Jump to content

Απόψεις: Πως κρίνετε το iPhone 4;


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 ανακοινώθηκε. Ποια η γνώμη σας γι'αυτό;  

694 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 ανακοινώθηκε. Ποια η γνώμη σας γι'αυτό;

    • Εξαιρετικό, ενδεχομένως το επόμενό μου τηλέφωνο
      256
    • Καλύτερο από το αναμενόμενο...
      109
    • Μέτριο...
      146
    • Κάτω του μετρίου
      25
    • Με αφήνει ολοκληρωτικά αδιάφορο...
      158


Recommended Posts

Ρε παιδιά ήμαρτον με αυτό το iPhone, από τότε που βγήκε περισσότερο ντόρο κάνουν όσοι δεν το γουστάρουν παρά αυτοί που τους αρέσει. Αυτό φαίνεται και από το poll. Ενώ η θετικές γνώμες είναι περίπου στο 55% σχεδόν όλα τα post είναι αρνητικά. Σας είπε κανείς ότι είναι υποχρεωμένη η Apple και η κάθε Apple να φτιάχνει τις συσκευές τις όπως τις γουστάρετε εσείς; Αυτοί φτιάχνουν μία συσκευή όπως θεωρούν αυτοί ότι θα δουλέψει καλύτερα, τώρα αν δεν σου αρέσει απλά το προσπερνάς και αγοράζεις ένα HTC ή ένα Nokia και τελειώνει η υπόθεση.

Μια ζωή τα ίδια, και εγώ θα ήθελα ένα κινητό με 20MP κάμερα, βίντεο 2160p HD, μπαταρία που να μην τελειώνει, με ράδιο τηλεόραση και CB για να κρυφακούο τους ταρίφες!!! Α...και οθόνη που να αυξομειώνεται ανάλογα την περίσταση και εννοείται φωνητικό έλεγχο γιατί τα δάκτυλα κουράζονται μην σου πω με mind control...

 

Γιαυτό κουλάρετε ένα κινητό είναι, καλύτερο-χειρότερο ανάλογα με τον καθένα του χρόνου θα βγει καινούριο iPhone και HTC D3 και Nokia Ν98 να έχετε να τσακώνεστε...

Edited by unbreakable83

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, ναι γιατί οι καινοτομίες του 2G σε σχέση με το 3G είναι τρομακτικές. Όπως και αυτές του 3GS σε σχέση με το 3G. Όποιος πιάσει το 4 και το 2G δεν πρόκειται να καταλάβει καμία διαφορά. 3 χρόνια τώρα που η apple παρουσιάζει (δεν) τη μία καινοτομία πίσω απ'την άλλη και σε χαλάει η ΝΟΚΙΑ που δεν προσέφερε τίποτα...

 

Έχω χαθεί φίλε Bouss, τι θεωρείς καινοτομία...? δηλαδή τι καινοτόμο δεν προσφέρει η Apple και το προσφέρουν οι άλλοι... πχ... το Ν8 ή το Desire ή το Χ10...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και πολυ ωραιο, αλλα δεν νομιζω οτι οι διαφορες του ειναι τεραστιες σε σχεση με τον προκατοχο του, θα περιμενουμε να το δουμε απο κοντα και υστερα τα λεμε αλλα παρατηρω κατι και με ανησυχει για αλλη μια φορα ο Ελληνας και καθε Ελληνας ασχολειται με το δεντρο και χανει το δασος, εγω εχω 3GS και δεν νομιζω να μπω στην διαδικασια να παρω το νεο γιατι καλυπτει τις ανγκες μου παρ΄ολα αυτα θα ηθελα, ετσι πρεπει να λειτουργουμε και οχι βασει παροιμιας οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

 

Αναμενομενο απο την apple τρομερη συσκευη και πιστευω οτι μας περιμενουν πολλα ακομα να δουμε..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια...Διαξιφισμοι,τσακωμοι,προπαραγγελειες,λιστες ααναμονης,τεραστιες ουρες εξω απο τα καταστηματα(του εξωτερικου ευτυχως)τρελες πωλησεις...Αυτο ειναι η Apple κυριοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω χαθεί φίλε Bouss, τι θεωρείς καινοτομία...? δηλαδή τι καινοτόμο δεν προσφέρει η Apple και το προσφέρουν οι άλλοι... πχ... το Ν8 ή το Desire ή το Χ10...

