Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντιμετωπιζω ενα προβλημα το σημα στο iphone. γενικα στην περιοχη που μενω και ειδικα μεσα αστο σπιτι μερικες φορες χανω το σημα. Το προβλημα ομως ειναι οτι μετα οπου και να παω το τηλεφωνο δν το βρισκει με τιποτα παλι το σημα. Μηπως φταει το j/b σε αυτο? Το κινητο το εχω αγορασει απο Αμερικη απο επισημο καταστημα της Apple, αμα το παω εδω στο επισημο καταστημα της Apple στην Αθηνα θα μπορουν να μου το κοιταξουν η οχι? Γενικα αυτο που εχω ειναι προβλημα η ειναι κατι που το αντιμετωπιζουν και αλλοι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω όλες τις φωνητικές εντολές κ στα ελληνικά κ στα αγγλικά για το iPhone 4?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω όλες τις φωνητικές εντολές κ στα ελληνικά κ στα αγγλικά για το iPhone 4?

 

Με μια μικρη αναζητηση στο γουγλη τα βρισκεις ολα, και μαλιστα στο top 3...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ανεφέρω ότι το Πλαίσιο έφερε τις επανασχεδιασμένες θήκες Belkin Grip Vue οι οποίες δεν προσκαλούν πρόβλημα στο flash (έχουν μεγαλύτερο άνοιγμα). Επίσης τα κουμπιά είναι πιο μαλακά στο πάτημα, ιδίως το power. Δεν τις πολυκαταλαβαίνεις από το κουτί, θέλει ιδιαίτερη προσοχή. Σας παραθέτω εικόνες από άλλο forum που είναι σχεδόν ίδιες (σε μένα, το "BELKIN" δεν το γράφει στο πίσω μέρος της θήκης όπως οι παλιές αλλά στα πλάγια, στο σημείο του death grip).

 

http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=10738869&postcount=8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε συμβούλευα αν θες να πάρεις το iPhone 3Gs μεταχειρισμένο μόνο.. Αλλιώς δεν αξίζει καινούριο.. Για 120 ευρώ παραπάνω που είναι η διαφορά μεταξύ 3Gs και 4 στην τιμή, σίγουρα αξίζει το 4. Επειδή και εγώ παλιά είχα 3Gs και τώρα έχω iPhone 4 .. δεν έχουν καμία σχέση.. Πολύ ανώτερο το 4. Επίσης ξέχασαν να σου πουνε και το "facetime" που έχει παραπάνω καθώς και το γυροσκόπιο καθώς και τη μνήμη. 16 + 32 βγαίνει το 4 , και μόνο σε 8gb βγαίνει το 3Gs.

 

 

Edit. Δες εδώ τη σύγκριση να σε βοηθήσει καλύτερα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9145

το παιδι ζητησε βασικες διαφορες και οχι λεπτομερειες και συμβουλες.λεπτομερειες μπορουσα να γραψω χιλιες δυο :)

Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήμουν κατοχος 3gs και τωρα πια του 4! Να σας κανω μια ερώτηση??

 

Μπορω να περασω απροβληματιστα μεσω itunes οτι ειχα στο 3gs (apps, contacts, κλπ)???

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα iPhone 4 4.1 και χτες του πέρασα το anyring και το data usage. Από τότε παρατηρώ το εξής : αυξήθηκε τρελα η κατανάλωση της μπαταρίας. Φανταστείτε από το πρωί στις 10 μέχρι τις 14 έχει πέσει στο 30%. Έβγαλα τις εφαρμογές και σήμερα είδα για τις ίδιες ώρες ότι ειναι στο 60%. Νομίζω ότι πάλι κάτι τρέχει γιατι πριν είχα λιγότερη κατανάλωση. Να πω ότι απο τότε που έβαλα τις εφαρμογές δεν μου βγαίνουν οι πληροφορίες των χρόνων απο την τελευταία φόρτιση. Ενώ το Έχω φορτισει πλήρως. Το κινητό ειναι jailbraked με limera.Μπορεί κάνεις να βοηθήσει ; Λέτε να μην αφαιρέθηκαν οι εφαρμογές ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήμουν κατοχος 3gs και τωρα πια του 4! Να σας κανω μια ερώτηση??

 

Μπορω να περασω απροβληματιστα μεσω itunes οτι ειχα στο 3gs (apps, contacts, κλπ)???

 

Ναι, εκτός αν εννοείς κάτι που δε μπορώ να καταλάβω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήμουν κατοχος 3gs και τωρα πια του 4! Να σας κανω μια ερώτηση??

 

Μπορω να περασω απροβληματιστα μεσω itunes οτι ειχα στο 3gs (apps, contacts, κλπ)???

 

Ναι και τα αγορασμενα που ειχες μπορεις να τα ξανακατεβασεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια! Οπως τα είπατε! Δεν ειχα κανενα προβλημα! Σας ευχαριστώ!

 

Το 3gs θα το δωσω σε εναν ξαδερφο..! Ουτε αυτος θα εχει κανενα πρόβλημα ετσι? Και με τις αγορασμενες εφαρμογες..?

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε συμβούλευα αν θες να πάρεις το iPhone 3Gs μεταχειρισμένο μόνο.. Αλλιώς δεν αξίζει καινούριο.. Για 120 ευρώ παραπάνω που είναι η διαφορά μεταξύ 3Gs και 4 στην τιμή, σίγουρα αξίζει το 4. Επειδή και εγώ παλιά είχα 3Gs και τώρα έχω iPhone 4 .. δεν έχουν καμία σχέση.. Πολύ ανώτερο το 4. Επίσης ξέχασαν να σου πουνε και το "facetime" που έχει παραπάνω καθώς και το γυροσκόπιο καθώς και τη μνήμη. 16 + 32 βγαίνει το 4 , και μόνο σε 8gb βγαίνει το 3Gs.

