Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω κρατησει τα αρχεια απο το cydia..Αλλα restore δεν μου κανει βγαζει συνεχεια το ιδιο μηνυμα..(δεν ειναι η πρωτη φορα που κανω restore σε iphone εχω κανει σε αλλα και σε 3G και 3gs και σε 4αρια ) αλλα πρωτη φορα με παιδευει :(

 

Αν προσπαθείς να κανεις restor σε 4.1 τοτε δυστυχως απο την στιγμή που δεν εχεις τα αρχεία κρατημενα δεν μπορεις να κανεις restore στην 4.1 αλλα μονο στην 4.2.1:(

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν εχεις παρει μπακαπ ενω το ειχες jb δοκιμασε οτι λεει στο παρακατω λινκ.

http://www.dkszone.net/downgrade-ios-4-2-1-4-1-iphone-43gs3g-ipod-touch-ipad

για την αλλαγη της διευθυνσης του σερβερ πας windows/system32/drivers/etc/ εκει εχει ενα αρχει Hosts το ανοιγεις με το σημειωματαριο και κανεις edit.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το tinyumbrella (google it), κράτησε shsh εκεί και μπορείς όποτε θέλεις να κάνεις downgrade με την ησυχία σου. Το hosts file αναλαμβάνει να το "διορθώσει" το πρόγραμμα, οπότε γλιτώνεις χρόνο και τυχόν φασαρίες αν δεν έχεις ασχοληθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά έχω 2 ερωτήσεις . 1) Με πιο τρόπο μπορώ να αλλάξω και να συνδέσω άλλη κάρτα γιατί του έχω μια visa και θέλω να του βάλω μια προπληρωμένη κάρτα και 2 .κατέβασα ένα πρόγραμμα free για να μου μετραει πόσο κατεβάζω από το ιντερνέτ το data control και σε κάποια φάση μου δείχνει κάτι λάθος ενώ έχω χρόνο τι έχει γίνει ? και αν υπάρχει κάτι άλλο που να είναι σωστό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,,

 

Μετα απο format που εκανα στο laptop και συνδεσα το iphone για να κανω synq

στην καρτελα με τα app ειναι κενη και αν κανω synq γραφει οτι θα σβηστουν αυτα που εχει η συσκευη. Πως γινετε να κατεβασω στο itune library αυτο που ειχα πριν (και αγορασμενα και free)??

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Στο itunes,

Δεξί κλικ αριστερά Devices>iphone και Transfer Purchases.

 

Ενα μεγάλο ευχαριστώ ...:)

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις παρει μπακαπ ενω το ειχες jb δοκιμασε οτι λεει στο παρακατω λινκ.

http://www.dkszone.net/downgrade-ios-4-2-1-4-1-iphone-43gs3g-ipod-touch-ipad

για την αλλαγη της διευθυνσης του σερβερ πας windows/system32/drivers/etc/ εκει εχει ενα αρχει Hosts το ανοιγεις με το σημειωματαριο και κανεις edit.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει restore ,ενω ειχα ανοιξει και αλλο iphone4 16gb εγω το εκανα activate παλι φοραγε την 4.1 αλλα οποτε του δοκιμασα να του κανω restore γινοταν χωρις κανενα error :worry:

 

@ KostasSTi

θα το δοκιμασω οταν σχολασω απο την δουλεια.. Απο την αλλη δεν θελω να βαλω την 4.2.1 γιατι δεν εχω ακουσει με σιγουρια οτι δουλευει γινεται σωστα JB, γιατι ειχα δοκιμασει σε ενα 3G με την 4.2.1 κανονικα JB αλλα μια κολλαγε το cydia μια οχι, δεν δουλευε σωστα

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

2 απορίες...

 

1) SHSH είναι καλύτερα να πάρουμε backup με tinyumbrella όπως πρότεινε ο φίλος παραπάνω ή με iSHSHit?

 

2) Στο TomTom πως μπορούμε να διαγράψουμε το ιστορικό? :confused:

Επίσης,μπορούμε να περάσουμε τον Ελληνικό χάρτη στον Ευρωπαϊκό?Για να μην έχω 2 εφαρμογές...

