Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικά με το service: τα επίσημα της htc είναι 2, αυτό που είπε ο φίλος στην Κηφισού και της ACE-Hellas στην Αγ. Παρασκευή.

Αυτό που λένε είναι ότι αν το πρόβλημα το καλύπτει η εγγύηση τότε στο φτιάχνουν δωρεάν. αν όχι σε ενημερώνουν για το κόστος επισκευής. αν το δεχτείς στο φτιάχνουν, αλλιώς πληρώνεις για τον έλεγχο και παίρνεις τη συσκευή πίσω. στην ace-hellas που πήγα εγώ το δικό μου το ξεκαθάρισαν από την αρχή ότι αν δεν είναι στην εγγύηση θα πρέπει να δώσω 25€ για τον έλεγχο, αν δεν δεχτώ το κόστος της επισκευής.

προφανώς θεωρούν ότι δεν είναι στην εγγύηση το πρόβλημα σου-ότι φταις εσύ... το είχες rootάρει, αν ναι γι'αυτό δεν το καλύπτει η εγγύηση?

αν δεν είσαι πολύ μακριά από εκεί, πήγαινε να μιλήσεις με τον τεχνικό να σου πει πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα...

πάντως 143 € δεν αξίζει νομίζω για να το επισκευάσεις, καλύτερα να πάρεις κανα καινούριο ZTE...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ :(

σταματησε να ενημερωνει κ ο καιρος..

τι γινεται ρε γμτ;:(

Δοκιμάστε να κάνετε clear την cache και τα δεδομένα της εφαρμογής...

 

Καλησπερα παιδια!Θα ηθελα την βοηθεια σας!

Ειμαι κατοχος του wildfire εδω και 8 μηνες περιπου.Προσφατα αγορασα το Nexus S (ευκαιρια 300 ευρω :D ) και πλεον θελω να μεταφερω τις επαφες μου.Το προβλημα ειναι οτι απο την αρχη δεν εκανα save τις καινουριες επαφες στον λογαριασμο google και ετσι εχω περιπου 150 επαφες αποθηκευμενες στη μνημη του τηλεφωνου.Τι μπορω να κανω με αυτες;

(Τις υπολοιπες μπορω να τις διαχειριστω ανετα μεσω του google contacts)

Ακόμα κι έτσι μπορείς να τις κάνεις backup στο gmail ή και να τις κάνεις export σε αρχείο και import του αρχείου στο άλλο κινητό. Κοίταξε αυτό!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να κάνετε clear την cache και τα δεδομένα της εφαρμογής...

 

 

Ακόμα κι έτσι μπορείς να τις κάνεις backup στο gmail ή και να τις κάνεις export σε αρχείο και import του αρχείου στο άλλο κινητό. Κοίταξε αυτό!

 

Παιδια

υπαρχει καποιος οδηγός για το android flasher? γιατί κάπου το έχασα πως λειτουργεί ;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια, εκανα soff kai root και παω στο τιτανιουμ μπακαπ να ξεκινησω να κανω ενα μπακαπ πριν βαλω αλλη ρομ.

το θεμα ειναι οτι το τιτανιοθμ μου λεει οτι δεν βρικε ροοτ δικαιωματα. τι μπορει να φταιει?πως μπορω να δω αν εχει γινει ροοτ η οχι?

 

για να βοηθησω λιγο οταν ανοιξω το τιτανιιουμ μου βγαζει οτι μια χαρα εχει βρειι ροοτ αλλα οταν παω να ενεργοποιησω το busybox τοτε μου λεει οτι δεν βρηκε ροοτ δικαιωματα κλπ.

 

OK ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΧΏΡΗΣΑ.

Edited by nasos38
Link to comment
Share on other sites

Αφου εγκατεστησα καποιες εφαρμογες στο κινητο μου (συμ. και του Absolute Root system tool) η μπαταρια σε 19 ωρες ειχε φτασει στο 19%.

Εσβησα τις εφαρμογες και ξαναφορτισα την μπαταρια και μετα απο 21 ωρες ηταν στο 20%.

Συνηθως με την ιδια χρηση μου κραταει 2.5 μερες.

Ετσι λοιπον αφησα το κινητο να σβησει απο μπαταρια και εκανα wipe battery stats,το αφησα να φορτισει πληρως και το ξανανοιξα.

Το βραδυ για να μην ρουφαει την μπαταρια το κακο σημα,το εβαλα σε airplane mode.Τωρα πλεον ομως δεν μπορω να το βγαλω απο airplane mode.Ενω κλεινω το airplane mode και απο το widget αλλα και απο τις ρυθμισεις,δεν εμφανιζεται το pop-up για να βαλω το PIN.Φυσικα πανω στην status bar εμφανιζεται η καρτα Sim και απο διπλα οι γραμμες του σηματος με ενα μικρο Χ απο διπλα.