 

Όταν εμφανίστηκε το 2G ήταν εντελώς καινοτόμο. Τώρα; Οι μεν παρουσιάζουν 4G, οι δε παρουσιάζουν Super Amoled, οι τρίτοι HDMI, παραπέρα νέο λογισμικό 12 ΜΡ κάμερες και νέες δυνατότητες. Η apple ξαναπαρουσίασε τη βίντεοκλήση (ως κάτι καινούριο!!!) και το HD βίντεο και την εφαρμογή farmville για iPhone και όλοι "έλιωσαν" από τις απίστευτες καινοτομίες... Βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι αλλά το να ανοίγω το στόμα μου με ότι αηδίες δίνουν... ε, συγγνώμη αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να δεχτώ. Δηλαδή 3 χρόνια μετά το πρώτο τηλέφωνο αυτά μπόρεσαν μόνο να καταφέρουν;

Απλά σύγκρινε τις βελτιώσεις του Android από 1.6 σε 2.1 και τώρα σε 2.2 όπως και αυτά που ανακοίνωσαν για την 2.3 και δες τη διαδρομή του iPhoneOS. Ήταν πια τόσο τέλειο που δεν είχαν τίποτα να αλλάξουν/προσθέσουν σε 3 χρόνια;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Σας είπε κανείς ότι είναι υποχρεωμένη η Apple και η κάθε Apple να φτιάχνει τις συσκευές τις όπως τις γουστάρετε εσείς; Αυτοί φτιάχνουν μία συσκευή όπως θεωρούν αυτοί ότι θα δουλέψει καλύτερα, τώρα αν δεν σου αρέσει απλά το προσπερνάς και αγοράζεις ένα HTC ή ένα Nokia και τελειώνει η υπόθεση.

Μια ζωή τα ίδια, και εγώ θα ήθελα ένα κινητό με 20MP κάμερα, βίντεο 2160p HD, μπαταρία που να μην τελειώνει, με ράδιο τηλεόραση και CB για να κρυφακούο τους ταρίφες!!! Α...και οθόνη που να αυξομειώνεται ανάλογα την περίσταση και εννοείται φωνητικό έλεγχο γιατί τα δάκτυλα κουράζονται μην σου πω με mind control...

 

Γιαυτό κουλάρετε ένα κινητό είναι, καλύτερο-χειρότερο ανάλογα με τον καθένα του χρόνου θα βγει καινούριο iPhone και HTC D3 και Nokia Ν98 να έχετε να τσακώνεστε...

πες τα χρυσοστομε...

μα να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού οι αντικειμενικοί και αυτόι που βλέπουν ψύχραιμα την πραγματικότητα? μου φαινεται απίστευτο...

 

Σαν να μην καταλαβαίνουν κάποιοι οτι σκοπός κάθε εταιρείας για οποιοδήποτε προιον, ΔΕΝ είναι κάνει το χατήρι του καταναλωτή. Είναι να καταφέρει απο αυτό το προιον να έχει οφέλη (όχι μόνο χρηματικά) μέσω ημών των καταναλωτών.

ΟΧΙ να βγάλει το τέλειο προιον για τον καταναλωτή, αλλά το τέλειο για να εξυπηρετήσει τις ανάγκες της (ξαναλέω όχι μόνο χρηματικές).

 

υπάρχει κάποιο προιον άραγε που μπορεί να χαρακτηριστεί τέλειο?

είναι μια Φεράρι τέλεια όταν δεν μπορώ να πάω σουπερ μάρκετ, να μπω σε χωματόδρομο, να βάλω πάνω απο μια γκόμενα μέσα? :cool: (γι'αυτό την πούλησα χαχα)

 

το iphone είναι ένα προιον και αυτό θέλουμε εδώ να αξιολογήσουμε.

