Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Στέλιο να σε ρωτήσω μιας κι έχεις και τη cm7!

Έχεις περάσει στην rc2; Πως τα πας από μπαταρία; Βλέπω πολλοί αναφέρουν προβλήματα στην rc2 με την μπαταρία... Έχω την nightly 13 (αν θυμάμαι καλά-την πρώτη με το ράδιο) αν και μόλις είχα φέρει τη wildpuzzle μέσω adb στα μέτρα μου (την έκανα ουσιαστικά hybrid βγάζοντας sense κλπ widget και εφαρμογές της htc) και μπορώ να πω ότι η διάρκεια είναι εκπληκτική μέχρι τώρα. Χωρίς να κάνω clear τα battery stats, μου κράτησε 5 μέρες (με όχι τόσο βαριά χρήση βέβαια) αλλά είναι ακόμα στο 30%...

Επίσης έβαλες τον 4.1 kernel ή έμεινες με τον 4.2; Προσωπικά έμεινα με τον 4.2 γιατί δεν είχα κανένα κόλλημα και με το setcpu είμαι στη stock συχνότητα μιας και βλέπω πολύ καλή απόδοση. Επίσης σβήνοντας jit είδα μεγάλη βελτίωση στο πόσο smooth είναι... Μιας και χρησιμοποιείς aosp rom πιο πολύ καιρό, έχεις κανά καλό κολπάκι να προτείνεις;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, το κινητο μου επεσε και εσπασε η οθονη και εμφανιζει κατι μαυρες γραμμουλες η οθονη. Κατα τα αλλα δουλευει κανονικα. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι φανταρος και δεν μπορω να το παω στο επισημο σερβις στην Αθηνα. Ξερει κανεις ποσο στοιχιιζει η επισκευη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κινητο μου επεσε και εσπασε η οθονη και εμφανιζει κατι μαυρες γραμμουλες η οθονη. Κατα τα αλλα δουλευει κανονικα. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι φανταρος και δεν μπορω να το παω στο επισημο σερβις στην Αθηνα. Ξερει κανεις ποσο στοιχιιζει η επισκευη;

 

Εξ' αποστάσεως είναι εξαιρετικά απίθανο να καταλάβει κάποιος τι έχει πάθει το κινητό και τι χρειάζεται για να επισκευαστεί.

 

Αν μιλάμε για αντικατάσταση οθόνης θα υπολόγιζα μεταξύ 100 και 200 € :(

Link to comment
Share on other sites

Εξ' αποστάσεως είναι εξαιρετικά απίθανο να καταλάβει κάποιος τι έχει πάθει το κινητό και τι χρειάζεται για να επισκευαστεί.

 

Αν μιλάμε για αντικατάσταση οθόνης θα υπολόγιζα μεταξύ 100 και 200 € :(

 

Τοσο ακριβα ε? Κριμα. Αν παει κοντα στα 200 ευρω θα παρω αλλο κινητο. Λογικα θα θελει αλλαγη η οθονη. Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια..έκανα τα βήματα για να περάσω τις επαφές στο gmail, αλλά τώρα αντιμετωπίζω κάτι που δεν μου αρέσει..παρόλο που στις επαφές έχω επιλέξει να εμφανίζονται μόνο του τηλεφώνου, για να μην τις βλέπω διπλές.. όταν πάω να καταχωρήσω επαφές σε ομάδες τότε φαίνονται διπλές επαφές..το ίδιο και όταν κάνω αναζήτηση επαφής στην αποστολή sms...

 

και κάτι τελαυταίο...θέλω να προσθέσω σε όλες τις επαφές μου μπροστά το +30 για να δουλεύουν σε κάθε περίπτωση..πρέπει να το κάνω μία μία ή υπάρχει κάποιος τρόπος να προστεθεί σε όλες εύκολα και γρήγορα? μέσω gmail, τροποποίησης του εξαγώγιμου αρχείου κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στέλιο να σε ρωτήσω μιας κι έχεις και τη cm7!