 

 

Edit. Δες εδώ τη σύγκριση να σε βοηθήσει καλύτερα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9145

Σ'ευχαριστω πολυ Alex!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα iPhone 4 4.1 και χτες του πέρασα το anyring και το data usage. Από τότε παρατηρώ το εξής : αυξήθηκε τρελα η κατανάλωση της μπαταρίας. Φανταστείτε από το πρωί στις 10 μέχρι τις 14 έχει πέσει στο 30%. Έβγαλα τις εφαρμογές και σήμερα είδα για τις ίδιες ώρες ότι ειναι στο 60%. Νομίζω ότι πάλι κάτι τρέχει γιατι πριν είχα λιγότερη κατανάλωση. Να πω ότι απο τότε που έβαλα τις εφαρμογές δεν μου βγαίνουν οι πληροφορίες των χρόνων απο την τελευταία φόρτιση. Ενώ το Έχω φορτισει πλήρως. Το κινητό ειναι jailbraked με limera.Μπορεί κάνεις να βοηθήσει ; Λέτε να μην αφαιρέθηκαν οι εφαρμογές ;

 

έχει αναφερθεί ξανά αυτό το πρόβλημα,φταίει η έκδοση 4.1 του λειτουργικού και όχι το limera1n. σε πολλούς χρήστες που κάνανε jailbreak και περάσανε προγράμματα, παρατηρήθηκε τρελή μείωση διάρκειας ζωής της μπαταρίας! μην φοβάσαι,απλά κάνε υπομονή σε καμία βδομάδα βγαίνει η 4.2 και επειδή υπάρχει exploit που δεν χρησιμοποιήθηκε από dev-team,θα έχουμε και πάρα πολύ γρήγορα το jailbreak του....αν έχεις βάλεις αρκετές εφαρμογές και η μπαταρία σου κρατάει μισή μέρα,τότε βάλε την 4.0 έκδοση(αν έχεις shsh) και περίμενε την 4.2.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να αλλάξω το τζάμι μπροστά στο iphone4 λόγο του ότι έχει αποκτήσει κάποιες γρατζουνιες, στην βονταφον πρέπει να το πάω? ξέρετε πόσο στοιχίζει περίπου κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος αγόρασε iPhone 4 το οποίο είναι jailbroken στη 4.1 . Τι μπορώ να κάνω για να φύγει το jailbrake? περιμένω την 4.2; Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει το τηλέφωνο στον προηγούμενο πάροχο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος αγόρασε iPhone 4 το οποίο είναι jailbroken στη 4.1 . Τι μπορώ να κάνω για να φύγει το jailbrake? περιμένω την 4.2; Υπάρχει περίπτωση να κλειδώσει το τηλέφωνο στον προηγούμενο πάροχο;

Οταν βγει η 4.2, απλα κανε update και δε θα εχει jailbreake. Αλλιως restore, αλλα θα χαθει οτι εχει μεσα. Απο προγραμματα μεχρι και επαφες. Θα γινει του κουτιου. Οσο για το κλειδωμα, αν το πηρε ξεκλειδωτο, γιατι να κλειδωσει; Αν το πηρε κλειδωμενο, ισως χρειαστει καρτα του παροχου για να ξεκλειδωσει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η 4.2, απλα κανε update και δε θα εχει jailbreake. Αλλιως restore, αλλα θα χαθει οτι εχει μεσα. Απο προγραμματα μεχρι και επαφες. Θα γινει του κουτιου. Οσο για το κλειδωμα, αν το πηρε ξεκλειδωτο, γιατι να κλειδωσει; Αν το πηρε κλειδωμενο, ισως χρειαστει καρτα του παροχου για να ξεκλειδωσει.

 

Άρα αν το πήρε κλειδωμένο και βάλει τη δική του sim που θα είναι άλλου παρόχου, θα κλειδώσει, σωστά? Άρα δεν πρέπει να κάνω update στην 4.2 χωρίς να βγει jb? Ξέρουμε πότε κ αν θα βγει jb για την 4.2?

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν το πήρε κλειδωμένο και βάλει τη δική του sim που θα είναι άλλου παρόχου, θα κλειδώσει, σωστά? Άρα δεν πρέπει να κάνω update στην 4.2 χωρίς να βγει jb? Ξέρουμε πότε κ αν θα βγει jb για την 4.2?

Απλα νομιζω θα λειτουργει με τον παροχο που ειναι κλειδωμενο. Οσο για το jailbreak, ακομα δεν ανακοινωθηκε ποτε θα βγει η 4.2, πως να υπαρχει γνωση για το jailbreak; Και περαν αυτου, με το jailbreak δε θα λυθει το κλειδωμα, αλλα με το unlock.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει unlock για την 4.1?

Θα σε γελασω. Εχω την εντυπωση πως ναι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Αυτος που αγορασε το κινητο, απο που το πηρε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κλειδωμενο, τοτε θα θελει unlock για να λειτουργησει. Απλα δεν ξερω αν η 4.1 εχει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως για να το χρησιμοποιησεις με ελληνικο παροχο, θα πρεπει να εχεις κανει και το jailbreak, για να πιασει το unlock. Οποτε δε θα μπορεις να βγαλεις το jailbreak που ελεγες στην αρχη.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Θα το χρησιμοποιήσω με αγγλικό πάροχο.. Δλδ μπορώ αφότου έκανα το unlock τώρα να βγάλω το jb και να μην έχει τα cydia/ installou κτλ? Ή θα κλειδώσει πάλι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...