Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Αμερική μπορείς να το πάρεις ως σκετη συσκευή; γιατί μου είχαν πει μονο με συμβολαιο.

Επίσης, θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κάποιος, αν αγοράσει κάποιος συσκευή και επέκταση εγγύησης απο Αμερική, είναι universal, ή αν παθει κατι πρέπει να πάει Αμερική;

Εμενα παντως μου το εφερε ο ξαδελφος μου απο αμερικη, ο οποιος μου ειπε οτι το πηρε χωρις συμβολαιο. Τωρα τι να σου πω... Να εκανε συμβολαιο η αναβαθμιση κ να τσεπωσε τα υπολοιπα 400 δολλαρια(199$ κανει με συνδεση η αναβαθμιση κ σκετο θεωρητικα στοιχιζει 599$)Αποδειξη δεν ζητησα απο τη στιγμη που μου ηταν αχρηστη.

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως μου το εφερε ο ξαδελφος μου απο αμερικη, ο οποιος μου ειπε οτι το πηρε χωρις συμβολαιο. Τωρα τι να σου πω... Να εκανε συμβολαιο η αναβαθμιση κ να τσεπωσε τα υπολοιπα 400 δολλαρια(199$ κανει με συνδεση η αναβαθμιση κ σκετο θεωρητικα στοιχιζει 599$)Αποδειξη δεν ζητησα απο τη στιγμη που μου ηταν αχρηστη.

 

Υποθέτω όμως πως το πούλησες ή εξακολουθείς να το έχεις κλειδωμένο μια και στην Αμερική sim-free συσκευές δεν υπάρχουν ασχέτως αν τις αγοράσεις με συμβόλαιο ή χωρίς, και ξεκλείδωμα δεν έχει ακόμα βρεθεί.

Δυστυχώς στην Ευρώπη και ειδικά στην Ελλάδα με φόρους και μεταφορικά, ρυθμιστικό φόρο της EU, Φ.Π.Α. συν το χαράτσι των (κλεπτο)εμπόρων το πληρώνουμε 50% παραπάνω. Και να'ταν μόνο το iPhone... :(

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να μας το φερει καποιος απο usa ξεκλειδωτο?στα σιγουρα?

 

Κι εγω ειχα βρει ακρη να το παρω απο Αμερικη, αλλα να ξερεις οτι θα σου ερθει κλειδωμενο. Οποτε κοιταξε να το βρεις απο Ευρωπη μερια ξεκλειδωτο κατα προτιμηση Αγγλια με τη σχετικη αναμονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να μας το φερει καποιος απο usa ξεκλειδωτο?στα σιγουρα?

 

σε καμία ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ !:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει και αλλο θεμα που προκυπτει με το iPhone 4. Εγω ειμαι δεξιοχειρας παντως. :lol:

 

http://judasphone.com/i/judasphone32.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να το πάρουμε από Αμερική, χωρίς συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησα κλειδωμενο. Ομως προτιμω να το αγορασω ξανα απο αμερικη. Οταν βγει το τζουμπου θα βγει κ το ξεκλειδωμα. Η ιστορια ετσι δειχνει. θα βγει το pwnage tool. Προτιμω να κανω υπομονη μεχρι να βγει το ξεκλειδωμα παρα να δωσω στους (κλεπτο)εμπορους που λετε κ σεις τα λεφτα μου κ μαλιστα 1 1/2 φορες παραπανω.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να το πάρουμε από Αμερική, χωρίς συμβόλαιο;

 

Δεν γίνεται. Δεν υπάρχει sim-free στην Αμερική, όπου ακόμα και αυτά που πωλούνται εκτός συμβολαίου είναι κλειδωμένα για χρήση στα συγκεκριμένα δίκτυα.