Έχεις περάσει στην rc2; Πως τα πας από μπαταρία; Βλέπω πολλοί αναφέρουν προβλήματα στην rc2 με την μπαταρία... Έχω την nightly 13 (αν θυμάμαι καλά-την πρώτη με το ράδιο) αν και μόλις είχα φέρει τη wildpuzzle μέσω adb στα μέτρα μου (την έκανα ουσιαστικά hybrid βγάζοντας sense κλπ widget και εφαρμογές της htc) και μπορώ να πω ότι η διάρκεια είναι εκπληκτική μέχρι τώρα. Χωρίς να κάνω clear τα battery stats, μου κράτησε 5 μέρες (με όχι τόσο βαριά χρήση βέβαια) αλλά είναι ακόμα στο 30%...

Επίσης έβαλες τον 4.1 kernel ή έμεινες με τον 4.2; Προσωπικά έμεινα με τον 4.2 γιατί δεν είχα κανένα κόλλημα και με το setcpu είμαι στη stock συχνότητα μιας και βλέπω πολύ καλή απόδοση. Επίσης σβήνοντας jit είδα μεγάλη βελτίωση στο πόσο smooth είναι... Μιας και χρησιμοποιείς aosp rom πιο πολύ καιρό, έχεις κανά καλό κολπάκι να προτείνεις;

 

δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω,γιατι και εγω εχω ακομα την nightly 13,την εβαλα και εγω λογω του ραδιο και δεν εχω καποιο προβλημα για να παω στην rc2.το αφησα και εγω οπως ηταν με τον 4.2 kernel,χρησιμοποιω το antutu cpu master για overclocking σε 518-748mhz interactive,εχω και το jit on και το heap size στα 24 mb.ειναι αρκετα smooth και αυτο πιστευω οτι οφειλεται στον launcher pro και στην αυξηση του heap size στα 24mb,οταν εκανα αυτα τα 2 ειδα διαφορα στο θεμα smooth.και βοηθησε και το οτι δε χρησιμοποιω setcpu,μου εκανε διαρκως σπασιματα στη κινηση.

με βαρια εως ασηκωτη χρηση,μονιμως wifi-πολυ ιντερνετ-πολυ yoytube και ραδιο μεσω TUNE IN,μου κραταει μονο 40 ωρες μεγιστο.αλλα για τη χρηση που κανω πιστευω ειναι καλα.πιστευω με λιγο καλυτερη χρηση ανετα θα εβγαζε 4 ημερες

και οσο για το θεμα με την φωτογραφια που κολλανε οι ηχοι με την default εφαρμογη,εγω χρησιμοποιω camerazoom fx με απενεργοποιημενο τον ηχο και δε κολλαει τιποτα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τοσο ακριβα ε? Κριμα. Αν παει κοντα στα 200 ευρω θα παρω αλλο κινητο. Λογικα θα θελει αλλαγη η οθονη. Ευχαριστω για την απαντηση παντως.

 

Επικοινώνησε με την ACE Hellas αν και είναι σίγουρο ότι το επίσημο κόστος επισκευής είναι ασύμφορο.

 

Εκτός εγγύησης βέβαια υπάρχει η λύση των ανταλλακτικών από το ebay και "εγχείρηση" από κάποιον τεχνικό με ότι ρίσκο όμως αυτό συνεπάγεται αλλά σίγουρα πολύ οικονομικότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,έχω το htc wildfire και θέλω να του περάσω σπασμένη rom και οτι άλλο για να πηγαίνει καλύτερα το κινητό,μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,έχω το htc wildfire και θέλω να του περάσω σπασμένη rom και οτι άλλο για να πηγαίνει καλύτερα το κινητό,μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το πως γίνεται;

 

 

Γεια σου. Κατ'αρχήν αν έκανες μια μικρή αναζήτηση στο φόρουμ θα σου λυνόταν η απορία. Ανέτρεξε στην 1η σελίδα του συγκεκριμένου θέματος και διάβασε την. Ενημερωτικά και μόνο σου λέω ότι για να βάλεις custom rom πρέπει να κάνεις root. Αν έχεις την 2.1 έκδοση είσαι ΟΚ. Αν έχεις τη 2.2 δεν μπορείς να κάνεις κάτι προς το παρόν. Απλά περιμένεις...