Αυτο παλιοτερα εμφανιζοταν μεχρι να βαλω το PIN.

Μετα απο ενα reboot δεν αλλαξε τπτ καθως απεκτησα προσβαση στο κινητο χωρις να μου ζητησει PIN αλλα ειναι σαν να ειμαι σε airplane mode.

Τι να κανω για να λειτουργει κανονικα και τι να κανω για να μην ξανασυμβει?

 

Πιστευω πως ελυσα το προβλημα.

Ρυθμισεις->Τοποθεσια->Κλειδωμα καρτας SIM.Βαζοντας το PIΝ απενεργοποιησα την ρυθμιση που σου ζηταει το PIN για να βγεις απο airplane mode και για να ανοιξεις το κινητο.

Το θεμα εινα τι πρεπει να κανω για να λυθει το προβλημα πληρως.

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Παιδια

υπαρχει καποιος οδηγός για το android flasher? γιατί κάπου το έχασα πως λειτουργεί ;

Δεν το χρησιμοποιώ προσωπικά, οπότε στο xda σίγουρα θα βρεις κάτι!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Charlie_Pace 4 Καλησπέρα.

Καταρχήν ευχαριστω για τον χρόνο σου να μου απαντήσης.

Δυστηχώς για εμένα η απάντηση που έδωσε το Service είναι οτι στο κινητο μου βρέθηκε υγρασία,

που βεβαια ΔΕΝ καλυπτεται απο την εγγύηση.

 

Επειδή γενικά σαν ανθρωπος προσέχω πολυ τα πραγματα μου, το κινητο ήταν παντα μέσα στην δερμάτινη θήκη,

χωρίς γρατζουνιες, χωρις πεσίματα και βέβαια ενοείτε οτι δεν έπεσε ουτε σε ποτήρι νερου, αλλα ούτε μεσα στην θάλασσα,

οποτε γιατι να πληρωσω για αυτή την ζημιά.

 

Θεωρώ οτι ειναι υποχρέωση της εταιρείας να κατασκευάσει το κινητό ετσι ώστε να προστατευτε απο την υγρασια.

Δηλαδη αν μιλουσα στο κινητο ιδρωμένος θα μου ελεγαν παλι οτι έχει υγρασία ?

Μηπως πρέπει να το αγοράζουμε και να το κρατάμε στο κουτί του ? ? .......και για τα τηλεφωνα μας να πάρουμε μια Τηλεκαρτα του ΟΤΕ.

 

Μάλλον πλάτιασα λιγο. Το θέμα είναι οτι είμαι πολυ δυσαρεστημένος απο την HTC και ΔΕΝ πρόκειτε να ξανα-αγορασω την συγκεκριμένη φίρμα, καθώς και θα προσπαθήσω να ενημερώσω όσο περισσότερο κόσμο μπορώ.

 

Τώρα σχετικά με την ζημιά, μήπως ξέρεις να μου συστήσης κάποιο After Market μαγαζί εκτός αντιπροσωπείας ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Γιωργος.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να κάνετε clear την cache και τα δεδομένα της εφαρμογής...

 

 

Ακόμα κι έτσι μπορείς να τις κάνεις backup στο gmail ή και να τις κάνεις export σε αρχείο και import του αρχείου στο άλλο κινητό. Κοίταξε αυτό!

 

Villy σε ποιό πρόγραμμα ακριβώς? Γιατί αναφέρουν πολλά τη λέξη 'weather'. Σημείωση: χρησιμοποιώ τον καιρό στην αρχική οθόνη που βρίσκεται μαζί το default ρολόι του Sense.

Link to comment
Share on other sites

Nαι κατάλαβα. Η αλήθεια είναι ότι στη θέση σου ότι έβλεπα με weather θα το καθάριζα. Δυστυχώς εδώ και καιρό δεν έχω sense rom και δε θυμάμαι ακριβώς να σου απαντήσω σ'αυτό! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αφου εγκατεστησα καποιες εφαρμογες στο κινητο μου (συμ. και του Absolute Root system tool) η μπαταρια σε 19 ωρες ειχε φτασει στο 19%.

Εσβησα τις εφαρμογες και ξαναφορτισα την μπαταρια και μετα απο 21 ωρες ηταν στο 20%.

Συνηθως με την ιδια χρηση μου κραταει 2.5 μερες.

