω φουλ σήμα εκει που το nexus μου έχει μια γραμουλα.

 

Μπορω να το γυρισω σε 4.3.2 ?

Ειμαι καινουριος με το iphone και δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το γυρισω σε 4.3.2 ?

Ειμαι καινουριος με το iphone και δεν ξερω...

 

Μόνο αν ήταν jailbrocken στην 4.3.2 και είχε κρατηθεί το SHSH.

Mην ανησυχείς αν όντως υπάρχει πρόβλημα θα βγει πολυ σύντομα νέα έκδοση που θα διορθώνει το πρόβλημα.

 

http://www.macstories.net/news/ios-4-3-3-users-reporting-wifi-issues-on-iphones-ipads/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν ήταν jailbrocken στην 4.3.2 και είχε κρατηθεί το SHSH.

Mην ανησυχείς αν όντως υπάρχει πρόβλημα θα βγει πολυ σύντομα νέα έκδοση που θα διορθώνει το πρόβλημα.

 

Μαλιστα, θα περιμενω...αν και ξενερωσα αλλα τεσπα...να εισαι καλα man.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω παρακαμπτει τους περιορισμους της vf ως προς το tethering, σωστα;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...