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Παρακολουθω πολυ καιρο (και ας εκανα τωρα εγγραφη) το φορουμ και με βοηθησε ιδιαιτερα στην εισοδο μου στο android με το θαυματουργο αγριο μικρο. Ειδικα οι εισαγωγικες συμβουλες του Villis που ανανεωνονται συνεχως ειναι εξαιρετικες.

 

Επειδη παραμενω αρκετα αρχαριος στο λειτουργικο και ας εχω κανει καποια πραγματακια στο τηλεφωνο θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια τους πιο εμπειρους.

 

Ειμαι rooted και με wildpuzzle 0.7 που το εχω φερει στα μετρα μου. Εχω επισης κανει partitioned την sd.

Επειδη ομως ψηνομαι αγρια να δοκιμασω gingerbread τωρα που αρχισα να ξεκολλαω απο το sense (και μου φαινεται και λιγο αργο το κινητο). Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1) Αξιζει τον κοπο να βαλω cyanogenmod 7 rc2 απο πλευρας ταχυτητας και features;

2) Αν ναι δεδομενου οτι θα το κανω δοκιμαστικα τι ενεργειες πρεπει να κανω για να μεταφερω τις εφαρμογες μου στο νεο ρομ ή και να επιστρεψω ακριβως στην κατασταση που ημουν στη ρομ που εχω αν δεν μεινω ευχαριστημενος;

 

Εννοειται οτι εχω κανει titanium backup τις εφαρμογες που προσεθεσα (και σε dropbox) για την μεταφορα στη νεα ρομ, και φυσικα και ξερω οτι πρεπει να κανω nandroid backup για να επιστρεψω στην παλια. Χρειαζεται ομως να κανω backup και την sd (και κατοπιν και format πριν αλλαξω ρομ) ή και κατι αλλο ή αρκει το nandroid για να επιστρεψω στη ρομ που ειχα; Θυμιζω οτι ειναι partitioned η sd.

 

3) Βαζοντας cyanogenmod θα εχω ελληνικο λειτουργικο; Υπαρχει περιπτωση να χαθουν οι ρυθμισεις APN, SMS κλπ;

 

4) Το apps2sd ειναι προενεργοποιημενο οπως στο wildpuzzle ή πρεπει να το ενεργοποιησω απο terminal;

 

5) Ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων τους γκουρου του φορουμ. :p

Edited by BurningSkies
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια..έκανα τα βήματα για να περάσω τις επαφές στο gmail, αλλά τώρα αντιμετωπίζω κάτι που δεν μου αρέσει..παρόλο που στις επαφές έχω επιλέξει να εμφανίζονται μόνο του τηλεφώνου, για να μην τις βλέπω διπλές.. όταν πάω να καταχωρήσω επαφές σε ομάδες τότε φαίνονται διπλές επαφές..το ίδιο και όταν κάνω αναζήτηση επαφής στην αποστολή sms...

 

και κάτι τελαυταίο...θέλω να προσθέσω σε όλες τις επαφές μου μπροστά το +30 για να δουλεύουν σε κάθε περίπτωση..πρέπει να το κάνω μία μία ή υπάρχει κάποιος τρόπος να προστεθεί σε όλες εύκολα και γρήγορα? μέσω gmail, τροποποίησης του εξαγώγιμου αρχείου κλπ..

Τώρα είμαι με aosp rom και συνεπώς δεν μπορώ να σου ακριβώς πως είναι, αλλά πήγαινε στις επαφές, πάτα το menu και μετά νομίζω είχε ένα μενού "προβολή", απ'όπου επέλεξε να εμφανίζονται μόνο οι gmail επαφές!

Για το δεύτερο, δεν ξέρω αλλά εμένα τα αρχεία που εξάγω από το gmail δε μου φαίνονται καλά... Φαντάζομαι ότι στο excel θα γινόταν αυτό, αλλά εγώ προσωπικά το είχα κάνει για τις επαφές μια προς μια...

