Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτη παρατηρηση είναι οτι το χ8 μετα την αναβαθμιση ειναι αισθητα πιο γρηγορο απ'οτι πριν. ακομα και στην εισαγωγη μυνηματος, πριν οταν πληκτρολογουσα το πρωτο γραμμα εκανε μια μικρη παυση και μετα συνεχιζε την πληκτρολογηση, μετα την αναβαθμιση σε 2.1 αυτο διορθωθηκε:). Kαι η περιστροφη της οθονης οταν γυριζουμε το κινητο γινεται πλεον ακαριαια! η γενικη αισθηση ειναι οτι το τηλεφωνο λειτουργει πιο γρηγορα! Edited by ykl
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εκανα αναβαθμιση σε 2.1 ελληνικα μεσω του pc companion και αρχικα εχω να πω οτι εχει αλλαγες....η αποκριση οθονης ειναι πολυ καλυτερη (με απαλο πατημα) αλλαξαν τα χρωματα της αρχικης οθονης (πιο σκουρο μπλε), εχει μικρυνει το ρολοι, για να ενεργοποιησεις την οθονη πατας το μεσαιο κουμπι και σερνεις με το δακτυλο για να μπεις (το οποιο ειναι πολυ καλο..πριν με δυο πατηματα ανοιγε το τηλεφωνο πραγμα που μπορουσε να γινει κατα λαθος αμα το εχεις σε καμια τσεπη πχ)...

Αλλα θελω να με βοηθησει καποιος σε κατι οπως στην 1.6 ετσι και τωρα στο notification bar (το πανω μερος της οθονης και αριστερα) βγαζει μονιμα ενα εικονιδιο για την κινηση δεδομενων..ξερω πως να το βγαλω αλλα θελω να μην φορτωνει στην αρχη...να μην χρειαζεται να το σβηνουμε καθε φορα που ανοιγουμε το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα στην Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android στην κατηγορία Start up Managers την εφαρμογή Startup cleaner.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση και το τηλεφωνο εχει βελτιωθει παρα πολυ. Τα μονα μελανα σημεια που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι οτι:

1. H μπαρα γραμματων στις επαφες δεν εχει Ελληνικους χαρακτηρες. Επιπλεον οταν ψαχνω μια επαφη και πληκτρολογησω π.χ. Αντρ ενω εχω επαφες με το ονομα Αντρεας δεν μου βγαζει κανενα αποτελεσμα. Τις επαφες προσπαθησα να τις επαναφερω με το restore, επανηλθαν μονο 2 απο αυτες (το εχουν αναφερει και αλλα παιδια οτι δεν παιζει το restore των επαφων απο το backup) μετα τις εσβησα και εκανα sync με το google contacts. Το αντιμετωπιζει καποιος αλλος αυτο?

 

2. To ξυπνητηρι συνεχιζει και δεν εχει επιλογη για ρυθμιση της εντασης χτυπου. Μονη επιλογη καποιο third party app.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καποιος να με βοηθησει με την εγκατασταση του πληκτρολογιου htc ime.... Ενω εχει γινει η εγκατασταση και το επιλεγω απο τις ρυθμισεις παραμενει το κλασσικο. Πρεπει να ειναι ροοτ?

 

Sent from my E15i using Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα ωραία η αναβάθμιση 2.1 αλλα ενώ έμπαινα κανονικα στο android market τώρα τώρα μου λέει οτι δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή.... εχω gmail κ απο το pc μπαίνω κανονικά.. έχει κανείς καμια ιδέα;;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω cosmote και πηγα και εβαλα το cosmote2in1 (2 αριθμους σε μια γραμμη) παιρνω τηλεφωνο στο δικο μου κινητο απο αλλο τηλεφωνο μου λεει φραγη εισερχομενων κλησεων......πρεπει να ρυθμισω κατι στο κινηο η στη sim μου???? Edited by thanostr
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν το πληκτρολογιο της lg σε apk αρχειο. εαν το κανω εγκατασταση με το astro θα δουλεψει η θα μου δημιουργησει προβλημα στο κινητο? ξερει κανεις?

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!!!!! Πηγαινω ΜΕΝΟΥ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ>ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ....παταω και κολλαει το τηλεφωνο.....πρεπει να βγαλω την μπαταρια...συμβαινει και σε αλλους?????????????????

ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΤΗ....

 

@τελικα το αφησα να δω τι θα γινει και μου βγαζει μηνυμα....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ Η ΤΑ ΑΡΧΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝLINE ΟΔΗΓΟ..ΚΤΛ.....

 

εαν θυμαμαι καλα στο 1.6 ειχαμε οδηγο χρηστη...φταει η αναβαθμιση η το δικο μου κινητο?

Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν το πληκτρολογιο της lg σε apk αρχειο. εαν το κανω εγκατασταση με το astro θα δουλεψει η θα μου δημιουργησει προβλημα στο κινητο? ξερει κανεις?

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!!!!! Πηγαινω ΜΕΝΟΥ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ>ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ....παταω και κολλαει το τηλεφωνο.....πρεπει να βγαλω την μπαταρια...συμβαινει και σε αλλους?????????????????

ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΤΗ....

 

όχι εμένα μου βγάζει να μπω στο ίντερνετ γιατι δεν είναι διαθέσιμο το έχω σβήσει.... δοκίμασε κάνε ένα φορμάτ την κάρτα μνήμης μήπως πάει να διαβάσει κανά αρχείο από εκεί και τρώει κόλλημα

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν το πληκτρολογιο της lg σε apk αρχειο. εαν το κανω εγκατασταση με το astro θα δουλεψει η θα μου δημιουργησει προβλημα στο κινητο? ξερει κανεις?

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!!!!! Πηγαινω ΜΕΝΟΥ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ>ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ....παταω και κολλαει το τηλεφωνο.....πρεπει να βγαλω την μπαταρια...συμβαινει και σε αλλους?????????????????

ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΧΡΗΣΤΗ....

 

@τελικα το αφησα να δω τι θα γινει και μου βγαζει μηνυμα....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Η ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ Η ΤΑ ΑΡΧΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΟΝLINE ΟΔΗΓΟ..ΚΤΛ.....

 

εαν θυμαμαι καλα στο 1.6 ειχαμε οδηγο χρηστη...φταει η αναβαθμιση η το δικο μου κινητο?

 

τα αρχεια για τον οδηγο χρηστη(readme, tutorial κτλ σε διαφορες γλωσσες) βρισκονται στην καρτα μνημης και πιανουν γυρω στα 300mb. απο οτι φαινεται τα εχεις σβησει.

 

edit: κι εγω πατησα τωρα τον οδηγο χρηστη και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα. αν θυμαμαι καλα τα αρχεια ηταν στο φακελο others στην καρτα sd ο οποιος ειναι αδειος.

Edited by dspug7
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια για τον οδηγο χρηστη(readme, tutorial κτλ σε διαφορες γλωσσες) βρισκονται στην καρτα μνημης και πιανουν γυρω στα 300mb. απο οτι φαινεται τα εχεις σβησει.

 

edit: κι εγω πατησα τωρα τον οδηγο χρηστη και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα. αν θυμαμαι καλα τα αρχεια ηταν στο φακελο others στην καρτα sd ο οποιος ειναι αδειος.

 

Προφανως λογω αναβαθμισης να σβηστηκαν...γιατι θα ηταν οδηγος για android 1.6....

Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεστε άδικα τα έχει και η SE διαθέσιμα προς download:

 

X8 User guide Files

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποις να μου πει πως ειναι η κατασταση στις επαφες? Εκανα import τις επαφες απο google και οταν κανω search μια επαφη δεν βρισκει τιποτα. Μονο αν κανω search με αγγλικους χαρακτηρες βρισκει καποιες επαφες που ειναι στα αγγλικα. Τι μα**** κανανε παλι οι τυποι? 2.1 λειτουργικο με τετοιο bug? Στην 1.6 επαιζε κανονικα αυτο...
Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση και οι πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλές... για τις επαφές του κινητού, τα μηνύματα και τις κλήσεις χρησιμοποίησα για την επαναφορά το MyPhoneExplorer και όλα ok. Όταν πήγα μετά την αναβάθμιση στο Market, πρόσεξα ότι στην καρτέλα με τις λήψεις βρισκόντουσαν όλες οι εφαρμογές που είχα πριν το update, οπότε και από εκεί εύκολα τις εγκατέστησα. :)
Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεστε άδικα τα έχει και η SE διαθέσιμα προς download:

 

X8 User guide Files

 

 

 

To εβαλα στο φακελο others που λεει αλλα παλι τιποτα μου βγαζει το ιδιο μηνυμα...

Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποις να μου πει πως ειναι η κατασταση στις επαφες? Εκανα import τις επαφες απο google και οταν κανω search μια επαφη δεν βρισκει τιποτα. Μονο αν κανω search με αγγλικους χαρακτηρες βρισκει καποιες επαφες που ειναι στα αγγλικα. Τι μα**** κανανε παλι οι τυποι? 2.1 λειτουργικο με τετοιο bug? Στην 1.6 επαιζε κανονικα αυτο...

 

 

Δοκιμασε το εξης,,,πηγαινε,,, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ>ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ> εκει μαρκαρε τις ΕΠΑΦΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το εξης,,,πηγαινε,,, ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ>ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ> εκει μαρκαρε τις ΕΠΑΦΕΣ

 

Καλημερα. Το εκανα φιελ μου αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι...

