Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις να προτεινει καποια μεθοδο για να παρω τις χυμα επαφες που εχω στο Outlook και να τις μεταφερω στο κινητο?

 

βρηκα ενα τροπο με προγραμμα που σου μετατρεπει τις .msg επαφες απο το outlook σε .vcard και μετα τις εισαγεις στο gmail αλλα μου φανηκε πολυ μπακαλιστικος.εγκυκλοπαιδικα αλλος τροπος?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους,

 

Ασχολουμε πρωτη φορα με ANDROD εβαλα την εκδοση 2.2. και ολα δουλευουν μια χαρα! Το βλεπω πολυ καλο και σταθερο. Εβαλα την εφαρμογη του skype στο οποιο εχω συνδρομη για σταθερα απεριοριστα ελλαδα (5,74 ευρω/μηνα) και απ ότι καταλαβαινω που το δοκιμασα μπορω να κανω κλησεις κανονικα χωρις χρεωση μονο οταν ειμαι συνδεμενος με WI-FI?

 

Αν κανω κλησεις με 3G φανταζομε πεφτουν μοναδες και στο skype και στην εταιρια κινητης?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανεις να προτεινει καποια μεθοδο για να παρω τις χυμα επαφες που εχω στο Outlook και να τις μεταφερω στο κινητο?

 

Πέρασε τες στο gmail account σου με τις οδηγίες που θα βρεις εδώ...http://office.microsoft.com/en-gb/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx

 

Και μετά με έναν απλό συγχρονισμό περνάνε στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τες στο gmail account σου με τις οδηγίες που θα βρεις εδώ...http://office.microsoft.com/en-gb/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx

 

Και μετά με έναν απλό συγχρονισμό περνάνε στη συσκευή σου.

 

ευχαριστω ηταν ενα βημα λιγοτερο πραγματι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα του GT-I5800 στον υπολογιστή μου;

Έχω την τελευταία έκδοση του Kies (απαράδεκτοοοοο !!!!!!!!!!)

Επίσης δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση του τηλεφώνου γιατί δεν μπορώ να βρω τρόπο να δημιουργήσω αντιγράφω ασφαλείας και θα χάσω τα πάντα.

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα του GT-I5800 στον υπολογιστή μου;

Έχω την τελευταία έκδοση του Kies (απαράδεκτοοοοο !!!!!!!!!!)

Επίσης δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση του τηλεφώνου γιατί δεν μπορώ να βρω τρόπο να δημιουργήσω αντιγράφω ασφαλείας και θα χάσω τα πάντα.

Ευχαριστώ !!!

sms backup για sms

titanium backup για ολα τα άλλα

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/programmata

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Ασχολουμε πρωτη φορα με ANDROD εβαλα την εκδοση 2.2. και ολα δουλευουν μια χαρα! Το βλεπω πολυ καλο και σταθερο. Εβαλα την εφαρμογη του skype στο οποιο εχω συνδρομη για σταθερα απεριοριστα ελλαδα (5,74 ευρω/μηνα) και απ ότι καταλαβαινω που το δοκιμασα μπορω να κανω κλησεις κανονικα χωρις χρεωση μονο οταν ειμαι συνδεμενος με WI-FI?

 

Αν κανω κλησεις με 3G φανταζομε πεφτουν μοναδες και στο skype και στην εταιρια κινητης?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Όταν χρησιμοποιείς το skype μέσω 3g θα χρεώνεσαι τα mb που καταναλώνεις χρησιμοποιώντας το 3g δίκτυο, ανάλογα βέβαια και με το συμβόλαιό σου. Όσο για τις χρεώσεις του skype δε νομίζω ότι έχει διαφορά αν συνδέεσαι στο internet μέσω wifi ή 3g. Αν κάποιος άλλος ξέρει κατι διαφορετικό ας με διορθώσει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να μου πει..δουλευει κανονικα το gps σε εσας? Ανοιγετε το gοοgle maps και σας βρισκει στιγμα σε μερικα δευτερολεπτα?

 

Καλα το συγκεκριμενο κινητο με εχει κανει να μισησω την samsung..

Εκει που το εχεις αφησει σε αναμονη ζηταει pin..δεν φταιει η καρτα το κανει με ολες τις καρτες..

Απλα τωρα που θα το στειλω 2 φορα για service (φυσικα την πρωτη δεν διορθωθηκε τιποτα) θα απαιτησω αντικατασταση..αλλιως να το κρατησουν εκει και δεν θελω τιποτα..θα πω απλα οτι εχασα 160 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να μου πει..δουλευει κανονικα το gps σε εσας? Ανοιγετε το gοοgle maps και σας βρισκει στιγμα σε μερικα δευτερολεπτα?

 

Καλα το συγκεκριμενο κινητο με εχει κανει να μισησω την samsung..

Εκει που το εχεις αφησει σε αναμονη ζηταει pin..δεν φταιει η καρτα το κανει με ολες τις καρτες..

Απλα τωρα που θα το στειλω 2 φορα για service (φυσικα την πρωτη δεν διορθωθηκε τιποτα) θα απαιτησω αντικατασταση..αλλιως να το κρατησουν εκει και δεν θελω τιποτα..θα πω απλα οτι εχασα 160 ευρω..