και ο καθένας θα το αξιολογήσει με τα δικά του θέλω, όχι μόνο βάσει χαρακτηριστικών.

Και τι θέλω να πω? κράζουν κάποιοι την οθόνη που δεν είναι AMOLED.

και το Samsung H1 μου έχει οθόνη AMOLED 480χ800, σαφώς καλύτερη απο το 3GS.

E ΚΑΙ?

τι να την κάνω αφου δεν μπορώ να την αξιοποιήσω με το ερμο το λειτουργικό του?

Εχει και ραδιόφωνο.

Ε ΚΑΙ?

όπως είναι η ζωή μου δεν το χρειάζομαι, ας μου κόβανε 10 ευρώ απο την τιμή για να το αφαιρέσουν.

έχει φλας ο browser

E KAI?

τι να τον κάνω αν κλείνει μόνος του κάθε 5 λεπτά?

 

έχει και το desire της παναγιάς τα μάτια απο χαρακτηριστικά... ε την αποκριση του 3GS δεν την έχει, κι εγώ θα την ήθελα. κάποιος άλλος δεν τον απασχολει καθόλου και προτιμά να έχει πχ flash. Μαζί του. Αν αυτο τον εξυπηρετεί.

 

Γιατι να κράζουμε την apple που δεν βάζει ραδιόφωνο? που δεν έχει το χ και το ψ? μπορούμε απλά να μην αγοράσουμε το προιον της, αλλά κάποιο άλλο που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες μας.

 

Γιατί να "αγχωνόμαστε"?

Link to comment
Share on other sites

σαφως και ετσι ειναι τα πραγματα tasulm.

Απλα καποιες φορες σαν θερμοαιμος λαος που ειμαστε παρασυρομαστε και λεμε και καμια κουβεντα παραπανω.

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Η apple ξαναπαρουσίασε τη βίντεοκλήση (ως κάτι καινούριο!!!) και το HD βίντεο

 

Το iPhone 4 θα γίνει (και πάλι) mega-hit ακριβώς επειδή ο πολύς κόσμος δεν δίνει μία για τα specs (που δεν βλέπει ποτέ) αλλά για το user interface (που έχει όλη την ώρα μπροστά του, του οποίου όμως την αξία δεν φαίνεται να συνειδητοποιούν πολλοί εδώ μέσα, όπως και πολλές εταιρείες-υποψήφιοι... iphone killers, τρομάρα τους).

 

Η βιντεοκλήση υπάρχει μεν ως τεχνολογία σήμερα αν και σπάνια χρησιμοποιείται, αλλά εξαρτάται πλήρως από τις ορέξεις και τα τιμολόγια του παρόχου κινητής. Αντίθετα, ο Jobs προτείνει ένα τελείως απλό σύστημα που κατ' αρχήν λειτουργεί μόνο μέσω wifi και μόνο μεταξύ iPhone 4, αλλά και τα δυο αυτά θα αλλάξουν στο μέλλον, όπως τόνισε. Κι αυτό γιατί πρώτον προσπαθεί να διαπραγματευτεί συμφωνία με τους παρόχους και δεύτερον γιατί προωθεί την τεχνολογία αυτή σαν open standard ώστε να το υιοθετήσει όποιος ενδιαφέρεται. Ουσιαστικά αχρηστεύει προγράμματα τύπου Skype, ώστε μελλοντικά ο καθένας από την συσκευή του μπορεί να μετατρέψει μια απλή κλήση σε βιντεοκλήση με μια κίνηση. Είναι καλό σχέδιο και μακάρι να του βγει. Ας σημειωθεί δε, ότι η Apple είναι η μοναδική εταιρεία που προσπαθεί να αναγκάσει τους παρόχους κινητής να υποστηρίξουν δικές της υπηρεσίες και όχι το αντίστροφο όπως συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο. Ξεκίνησε με το Voice Mail και τώρα με την βιντεοκλήση. Θα δούμε...