 

δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω,γιατι και εγω εχω ακομα την nightly 13,την εβαλα και εγω λογω του ραδιο και δεν εχω καποιο προβλημα για να παω στην rc2.το αφησα και εγω οπως ηταν με τον 4.2 kernel,χρησιμοποιω το antutu cpu master για overclocking σε 518-748mhz interactive,εχω και το jit on και το heap size στα 24 mb.ειναι αρκετα smooth και αυτο πιστευω οτι οφειλεται στον launcher pro και στην αυξηση του heap size στα 24mb,οταν εκανα αυτα τα 2 ειδα διαφορα στο θεμα smooth.και βοηθησε και το οτι δε χρησιμοποιω setcpu,μου εκανε διαρκως σπασιματα στη κινηση.

με βαρια εως ασηκωτη χρηση,μονιμως wifi-πολυ ιντερνετ-πολυ yoytube και ραδιο μεσω TUNE IN,μου κραταει μονο 40 ωρες μεγιστο.αλλα για τη χρηση που κανω πιστευω ειναι καλα.πιστευω με λιγο καλυτερη χρηση ανετα θα εβγαζε 4 ημερες

και οσο για το θεμα με την φωτογραφια που κολλανε οι ηχοι με την default εφαρμογη,εγω χρησιμοποιω camerazoom fx με απενεργοποιημενο τον ηχο και δε κολλαει τιποτα

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ στα ίδια είμαι. Απλά όσο να'ναι όλο και πιο κοντά στην stable είμαστε! ;)

Εγώ έσβησα και το jit Και μου φαίνεται ακόμα πιο smooth. Με setcpu (σχεδόν) σε stock συχνότητα είμαι (το'χω βάλει interactive 245-518) και μου φαίνεται σε καθημερινή χρήση ότι πάει πιο σφαίρα κι από πριν! :D Πάντως θα δοκιμάσω και με αυτό το πρόγραμμα που λες για το overlocking, μήπως όντως παίζει θέμα με το setcpu. Το heap size το έχω βάλει 30 εγώ. Γενικότερα πολύ καλά αποτελέσματα σου έχει. Εγώ τελευταία δεν χρησιμοποιώ πάρα πολύ το κινητό για ιντερνετ και τέτοια λόγω πολλών υποχρεώσεων, αλλά βλέπω πάρα πολύ καλή αυτονομία(κάμερα ποτέ δε χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα, οπότε δεν είδα ακόμα το sound-bug)!

Αν αντιληφθείς κανα νέο για cm, κράτα με κι εμένα ενήμερο! :happy:

 

to app του facebook δεν μου βγαζει notifications. υπάρχει καμια λύση ?

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το θυμόμουν να βγάζει, αλλά σταμάτησε μετά από κάποιον καιρό και έχω διαβάσει και άλλοι να έχουν προβλήματα και απορώ, γιατί δε θυμάμαι κανένα update πρίν σταματήσουν τα notifications...

 

1) Αξιζει τον κοπο να βαλω cyanogenmod 7 rc2 απο πλευρας ταχυτητας και features;

2) Αν ναι δεδομενου οτι θα το κανω δοκιμαστικα τι ενεργειες πρεπει να κανω για να μεταφερω τις εφαρμογες μου στο νεο ρομ ή και να επιστρεψω ακριβως στην κατασταση που ημουν στη ρομ που εχω αν δεν μεινω ευχαριστημενος;

 

Εννοειται οτι εχω κανει titanium backup τις εφαρμογες που προσεθεσα (και σε dropbox) για την μεταφορα στη νεα ρομ, και φυσικα και ξερω οτι πρεπει να κανω nandroid backup για να επιστρεψω στην παλια. Χρειαζεται ομως να κανω backup και την sd (και κατοπιν και format πριν αλλαξω ρομ) ή και κατι αλλο ή αρκει το nandroid για να επιστρεψω στη ρομ που ειχα; Θυμιζω οτι ειναι partitioned η sd.

 

3) Βαζοντας cyanogenmod θα εχω ελληνικο λειτουργικο; Υπαρχει περιπτωση να χαθουν οι ρυθμισεις APN, SMS κλπ;

 

4) Το apps2sd ειναι προενεργοποιημενο οπως στο wildpuzzle ή πρεπει να το ενεργοποιησω απο terminal;

 

5) Ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων τους γκουρου του φορουμ. :p

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum!