Το έψαξα εδώ στο φόρουμ...το έψαξα στο google...αλλά λύση δε βρίσκω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει restore ,ενω ειχα ανοιξει και αλλο iphone4 16gb εγω το εκανα activate παλι φοραγε την 4.1 αλλα οποτε του δοκιμασα να του κανω restore γινοταν χωρις κανενα error :worry:

 

@ KostasSTi

θα το δοκιμασω οταν σχολασω απο την δουλεια.. Απο την αλλη δεν θελω να βαλω την 4.2.1 γιατι δεν εχω ακουσει με σιγουρια οτι δουλευει γινεται σωστα JB, γιατι ειχα δοκιμασει σε ενα 3G με την 4.2.1 κανονικα JB αλλα μια κολλαγε το cydia μια οχι, δεν δουλευε σωστα

 

Θα κατεβασεις την ιος 4.1 και θα βαλεις σε αλλο pc το i-tunes και θα πατησεις restore στο i-tunes με πατημενο το αριστερο shift θα επιλεξεις το ios 4.1 και θα προχωρησεις στο restore

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις την ιος 4.1 και θα βαλεις σε αλλο pc το i-tunes και θα πατησεις restore στο i-tunes με πατημενο το αριστερο shift θα επιλεξεις το ios 4.1 και θα προχωρησεις στο restore

 

 

Το ξερω πως να κανω restore απο το itunes ,Λες να φταιει το pc με το itunes επειδη εχω καρφωσει παρα πολλα iphone σε αυτο το pc και εχω κανει σε πολλες συσκευες restore,να το δοκιμασε σε αλλο pc λες καλυτερα ;Ευχαριστω θα το δοκιμασω :-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα,

 

Θα με ενδιέφερε να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα μόνο, από σερφάρισμα στο ίντερνετ πως πάμε; Δηλαδή δείχνει τις σελίδες όπως στον υπολογιστή, με όλα τα βιντεάκια και όλα τις scoll down μπάρες, όπως π.χ στη zougla.gr; Επίσης τα κουμπιά για να γράφω μυνήματα μένα μου φαίνονται κάπως μικρά, υπάρχει καμιά πρόσθετη εφαρμογή για να γράφω μηνύματα ή κάποια ρύθμιση; Φαντάζομαι από ακρόαση μουσικής και ποιότητας ήχου θα είναι τούμπανο. Μια βοήθεια στον υποψήφιο (αρχάριο) αγοραστή....

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ!

Έκανα χθες επαναφορά των ρυθμίσεων στο iphone 4 που κατέχω εδώ και 10 μέρες και από τη στιγμή εκείνη έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι το οποίο αρνείται πεισματικά να χτυπήσει την ώρα που του ορίζω (όπως και τις 3 πρώτες μέρες της χρονιάς). Και το αξιοσημείωτο είναι πως και στην επανάληψη αν βάλω την ημέρα που διανύουμε πάλι δεν χτυπάει (κάτι που ήταν μια προσωρινή λύση εκείνες τις μέρες). Έχει τύχει σε κάποιον από εσάς ή έχετε ιδέα τί μπορεί να φταίει?

 

 

 

Μετά από 10 απανωτές υπενθυμίσεις που του έθεσα τελικά το iphone υπέκυψε και τελικά "με ξύπνησε". Εννοείται χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό...Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ευτυχώς είχα ρεπό και να ευχηθώ να μην ξανασυμβεί!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα,

 

Θα με ενδιέφερε να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα μόνο, από σερφάρισμα στο ίντερνετ πως πάμε; Δηλαδή δείχνει τις σελίδες όπως στον υπολογιστή, με όλα τα βιντεάκια και όλα τις scoll down μπάρες, όπως π.χ στη zougla.gr; Επίσης τα κουμπιά για να γράφω μυνήματα μένα μου φαίνονται κάπως μικρά, υπάρχει καμιά πρόσθετη εφαρμογή για να γράφω μηνύματα ή κάποια ρύθμιση; Φαντάζομαι από ακρόαση μουσικής και ποιότητας ήχου θα είναι τούμπανο. Μια βοήθεια στον υποψήφιο (αρχάριο) αγοραστή....

 

Φίλε μου ότι να σου πούμε εμείς δεν έχει αξία αν δεν κάνει σε σένα.

Το καλύτερο είναι να πας σε κάποιο κατάστημα να το δοκιμασεις.

 

Η πληκτρολογιση σε touch screen είναι άνετη. Θα χρειαστείς μια δυο μέρες να συνηθισεις.