 

Οσο για την δική σου εμμονή στο Android, εγώ δεν την καταλαβαίνω. Πλήρως άναρχο αυτήν την στιγμή, σήμερα παίρνεις μια συσκευή και αύριο βγαίνει update και συ προσεύχεσαι να βγάλει γρήγορα η όποια εταιρεία την έκδοση για το δικό σου τηλέφωνο. Και από πάνω δένεσαι και στο άρμα της Google, που βάζει τις περισσότερες default εφαρμογές. Τι ακριβώς ζηλεύεις; Την θύρα HDMI ή τις 4+ ίντσες της οθόνης και τις 4- ώρες μπαταρίας του Εvo? Mercy!!

Edited by ivassilis
Link to comment
Share on other sites

Όταν εμφανίστηκε το 2G ήταν εντελώς καινοτόμο. Τώρα; Οι μεν παρουσιάζουν 4G, οι δε παρουσιάζουν Super Amoled, οι τρίτοι HDMI, παραπέρα νέο λογισμικό 12 ΜΡ κάμερες και νέες δυνατότητες. Η apple ξαναπαρουσίασε τη βίντεοκλήση (ως κάτι καινούριο!!!) και το HD βίντεο και την εφαρμογή farmville για iPhone και όλοι "έλιωσαν" από τις απίστευτες καινοτομίες... Βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι αλλά το να ανοίγω το στόμα μου με ότι αηδίες δίνουν... ε, συγγνώμη αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να δεχτώ. Δηλαδή 3 χρόνια μετά το πρώτο τηλέφωνο αυτά μπόρεσαν μόνο να καταφέρουν;

Απλά σύγκρινε τις βελτιώσεις του Android από 1.6 σε 2.1 και τώρα σε 2.2 όπως και αυτά που ανακοίνωσαν για την 2.3 και δες τη διαδρομή του iPhoneOS. Ήταν πια τόσο τέλειο που δεν είχαν τίποτα να αλλάξουν/προσθέσουν σε 3 χρόνια;

 

Φίλε μου...

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς εδώ και τέσσερα χρόνια τα θέματα του iPhone αναλώνονται στα ίδια και τα ίδια... Χοντρικά υπάρχουν δυο στρατόπεδα, αυτό που γουστάρει την σταθερότητα και την χρηστικότητά και αυτό που κοιτάζει τα specs... κάθε επιλογή σωστή.

 

Δυστυχώς για μένα πέρασε η εποχή που κάθε εξάμηνο αγόραζα καινούργια συσκευή μόνο και μόνο για να έχω λίγο μεγαλύτερη κάμερα...

 

Ευτυχώς για μένα υπάρχει μια εταιρία που μετά από δυο χρόνια υποστηρίζει ακόμα το κινητό που επέλεξα και το κρατάει ζωντανό... αν αυτό δεν είναι καινοτομία αλλά και σεβασμός στα χρήματα που τους έδωσα τότε τι είναι???

 

Καινοτομία θεωρείς μόνο ότι έχει σχέση με τα specs που σε ένα εξάμηνο έχουν ξεπεραστεί... ή μήπως υπάρχει και κάτι άλλο, ίσως σημαντικότερο???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι το το καινουριο iphone δεν εχει τοσο μεγαλες διαφορες απο το 3gs γι αυτο αλλωστε αντι να το αγορασω επενδυσα στο ipad.το οποιο με το νεο λειτουργικο θα ειναι παρα πολυ καλο αν τωρα το βρω σε used μετα απο 6-7 μηνες ισως το τολμησω απο περιεργεια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πριν δω το keynote, ψήφισα το "Με αφήνει ολοκληρωτικά αδιάφορο"... Πριν λίγο που το είδα... ψήφισα λάθος. (όχι, δεν μου έκανε πλύση εγκεφάλου ο Steve) :p
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ποιοτικη συσκευη, αν κρινω απο ενα 3G ενος φιλου που ειχα δανειστεί λιγες μερες. Δυσκολα συναντας τοση ποιοτητα αυτες τις μερες!
Link to comment
Share on other sites

οπως επισης κ τετοια τιμη...ειδικα τετοιες μερες..