Ετσι λοιπον αφησα το κινητο να σβησει απο μπαταρια και εκανα wipe battery stats,το αφησα να φορτισει πληρως και το ξανανοιξα.

Το βραδυ για να μην ρουφαει την μπαταρια το κακο σημα,το εβαλα σε airplane mode.Τωρα πλεον ομως δεν μπορω να το βγαλω απο airplane mode.Ενω κλεινω το airplane mode και απο το widget αλλα και απο τις ρυθμισεις,δεν εμφανιζεται το pop-up για να βαλω το PIN.Φυσικα πανω στην status bar εμφανιζεται η καρτα Sim και απο διπλα οι γραμμες του σηματος με ενα μικρο Χ απο διπλα.

Αυτο παλιοτερα εμφανιζοταν μεχρι να βαλω το PIN.

Μετα απο ενα reboot δεν αλλαξε τπτ καθως απεκτησα προσβαση στο κινητο χωρις να μου ζητησει PIN αλλα ειναι σαν να ειμαι σε airplane mode.

Τι να κανω για να λειτουργει κανονικα και τι να κανω για να μην ξανασυμβει?

 

Πιστευω πως ελυσα το προβλημα.

Ρυθμισεις->Τοποθεσια->Κλειδωμα καρτας SIM.Βαζοντας το PIΝ απενεργοποιησα την ρυθμιση που σου ζηταει το PIN για να βγεις απο airplane mode και για να ανοιξεις το κινητο.

Το θεμα εινα τι πρεπει να κανω για να λυθει το προβλημα πληρως.

 

Παλευοντας μονος μου καταφερα να βρω τι το προκαλει και το εναποθετω στο φορουμ.Προκειται για μια ρυθμιση της cyanogenmod που προοριζεται κυριως για tablets αλλα εχει εφαρμογη και σε smartphones.Ειχα επιλεξει οταν "ξυπναω" το κινητο απο sleep mode να μην χρεαζεται να ξεκλειδωνω την οθονη(κτ που ειναι πολυ ενοχλητικο).Ετσι,αυτη η ρυθμιση απενεργοποιουσε το ξεκλειδωμα της οθονης.Ταυτοχρονα ομως απενεργοποιουσε και το pop-up για το ξεκλειδωμα της καρτας(ισως επειδη τα tablets δεν εχουν καρτα SIM).Ετσι λοιπον η λυση που βρηκα ειναι να απενεργοποιησω την ρυθμιση για το ξεκλειδωμα οθονης αν και ελπιζω καποιος να βρει την πραγματικη λυση που θα επιτρεπει να μην χρειαζεται να ξεκλειδωνεις το τηλεφωνο αλλα να μπορεις να ξεκλειδωνεις την καρτα.Ισως να την βρω εγω :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας ευχαριστημένος πελατης με cm7 λοιπον και οι πρωτες μου παρατηρησεις,

 

το bloutouth δουλευει μια χαρα οπως και το wifi.

με το gps εχω ενα θεμα που δεν μου κλειδωνει δορυφορους οση ωρα και αν το αφησω!και οταν το ενεργοποιω δεν αναβει καμια ενδειξη πανω διπλα απο το σημα οτι ειναι ανοιχτο το gps οπως πριν?καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας ευχαριστημένος πελατης με cm7 λοιπον και οι πρωτες μου παρατηρησεις,

 

το bloutouth δουλευει μια χαρα οπως και το wifi.

με το gps εχω ενα θεμα που δεν μου κλειδωνει δορυφορους οση ωρα και αν το αφησω!και οταν το ενεργοποιω δεν αναβει καμια ενδειξη πανω διπλα απο το σημα οτι ειναι ανοιχτο το gps οπως πριν?καμια ιδεα??

 

Δεν λειτουργεί το gps γι αυτό δεν έχεις καμία ένδειξη , κατέβασε το τελευταίο radio και φλάσαρε το ξανά μέχρι να λειτουργήσει...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το gps γι αυτό δεν έχεις καμία ένδειξη , κατέβασε το τελευταίο radio και φλάσαρε το ξανά μέχρι να λειτουργήσει...

 

πως το φλασαρο το ραντιο? με wordclock kai install zip from sd de δουλεψε.

θελει μηπως το androidflasher?? και αυτο πως το εγκαθιστω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια? υπαρχει κανενας μεσεντζερ στο μαρκετ στα ελληνικα, που να συνεργαζεται με το λογαριασμο στο hotmail.

εψαξα κ δε βρηκα κατι στα ελληνικα, εκτος απο ενα που ειναι ιδιος με τον κανονικο, αλλά βγαζει μια χαζομαρα που μεγαλωνεις το παραθυρο κ δεν εχει κ send.

