Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την 4.2 ,και δεν έχω παρατηρήσει κάτι ,ίσα ίσα που νομίζω ότι γίνετε ακόμα καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας.

 

Μάλλον για τη beta πρέπει να λέγανε.

 

Πάντως πιστεύω η apple θα πρέπει με έναν κλασικά πρωτότυπο τροπο να αξιοποιήσει και αναδείξει περισοτερο την οθώνη του 4 και του iPad.Για πολλές εφαρμογές δεν υπάρχουν καν hd εικονιδια,μόνο μέσω cydia τα βρεισκει κανείς.

Ασε που ο οικονομικοτερος browser opera σχεδόν δε λειτουργεί στη retina

 

Παιδιά τα φώτα σας!

Όλες αυτές τις μέρες εγκαθιστούσα και έσβηνα συνέχεια εφαρμογές και τώρα παρατηρώ ότι ο διαθέσιμος χώρος δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Λέει ότι έχω εφτά γίγα διαθέσιμα ενω αποκλείεται, σίγουρα έχω περισσότερα. Επίσης μου γράφει other files δύο γίγα και δεν έχω ιδέα τι είναι αυτά!

Τι μπορώ να κάνω για να σωθώ?

 

Μήπως έχεις βάλει και το USB drive απο cydia;Αυτό καταλαμβάνει ένα μέρος μνήμης ως other αν το ρυθμίσεις

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω περάσει κι εγώ το lockinfo και πραγματικά αξίζει!

Είναι χρήσιμο και πολύ ψαρωτικό μόλις ανοίγει! :D

 

Στην lockscreen γίνεται να μην εμφανίζονται οι μπλέ ειδοποιήσεις του iphone?

Εννοώ "Νεο Μήνυμα από ταδε" και οι κλήσεις...ωστε να εμφανίζονται μόνο στο lockinfo? :wacko:

 

Τα πάντα γίνονται. Είναι φοβερό.

Θα πας ρυθμίσεις/ lockscreen/ και θα ενεργοποιησεις την επιλογή block popups.

 

Μ έχει εντυπωσιάσει.

Το είχα αγοράσει κανά χρόνο πριν όταν είχα το 3GS. Τότε ήταν σε πολυ αρχικό στάδιο.

Τόσο καιρο δεν το εβαζα γιατί νόμιζα ότι είχε παραμείνει στο ίδιο στυλ.

 

Μόνο γι αυτο και το sbsetiings αξίζει να έχεις JB το iPhone.

 

Εγώ πάντως ότι έχω βάλει απο cydia είναι δοκιμασμένο και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κάθε φορά που περνάω κάποια εφαρμογη απο εκεί την τεσταρω για μερικές μέρες.

Η μπαταρία δεν έχει καμία διάφορα με το lockinfo.

 

Αποφεύγω θέματα που χρειάζονται winderboard.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα γίνονται. Είναι φοβερό.

Θα πας ρυθμίσεις/ lockscreen/ και θα ενεργοποιησεις την επιλογή block popups.

 

Μ έχει εντυπωσιάσει.

Το είχα αγοράσει κανά χρόνο πριν όταν είχα το 3GS. Τότε ήταν σε πολυ αρχικό στάδιο.

Τόσο καιρο δεν το εβαζα γιατί νόμιζα ότι είχε παραμείνει στο ίδιο στυλ.

 

Μόνο γι αυτο και το sbsetiings αξίζει να έχεις JB το iPhone.

 

Εγώ πάντως ότι έχω βάλει απο cydia είναι δοκιμασμένο και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κάθε φορά που περνάω κάποια εφαρμογη απο εκεί την τεσταρω για μερικές μέρες.

Η μπαταρία δεν έχει καμία διάφορα με το lockinfo.

 

Αποφεύγω θέματα που χρειάζονται winderboard.

 

Πραγματικά είναι πολύ εύχρηστο!!

Και λύσαμε και το θέμα με το pop up!!!

Για άλλη μια φορά ευχαριστώ!!! :happy:

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...

Εορτολόγιο στο outlook πέρασες αυτό εδώ ?

 

Έχω outlook 2007 και δε μου το περνάει με τίποτα!!

Μου βγάζει ένα ODBC error...

Το έξαψα τι είναι,βρήκα μια λύση που τα περνάει...αλλά όλα τα ελληνικά γίνονται ερωτηματικά (???????) και δεν έχω ονόματα!!!

Μήπως έχεις κάποιο άλλο excel-ακι να κάνει δουλειά ή πρέπει να βρώ outlook 2003 να κάνω τη δουλειά μου?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ εύχρηστο!!

Και λύσαμε και το θέμα με το pop up!!!

Για άλλη μια φορά ευχαριστώ!!! :happy:

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...

Εορτολόγιο στο outlook πέρασες αυτό εδώ ?

 

Έχω outlook 2007 και δε μου το περνάει με τίποτα!!

Μου βγάζει ένα ODBC error...

