Jump to content

Απόψεις: Πως κρίνετε το iPhone 4;


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 ανακοινώθηκε. Ποια η γνώμη σας γι'αυτό;  

694 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 ανακοινώθηκε. Ποια η γνώμη σας γι'αυτό;

    • Εξαιρετικό, ενδεχομένως το επόμενό μου τηλέφωνο
      256
    • Καλύτερο από το αναμενόμενο...
      109
    • Μέτριο...
      146
    • Κάτω του μετρίου
      25
    • Με αφήνει ολοκληρωτικά αδιάφορο...
      158


Recommended Posts

Φυσικά και είναι ένα πολύ καλό κομμάτι hardware είναι σε πολλά πράγματα καλύτερο από τον προκάτοχό του αλλά λόγο για να κάνει ντόρο δεν έχει.

 

Ελπίζω να μην κολλάει σαν το ipad και όταν ζεσταίνεται! :p

 

ακριβως..και αν συνυπολογισεις το κλειδωμα που παιζει..τοτε πεφτει ακομα πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μάπα το καρπούζι.

μόνο η ανάλυση και ο επεξεργαστής αξίζουν.

 

κάτι που ίσως δεν έχει πολύ υποθεί είναι οτι

το μεταλλικό καπάκι στο πίσω μέρος του κινητού

είναι η ίδια η κεραία...............για σκεφτείτε λοιπόν τις συνέπειες.

:blink: Το πίσω μέρος είναι γυαλί όπως και εμπρός, οι κεραίες είναι όλο το μεταλλο περιμετρικά της συσκευής, σε τέτοια τοποθέτηση ώστε να γίνεται η καλύτερη δυνατή λήψη χωρίς να περνάει μέσα από κάποιο πλαστικό....

 

Προσοχή στις ανακρίβειες, δεν χρειάζεται να θαβετε ένα τηλέφωνο εάν δεν σας αρέσει.... Απλά ψηφιστε κατα!!! Τα αποτελέσματα δείχνουν και την πραγματική εικόνα!!;)

Παντα φιλικά!!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειμαι ασχετος με το θεμα iphone,

μπορει καποιος να γραψει εδω τι δεν κανει το iphone που κανουνε τα αλλα τηλεφωνα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ραδιο,bluetooth και δεν ανοιγει flash ακόμα,αν δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτά μην το πάρεις,αν ναι τοτε θα το ερωτευτείς :P
Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε φιλε, που ειδες το ipad να ζεστενεται και να κολαει , εχεις ipad ?? γιατι εγω το εχω ξεσκισει και δεν εχει κολησει ουτε μια φορα , αυτα για να μη λετε π&^&%% στα foroum

 

Εσένα μπορεί να μην σου έχει κολλήσει αλλά εγώ άλλα διάβασα! Δεν λέω ότι μου κατέβει!

Μακάρι να έχουν φτιάξει το πρόβλημα.

 

 

 

The complaint focuses on one of the iPad’s built-in safety measures – an overheating warning message that, according to the customer, pops on the screen even in cool situations.

 

http://news.techworld.com/personal-tech/3219646/ipad-temperature-warning-gets-customers-overheated/?olo=rss

Link to comment
Share on other sites

:blink: Το πίσω μέρος είναι γυαλί όπως και εμπρός, οι κεραίες είναι όλο το μεταλλο περιμετρικά της συσκευής, σε τέτοια τοποθέτηση ώστε να γίνεται η καλύτερη δυνατή λήψη χωρίς να περνάει μέσα από κάποιο πλαστικό....

 

Προσοχή στις ανακρίβειες, δεν χρειάζεται να θαβετε ένα τηλέφωνο εάν δεν σας αρέσει.... Απλά ψηφιστε κατα!!! Τα αποτελέσματα δείχνουν και την πραγματική εικόνα!!;)

Παντα φιλικά!!

 

ρε συ νοιάζεσαι για το σήμα και όχι για το χέρι σου.

να θυμίσω οτι είναι καλός αγωγός το ανθρώπινο σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Ραδιο,bluetooth και δεν ανοιγει flash ακόμα,αν δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτά μην το πάρεις,αν ναι τοτε θα το ερωτευτείς :P

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,

επειδη με ενδιαφερει η μελλοντικη αγορα του και ηδη εχω δουλεψει απο φιλους το 3gs και νομιζω πως ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου σε κινητο τηλεφωνο,

τα 2 πρωτα (bluetooth kai radio)δεν με απασχολουν ,

στο flash ομως επειδη πολυ κολλατε σε αυτο και δεν καταλαβαινω ,η απουσια του τη προβληματα δημιουργει?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η απουσία flash δεν σου επιτρέπει να δείς σε σελίδες στο ίντερνετ οτιδήποτε παίζει με flash όπως διάφορα παιχνίδια και άλλα!Καλα το ράδιο δν το σχολιάζω καν ουτε και εγώ,1000 φορές προτιμότερο να ακούς τις δικές σου επιλογές τραγουδιών παρα οτι θέλει ο athens dj ;)

Πάντως έχω διαβάσει τρόπο στο ίντερνετ για να το κάνεις να παίζει και flash,δεν το χω δοκιμάσει ακόμα στο δικό μου για να σου πω αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

ρε συ νοιάζεσαι για το σήμα και όχι για το χέρι σου.