 

Σε εμένα με βρίσκει κανονικά στο Google maps

Μπορείς να έπεσες σε ελαττωματική συσκευή.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ναι προφανως..

θα εχει και καποιες ελατωματικες..

ενω ειναι τοσο γαματο smartphone σε τοσο καλη τιμη που το πηρα...

απογοητευση...

 

εκτος απο τη δικια μου εχω πιασει αλλη μια στα χερια μου ενος γνωστου...

αυτη ηταν τραγικοτερη...laggare οσο δεν πηγαινε σε σχεση με την δικια μου...ειχε καθυστερηση 4-5 sec..

ασε που παταγε να μπει στα μυνηματα Π.χ και του ανοιγε ενα παιχνιδι...οτι ναναι..

 

τεσπα η συγκεκριμενη που εχω εκτος οτι δεν βρισκει στιγμα ποτε..εκτος αμα ειναι στα καλα της και ανοιξεις μια εφαρμογη που ειχα περασει απο το μαρκετ gps optimisation η κατι τετοιο...μπορει να δουλεψει 1-2 στισ 10 φορες μετα απο προσπαθεια..

και με αυτο που κανει με την sim...οποτε θυμηθει ζηταει πιν...και ουσιαστικα ανενεργη η συσκευη...δεν μπορει να δεχθει κλησεις...

απο το service της vodafone ξαναπερασανε το λογισμικο αλλα παλι τα ιδια...

 

αυτη τη φορα θα ζητησω αντικατασταση αλλα απο την samsung..αν οχι ας την κρατησουν και θα τους δυσφημω οπου σταθω και οπου βρεθω..δεν μπορω να κανω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τελικά η επίσημη έκδοση του 2.2 βελτιώνει καθόλου το θέμα της μπαταρίας ή παραμένει το ίδιο;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τελικά η επίσημη έκδοση του 2.2 βελτιώνει καθόλου το θέμα της μπαταρίας ή παραμένει το ίδιο;

 

Ευχαριστώ,

 

Επειδή πολλοί ρωτάτε για μπαταρία. Στα smartphone την διάρκεια 3-4 μέρες ξεχάστε την. Από ότι έχω παρατηρήσει από το δικό μου με OC έκδοση max 2 μέρες με αρκετή ομιλία, μέτριο σερφάρισμα αλλά αρκετές ρυθμίσεις για αυτό π.χ. ρυθμίσεις για καλύτερη μπαταρία στο setCPU, 2-3η σκάλα στην φωτεινότητα όχι συνέχεια ανοιχτό wifi ή GPS, σβήσιμο οθόνης σε 30" κλπ κλπ...Γενικά 1 1/2 - με 2 μέρες η μπαταρία θεωρείται super.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση οποιος μπορει να μου πει..δουλευει κανονικα το gps σε εσας? Ανοιγετε το gοοgle maps και σας βρισκει στιγμα σε μερικα δευτερολεπτα?

 

Καλα το συγκεκριμενο κινητο με εχει κανει να μισησω την samsung..

Εκει που το εχεις αφησει σε αναμονη ζηταει pin..δεν φταιει η καρτα το κανει με ολες τις καρτες..

Απλα τωρα που θα το στειλω 2 φορα για service (φυσικα την πρωτη δεν διορθωθηκε τιποτα) θα απαιτησω αντικατασταση..αλλιως να το κρατησουν εκει και δεν θελω τιποτα..θα πω απλα οτι εχασα 160 ευρω..

 

Φίλε μου το ίδιο θέμα είχα και γω. Έχανε τη SIM όποτε ήθελε μέσα στην ημέρα... Παρομοίως και γω δοκίμασα με πολλές SIM. Τελικά ευτυχώς ήμουνα μέσα στην περίοδο αντικατάστασης και μου έδωσαν άλλο και όλα ΟΚ. Βάλε λίγο τις φωνές και άμα σου πουν πως δεν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο τέτοιο πρόβλημα (όπως είπαν σε μένα) πες τους πως κάνουν λάθος. Καλή επιτυχία εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο θέμα είχα και γω. Έχανε τη SIM όποτε ήθελε μέσα στην ημέρα... Παρομοίως και γω δοκίμασα με πολλές SIM. Τελικά ευτυχώς ήμουνα μέσα στην περίοδο αντικατάστασης και μου έδωσαν άλλο και όλα ΟΚ. Βάλε λίγο τις φωνές και άμα σου πουν πως δεν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο τέτοιο πρόβλημα (όπως είπαν σε μένα) πες τους πως κάνουν λάθος. Καλή επιτυχία εύχομαι!

 

Και σε εμένα έβγαζε μήνυμα ότι αφαιρέθηκε η κάρτα sim και ότι έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση το κινητό στην έκδοση 2.1 άλλα στην 2.2 δεν μου το ξανά έβγαλε.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια ...

Υπάρχει οδηγός για root του Android 2.2 (επίσημου), θέλω να βάλω κινούμενα θέματα.

