Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την επαναφορα δεν το εχει κανει στελνει κανονικα απο την σιμ που επιλεγεις,δεν εχω καμια επαφη στην σιμ και δεν ξερω να σου απαντησω:-(

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κεντρικό πλήκτρο του είναθ 5 κατευθύνσεων? Πατιέται και στο κέντρο, εκτός από αριστερά, δεξιά, κάτω και πάνω?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

μα εχει απαντηθει απο τα πρωτα ποστ, αν μιλας στη μια και σε καλεσει καποιος στην αλλη του λεει οτι ο συνδρομητης εχει το τηλεφωνο κλειστο και μολισ κλεισεις τη πρωτη γραμμη σου ερχεται μηυμα οτι καποιος σε καλεσε κλπ κλπ

 

Είναι σίγουρο αυτό? Γιατί διάβασα στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia X1-00 & X1-01 οτι αν καλέσει κάποιος ενώ μιλάμε στη μία κάρτα ειδοποιόυμαστε για την άλλη κλήση και μπορούμε να βάλουμε την πρώτη σε αναμονή.. Δείχνει και βίντεο..

Γίνεται δηλαδή το πιο οικονομικό χ1-01 να έχει τη λειτουργεία αυτή ενώ το C2-00 όχι? Λογικά θα πρέπει να έχουμε ενεργοποιημένη στη συσκευή και την αναμονή κλήσεων...

Επιπλέον στο εγχειρίδιο χρήσης και του χ1-01 και του c2-00 γράφει οτι όταν η μια κάρτα ειναι σε λειτουργία με κλήση μήνυμα ή μεταφορα δεδομένων η άλλη δεν είναι διαθέσιμη για το Χ1-01 είναι σίγουρο. Τι έιναι βεβαιο τελικά?

Edited by beba
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα! Τελικά χάνεται στο σήμα στην 2η κάρτα ενώ μιλάμε στην πρώτη. :( Το Χ1-01 δεν καταλαβαίνω πως γίνεται...

Μία ερώτηση: Γίνεται να βγάλουμε την ώρα από την οθόνη για να μην κρύβει την φωτογραφία? Ή να φαίνεται με πιο μικρά γράμματα? Αλλά όχι να μην τη βλέπουμε εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το κινητό μια βδομάδα και έχω να παρατηρήσω τα εξής:

 

Το μεγάλο συν είναι ότι έχεις πλήρη και πολύ έυκολη δυνατότητα επιλογής για το ποια κάρτα θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάθε φορά, τόσο για κλήση όσο και για μήνυμα.

 

Στα πλήν, εγώ προσωπικά βρίσκω τα εξής:

Δεν έχει τόσο καλή λήψη σήματος όσο τα άλλα δύο κινητά που μου αντικατέστησε (Ε71 και Ε51)

Δεν υπάρχει η πολύ βολική ένδειξη των αναπάντητων κλήσεων/μηνυμάτων (που αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο)

 

Βέβαια η απαλλαγή από τα δύο κινητά (διπλές φορτίσεις, διπλές ενημερώσεις επαφών κτλ) είναι ανεκτίμητη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζοντε οι ανθρωποι πηγαν και αφαιρεσαν την λειτουργεια προστασια συσκευης με κωδικο ασφαλειας. Οποτε οποιος το χασει αυτος που θα το βρει θα κανει την δουλεια σαν κυριος....

Ετσι αν συνεχισει θα παει μπροστα η νοκια

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια....

ως καινουργια σχετικα.... θα ήθελα να ρωτησω θα ήθελα να αγορασω το Nokia C2-00 επειδη δέχεται 2 sim αλλα οι sim που έχω είναι απο 2 διαφορεικες εταιρίες θα έχω πρόβλημα; γίνεται;

it's nice to be important!!!!

but it's more important to be

NICE

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....

ως καινουργια σχετικα.... θα ήθελα να ρωτησω θα ήθελα να αγορασω το Nokia C2-00 επειδη δέχεται 2 sim αλλα οι sim που έχω είναι απο 2 διαφορεικες εταιρίες θα έχω πρόβλημα; γίνεται;

 

Κανενα προβλημα μπορεις να βαλεις σιμ και απο αλλη χωρα....Ειναι και οι 2 σιμ ενεργες ταυτοχρονα

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν παιζοντε οι ανθρωποι πηγαν και αφαιρεσαν την λειτουργεια προστασια συσκευης με κωδικο ασφαλειας. Οποτε οποιος το χασει αυτος που θα το βρει θα κανει την δουλεια σαν κυριος....