να θυμίσω οτι είναι καλός αγωγός το ανθρώπινο σώμα.

 

Καλός αγωγός τι, μικροκυμματων;;;;:wacko:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Μία απ τα ίδια απο την Apple.Είχα το iphone το 3G και τότε έλεγα ε ναι...ειναι Κατι το διαφοερικό απο τα άλλα...Αλλα με την έλευση του android και τις κατασκευες είτε απο HTC είτε απο BlackBerry σε καμία περίπτωση δεν θα το τοποθετούσα στα επαγγελματικά τηλέφωνα ούτε στην κορυφή απλά των super smart phones για περαιτερω λειτουργίες.Σαφώς και φοράει ενα πιο ευέλικτο λειτουργικό απλά το θέμα ειναι να μην υπάρχουν περιορισμοί.Για τους γκατζετακηδες καi για εκεινους που αγοράζουν μονο και μονο επειδη ειναι μοδα και αναγκη να αισθανονται ΟΚ ή και για μουσικοφιλους...ειναι μια χαρα αγορά.Για όλους τους υπόλοιπους υπάρχουν οι άλλες λύσεις πολύ καλύτερες.Αν μου περισευαν καποια χρηματα για κινητο διασκεδασης θα το αγοραζα.Αυτα
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

μέτριο καθώς ΛΑΝΣΑΡΕΙ την ίδια συσκευή με λίγο φρεσκάρισμα καλή αλλαγή του σχήματος άλλα δεν αρκεί θα μπορούσε να κάνει ΜΠΑΜ με τέλειος νέα δεδομένα

ξεκλείδωτο και free apps :shifty:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλός αγωγός τι, μικροκυμματων;;;;:wacko:

 

Ναι .. Για παράδειγμα, δοκίμασε να βάλεις ένα σταθμό στο ράδιο που δεν πιάνει τόσο καλά, και μετά βάλε το χέρι σου ακριβώς από πάνω ....

 

Σε άλλα κινητά δεν είναι καλή η επαφή με την κεραία, σε σημείο που να λένε να μην ακουμπάμε καθόλου ούτε το πλαστικό περίβλημα πάνω από την περιοχή της κεραίας λόγω μεγάλης κατανάλωσης συσκευής, υπερθέρμανσης και το σημαντικότερο για την υγεία μας ... Και εδώ είναι αδύνατον να μην υπάρξει επαφή ... Συν όλη αυτή η ακτινοβολία που θα περνάει από μέσα σου ειδικά αν είσαι σε πολυπληθής περιοχή ...

 

Το σχήμα του περιβλήματος πάντως το καθιστά τέλειο για κεραία ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου iphone και τελικά θα συνεχίσω να μην έχω..η έλλειψη bluetooth για εμένα είναι σημαντική , όπως επίσης και το ότι δεν έχει ραδιόφωνο...το βρίσκω βέβαια όμορφο..αλλά δεν είναι το μόνο κριτήριο μου όταν πρόκειται να δώσω ένα σκασμό ευρά...τα θέλω ΟΛΑ σε ένα τηλέφωνο και στην αγορά ΥΠΑΡΧΟΥΝ τηλέφωνα που έχουν όλα όσα θέλω...οπότε...sry apple....
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός iPhone 3G εδώ & 2 περίπου χρόνια.

Το έχω πει & το ξαναλέω:

Το iPhone έφερε τα smartphones στα χέρια του οποιουδήποτε.

Λιτό, ανθρωποκεντρικό, αξιόπιστο.

Έχει όμως & πάρα πολλά θέματα.

Flash (χθες πήγα να μπω στη σελίδα του Terra Vibe από το κινητό & πήρα τα κ@κ@λ@ μου),

επικοινωνία με τον έξω κόσμο (κλειδωμένα όλα),

έλλειψη ραδιοφώνου,

είναι αυτά που με ενοχλούν περισσότερο,

& δεν βλέπω να διορθώνονται..

Κατά τα άλλα τι να λέμε, το κινητό είναι ΤΟΥΦΕΚΙ.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα τι να λέμε, το κινητό είναι ΤΟΥΦΕΚΙ.

