Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κινητο εβαλα ενα game το rthunder2 παιζει κανονικα αλλα τα αυτοκινητα μου τα διχνει ασπρα χωρις χρωμα αυτο το κανει γιατι το κινητο δεν εχει flash player?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε froyo μέσω Kies το Destinator έπαψε να δουλεύει! Εμφανίζει το μήνυμα: "Δεν βρέθηκε κάποιος πόρος. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση."

Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθένα πως βγαίνει η δόνηση όταν λαμβάνω sms ούτε πώς να ρυθμίσω την κωδικοποίηση σε 7bit ώστε να στέλνω μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει ποια εφαρμογη πρεπει να κατεβασω ετσι ωστε να αποθηκευω ολες μου τις εφαρμογες στην καρτα μνημης μου...?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει ποια εφαρμογη πρεπει να κατεβασω ετσι ωστε να αποθηκευω ολες μου τις εφαρμογες στην καρτα μνημης μου...?????

 

Link2sd η app 2 sd,Αλλά υπάρχουν εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν την μετακίνηση τους στην sd.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε froyo μέσω Kies το Destinator έπαψε να δουλεύει! Εμφανίζει το μήνυμα: "Δεν βρέθηκε κάποιος πόρος. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση."

Επίσης δεν μπορώ να βρω πουθένα πως βγαίνει η δόνηση όταν λαμβάνω sms ούτε πώς να ρυθμίσω την κωδικοποίηση σε 7bit ώστε να στέλνω μηνύματα στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες.... :blink:

αν πας μερικά post πίσω, θα βρεις όλες τις απαντήσεις για το destinator καθώς και τηλ επικοινωνίας με mls.

Για τα μηνύματα 160 χαρακτήρων, θες patch που υπάρχει είτε στο xda είτε στις τελευταίες ρομ του Κύριλου. Αλλά στα Ελληνικά, θα έχεις μόνο κεφαλαία.

Για να ρυθμίσεις εύκολα δόνηση, εντάσεις ήχων κλπ, βάλε από market κάποια δωρεάν εφαρμογή διαχείρισης ήχων (πχ audiomanager)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

αν πας μερικά post πίσω, θα βρεις όλες τις απαντήσεις για το destinator καθώς και τηλ επικοινωνίας με mls.

Για τα μηνύματα 160 χαρακτήρων, θες patch που υπάρχει είτε στο xda είτε στις τελευταίες ρομ του Κύριλου. Αλλά στα Ελληνικά, θα έχεις μόνο κεφαλαία.

Για να ρυθμίσεις εύκολα δόνηση, εντάσεις ήχων κλπ, βάλε από market κάποια δωρεάν εφαρμογή διαχείρισης ήχων (πχ audiomanager)

Αμααάν έχει πάνω από 250 σελίδες...φοβόμουν ότι destinator πάπαλα.. Για το audiomanager που είπες φίλε πρέπει να τρέχει ως widget;; όσο για τα μηνύματα μάλλον θα το αφήσω ως έχει γιατί ήδη έχω παιδευτεί αρκετά για να μπορώ να στέλνω ελληνικά κι όχι όλα κεφαλαία! :p

Link to comment
Share on other sites

Αμααάν έχει πάνω από 250 σελίδες...φοβόμουν ότι destinator πάπαλα.. Για το audiomanager που είπες φίλε πρέπει να τρέχει ως widget;; όσο για τα μηνύματα μάλλον θα το αφήσω ως έχει γιατί ήδη έχω παιδευτεί αρκετά για να μπορώ να στέλνω ελληνικά κι όχι όλα κεφαλαία! :p

 

Για το προβλημα με τα μηνυματα και την δονηση βαλε το handcent sms

Για το destinator νομιζω πως υπαρχει τροπος να παιξει. Στειλε μηνυμα στο κυριλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο σε 'μένα μόνο το Kies συνδέεται με την ν-οστή προσπάθεια με ν>10 ή είναι γενικό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την Froyo πρέπει να κάνω unroot??

 

Πέρασε την οπως είσαι αφού παρειs πρώτα backup

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το Galaxy 3 (i5800)

και κατεβασα καποιες εφαρμογες . Κανοντας επανεκινηση σταματαει στο λογοτυπο της Samsung και τιποτα αλλο. ΚΟΛΗΣΕ. οποιος μπορει ας βοηθησει ............

Link to comment
Share on other sites

εχω το Galaxy 3 (i5800)

και κατεβασα καποιες εφαρμογες . Κανοντας επανεκινηση σταματαει στο λογοτυπο της Samsung και τιποτα αλλο. ΚΟΛΗΣΕ. οποιος μπορει ας βοηθησει ............