υπαρχει τιποτα αλλο στα ελληνικα?

ευχαριστω λεμε.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

πως το φλασαρο το ραντιο? με wordclock kai install zip from sd de δουλεψε.

θελει μηπως το androidflasher?? και αυτο πως το εγκαθιστω?

Διάβασε το πρώτο ποστ και θα λυθούνε όλες οι απορίες σου και για το πως θα περάσεις ξανά το radio αλλά και άλλες ;)

Ωστόσο έχε υπόψιν ότι ενεργοποιώντας απλά το gps δε θα βγεί κάποια ένδειξη, εκτός αν ενεργοποιήσεις κάποια εφαρμογή που το χρειάζεται. Συνεπώς πρώτα δοκίμασε αυτό και μετά κοίταξε στο πρώτο ποστ πως θα περάσεις ξανά το radio. Το android flasher ούτε το χρησιμοποίησα ποτέ (κι ούτε σκοπεύω), οπότε δεν ξέρω να σου πω...

 

παιδια? υπαρχει κανενας μεσεντζερ στο μαρκετ στα ελληνικα, που να συνεργαζεται με το λογαριασμο στο hotmail.

εψαξα κ δε βρηκα κατι στα ελληνικα, εκτος απο ενα που ειναι ιδιος με τον κανονικο, αλλά βγαζει μια χαζομαρα που μεγαλωνεις το παραθυρο κ δεν εχει κ send.

υπαρχει τιποτα αλλο στα ελληνικα?

ευχαριστω λεμε.

Για ελληνικά δεν ξέρω αν έχει, αλλά από τους καλύτερους msn clients είναι το epinnphrine.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αυτον κατεβασα Βασιλη

δειχνει καλος, αλλα ειναι ολο στα αγγλικα κ με μπερδευει αρκετα.

 

σου στελνω π.μ. να μου πεις κατι..;)

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

για να ξαναπερασουμε τοradio ο φιλος μας λεει να ξαναβαλουμε το ζιπ PC49IMG και να το βαλουμε να κανει update mono toy, αλλα ετσι πως θα βαλουμε την τελευαταια εκδοση του ραντιο?

μηπως δεν καταλαβα κατι καλα? τα διαβασα τα του πρωτου ποστ.

 

το εκανα ετσι αλλα παρολο που δεν μου ζητησε οκ για να κανει update ,logika εκανε μονο του ,γιατι δουλεψε το gps κανονικα τωρα.

 

και billy βγαζει σηματακι πανω οταν ανοιξεις το gps kai ασ μην εχεις ανοιξει καποιο προγραμμα που το χρησιμοποιει, οπως και πριν δηλ,το τσεκαρα τωρα.

Edited by nasos38
Link to comment
Share on other sites

για να ξαναπερασουμε τοradio ο φιλος μας λεει να ξαναβαλουμε το ζιπ PC49IMG και να το βαλουμε να κανει update mono toy, αλλα ετσι πως θα βαλουμε την τελευαταια εκδοση του ραντιο?

μηπως δεν καταλαβα κατι καλα? τα διαβασα τα του πρωτου ποστ.

 

το εκανα ετσι αλλα παρολο που δεν μου ζητησε οκ για να κανει update ,logika εκανε μονο του ,γιατι δουλεψε το gps κανονικα τωρα.

 

και billy βγαζει σηματακι πανω οταν ανοιξεις το gps kai ασ μην εχεις ανοιξει καποιο προγραμμα που το χρησιμοποιει, οπως και πριν δηλ,το τσεκαρα τωρα.

Έχω μονίμως ανοιχτό το gps και δε βγαίνει το εικονίδιο. Προφανώς έχεις κάποια εφαρμογή που ζητάει να μάθει την τοποθεσία σου, και γι'αυτό το λόγο βλέπεις το εικονίδιο ;)

Για το radio τώρα. Δεν ξέρω ποιά έκδοση έχει βάλει ο Βασίλης (vman) στο ζιπ, αλλά μπορείς να κάνεις μόνος σου ένα τέτοιο PC49IMG.zip αρχείο, απλά κρατώντας το txt αρχείο που έχει μέσα το αρχείο του Βασίλη και περνόντας το img της έκδοσης του radio που εσύ επιθυμείς. Επίσης αν δε σου ζήτησε να κάνει update μόνο του, το update δεν έγινε. Αφού δουλεύει, όλα ok. Απλά ενημερωτικά θα έπρεπε να βάλεις στην κάρτα μνήμης το PC49img αρχείο (όχι σε κάποιο φάκελο) και να ξεκινούσες το κινητό πατώντας το volume down + το power button :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αντε παλι..