 

Ναι τα sites φαίνονται όπως στον υπολογιστη και έχεις την δυνατότητα να ζουμαρεις σε κάθε σημείο. Δεν μετακινείται με βελακια, απλα σπροχνεις με το δάχτυλο προς τα πάνω η προς τα κάτω (scrolling). Έχει και κάποια έξυπνα κόλπα όπως όταν θες να επανελθεις στην αρχη της σελίδας, δεν σκρολαρεις προς τα πάνω, απλα πατάς στο πάνω μέρος της οθόνης και σε παει αστραπιαία στην αρχη της σελίδας.

 

Αν είναι το πρώτο σου touch screen mobile θα χρειαστείς 2-3 μέρες. Μετα δεν θα θες να ξανα ακουμπισεις κινητο με μηχανικά πλήκτρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τα βιντεακια ομως τυπου zougla δεν εμφανιζονται....για να λεμε του στραβου το δικιο...

 

εχουν flash...

απο εκει και περα ολα τα αλλα μπορει ο φιλος να τα κανει ανετα και χωρις προβληματακια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει σχετικο δωρεαν app της zougla.gr για το iPhone το οποιο λενε οτι σε επομενη αναβαθμιση το app θα υποστηριζει και τα video του site. Το μεγαλυτερο ποσοστο των sites εχουν γυρισει σε HTML5 και συνεχως αφηνουν πισω το flash, οποτε θα βλεπεις και τα video.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού με τόσες web apps κυρίως ελληνικές, σπάνια χρησιμοποιούμε τον safari για περιήγηση.

Γλυτωνεις απο άχρηστη κατανάλωση data ειδικά όταν είσαι σε 3G.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν και πως μπορουμε να φτιαξουμε αρχεια φακελλους για να αποθηκευσουμε τις οποιες φωτογραφιες εχουμε τραβηξει?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτομαι και εγώ το παρόν τόπικ, καθώς έχει προκύψει ένα μεγάλο δίλλημα.

Πριν λίγο καιρό, προτίμησα αντί για iPhone να αγοράσω μια συσκευή android ( συγκεκριμένα το HTC Legend) γιατί πολύ απλά γινόταν πολύ διαφήμιση από πολλούς και είχα την περιέργεια να γνωρίσω και εγώ με την σειρά μου το νέο λειτουργικό. Μετά από 4 μήνες χρήσης του, θεωρώ πως δεν υπερέχει σε κάτι από το ios για μένα.

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά του iPhone 4 αλλά με απασχολούν μερικά θεματάκια:

 

- Τα προβλήματα με το σήμα έχουν λυθεί;

- Οι κιτρινίλες στην οθόνη που λέγανε;

- Προβλήματα με το ακουστικό που αντιμετώπισαν κάποιες συσκευές;

 

Και πως μπορώ να καταλάβω εάν δεν πρόκειται για την πρώτη παρτίδα συσκευών όταν πάω να κάνω αγορά;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού με τόσες web apps κυρίως ελληνικές, σπάνια χρησιμοποιούμε τον safari για περιήγηση.

Γλυτωνεις απο άχρηστη κατανάλωση data ειδικά όταν είσαι σε 3G.

 

Επίσης με μετρητή δεδομένων είδα ότι μια ιστοσελίδα του safari κατέβαζε 500 kb το πολυ, το παλιό μου symbian n82 μου έτρωγε 1-3 mb ανά σελίδα και το skype διάβασα ότι τραβάει 3.5 mb ανά λεπτό που είναι λίγο για βίντεο στη retina.

Πιστεύω ότι η απλότητα του iphone επηρεάζει και τα δεδομένα που κατεβαίνουν ενώ σε άλλες συσκευές τύπου galaxy s όταν τα πρωτοάνοιγες λέει έπρεπε να ψάξεις να σταματήσεις τη μη εμφανής χρήση internet από το λειτουργικό,widgets κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως θα μεταφερω καποια αρχειακια echell απο τον υπολογιστη στο κινητο?Εχω ηδη κατεβασει τις εφαρμογες documents to go και goodreader.Ποιος ο τροπος να περασω τα αρχειακια?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως θα μεταφερω καποια αρχειακια echell απο τον υπολογιστη στο κινητο?Εχω ηδη κατεβασει τις εφαρμογες documents to go και goodreader.Ποιος ο τροπος να περασω τα αρχειακια?