 

αλλα οπως κ ναχει οταν το φερει η βοντα, παλι ουρες θαναι στα καταστηματα και τα ταμεια θαχουν φτασει τις 5-6.000 εισπραξη μεχρι τις 11.00...

Link to comment
Share on other sites

 

Η βιντεοκλήση υπάρχει μεν ως τεχνολογία σήμερα αν και σπάνια χρησιμοποιείται, αλλά εξαρτάται πλήρως από τις ορέξεις και τα τιμολόγια του παρόχου κινητής. Αντίθετα, ο Jobs προτείνει ένα τελείως απλό σύστημα που κατ' αρχήν λειτουργεί μόνο μέσω wifi και μόνο μεταξύ iPhone 4, αλλά και τα δυο αυτά θα αλλάξουν στο μέλλον, όπως τόνισε.

 

Εισαι σίγουρος οτι τονισε πως θα αλλαξουν και τα 2. Γιατι εγω καταλαβα οτι θα αλλαξει μονο το θεμα του wifi και θα γινει και μεσω 3G.

 

Το αλλο δεν θα γινει, γιατι πχ εγω με ΝΟΚΙΑ δεν θα εχω την "εφαρμογη" facetime για να δεκτω την videoΚληση σου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...κάθε φορά αυτό το πράγμα γίνεται με το καθετι που παρουσιάζει η Apple...Εγώ πάντως πιστεύω πως οι μόνοι στους οποίους θα είναι περιττό το 4 είναι οι κάτοχοι του 3Gs..Όλοι οι άλλοι πιθανότατα να πάρουν μια καλύτερη συσκευή από αυτήν που ήδη έχουν και τότε να αναθεωρήσουν..

 

Οφφτόπικ: Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο..επειδή βασικό κομμάτι του Iphone είναι το AppStore. εγώ που δεν έχω πιστωτική μπορώ κάπως αλλιώς να πληρώσω για τα μη-free apps? Παρατήρησα κάτι για τα Itunes Gifts Cards αλλά δεν πιστεύω να φτάνουν Ελλάδα..μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου...κάθε φορά αυτό το πράγμα γίνεται με το καθετι που παρουσιάζει η Apple...Εγώ πάντως πιστεύω πως οι μόνοι στους οποίους θα είναι περιττό το 4 είναι οι κάτοχοι του 3Gs..Όλοι οι άλλοι πιθανότατα να πάρουν μια καλύτερη συσκευή από αυτήν που ήδη έχουν και τότε να αναθεωρήσουν..

 

Και στη μάνα μου αν το δώσεις, που δουλεύει ακόμη με κινητό με ασπρόμαυρη οθόνη, θα της φανεί πρωτοποριακό. Πρέπει να λέει κάτι κι αυτό???

 

Εννοώ ότι προφανώς μια μόλις αφιχθείσα συσκευή -και δη η κορωνίδα- μιας εταιρείας κολοσσού, σίγουρα θα είναι καλύτερη απο όσες έχουν αγοράσει κάποιοι εδώ και μηνες. (καλά οκ, ίσως με την εξαίρεση των gadget maniacs :P )

 