 

τουφέκι δίχως σφαίρες τι να το κάνω?.

προτιμώ το μαχαίρι και ας μην έχει διαφημιστεί όσο το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με όσα έχω δει το iphone 4g δεν έκανε το μπαμ που είχε κάνει με το πρώτο ΑΛΛΑ φέρνει μια φοβερή ανάλυση στην οθόνη για την οποία δεν πρέπει να μας πιάνει τρέλα ότι είναι η καλύτερη (ας περιμένουμε να την δούμε και από κοντά ) επισης σίγουρα θα έχει διαφορά στην φωτεινότητα σε σχέση με τα προηγούμενα . Πιστεύω ότι η διαφορά που θα παρατηρήσουμε θα είναι όταν θα κάνουμε zoom (αλλά πόσο zoom θα κάνεις σε ένα κείμενο? θα διαβάζεις μια λέξη γράμμα γράμμα? Δεν ξερω κατά ποσο θα διακρινουμε διαφορα από τις super amoled k amoled) .Κρατάω επίσης ένα πάρα πολύ ωραίο design και ποιότητα κατασκευής , το noise cancellation και την μπαταρία που αποτι φαίνεται θα είναι αρκετά δυνατή . Ολα τα άλλα πλέον είναι τα standards των smartphone.

 

Σίγουρα θα έχει σκληρό ανταγωνισμό από desire , από galaxy s και απο όλα τα άλλα τα μοντέλα που θα βγούνε μέχρι να παρουσιαστεί το καινούργιο iphone.

 

Super amoled vs retina

Android vs iphone os4

Τιμη iphone vs τιμη iphone killers

 

-ΔΕΝ εχει radio ,Bluetooth και video κλήση μόνο μέσω wifi και μόνο μεταξύ χρηστών iphone? αν ισχύουν αυτά εγώ προσωπικά θα το σκεφτόμουνα πολύ να το έπαιρνα ειδικά για τα πρώτα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου στην όλη ιστορία είναι τι θα μπορούσε να κάνει η εταιρεία ώστε οι πελάτες της Apple να απογοητευτούν. Απλά τίποτα. Να μη δώσει καινοτομίες... ε, το έκανε. Να αφήσει το τηλέφωνο κλειδωμένο από όλες τις απόψεις.. το έκανε.

Αυτό που έδωσε είναι καινούρια εμφάνιση και όλοι μίλησαν για τις απίστευτες καινοτομίες της καινούριας συσκευής σε υλικά και σχεδιασμό. Τελικά τηλέφωνο θέλετε, αμπαζούρ ή απλά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θα έχει το μήλο από πίσω;

Η Apple δοκιμάζει τη δυνατότητα της να μην προσφέρει τίποτα καινούριο και να συνεχίσει να πουλάει. Εκτός αν αυτό που περίμεναν όλοι κατά τον Ιανουάριο ήταν η βίντεο κλήση και 5 ΜΡ κάμερα... (επειδή όσο πλησίαζε η παρουσίαση και δεν έβγαινε κάτι καινούριο όλοι άρχισαν να πισωπατούν στις απαιτήσεις τους)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου στην όλη ιστορία είναι τι θα μπορούσε να κάνει η εταιρεία ώστε οι πελάτες της Apple να απογοητευτούν. Απλά τίποτα. Να μη δώσει καινοτομίες... ε, το έκανε. Να αφήσει το τηλέφωνο κλειδωμένο από όλες τις απόψεις.. το έκανε.

Αυτό που έδωσε είναι καινούρια εμφάνιση και όλοι μίλησαν για τις απίστευτες καινοτομίες της καινούριας συσκευής σε υλικά και σχεδιασμό. Τελικά τηλέφωνο θέλετε, αμπαζούρ ή απλά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ θα έχει το μήλο από πίσω;

Η Apple δοκιμάζει τη δυνατότητα της να μην προσφέρει τίποτα καινούριο και να συνεχίσει να πουλάει. Εκτός αν αυτό που περίμεναν όλοι κατά τον Ιανουάριο ήταν η βίντεο κλήση και 5 ΜΡ κάμερα... (επειδή όσο πλησίαζε η παρουσίαση και δεν έβγαινε κάτι καινούριο όλοι άρχισαν να πισωπατούν στις απαιτήσεις τους)

 

Μα όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνουν φίλε μου... σου πασάρουν κάθε τρίμηνο νέα συσκευή με μικρά upgrades... Τουλάχιστον εδώ έχεις ένα κινητό το χρόνο... το οποίο δεν ακυρώνει ή βάζει στο χρονοντούλαπο την προηγούμενη συσκευή... έτσι έχεις μία συσκευή που ουσιαστικά την κρατάς 2 χρόνια!!!