Το έξαψα τι είναι,βρήκα μια λύση που τα περνάει...αλλά όλα τα ελληνικά γίνονται ερωτηματικά (???????) και δεν έχω ονόματα!!!

Μήπως έχεις κάποιο άλλο excel-ακι να κάνει δουλειά ή πρέπει να βρώ outlook 2003 να κάνω τη δουλειά μου?

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν μπορω να σε βοηθησω, έχω Mac και δεν χρησιμοποιω outlook.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για τη beta πρέπει να λέγανε.

 

Πάντως πιστεύω η apple θα πρέπει με έναν κλασικά πρωτότυπο τροπο να αξιοποιήσει και αναδείξει περισοτερο την οθώνη του 4 και του iPad.Για πολλές εφαρμογές δεν υπάρχουν καν hd εικονιδια,μόνο μέσω cydia τα βρεισκει κανείς.

Ασε που ο οικονομικοτερος browser opera σχεδόν δε λειτουργεί στη retina

 

 

 

Μήπως έχεις βάλει και το USB drive απο cydia;Αυτό καταλαμβάνει ένα μέρος μνήμης ως other αν το ρυθμίσεις

 

Μπα, βρήκα τι ευθυνόταν κατά ένα μέρος. Δεν είχα σβήσει τα κατεβασμένα από το installous. Τα είχα σβήσει από το κινητό αλλά δεν μου πήγε το μυαλό ότι έπρεπε να τα έσβηνα και από εκεί! :O Πάντως έχω ακόμα μισό γίγα στο κινητό που δεν έχω ιδέα τι είναι. Υπάρχει κάποιο είδος temp όπως και στα windows? Γιατί όταν κοντεύω να κατεβάσω μια εφαρμογή και ξαφνικά πέφτει η σύνδεση, δεν μπορεί, αυτό το μισοκατεβασμένο αρχείο κάπου πρέπει να αποθηκεύεται. Ή διαγράφεται αυτομάτως?

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα δει σε ένα iphonι ένας τύπος είχε μια φωτογραφία που έδειχνε ένα χαρτί που είχε ένα αριθμό γραμμένο και ακουμπούσε πάνω στον αριθμό και τον καλούσε αυτό τον αριθμό. Μάλλον ήταν κάποιο πρόγραμμα μήπως μπορείτε να μου πείτε πιο είναι η πώς γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα δει σε ένα iphonι ένας τύπος είχε μια φωτογραφία που έδειχνε ένα χαρτί που είχε ένα αριθμό γραμμένο και ακουμπούσε πάνω στον αριθμό και τον καλούσε αυτό τον αριθμό. Μάλλον ήταν κάποιο πρόγραμμα μήπως μπορείτε να μου πείτε πιο είναι η πώς γίνεται ?

 

iCallyou λέγεται το πρόγραμμα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

miky7 δεν ειναι αυτο τραβας μια φοτο σε ενα χαρτι που εχει γραμμενο ενα τηλ και το καλεις αυτο θελω . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

miky7 δεν ειναι αυτο τραβας μια φοτο σε ενα χαρτι που εχει γραμμενο ενα τηλ και το καλεις αυτο θελω . ευχαριστω

Ετσι οπως το περιγραφεις, μου θυμιζει το business card reader, μονο που εκεινο λεει οτι διαβαζει καρτες. Δεν ξερω αν γραψεις ενα νουμερο σε ενα χαρτι, αν θα το κανει επαφη για κληση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία καλά τα λέμε για το i phone 4, το θέμα είναι πωλείται κανένα μεταχειρισμένο γιατί για καινούργιο δεν το βλέπω...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία καλά τα λέμε για το i phone 4, το θέμα είναι πωλείται κανένα μεταχειρισμένο γιατί για καινούργιο δεν το βλέπω...

 

Απ οτι βλεπω εδω εχει αρκετα. Εριξες καμια ματια;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία καλά τα λέμε για το i phone 4, το θέμα είναι πωλείται κανένα μεταχειρισμένο γιατί για καινούργιο δεν το βλέπω...

 

Εχεις μπει σε λίστα αναμονης και ακομα περιμένεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το intelliscreen μου αρέσει περισσότερο. Αλλά και τα δύο μαζί με το Sbsettings έπρεπε να ήταν default από την Apple.
Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νέος κάτοχος ( ξανά μετα από το 3GS ) iphone 4.... Δύο ερωτήσεις για αρχή σύντομες

 

1. jailbreak στην 4.2.1??? κάτι είχα ακούσει μέχρι 25 δεκεμβρίου περιμένουμε το ''επίσημο'' έχουμε κανένα νεότερο?

 

2. bluetooth handsfree για iphone 4 + nokia συμβατό με δύο συσκευές...

 

ποιο μου προτείνετε?? νομίζω samsung και itech έχουν μόνο για δύο συσκευές σωστά??