Έχω μπερδευτεί με τόσα που έχω διαβάσει.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο είναι ελλατωματικό στο συγκεκριμένο θέμα. Δεν μιλάμε γενικά για smart phones.

 

Έτσι όπως θέτεις την ερώτηση δεν φαίνεται ότι πρόκειται για ελαττωματική συσκευή... Επίσης αν πρόσεξες είπα ότι επειδή πολλοί ρωτάτε για μπαταρία άρα δεν πήγαινε μόνο σε σένα. ;)

 

Παιδιά λίγη βοήθεια ...

Υπάρχει οδηγός για root του Android 2.2 (επίσημου), θέλω να βάλω κινούμενα θέματα.

Έχω μπερδευτεί με τόσα που έχω διαβάσει.

 

Ευχαριστώ,

 

Σε παλιότερα post έχει απαντηθεί πολλές φορές.

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/root

Link to comment
Share on other sites

καλλημερα παιδια.... εχω ενα θεμα εχω το samsung galaxy 3 εβαλα την froyo μεσω kies και τωρα δεν μπορω ουτε να στειλω ουτε να λαβω mms. εχω συνδεση vodafone και απο την εταιρεια μου ειπαν οτι ολες οι ρυθμισεις απο αυτους ειναι ενταξει....και δεν μπορουν να κανουν κατι...
Link to comment
Share on other sites

καλλημερα παιδια.... εχω ενα θεμα εχω το samsung galaxy 3 εβαλα την froyo μεσω kies και τωρα δεν μπορω ουτε να στειλω ουτε να λαβω mms. εχω συνδεση vodafone και απο την εταιρεια μου ειπαν οτι ολες οι ρυθμισεις απο αυτους ειναι ενταξει....και δεν μπορουν να κανουν κατι...

 

Μπες στη σελίδα της vodafone και στείλε μόνος σου τις ρυθμίσεις που αντιστοιχούν στο κινητό σου. Συγκεκριμένα τις ρυθμίσεις Vodafone MMS.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Σε παλιότερα post έχει απαντηθεί πολλές φορές.

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/root

 

Ευχαριστώ,:lol::lol::lol::lol: κατέβαζα το ίδιο αρχείο αλλά το Panda IS μου έβγαζε ιο και νόμιζα ότι κάτι έκανα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους!

 

 

Έχω αρχίσει να ψάχνω ένα φθηνό android σε αυτό το price range. Το συγκεκριμένο πως έχει βγει? Έχει εμφανίσει προβλήματα? Όντως δεν έχει flash? Γενικά είναι συμβατό με τα προγράμματα του market, παιχνίδια κτλ? Αναβαθμίζεται, επίσημα, στην 2.3, ή να μη με νοιάζει καν? Δε το θέλω για κάτι τρομερό, κυρίως χαζο apps για να περνάω την ώρα μου στο δρόμο.

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το μονο προβλημα που εχω μετα την 2,2 ειναι με το gps.. δηλ δεν κλειδωνει με τιποτα.. ενω πριν με το που το ανοιγα σε ανοιχτο χωρο παντα, το πολυ σε 2λεπτα ηταν ok, τωρα και 5 και 10 μεχρι και μετα βγαζει δεν μπορει να συνδεθει. εχω gpbooster, gpopt το mobile data παντα on, και παλι τιποτα..υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση τωρα που εχω 2,2? αλλιως τι αλλο μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Μπες στη σελίδα της vodafone και στείλε μόνος σου τις ρυθμίσεις που αντιστοιχούν στο κινητό σου. Συγκεκριμένα τις ρυθμίσεις Vodafone MMS.

 

δεν γινεται φιλε μου διοτι ειναι περασμενες στο κινητο μου και οταν παει να τισ στειλει η vodafone βρισκει το συστημα οτι υπαρχουν ηδη καποιες ρυθμισεις και δεν τις ξαναστελνει..... και δεν εχει και επιλογη το κινητο για να διαγραψω τις παλιες....

Link to comment
Share on other sites

Μπες στη σελίδα της vodafone και στείλε μόνος σου τις ρυθμίσεις που αντιστοιχούν στο κινητό σου. Συγκεκριμένα τις ρυθμίσεις Vodafone MMS.

 

δεν γινεται φιλε μου διοτι ειναι περασμενες στο κινητο μου και οταν παει να τισ στειλει η vodafone βρισκει το συστημα οτι υπαρχουν ηδη καποιες ρυθμισεις και δεν τις ξαναστελνει..... και δεν εχει και επιλογη το κινητο για να διαγραψω τις παλιες....

ακυρο παιδια... το εφτιαξα αλλα για να ξερετε και εσεις στα android δεν μπορει να γινει αυτοματη εγκατασταση... πρεπει να δωσετε email στον παροχο και να σας στειλει τις οδηγιες και να πληκτρολογησετε μια μια τις ρυθμισεις ... ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού με επιτυχία (με τις συμβουλές σας) έκανα root το κινητό, κατέβασα κάποια animated wallpapers αλλά δυστυχώς τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ή πρέπει να κατεβάσω επιπλέον προγραμματάκια από το market;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...