 

Αν αυτό δεν είναι καινοτομία, τότε τι είναι????

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι,καποιος γνωστος εχει το 3GS και μου ειπε σημερα οτι εχει συνδεση

bluetooth με καποιο προγραμμα αν καταλαβα (ειναι σπασμενο)το κινητο του.

Ερωτηση εχω ενα blutooth της itech με radio, ασυρματο το δουλευω με το p1i sony,

Θα μπορουσε να δουλεψει το ιδιο καλα στο 3GS η με το νεο iphone 4?

Δεν εχω το θαρος να κανω τεστ με του φιλου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνουν φίλε μου... σου πασάρουν κάθε τρίμηνο νέα συσκευή με μικρά upgrades... Τουλάχιστον εδώ έχεις ένα κινητό το χρόνο... το οποίο δεν ακυρώνει ή βάζει στο χρονοντούλαπο την προηγούμενη συσκευή... έτσι έχεις μία συσκευή που ουσιαστικά την κρατάς 2 χρόνια!!!

 

Αν αυτό δεν είναι καινοτομία, τότε τι είναι????

 

Ναι αλλά ειλικρινά. Αφού μετά από 3 χρόνια η επόμενη συσκευή και λειτουργικό εχεί σχεδόν μηδενικές καινοτομίες, τι θα ήταν αυτό που θα απέτρεπαι τους πελάτες της Apple απ'το να πάρουν το IPhone; Τι είναι αυτό που θα μπορούσε να κάνει ώστε να πουν οι πελάτες της "ε, δεν είναι δυνατόν... μας δουλεύουν... δεν το ξαναπάιρνω."

Απλά τίποτα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

iphone θα το πάρο όχι για το τρομερό τεχνολογικό σούπερ ντούπερ κλπ γιατί έχω HTC HD2 που το iphone ούτε καν να το κοιτάξει δεν μπορεί... αλλα επειδή έχει πολύ καλή υποστήριξη και κάποιες εφαρμογές που θέλω τα έχει μονο το iphone. και μην τρελαίνεστε του χρόνου θα παρουσίαση το ξεκλείδωτο blutooth που μονο το iphone 5 θα έχει και κανεις άλλος δεν το έχει παρουσίαση.
Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνουν φίλε μου... σου πασάρουν κάθε τρίμηνο νέα συσκευή με μικρά upgrades... Τουλάχιστον εδώ έχεις ένα κινητό το χρόνο... το οποίο δεν ακυρώνει ή βάζει στο χρονοντούλαπο την προηγούμενη συσκευή... έτσι έχεις μία συσκευή που ουσιαστικά την κρατάς 2 χρόνια!!!

 

Αν αυτό δεν είναι καινοτομία, τότε τι είναι????

 

+10000 αυτο δεν το αντεχα ακθολου με τα Νοκια...... Και ειναι κατι που εκτιμω πολυ στην apple. Υποστηριξη ακομα και μετα απο 3 ετη κυκλοφοριας.:happy:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ειλικρινά. Αφού μετά από 3 χρόνια η επόμενη συσκευή και λειτουργικό εχεί σχεδόν μηδενικές καινοτομίες, τι θα ήταν αυτό που θα απέτρεπαι τους πελάτες της Apple απ'το να πάρουν το IPhone; Τι είναι αυτό που θα μπορούσε να κάνει ώστε να πουν οι πελάτες της "ε, δεν είναι δυνατόν... μας δουλεύουν... δεν το ξαναπάιρνω."

Απλά τίποτα.

 

έλα ντε.

η υπογραφή σου απλά τα λέει όλα, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

+10000 αυτο δεν το αντεχα ακθολου με τα Νοκια...... Και ειναι κατι που εκτιμω πολυ στην apple. Υποστηριξη ακομα και μετα απο 3 ετη κυκλοφοριας.:happy:

 

Ε, ναι γιατί οι καινοτομίες του 2G σε σχέση με το 3G είναι τρομακτικές. Όπως και αυτές του 3GS σε σχέση με το 3G. Όποιος πιάσει το 4 και το 2G δεν πρόκειται να καταλάβει καμία διαφορά. 3 χρόνια τώρα που η apple παρουσιάζει (δεν) τη μία καινοτομία πίσω απ'την άλλη και σε χαλάει η ΝΟΚΙΑ που δεν προσέφερε τίποτα...

Υ.Γ. Και για να μη λέμε γενικότητες, μιας και μιλάμε για υποστήριξη, το τελευταίο firmware για το Ν80 μου ήταν πριν από 1,5 χρόνο... 2,5 χρόνια μετά την παρουσίαση της συσκευής.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...