 

Οι υπολοιποι μπορειτε να ελεγξετε την αναζητηση στις επαφες?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε απο το market το go launcer, μεταμορφωνει το x8:)
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποις να μου πει πως ειναι η κατασταση στις επαφες? Εκανα import τις επαφες απο google και οταν κανω search μια επαφη δεν βρισκει τιποτα. Μονο αν κανω search με αγγλικους χαρακτηρες βρισκει καποιες επαφες που ειναι στα αγγλικα. Τι μα**** κανανε παλι οι τυποι? 2.1 λειτουργικο με τετοιο bug? Στην 1.6 επαιζε κανονικα αυτο...

 

εχω και εγω ενα παρομοιο θεμα:

απο το widget της αναζητησης (search) εχω βαλει να αναζηταει μονο τις επαφες

το περιεργο ειναι πως οταν ψαχνω μια επαφη μου εμφανιζει μια αλλη !

π.χ. ψαχνω στο Α (Αντωνης) και μου εμφανιζει μια αλλη τελειως ασχετη !

το εχει δοκιμασει κανεις;

μεσα απο τις επαφες κανει σωστα την αναζητηση

μονο στο widget ειναι το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το εκανα φιελ μου αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι...

 

Οι υπολοιποι μπορειτε να ελεγξετε την αναζητηση στις επαφες?

 

Thanks

 

εμενα δουλευει...κοιταξε πως εχεισ γραψει της επαφες.σε τι γλωσσα και που τις εχεις γραψει ονομα, επωνυμο κτλ..εγω τα εχω στο ονομα (και το ονομα και το επωνυμο μαζι)

Link to comment
Share on other sites

Η αναζητηση στις επαφες λειτουργει κανονικα οπως και πριν μονο που δεν βγαζει στο κεντρο τα γραμματα παρα μονο το Α.. ομως αν κατεβασετε με το δακτυλο το πλαϊνο εικονικο πληκτρο που βγαζει θα δειτε οτι κατεβαινει κανονικα η λιστα συμφωνα με το πρωτο γραμμα του ονοματος.. εχω παρατηρήσει ενα αλλο προβλημα.. οτι ανα πασα στιγμη πολυ ευκολα μπαινει σε κατασταση αλλαγης εικονιδιων .. αλλαγης widget κτλ ειναι σαν να πατας την οθονη παρατεταμενα αλλα τις περισσοτερες φορες γινεται απο μονο του πολυ ευκολα και ειναι εκνευριστικο μπορει καπως να βγει αυτο το εχει ψαξει κανενας..
Link to comment
Share on other sites

Η αναζητηση στις επαφες λειτουργει κανονικα οπως και πριν μονο που δεν βγαζει στο κεντρο τα γραμματα παρα μονο το Α.. ομως αν κατεβασετε με το δακτυλο το πλαϊνο εικονικο πληκτρο που βγαζει θα δειτε οτι κατεβαινει κανονικα η λιστα συμφωνα με το πρωτο γραμμα του ονοματος.. εχω παρατηρήσει ενα αλλο προβλημα.. οτι ανα πασα στιγμη πολυ ευκολα μπαινει σε κατασταση αλλαγης εικονιδιων .. αλλαγης widget κτλ ειναι σαν να πατας την οθονη παρατεταμενα αλλα τις περισσοτερες φορες γινεται απο μονο του πολυ ευκολα και ειναι εκνευριστικο μπορει καπως να βγει αυτο το εχει ψαξει κανενας..

 

ναι οντως, εγινε πολυ ευαισθητο αυτο με τα widgets

 

μπορεις να δοκιμασεις την αναζητηση επαφων αλλα απο το widget οχι απο τις επαφες και να μου πεις τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζω το κινητο κλειστο ειναι μονιμα αναμενη η οθονη..οταν το φορτιζω ανοικτο σβηνει κανονικα μετα απο μερικα δευτερολεπτα....συμβαινει και σε αλλους αυτο? Edited by odintiatros
Link to comment
Share on other sites

ακομη ενα bug στην αναζητηση επαφης απο το widget (search):

 

- καντε join μια επαφη που εχετε στο google με το twitter ή το facebook (γινεται μεσα απο το μενου επεξεργασιας επαφης, πατωντας το πληκτο "menu" - αυτο τερμα αριστερα)

- καντε αναζητηση αυτης της επαφης (παλι απο το widget)

στα αποτελεσματα της αναζητησης, αγγιξτε την επαφη....

... crash !!

 

πρεπει η SE με καποιο τροπο να τα μαθει και να τα διορθωσει ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...