Ετσι αν συνεχισει θα παει μπροστα η νοκια

 

κι ομως κανεις λαθος φιλε μου,υπαρχει κανονικα αυτη η δυνατοτητα.πηγαινε Ρυθμισεις-Συσκευη-Κλειδωμα πληκτρολ.ασφαλειας;)

το πηρα σημερα το κινητακι 60 ευρω απο πλαισιο σε λευκο χρωμα,με ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα.ημουν αναμεσα σ αυτο και στο samsung Ε2152,αλλα προτιμησα την αξιοπιστια των s40 της nokia.ελπιζω να μη το μετανιωσω,προς το παρον ολα καλα και το τηλεφωνακι πολυ καλο για τη δουλεια του!οτι αποριες εχετε με ρωτατε!

Link to comment
Share on other sites

κι ομως κανεις λαθος φιλε μου,υπαρχει κανονικα αυτη η δυνατοτητα.πηγαινε Ρυθμισεις-Συσκευη-Κλειδωμα πληκτρολ.ασφαλειας;)

το πηρα σημερα το κινητακι 60 ευρω απο πλαισιο σε λευκο χρωμα,με ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα.ημουν αναμεσα σ αυτο και στο samsung Ε2152,αλλα προτιμησα την αξιοπιστια των s40 της nokia.ελπιζω να μη το μετανιωσω,προς το παρον ολα καλα και το τηλεφωνακι πολυ καλο για τη δουλεια του!οτι αποριες εχετε με ρωτατε!

 

Εννοώ να ζηταει κωδικο προσβασης οταν αλλαζει η καρτα σιμ ωστε να μην χρειαζετε να βαζω τον κωδικο προσβασης καθε φορα που ξεκλειδωνω το πληκτρολόγιο. Αυτη η λειτουργεια υπηρχε απ το πρωτο κινητο που εβγαλε η νοκια.

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αγορασα και εγω το κινητο αυτο αλλα ηδη βρηκα ενα σοβαρο του ελλατωμα.

Για μενα ειναι απο τα πιο σοβαρα και θα παω αυριο στη Νοκια να ζητησω διευκρινησης.....

Ποιο ειναι το ελλατωμα....Οταν μιλας στο τηλεφωνο ειτε το εχεις σε ανοιχτη ακροαση ειτε οχι ειναι ενα και αυτο..

Μαλιστα θα ελεγα οτι ακουγετε καθαροτερα ο ηχος απο το πισω ηχειο παρα απο το ακουστικο του....οποτε οτιδοιποτε προσωπικο και να εχεις και υπαρχη η σχετικη ησυχια ΠΑΥΕΙ να ειναι προσωπικο....εκτος αυτου...κατα τα αλλα ωραιο τηλεφωνακι...

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αγορασα και εγω το κινητο αυτο αλλα ηδη βρηκα ενα σοβαρο του ελλατωμα.

Για μενα ειναι απο τα πιο σοβαρα και θα παω αυριο στη Νοκια να ζητησω διευκρινησης.....

Ποιο ειναι το ελλατωμα....Οταν μιλας στο τηλεφωνο ειτε το εχεις σε ανοιχτη ακροαση ειτε οχι ειναι ενα και αυτο..

Μαλιστα θα ελεγα οτι ακουγετε καθαροτερα ο ηχος απο το πισω ηχειο παρα απο το ακουστικο του....οποτε οτιδοιποτε προσωπικο και να εχεις και υπαρχη η σχετικη ησυχια ΠΑΥΕΙ να ειναι προσωπικο....εκτος αυτου...κατα τα αλλα ωραιο τηλεφωνακι...

καρντασι,μιας και εισαι κατοχος του C2 θα ηθελα να σε ρωτησω:η υποδοχη της δευτερης sim στο πλαι του τηλεφωνου,σου κουμπωνει κανονικα με την καρτα μεσα?εμενα δεν εφαρμοζει εντελως και εχει ενα μικρο εξογκωματακι,σαν να προσπαθει να 'φτυσει' το κινητο την καρτα εξω!κατα τα αλλα το τηλεφωνο για τα λεφτα του και για την δουλεια που προσφερει,ειναι αριστο.