1) Μέχρι τώρα κι εγώ την 0.8 wildpuzzle είχα και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος. Την είχα τροποποιήσει μέσω adb και την είχα κάνει όσο πιο ελαφριά μπορούσα, βγάζοντας όλα τα widget-apps που δε χρησιμοποιώ και βγάζοντας και το sense (αντ'αυτού είχα περάσει το launcher pro). Πέρασα στη cm7 (σε μια nightly και όχι στην rc2) και μπορώ να πω πως με κάποιες μικρές τροποποιήσεις βλέπω πολύ καλή απόδοση (αρκετα καλύτερη απο πριν). Προφανώς και υπάρχουν προβληματάκια (κάποια bugs αν κι εγώ δεν αντιμετωπίζω κάτι) και θέλει λίγον καιρό ακόμα για αν βγει η σταθερή έκδοση. Εγώ προσωπικά πέρασα για πειραματισμό και δεν κάθομαι τώρα να τη στήσω στα μέτρα μου (ακόμα καλά καλά ούτε ολόκληρο το backup έχω περάσει, ούτε συντομεύσεις εφαρμογών δεν έχω βάλει στις αρχικές οθόνες και ούτε widgets), αλλά περιμένω να βγει κάποια στιγμή μελλοντικά η stable, ώστε να προχωρήσω στην αλλαγή. Απ'την άλλη στην wildpuzzle δουλεύουν όλα΄όπως θα'πρεπε! Τέλος, να ξέρεις ότι έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας στην rc2. Ωστόσο, η επιλογή είναι δική σου!

 

2) Όσο πειραματίζεσαι καλό είναι να κάνεις κι ένα backup την sd (έτσι για να υπάρχει)... Γενικότερα δε χρειάζεσαι κάτι άλλο πέρα απ'το titanium backup και το nandroid backup. Αν αποφασίσεις να γυρίσεις πίσω με το nandroid ωστόσο, να ξέρεις ότι δεν πρόκειται να σου επαναφέρει τα widgets σου. Γενικότερα το μόνο που δε θα μπορέσεις να μεταφέρεις στην καινούρια rom σου, θα είναι οι αρχικές σου οθόνες! ;)

Με titanium και nandroid πάντως μη φοβάσαι τίποτα! :D

 

3) Δε μου χάθηκε τίποτα και έχει επιλογή για ελληνικά. Καλού κακού, είχα πάρει ένα backup των apn με το apn backup & restore (δωρεάν στο market).

 

4) Δεν είναι και δεν είναι καν εγκατεστημένο. Έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις για μεταφορά εφαρμογών στην sd, αλλά εγώ πέρασα κι ένα πρόγραμμα και τελικά μεταφέρθηκαν όλα (dalvik κι εφαρμογές). Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν φταίει το πρόγραμμα ή η επιλογή στις ρυθμίσεις :p

 

5) Δε νομίζω...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Villis!! Αψογος.

 

Δεν ειναι εγκατεστημενο το script για το apps2sd; Πως και ετσι; Και τι προγραμμα εβαλες για να δουλεψει η μεταφορα; Δεν θα εβαζα εγω παντως την dalvik γιατι εχω την stock sd.

Ρωταω γιατι φοβαμαι οτι αν κανω titanium restore ολες τις εφαρμογες δεν θα μεινει καθολου μνημη αν δεν εχω ενεργοποιησει πριν αυτου το apps2sd.

 

Α! και αυτα που λετε για το jit και το heap size απο που ρυθμιζονται;

 

Μαλλον θα περιμενω και εγω την stable τελικα αλλα οπως και να εχει η επιλυση των παραπανω αποριων ηταν βασικοτατη για οποιαδηποτε αλλαγη ρομ με μεταφορα εφαρμογων και ρυθμισεων. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν παω να κατεβασω το google earth ή google street view μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται απο τον παροχο κινητης τηλεφωνιας. wtf?
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω αναβαθμηση και σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.

απλα θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει σαν συσκευη.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν παω να κατεβασω το google earth ή google street view μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται απο τον παροχο κινητης τηλεφωνιας. wtf?

 

Νομιζω οτι αυτες οι εφαρμογες δεν υποστηριζουν την Ελλαδα.