ο καιρος εστρωσε με κατι καθαρισματα που εκανα.

το αλλο ομως με τις ειδησεις σαν σημερα δεν λεει να παιξει.

με ολα τα καθαρισματα, χαλασαν ολες οι συντομευσεις στις οθονες κ αντε φτου κ απο την αρχη να τα ξαναφτιαξω.

αυτο που δεν μπορω να βρω με τιποτα, ειναι εκεινη η συντομευση σαν μπαρα στο πανω μερος που ρυθμιζει την φωτεινοτητα, το gps,το wi-fi, κ αλλο ενα νομιζω.

τα φωτα σας παιδια (βασιλη)

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

αντε παλι..

ο καιρος εστρωσε με κατι καθαρισματα που εκανα.

το αλλο ομως με τις ειδησεις σαν σημερα δεν λεει να παιξει.

με ολα τα καθαρισματα, χαλασαν ολες οι συντομευσεις στις οθονες κ αντε φτου κ απο την αρχη να τα ξαναφτιαξω.

αυτο που δεν μπορω να βρω με τιποτα, ειναι εκεινη η συντομευση σαν μπαρα στο πανω μερος που ρυθμιζει την φωτεινοτητα, το gps,το wi-fi, κ αλλο ενα νομιζω.

τα φωτα σας παιδια (βασιλη)

 

Αν δουλεύεις sense είναι το powerwidget...

Καλύτερα να στήσεις το widgetsoid :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα κ τα δυο, αλλα ρυθμιση για το φωτισμο της οθονης δε βρισκω αναθεμα το.

 

ακυρο.. τη βρηκα τη ρυθμιση. σε ευχαριστω φιλε μου,να σαι καλα.

Edited by drum2004
............................................
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες,ενω συνδεομαι σε wifi(δημοσιων χώρων,οπως αυτο της σχολης μου πχ) και δειχνει να εχω 3 γραμμες σημα wifi.Οταν δοκιμαζω να ανοιξω μια εφαρμογη που απαιτει ιντερνετ και παει να φορτωσει το νεο υλικο,τοτε φορτωνει συνεχεια χωρις ομως να μου εμφανιζει ποτε τιποτα.Δεν μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ιντερνετ ή κατι τετοιο ουτε ομως φαινεται να εχει συνδεθει στο ιντερνετ.Γιατι συμβαινει αυτο?Υπαρχει καποιος τροπος να δω οταν ειμαι συνδεδεμενος σε ενα wifi,αν πραγματικα εχω ιντερνετ ή αν ειμαι μονο συνδεδεμενος ?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για cm7 , οταν ανοιγω το ραδιοφωνο γιατι μου ανοιγει και το bloutouth??

γραφει οτι το θέλει για βετίωση του σηματος αλλα δεν καταλαβαινω που κολλάει.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Πολλες φορες,ενω συνδεομαι σε wifi(δημοσιων χώρων,οπως αυτο της σχολης μου πχ) και δειχνει να εχω 3 γραμμες σημα wifi.Οταν δοκιμαζω να ανοιξω μια εφαρμογη που απαιτει ιντερνετ και παει να φορτωσει το νεο υλικο,τοτε φορτωνει συνεχεια χωρις ομως να μου εμφανιζει ποτε τιποτα.Δεν μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση ιντερνετ ή κατι τετοιο ουτε ομως φαινεται να εχει συνδεθει στο ιντερνετ.Γιατι συμβαινει αυτο?Υπαρχει καποιος τροπος να δω οταν ειμαι συνδεδεμενος σε ενα wifi,αν πραγματικα εχω ιντερνετ ή αν ειμαι μονο συνδεδεμενος ?

Το ότι συνδέθηκες σ'ένα δίκτυο δε σημαίνει πάντα ότι διαμοιράζεται και σύνδεση στο internet. Αν πχ το δίκτυο έχει κάποιο πρόβλημα, θα μπορείς να συνδεθείς αλλά όχι και να έχεις internet. Στο κάνει αυτό σε όλα;

 

ερωτηση για cm7 , οταν ανοιγω το ραδιοφωνο γιατι μου ανοιγει και το bloutouth??

γραφει οτι το θέλει για βετίωση του σηματος αλλα δεν καταλαβαινω που κολλάει.:confused:

Το bluetooth και το ραδιόφωνο βρίσκονται στο ίδιο chipset στη συσκευή και για να ενεργοποιηθεί το ένα πρέπει να ενεργοποιηθεί και το άλλο. Στις sense roms απλά δεν το έβλεπες, αλλά γινόταν κι εκεί ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...