Link to comment
Share on other sites

καρντασι,μιας και εισαι κατοχος του C2 θα ηθελα να σε ρωτησω:η υποδοχη της δευτερης sim στο πλαι του τηλεφωνου,σου κουμπωνει κανονικα με την καρτα μεσα?εμενα δεν εφαρμοζει εντελως και εχει ενα μικρο εξογκωματακι,σαν να προσπαθει να 'φτυσει' το κινητο την καρτα εξω!κατα τα αλλα το τηλεφωνο για τα λεφτα του και για την δουλεια που προσφερει,ειναι αριστο.

 

Oχι μου κουμπωνει κανονικα....το εβαλες να λειτουργησει και λειτουργουσε και η δευτερη καρτα κανοκα?...στο λεω διοτι αυτο συνεβη σε μενα οταν πηγα να την βαλω αναποδα(κουμπωνει και αναποδα κανονικα..να το ξερεις)...παντως εφοαρμοζει σε μενα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Oχι μου κουμπωνει κανονικα....το εβαλες να λειτουργησει και λειτουργουσε και η δευτερη καρτα κανοκα?...στο λεω διοτι αυτο συνεβη σε μενα οταν πηγα να την βαλω αναποδα(κουμπωνει και αναποδα κανονικα..να το ξερεις)...παντως εφοαρμοζει σε μενα τελεια.

 

ναι μπαινει και αναποδα,ομως δεν διαβαζει την δευτερη sim.την πιεσα τωρα λιγο παραπανω την υποδοχη αλλα παλι ενα ελαχιστο κενο το αφηνει..τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει και αναποδα,ομως δεν διαβαζει την δευτερη sim.την πιεσα τωρα λιγο παραπανω την υποδοχη αλλα παλι ενα ελαχιστο κενο το αφηνει..τι να πω.

 

Γι'αυτο σε ρωτησα εαν λειτουργει κανονικα η δευτερη sim.

Εαν σε ενοχλει τοσο ή φαινεται ξερω γω δεν μπορεις με ενα κοπιδακι να φαγωσης λιγο τη sim?

Νομιζω δεν ειναι κατι δυσκολο...

Επισης σε ενα βιντεακι που ειδα στο youtube ειδα να γραφει made in india.

Εγω το πηρα απο το πλαισιο και γραφη made in China...θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει καποιος made in india και εαν ξερει εαν υπαρχη καποια διαφορα στην ποιοτητα της συσκευης μεταξυ των δυο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αγορασα και εγω το κινητο αυτο αλλα ηδη βρηκα ενα σοβαρο του ελλατωμα.

Για μενα ειναι απο τα πιο σοβαρα και θα παω αυριο στη Νοκια να ζητησω διευκρινησης.....

Ποιο ειναι το ελλατωμα....Οταν μιλας στο τηλεφωνο ειτε το εχεις σε ανοιχτη ακροαση ειτε οχι ειναι ενα και αυτο..

Μαλιστα θα ελεγα οτι ακουγετε καθαροτερα ο ηχος απο το πισω ηχειο παρα απο το ακουστικο του....οποτε οτιδοιποτε προσωπικο και να εχεις και υπαρχη η σχετικη ησυχια ΠΑΥΕΙ να ειναι προσωπικο....εκτος αυτου...κατα τα αλλα ωραιο τηλεφωνακι...

Και εγω το πηρα σημερα και εχει το ιδιο (προβλημα)

ειναι παραεισαγωγη απο κινα.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πηρα σημερα και εχει το ιδιο (προβλημα)

ειναι παραεισαγωγη απο κινα.

 

Φιλε μου δεν φταει η παραεισαγωγη... και το δικο μου που εχω το προβλημα ειναι επισημη εισαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν φταει η παραεισαγωγη... και το δικο μου που εχω το προβλημα ειναι επισημη εισαγωγη

 

εχει τα ελληνικα στο πληκτρολογιο??