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Με ποιον τροπο μπορω να παρω τις φωτογραφιες απο το κινητο στον υπολογιστη?Τις πρωτες μερες οταν συνδεα το κινητο με τον υπολογιστη εβλεπε το τηλεφωνο σαν σκληρο δισκο και επαιρνα τις φωτογραφιες.Τωρα ομως για καποιον λογο δεν το βλεπει.Πως μπορω να τις παρω απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Με ποιον τροπο μπορω να παρω τις φωτογραφιες απο το κινητο στον υπολογιστη?Τις πρωτες μερες οταν συνδεα το κινητο με τον υπολογιστη εβλεπε το τηλεφωνο σαν σκληρο δισκο και επαιρνα τις φωτογραφιες.Τωρα ομως για καποιον λογο δεν το βλεπει.Πως μπορω να τις παρω απο το κινητο?

 

Τοποθέτησε το καλώδιο σύνδεσης σε κάποια άλλη θύρα USB του υπολογιστή σου. Αν και πάλι δεν το βλέπει κάνε μία επανεκκίνηση τόσο στο κινητό όσο και στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το εξης κουλο μολις τωρα. Συνεδεσα το κινητο με τον υπολογιστη, και οπως ανοιξε το itunes, μου εδειξε οτι εχω διαθεσιμα ακομα 5gb για χρηση. Μολις πατησα στη σελιδα που ειναι τα apps μια εφαρμογη και την ξετικαρα, αν και ηταν μολις 1,5mb, μου προσθεσε αλλο 1,5gb στη χωρητικοτητα. Με το που εκανα συγχρονισμο, επεσε παλι στο αρχικο. Τι στο καλο γινεται;;; Εχει κανεις καμια ιδεα;;;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησε το καλώδιο σύνδεσης σε κάποια άλλη θύρα USB του υπολογιστή σου. Αν και πάλι δεν το βλέπει κάνε μία επανεκκίνηση τόσο στο κινητό όσο και στον υπολογιστή.

τακανα αυτα αλλα τιποτα.επισης εκανα unistall το itune μηπως βλεπει αυτο και δεν βλεπει το τηλεφωνο αλλα τιποτα.καποιος αλλος τροπος?

επισης προσπαθω να συνδεθω με itune με εναν δευτερο υπολογιστη αλλα οταν κανω sync μου σβηνει ολες τις εφαρμογες που εχω απο τον πρωτο υπολογιστη.Πως μπορω να συνδεομαι με δευτερο υπολογιστη και να μην χανω τις εφαρμογες μου?

Link to comment
Share on other sites

Οι δημοσιεύσεις σχετικά με τα αξεσουαρ και τη διαθεσιμότητα του Iphone4 μεταφέρθηκαν στα αντίστοιχα θέματα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν κάνω upgrade σε 4.2 τα χάνω όλα και ξανά φτου κ από τη αρχή cydia, εφαρμογές και τα λοιπά?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς δεν μπορω να σε βοηθησω, έχω Mac και δεν χρησιμοποιω outlook.

 

Δυστυχώς???Ευτυχώς να λες που έχεις mac!!!! :lol:

Είναι η επόμενη αγορά στο πρόγραμμα!! :)

 

Τελικά βρήκα τη λύση μετά από τρελό ψάξιμο και έτοιμο και το ημερολόγιο!!! :D

 

Κάτι που παρατήρησα με το wifi...

Στο σπίτι έχω συνδεθεί κανονικά από την πρώτη μέρα...

Το δοκίμασα έξω σε άλλα 3 wifi...

Στο πρώτο μπήκε και συνδέθηκε κανονικά!!

Στα άλλα δυο,ένα ελεύθερο και ένα κλειδωμένο (στο οποίο του έδωσα κανονικά password),ενω έδειχνε οτι έχει συνδεθεί και είχε full σήμα δε μου έδινε internet...

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? :worry:

 

Και κάτι άλλο,όταν με καλεί κάποιος για να φαίνεται ολόκληρη η φωτο στην οθόνη ξέρω οτι πρέπει να την έχω ορίσει μέσα από το iphone στην επαφή που θέλω...Υπάρχει τρόπος να το ορίσω σε όλες τις επαφές αυτόματα για να γλυτώσω να το κάνω μια μια? :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν τις υπηρεσίες τοποθεσίας τις έχω ανοικτές και χρησιμοποιοω το destinator με χρεώνει για την εύρεση ττου σήματος;Πως ξέρω ποτε με χρεώνει και ποτε όχι;
Link to comment
Share on other sites

Όταν τις υπηρεσίες τοποθεσίας τις έχω ανοικτές και χρησιμοποιοω το destinator με χρεώνει για την εύρεση ττου σήματος;Πως ξέρω ποτε με χρεώνει και ποτε όχι;

 

Έχει μηδαμινή κατανάλωση η υπηρεσία αυτη.

Μόνο το google maps καταναλώνει data.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόγραμμα το datacontrol και κάθε φορά που το ανοίγω βλέπω τον μετρητή να γραφεί χωρίς να έχω μπει πριν σε κάποια εφαρμογή που να θέλει internet είναι φυσιολογικό αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...