 

Άσε που για να πούμε την αλήθεια και ξεκλείδωτο να ήταν πάλι δεν θα ήταν ρόδινα τα πράγματα. $699 έχει στις ΗΠΑ το 32GB, δηλαδή 550 ευρώ. Αν σε αυτά προσθέσεις κανένα ογδοντάρι μεταφορικά πάει στα 630 και αν περάσει τελωνείο που είναι το πιθανότερο τότε κλάφτα αφού η τιμή εκτοξεύεται πολύ πολύ υψηλότερα ακόμα και από την ακριβότερη Ευρωπαϊκή. Και καθώς η εγγύηση της Apple ισχύει αποκλειστικά και μόνο στην χώρα αγοράς, για οτιδήποτε τύχει θα πρέπει η συσκευή να σταλεί πίσω στις ΗΠΑ.

 

Γι'αυτό όπως και στα προηγούμενα μοντέλα, η αγορά από Ελλάδα εξακολουθεί να είναι η λογικότερη λύση.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει αν είναι κλειδωμένο, απλά θέλω να ξέρω αν μπορώ να το πάρω χωρίς συμβόλαιο, επειδή το 16άρι εκεί κάνει 480 ευρώ κ εδώ θα κάνει 639.
Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει αν είναι κλειδωμένο, απλά θέλω να ξέρω αν μπορώ να το πάρω χωρίς συμβόλαιο, επειδή το 16άρι εκεί κάνει 480 ευρώ κ εδώ θα κάνει 639.

 

Να στο στείλει Αμερικανικό Apple Store δεν γίνεται (δεν στέλνουν εκτός US) αλλά αν έχεις άνθρωπο εκεί ή ταξιδέψεις ο ίδιος φυσικά και μπορείς να το πάρεις. Πάντως ξανασκέψου το. Από την μια είναι άγνωστο πότε και αν ξεκλειδώσει οπότε θα σου είναι άχρηστο στην Ελλάδα, και από την άλλη είναι και η εγγύηση. Εσύ ξέρεις βέβαια, αλλά γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει το ρίσκο. Αν μάλιστα δεν στο φέρει δικός σου άνθρωπος, με τα μεταφορικά και το τελωνείο μηδενίζεται το όποιο οικονομικό όφελος, και η τελική τιμή θα ξεπεράσει αυτή της Ελλάδας.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να στο στείλει Αμερικανικό Apple Store δεν γίνεται (δεν στέλνουν εκτός US) αλλά αν έχεις άνθρωπο εκεί ή ταξιδέψεις ο ίδιος φυσικά και μπορείς να το πάρεις. Πάντως ξανασκέψου το. Από την μια είναι άγνωστο πότε και αν ξεκλειδώσει οπότε θα σου είναι άχρηστο στην Ελλάδα, και από την άλλη είναι και η εγγύηση. Εσύ ξέρεις βέβαια, αλλά γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει το ρίσκο. Αν μάλιστα δεν στο φέρει δικός σου άνθρωπος, με τα μεταφορικά και το τελωνείο μηδενίζεται το όποιο οικονομικό όφελος, και η τελική τιμή θα ξεπεράσει αυτή της Ελλάδας.

 

Φιλε foxx θα συμφωνησω μαζι σου στο θεμα της εγγυησης.αν κατσει στραβη τοτε κλαφτα.κ σιγουρα αξιζει η αγορα μονο αν καποιος δικος σου το φερει αλλιως καλυτερα ναψτο παρει κανεις απο ελλαδα. Παντως πολλα τα λεφτα για αγορα απο ελλαδα αν η τιμη του 16 ειναι στα 699€ οπως φημολογειται.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε foxx θα συμφωνησω μαζι σου στο θεμα της εγγυησης.αν κατσει στραβη τοτε κλαφτα.κ σιγουρα αξιζει η αγορα μονο αν καποιος δικος σου το φερει αλλιως καλυτερα ναψτο παρει κανεις απο ελλαδα. Παντως πολλα τα λεφτα για αγορα απο ελλαδα αν η τιμη του 16 ειναι στα 699€ οπως φημολογειται.