M. K.
Link to comment
Share on other sites

εχει τα ελληνικα στο πληκτρολογιο??

 

Ναι εχει κανονικα Ελληνικα μικρα γραμματα στο πληκτρολογιο και αγγλικα απο κατω μαζι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αγορασα και εγω το κινητο αυτο αλλα ηδη βρηκα ενα σοβαρο του ελλατωμα.

Για μενα ειναι απο τα πιο σοβαρα και θα παω αυριο στη Νοκια να ζητησω διευκρινησης.....

Ποιο ειναι το ελλατωμα....Οταν μιλας στο τηλεφωνο ειτε το εχεις σε ανοιχτη ακροαση ειτε οχι ειναι ενα και αυτο..

Μαλιστα θα ελεγα οτι ακουγετε καθαροτερα ο ηχος απο το πισω ηχειο παρα απο το ακουστικο του....οποτε οτιδοιποτε προσωπικο και να εχεις και υπαρχη η σχετικη ησυχια ΠΑΥΕΙ να ειναι προσωπικο....εκτος αυτου...κατα τα αλλα ωραιο τηλεφωνακι...

 

Περασα σημερα απο καταστημα Nokia και τους εθεσα το ερωτημα αυτο με την συνομιλια..η απαντηση ηταν οτι το τηλεφωνο εχει μονο μεγαφωνακι το οποιο ειναι κοινο και για την ανοιχτη ακροαση και για τη συνομιλα....οταν λεει εχεις ανοιχτη συνομιλια το μονο διαφορετικο που κανει ειναι να στελνει τον ηχο πισω σε αντθεση με την κανονικη συνομιλια που τον στελνει μπροστα...και φυσικα με το ολο στυλ και τι γλωσσα του σωματος που λενε ηταν σα να μου ελεγε...

Ρε φιλε τι περιμενεις με 60 ευρω?

Απλος μου ειπε και το εξης για μενα κουφο...Επρεπε λεει απο εκει που το πηρες πριν το αγορασης να σε ενημερωσουν για την ιδιαιτεροτητα.... :lol:

Η πλακα ειναι οτι εδω οι υπαλληλοι δεν ξερουν καλα καλα οτι εχουν το τηλεφωνο αυτο θα ξερουν και για την ιδιαιτεροτητα του.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απο καταστημα Nokia και τους εθεσα το ερωτημα αυτο με την συνομιλια..η απαντηση ηταν οτι το τηλεφωνο εχει μονο μεγαφωνακι το οποιο ειναι κοινο και για την ανοιχτη ακροαση και για τη συνομιλα....οταν λεει εχεις ανοιχτη συνομιλια το μονο διαφορετικο που κανει ειναι να στελνει τον ηχο πισω σε αντθεση με την κανονικη συνομιλια που τον στελνει μπροστα...και φυσικα με το ολο στυλ και τι γλωσσα του σωματος που λενε ηταν σα να μου ελεγε...

Ρε φιλε τι περιμενεις με 60 ευρω?

Απλος μου ειπε και το εξης για μενα κουφο...Επρεπε λεει απο εκει που το πηρες πριν το αγορασης να σε ενημερωσουν για την ιδιαιτεροτητα.... :lol:

Η πλακα ειναι οτι εδω οι υπαλληλοι δεν ξερουν καλα καλα οτι εχουν το τηλεφωνο αυτο θα ξερουν και για την ιδιαιτεροτητα του.. :lol:

 

ασε φιλε κι εγω το διαπιστωσα αυτο και ξενερωσα..οταν μιλαω να φανταστεις πιεζω με το δαχτυλο μου το σημειο του μεγαφωνου μη διαρρευσει τιποτα προς τα εξω:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποήση για αναφορά παράδοσης μηνύματος? μόνο οταν πάω στα στελθέντα μηνύματα το βλέπω οτι έχει παραδοθεί.. Έχω ενεργοποιημένη την αναφορά παράδοσης από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποήση για αναφορά παράδοσης μηνύματος? μόνο οταν πάω στα στελθέντα μηνύματα το βλέπω οτι έχει παραδοθεί.. Έχω ενεργοποιημένη την αναφορά παράδοσης από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ! :)

σβήσε όλα τα μηνύματα γιατί "γεμίζει" η μνήμη
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...