Απο εκεί και πέρα το θέμα είναι τι περιμένεις εσύ απο τη συσκευή που πρόκειται να αγοράσεις, με βάση και το τι είναι διαθέσιμο στην αγορά. Και, καλώς ή κακώς, εκτός της οθόνης και του γυροσκοπίου, (που btw δεν έχω καταλάβει την ακριβή χρήση του) δεν έχει να δείξει κάτι το νέο iphone.... (σημειωτέον, δεν ψήφισα παντελώς αδιάφορο. απλά μέτριο)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό. Το έχω ξαναγράψει ότι ήμουν πολύ αρνητικός και τελικά είναι το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει. Σίγουρα ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και υπάρχουν πλέον αρκετά κινητά τα οποία μπορούν να συγκριθούν μαζί του αλλά πιστεύω ότι η ποιοτικά είναι πολύ καλύτερο από όλα. Πάντως όποιος το αγοράσει δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να απογοητευτεί.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Ας σημειωθεί δε, ότι η Apple είναι η μοναδική εταιρεία που προσπαθεί να αναγκάσει τους παρόχους κινητής να υποστηρίξουν δικές της υπηρεσίες και όχι το αντίστροφο όπως συμβαίνει στον υπόλοιπο κόσμο. Ξεκίνησε με το Voice Mail και τώρα με την βιντεοκλήση. Θα δούμε...

Αυτη ειναι η κορυφαια ατακα ολου του νηματος.

Μεσα σε μια προταση,περιλαμβανεται ολη η φιλοσοφια της Apple...

Γιατι ειτε σας (και "μου") αρεσει,ειτε οχι,το Iphone με το που βγηκε,αλλαξε το ρου της ιστοριας στη κινητη τηλεφωνια και τα smartphones...Γιατι συσκευες λειτουργικα συστηματα,υπαρχουν αρκετα...Αλλα ΚΑΝΕΝΑ δε προκαλεσε τοσο μεγαλο ντορο και μεσα σε λιγους μηνες να παρει τα πρωτεια...

Πιστευει κανενας ας πουμε οτι το Maemo η το WebOS,προκειται να γνωρισουν τετοια "αναπτυξη"?Η μηπως οτι θα "ανακαμψει" η Microsoft βγαζοντας τα WM7?...ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ αντιπαλος ισως ειναι το Android,οταν και εφοσον ξεπερασει τις παιδικες ασθενειες,ενηλικωθει και σταματησει να βγαζει καινουριες αναβαθμισεις 2-3 φορες το χρονο και μπερδευει τους developers.

Εχει επισης καποια αλλη εταιρια,τοσο μεγαλη δυναμη οπως η Apple?

Ειτε το θελουμε ειτε οχι,το Iphone εχει γινει το "παγκοσμιο κινητο"...

Και η Apple κανει οτι θελει..

-"Δε γουσταρει το flash?"..ΔΕΝ το βαζει..Και ειτε πρεπει ΟΛΟΙ να το εγκαταλειψουν και να υιοθετησουν την HTML5,ειτε καποιος developer ειτε η ιδια η adobe να βγαλει καποιο "add-in",που να μετατρεπει "on the fly",με καποιο τροπο,το flash περιεχομενο σε HTML5.

-"Δε γουσταρει τη βιντεοκληση μεσω 3G?"..ΔΕΝ τη βαζει..Η αναγκαζει τους παροχους να βρουν ενα τροπο ωστε να μπορεσουν να συνεργαστουν με το hardware του Iphone...

Με λιγα λογια...Ζουμε στη "ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ" του Steve Jobs...

"Αποφασιζομεν και διατασομεν"....:ninja:

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το iphone 3g s εδω και κανα μηνα και μου αρεσει πολυ ενω παλιοτερα δεν ηθελα ουτε να ακουω για μηλα. Καλο το 4 ενταξει οχι και να τρελλαθουμε κιολας, αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιο λογο δεν του βαλανε μια οθοναρα 3,8 ή 4 ιντσων και μεινανε στις 3,5 που πλεον με τα σημερινα δεδομενα ειναι μικρη. Επισης ειναι ιδεα μου ή στη συγκριση των οθονων που εκανε ο Jobs του 3gs φαινεται αρκετα πιο φωτεινη απο του 4????
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η κορυφαια ατακα ολου του νηματος.

Μεσα σε μια προταση,περιλαμβανεται ολη η φιλοσοφια της Apple...