 

exel εννοείς;Oταν είδα το hell παραξενεύτηκα.

Οι εφαρμογές που υποστηρίζουν μεταφορά αρχείων γίνεται μέσω του Itunes. Κάτω από τη λίστα των εγκατεστημένων εφαρμογών στο Iphone είναι η λίστα με τις εφαρμογές που υποστηρίζουν μεταφορά.Κανε κλικ στην εφαρμογή και στο παράθυρο δεξιά της είναι ο φάκελος της μεταφοράς αρχείων.

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια,

με πηρανε τηλεφωνο απο την βονταφον και μμου προσφερουνε το IPHONE 4 16GB με 42ε.

δεν ειχα ποτε τετοιου ειδους κινητο και ειπα να το ψαξω λιγο να δω...μπηκα στο φορουμ στο αντιστοιχο thread και πραγματικα χαθηκα....

απο την στιγμη που το παιρνω τι πρεπει να κανω??πως βλεπω την εκδοση του???θα πρεπει να τουκανω αναβαθμιση???και αν ναι μετα χρειαζεται ξεκλειδωμα και jailbreak???χωρις αυτα δεν γινεται δουλεια??πχ δεν θα μπορω να περναω ηχους η να μ στελνουνε θεματα με bluetooth???

εν πασει περιπτωση πειτε μου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω και ακομα καλυτερα αν υπαρχει κανεις που μπορει να τα κανει με ενα μικρο αντιτιμο αν γινεται.ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια,

με πηρανε τηλεφωνο απο την βονταφον και μμου προσφερουνε το IPHONE 4 16GB με 42ε.

δεν ειχα ποτε τετοιου ειδους κινητο και ειπα να το ψαξω λιγο να δω...μπηκα στο φορουμ στο αντιστοιχο thread και πραγματικα χαθηκα....

απο την στιγμη που το παιρνω τι πρεπει να κανω??πως βλεπω την εκδοση του???θα πρεπει να τουκανω αναβαθμιση???και αν ναι μετα χρειαζεται ξεκλειδωμα και jailbreak???χωρις αυτα δεν γινεται δουλεια??πχ δεν θα μπορω να περναω ηχους η να μ στελνουνε θεματα με bluetooth???

εν πασει περιπτωση πειτε μου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω και ακομα καλυτερα αν υπαρχει κανεις που μπορει να τα κανει με ενα μικρο αντιτιμο αν γινεται.ευχαριστω

 

:!: Ποτέ μη λες ότι πληρώνεις για jailbreak δημοσίως.Απο φίλο μου στη Κρήτη του ζήτησαν 250 ευρώ για το jailbreak από κει που το πήρε.Το Iphone θεωρειτε απο τα ποιο εύκολα hackable smartphones.Μην αναβαθμίσεις στην 4.2 έκδοση ακόμα γιατί υπάρχει πρόβλημα με το jailbreak. Ψάξε στο forum υπάρχει θέμα με jailbreak της 4.1 και σου εύχομαι να το χαρείς.:)

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτομαι και εγώ το παρόν τόπικ, καθώς έχει προκύψει ένα μεγάλο δίλλημα.

Πριν λίγο καιρό, προτίμησα αντί για iPhone να αγοράσω μια συσκευή android ( συγκεκριμένα το HTC Legend) γιατί πολύ απλά γινόταν πολύ διαφήμιση από πολλούς και είχα την περιέργεια να γνωρίσω και εγώ με την σειρά μου το νέο λειτουργικό. Μετά από 4 μήνες χρήσης του, θεωρώ πως δεν υπερέχει σε κάτι από το ios για μένα.

Θέλω να προχωρήσω σε αγορά του iPhone 4 αλλά με απασχολούν μερικά θεματάκια:

 

- Τα προβλήματα με το σήμα έχουν λυθεί;

- Οι κιτρινίλες στην οθόνη που λέγανε;

- Προβλήματα με το ακουστικό που αντιμετώπισαν κάποιες συσκευές;

 

Και πως μπορώ να καταλάβω εάν δεν πρόκειται για την πρώτη παρτίδα συσκευών όταν πάω να κάνω αγορά;

εγω το πηρα πριν 10 μερες. κανεα προβλημα απο αυτα που λες δεν βλεπω. ουτε καποιο αλλα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...