 

Δωσε περισσοτερα στοιχεια.Περασες καποια ρομ εκανες καποιες αλλαγες?

Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα εγκατασταση τις εφαρμογες, προσπαθησα να τις κανω απεγκατασταση αλλα δεν γινοταν τιποτα. Κολλουσε. Οποτε εβγαλα μπαταρια την ξαναεβαλα αλλα εφτανε για να ανοιξει μονο στο λογοτυπο της sumsung. Και εκει κολλουσε δεν προχωραει . Επειδη δεν γνωριζω και πολλα. πεστε μου τι πρπει να κανω HELP !!!
Link to comment
Share on other sites

Δωσε περισσοτερα στοιχεια.Περασες καποια ρομ εκανες καποιες αλλαγες?

 

οχι καμμια σχεση με ρομ, γιατι δενγνωριζω απλα αφου εκανα εγκατασταση τις εφαρμογες, προσπαθησα να τις κανω απεγκατασταση αλλα δεν γινοταν τιποτα. Κολλουσε. Οποτε εβγαλα μπαταρια την ξαναεβαλα αλλα εφτανε για να ανοιξει μονο στο λογοτυπο της sumsung. Και εκει κολλουσε δεν προχωραει . Επειδη δεν γνωριζω και πολλα. πεστε μου τι πρπει να κανω HELP !!!

Link to comment
Share on other sites

οχι καμμια σχεση με ρομ, γιατι δενγνωριζω απλα αφου εκανα εγκατασταση τις εφαρμογες, προσπαθησα να τις κανω απεγκατασταση αλλα δεν γινοταν τιποτα. Κολλουσε. Οποτε εβγαλα μπαταρια την ξαναεβαλα αλλα εφτανε για να ανοιξει μονο στο λογοτυπο της sumsung. Και εκει κολλουσε δεν προχωραει . Επειδη δεν γνωριζω και πολλα. πεστε μου τι πρπει να κανω HELP !!!

 

Μηπως αφαιρεσες εφαρμογες συστηματος?

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος. Η ουσια ειναι οτι δεν ξεκιναει. Τι μπορει να γινει?

Επαναφορά εργοστασιακών αλλά θα χάσειs ότι έχεις

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών αλλά θα χάσεισ ότι έχεις

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Δεν πειραζει γιατι εχω κρατησει τα αρχεια μου. Πως θα γινει επαναφορα εργοστασιακων αφου σταματαει στο λογοτυπο? Δωστε μου πληροφοριες και οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει γιατι εχω κρατησει τα αρχεια μου. Πως θα γινει επαναφορα εργοστασιακων αφου σταματαει στο λογοτυπο? Δωστε μου πληροφοριες και οδηγιες.

Τι ρομ έχεις?2.1 η 2.2?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ έχεις?2.1 η 2.2?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Τελευται εκανα αναβαθμιση με το kies και εβαλα το το 2.2

Link to comment
Share on other sites

Τελευται εκανα αναβαθμιση με το kies και εβαλα το το 2.2

 

Βαλε το τηλέφωνο σε recovery mode. Ξέρεις πως ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το τηλέφωνο σε recovery mode. Ξέρεις πως ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

πραγματικα OXI και γι αυτο θα ηθελα πληροφοριες με απλα λογια και οδηγιες. Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση !!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα OXI και γι αυτο θα ηθελα πληροφοριες με απλα λογια και οδηγιες. Ευχαριστω πολυ για την κατανοηση !!

 

 

Οκ. Κλείσε το τηλέφωνο και πατά τα κουμπιά που θα σου πω. Κάθε επόμενο κουμπί που θα πατάς δεν θα αφήνεις το προηγούμενο. Πατά το πληκτρο πάνω ένταση μετά κάτω ένταση μετά το κεντρικό και μετά το on off

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Κλείσε το τηλέφωνο και πατά τα κουμπιά που θα σου πω. Κάθε επόμενο κουμπί που θα πατάς δεν θα αφήνεις το προηγούμενο. Πατά το πληκτρο πάνω ένταση μετά κάτω ένταση μετά το κεντρικό και μετά το on off

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

οκ. εγινε αυτο . παρακατω?

Link to comment
Share on other sites

οκ. εγινε αυτο . παρακατω?

 

Μετακινησου με τα πλήκτρα έντασης και πήγαινε στο wipe data. Πατά το κεντρικό για οκ μετά μετακινησου στο yes και πατά οκ με το κεντρικό για επιβεβαίωση. Μετά κανε το ίδιο και με το wipe cache και τέλος reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...