 

καλησπερα,εχω αναβαθμηση και σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.

απλα θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει σαν συσκευη.....

 

Αν μπορεις περιμενε το Wildfire S.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις περιμενε το Wildfire S.

 

ξερουμε ποτε κυκλοφορει στην Ελλαδα?????απλα πρεπει τισ επομενες 2 βδομαδες να χρησιμοποιησω την αναβαθμηση....

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο μηνα σιγουρα. Αμα βιαζεσαι, κοιτα και αλλα κινητα κοντα σε αυτη την τιμη. Καλο κινητο το Wildfire αλλα με τετοια αναλυση οθονης το 2011, δεν θα ηταν στις πρωτες επιλογες μου.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Villis!! Αψογος.

 

Δεν ειναι εγκατεστημενο το script για το apps2sd; Πως και ετσι; Και τι προγραμμα εβαλες για να δουλεψει η μεταφορα; Δεν θα εβαζα εγω παντως την dalvik γιατι εχω την stock sd.

Ρωταω γιατι φοβαμαι οτι αν κανω titanium restore ολες τις εφαρμογες δεν θα μεινει καθολου μνημη αν δεν εχω ενεργοποιησει πριν αυτου το apps2sd.

 

Α! και αυτα που λετε για το jit και το heap size απο που ρυθμιζονται;

 

Μαλλον θα περιμενω και εγω την stable τελικα αλλα οπως και να εχει η επιλυση των παραπανω αποριων ηταν βασικοτατη για οποιαδηποτε αλλαγη ρομ με μεταφορα εφαρμογων και ρυθμισεων. :)

Το jit, το heap size και άλλα τέτοια ρυθμίζονται από τις ρυθμίσεις του κινητού (απλά έχει εκεί κι ένα νέο μενού cyanogen settings). Δεν ξέρω μήπως η ρύθμιση που έχει για μεταφορά των εφαρμογών στην sd, είναι ουσιαστικά η ενεργοποίηση του a2sd script, αλλά δε νομίζω, γιατί εγώ προσπάθησα από terminal να το ενεργοποιήσω, αλλά μάταια. Οπότε θα δοκιμάσω απλά να το εγκαταστήσω μόνος μου,αν και μια χαρά είναι κι έτσι όλα!

Μην ανησυχείς για τις εφαρμογές και το backup. Κάποια στιγμή θα το ξανακοιτάξω κι εγώ, γιατί όπως σου είπα δεν το έχω στήσει στα μέτρα μου και θα σου πω τι χρειάζεται σίγουρα! ;)

Eπίσης για το άλλο με τη stock sd. Αν έχεις χώρο για τα αρχεία σου, μην το φοβάσαι. Δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν είχα την stock sd (class 2 είναι) και είχα βάλει και dalvik στην sd...

 

καλησπερα,εχω αναβαθμηση και σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.

απλα θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει σαν συσκευη.....

Αυτή η ερώτηση έχει απαντηθεί άπειρες φορές εδώ μέσα. Κοίταξε 1-2 σελίδες πίσω και θα βρείς απάντηση. Κοίταξε επίσης και το πρώτο ποστ στα γρήγορα, για να πάρεις μια εικόνα για του τί μπορεί (και τι δεν μπορεί) να κάνει σαν κινητό. Γενικότερα πάντως κι εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένεις για το s αν γίνεται ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα το teamviewer για remote desktop αλλα σερνεται σε επιπεδα που δεν ειναι λειτουργικο. Υποψιαζομαι οτι φταιει το hardware του wildfire . Υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα που να κανει την ιδια δουλεια και να ειναι χρηστικο (και επομενως αρκετα πιο ελαφρυ), και να σεταρεται το ιδιο ευκολα ή ζηταω πολλα για τις δυνατοτητες της συσκευης μας; :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα.Εδω και καποιο καιρο οταν βρισκομαι σε κληση δεν λειτουργει η δυνατοτητα που εχει το κινητο να σβηνει η οθονη οταν το χεις στο αυτι σου και να ξαναναβει οταν το απομακρυνεις.Υποψιαζεται μηπως κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...