Γιατι ειτε σας (και "μου") αρεσει,ειτε οχι,το Iphone με το που βγηκε,αλλαξε το ρου της ιστοριας στη κινητη τηλεφωνια και τα smartphones...Γιατι συσκευες λειτουργικα συστηματα,υπαρχουν αρκετα...Αλλα ΚΑΝΕΝΑ δε προκαλεσε τοσο μεγαλο ντορο και μεσα σε λιγους μηνες να παρει τα πρωτεια...

Πιστευει κανενας ας πουμε οτι το Maemo η το WebOS,προκειται να γνωρισουν τετοια "αναπτυξη"?Η μηπως οτι θα "ανακαμψει" η Microsoft βγαζοντας τα WM7?...ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ αντιπαλος ισως ειναι το Android,οταν και εφοσον ξεπερασει τις παιδικες ασθενειες,ενηλικωθει και σταματησει να βγαζει καινουριες αναβαθμισεις 2-3 φορες το χρονο και μπερδευει τους developers.

Εχει επισης καποια αλλη εταιρια,τοσο μεγαλη δυναμη οπως η Apple?

Ειτε το θελουμε ειτε οχι,το Iphone εχει γινει το "παγκοσμιο κινητο"...

Και η Apple κανει οτι θελει..

-"Δε γουσταρει το flash?"..ΔΕΝ το βαζει..Και ειτε πρεπει ΟΛΟΙ να το εγκαταλειψουν και να υιοθετησουν την HTML5,ειτε καποιος developer ειτε η ιδια η adobe να βγαλει καποιο "add-in",που να μετατρεπει "on the fly",με καποιο τροπο,το flash περιεχομενο σε HTML5.

-"Δε γουσταρει τη βιντεοκληση μεσω 3G?"..ΔΕΝ τη βαζει..Η αναγκαζει τους παροχους να βρουν ενα τροπο ωστε να μπορεσουν να συνεργαστουν με το hardware του Iphone...

Με λιγα λογια...Ζουμε στη "ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ" του Steve Jobs...

"Αποφασιζομεν και διατασομεν"....:ninja:

 

If you don't take risks...

You will end up working for someone who does..

 

Νομιζω οτι ο Jobs και η apple ακολουθουν το μοτο σου κατα γραμμα....;):p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

-"Δε γουσταρει το flash?"..ΔΕΝ το βαζει..Και ειτε πρεπει ΟΛΟΙ να το εγκαταλειψουν και να υιοθετησουν την HTML5,ειτε καποιος developer ειτε η ιδια η adobe να βγαλει καποιο "add-in",που να μετατρεπει "on the fly",με καποιο τροπο,το flash περιεχομενο σε HTML5.

-"Δε γουσταρει τη βιντεοκληση μεσω 3G?"..ΔΕΝ τη βαζει..Η αναγκαζει τους παροχους να βρουν ενα τροπο ωστε να μπορεσουν να συνεργαστουν με το hardware του Iphone...

Με λιγα λογια...Ζουμε στη "ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ" του Steve Jobs...

"Αποφασιζομεν και διατασομεν"....:ninja:

 

Τo flash δεν το γουστάρει κανείς που είναι υπερ των ανοιχτών προτύπων στο web, και σταματήστε αυτή την καραμέλα. Τα πρότυπα του web πρεπει αν είναι ανοιχτά και όχι να ανήκουν στην adobe. Δεν είναι το web της adobe να "αποφασίζει και να διατάζει"

Και αυτό δεν έχει καμία σχέση με την apple.

Το Web πρέπει να είναι ΕΛΕΥΘΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιο λογο δεν του βαλανε μια οθοναρα 3,8 ή 4 ιντσων και μεινανε στις 3,5 που πλεον με τα σημερινα δεδομενα ειναι μικρη.

 

Μήπως γιατί η συσκευή είναι κατά βάση ένα τηλέφωνο; Βλέπεις ευτυχώς ή δυστυχώς, δεν είναι όλοι οι αγοραστές του iPhone fashion-victim-kids ώστε ευτυχισμένοι να κρατούν στο αυτί τους μια γκουμούτσα περπατώντας αμέριμνα... :p

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...