Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα και εγώ την CM 7.2 RC2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος μόνο 2 πραματάκια με χαλάνε.Ένα όταν το φορτίζεις κλειστό το λεντάκι δεν αλλάζει χρώμα όταν γίνει πλήρη φόρτιση και δευτερο χτυπάει για 10 δευ/πτα ο ήχος κλήσης και μετά ανάβει η οθόνη στο sms δεν ανάβει καθόλου μόνο ακούγεται ο ήχος και αναβοσβήνει το led
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια, να σας ρωτησω, κατι που μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχει 379 σελιδες.... προκειται να παρω ενα htc windfire που ο πωλητης το εχει rootarei σε cyamogen. υπαρχει δυνατοτητα να το επαναφερω στις αρχικες του ρυθμισεις και με ποιο τροπο. με hard reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) στην rooted συσκευη ξαναγινεται οπως ηταν πριν, ή θελει unroot? ευχαριστω εκ των προτερων Edited by fanis8791
Link to comment
Share on other sites

ναι

διαβασε το πρωτο ποστ

δες και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3888821#post3888821

 

ευχαριστω για την απαντηση, το πρωτο ποστ, αν ακολουθησω τα 10 βηματα ειναι ολα οκ? το δευτερο που μου εστειλες με μπερδεψε να σου πω την αληθεια... πολλοι αγνωστοι οροι... αν δεν εχει γινει καποιο backup θα εχω προβλημα κανοντας την παραπανω διαδικασια(με τα 10 βηματα του πρωτου ποστ)? ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια γρηγορη ερώτηση επειδή έχω βάλει στο κινητό μου cyanogenmod ψάχνω να βρω ένα προγραμματάκι που είχε πριν το wildfire και μετέτρεπε το κινητό σε wifi access point. Εκτος και αν έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο!Ευχαριστώ!
:)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την CM 7.2 RC2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος μόνο 2 πραματάκια με χαλάνε.Ένα όταν το φορτίζεις κλειστό το λεντάκι δεν αλλάζει χρώμα όταν γίνει πλήρη φόρτιση και δευτερο χτυπάει για 10 δευ/πτα ο ήχος κλήσης και μετά ανάβει η οθόνη στο sms δεν ανάβει καθόλου μόνο ακούγεται ο ήχος και αναβοσβήνει το led

Για το led δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι λυνόταν με άλλη έκδοση της recovery. Αν δε γνωρίζεις πως να το κάνεις πάντως, μπορείς να μείνεις μ'αυτήν που έχεις, μιας και δε θυμάμαι καλά αν αλλάζει κάτι ή όχι. Για το άλλο, αν χρησιμοποιείς κάποια 3rd party εφαρμογή για τα μηνύματα νομίζω πως υπάρχει αντίστοιχη επιλογή. Διαφορετικά δες και στις ρυθμίσεις της εφαρμογής των μηνυμάτων :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα

settings->wifi & network settings -> tethering & portable hotspot

 

Ευχαριστώ παρα πολύ,πάω για καινούργια γυαλιά γιατί το έψαχνα δυο μέρες και δεν το έβρισκα!!!:p

:)
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω το google add on pack? γιατι τωρα με την cyano δεν εχει ουτε μαρκετ ουτε τπτ.

 

στο site της cyanogen θα βρεις τις gapps. τις φλασαρεις από το recovery και είσαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποτε θα βγει η στειμπλ?για πληκτρολογιο το γκοου ειναι το καλητερο?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στους κανόνες της cm αναφέρεται ρητά να μη ζητάμε ημερομηνίες :-P Είπαν ότι θα επιταχύνουν κάπως τις διαδικασίες για τη σταθερή έκδοση, αλλά προσωπική άποψη είναι ότι θα αργήσει κάπως. Μακάρι να διαψευσθώ βέβαια, αλλά φαντάζομαι πάνω από μήνα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

και η rc2 κομπλέ είναι παντως. παντως μονο στην αρχη εβγαλε μικρα προβληματα, δεν εχω παρατηρησει κατι σημαντικο που να με κανει να θελω να παω πισω σε καποια stable

πληκτρολόγιο έχω το ίδιο με την στοκ, αν το θες ψάξε για htc ime

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε ρουτάρει αν μπορείτε πείτε μου με τι πρόγραμμα γιατί εγώ τις δυο φορές που δοκίμασα, τη μια δεν έγινε και την άλλη κόλλησε ιό και έκανα αμαν να τον βγάλω! :(

Και κάτι άλλο, το Sense δεν παίζει live wallpapers?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά όσοι το έχετε ρουτάρει αν μπορείτε πείτε μου με τι πρόγραμμα γιατί εγώ τις δυο φορές που δοκίμασα, τη μια δεν έγινε και την άλλη κόλλησε ιό και έκανα αμαν να τον βγάλω! :(

 

Στο πρώτο post κοίταξες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post κοίταξες;

 

Με το Unrevoked λες? Το έχω δοκιμάσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το Unrevoked λες? Το έχω δοκιμάσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Να το ξαναδοκιμάσεις πιο προσεκτικά

χωρίς unrevoked δεν έχει root :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και μια ωρα το κινητο τα επαιξε!αρχησε να κανει ριμπουτ μονο του και να ειναι σε μονιμη δονηση!εχω cm 7.2 rc2..περασα μια με σενσ οτι προλαβα να κατεβασω και δουλευει καπως...μηπως ηρθε η ωρα του?φταιει η ρομ?να βαλω αλλη?ενας φιλος μου ειπε να βαλω 2,2,1 γιατι ειναι ποιο καλες και σταθερες..ισχυει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αποψη μου, γυρνα το για λιγο στην επισημη, για να δεις αν ειναι software ή hardware το πρόβλημα. reboot με την επισημη πχ δεν παιζει να σου κανει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και μια ωρα το κινητο τα επαιξε!αρχησε να κανει ριμπουτ μονο του και να ειναι σε μονιμη δονηση!εχω cm 7.2 rc2..περασα μια με σενσ οτι προλαβα να κατεβασω και δουλευει καπως...μηπως ηρθε η ωρα του?φταιει η ρομ?να βαλω αλλη?ενας φιλος μου ειπε να βαλω 2,2,1 γιατι ειναι ποιο καλες και σταθερες..ισχυει?

 

Ναι καλύτερα γύρνα το στην επίσημη 2.2. Μάλλον πρόβλημα του Cyanogenmod είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις δει κάπου να αναφέρεται το ίδιο πρόβλημα για τη cm; Γιατί όσο την είχα, δεν είχε ποτέ κάποιο πρόβλημα. Γύρνα στην επίσημη κι αν δεις ότι το πρόβλημα παραμένει κάνε τις διαδικασίες για να ξε-rootαριστείς και να το επαναφέρεις σε τελείως stock κατάσταση και να το πας στο Service
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...