 

Σίγουρα φίλε μου είναι μεγάλη η διαφορά όχι μόνο της Ελληνικής αλλά γενικότερα κάθε Ευρωπαϊκής τιμής από την αντίστοιχη Αμερικανική, αλλά από την άλλη η εγγύηση και το κλείδωμα είναι πράγματα που δεν μπορεί να παραβλέψει κάποιος αν δεν θέλει να το μετανοιώνει στο μέλλον. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο πως κάθε χρόνο βλέπουμε δεκάδες αγγελίες ανθρώπων που "σκοτώνουν" κλειδωμένα iPhones αγορασμένα από US, αντικαθιστώντας τα με ξεκλείδωτα. Οπότε καλό είναι να σκεφτούμε λίγο μήπως τελικά το όφελος είναι μικρότερο από το ρίσκο.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε foxx θα συμφωνησω μαζι σου στο θεμα της εγγυησης.αν κατσει στραβη τοτε κλαφτα.κ σιγουρα αξιζει η αγορα μονο αν καποιος δικος σου το φερει αλλιως καλυτερα ναψτο παρει κανεις απο ελλαδα. Παντως πολλα τα λεφτα για αγορα απο ελλαδα αν η τιμη του 16 ειναι στα 699€ οπως φημολογειται.

 

Παιδιά σημειώστε και το sales tax που δεν συμπεριλαμβάνεται στην τιμή απο Αμερική. Και κάθε state έχει το δικό του φόρο οπόταν ψάξτε το πριν αγοράσετε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εαν έχει αναφερθεί στο παρελθόν αλλά προβλέπεται να αλλάξεις την κάρτα sim όταν η συσκευή βρίσκεται σε λειτουργία;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και απο εμενα!!!!

μου εφεραν το iphone4 απο αγγλια αλλα δεν εχς ακομα micro sim παιρνω την cosmote και με παει απο αυριο σε αυριο!!!

τεσπα το ερωτημα μου ειναι πως γινεται να μαθω αν ειναι κλειδωμενο εφοσον δεν εχω sim για να βαλω?

ευαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

εφόσων είναι απο αγγλία τότε είναι ξεκλείδωτο

Νομιζω οτι πρεπει να ζητησεις να ειναι ξεκλειδωτο...εχεις την δυνατοτητα επιλογης!(ξεκλειδωτο-κλειδωμενο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια μου το εφεραν!!! δεν ξερω!!!θα περιμενω εκεινη την micro sim και θα δω!!!!

στην περιπτωση που ειναι κλειδωμενο τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να ζητησεις να ειναι ξεκλειδωτο...εχεις την δυνατοτητα επιλογης!(ξεκλειδωτο-κλειδωμενο)

 

Όχι, δεν χρειάζεται να τους το ζητήσεις. Σου το κάνουν αυτόματα το ξεκλείδωμα.

Απο Λονδίνο πήρα το δικό μου. Δεν χρειάστηκε να τους πώ τίποτα.

Απλά παρακολουθούσα... 5 λεπτά διαδικασία ήταν , να μου φέρει το κινητό, να το ξεκλειδώσει (scanarωντας το barcode του iphone 4 απο την συσκευασία) , να πληρώσω και αυτό ήταν όλο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Μπορείς από το iphone να αντιγράψει ένα κείμενο η κάποιο σημείο από ένα κείμενο σε μια ιστιοσελιδα και να το στείλεις με sms;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Μπορείς από το iphone να αντιγράψει ένα κείμενο η κάποιο σημείο από ένα κείμενο σε μια ιστιοσελιδα και να το στείλεις με sms;

Ναι φυσικα και μπορείς.Με αντιγραφή και επικόληση.Με διπλο κλικ επιλέγεις το κομμάτι που θέλεις πατάς αντιγραφή και μετά επικόλληση εκεί που γράφεις το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια μου το εφεραν!!! δεν ξερω!!!θα περιμενω εκεινη την micro sim και θα δω!!!!

στην περιπτωση που ειναι κλειδωμενο τι κανω?

 

Και επισης ποσο στο φερανε?

Αν εκανε περιπου 600ευρω το 16αρι ή 670 το 32αρι τοτε ειναι σιγουρα ξεκλειδωτο οποως ειπε πριν και ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα και μπορείς.Με αντιγραφή και επικόληση.Με διπλο κλικ επιλέγεις το κομμάτι που θέλεις πατάς αντιγραφή και μετά επικόλληση εκεί που γράφεις το μήνυμα

 

Μόλις με έφτιαξες. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...