Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασίλη ευχαριστούμε

Μια απορία ακόμη για τον συγχρονισμό με τα contacts του gmail. Απ΄ότι κατάλαβα, εφόσον δεν έχουν δηλωμένο τηλέφωνο τα κρατάει αλλού και όχι στο phonebook όπου μπορούμε να βάλουμε επαφές από σύδεση με το outlook.

Αν μπούμε στο gmail από το κινητό και δεν έχουμε κάνει καθόλου συγχρονισμό των επαφών, όταν θα στείλουμε mail, καταλαβαίνει τον αποδέκτη όταν αρχίζουμε να τον πληκτρολογούμε (όπως στο gmail στο pc) ή τους χρειάζεται να τους έχει στο τηλέφωνο?

Επίσης, ιντερνετ με wifi μπαίνει χωρίς την κάρτα sim μέσα?

Αν δεν έχεις τηλέφωνο στην επαφή, πάλι την περνάει στο phonebook. Δεν την περνάει αν την βγάλεις από την ομάδα "οι επαφές μου" στο gmail. Aλλά από ότι κατάλαβα μιλάς για συγχρονισμό μέσω outlook και όχι μέσω gmail, οπότε δεν ξέρω ακριβώς να σου απαντήσω. Στην εφαρμογή gmail πάντως του κινητού, καταλαβαίνει πληκτρολογώντας σταδιακά το ονομα, αλλά δεν ξέρω αν φταίει το ότι οι επαφές μου είναι συγχρονισμένες με gmail κι όχι με outlook...

Και το wifi δουλεύει κανονικά και χωρίς sim ;)

 

παιδια θελω αν γινεται να μ πειτε την γνωμη σας..

ειμαι fan twn smartphones και εχω ενα νοκια Ε72 εδω κ 5 μηνες... το κινητο ειναι αστερι, πολυ λειτουργικο, ταχυτατο κ οσον αφορα την μπαταρια.....ξεχνας που ειναι ο φορτιστης (με νορμαλ προς εντονη χρηση κραταει 6 μερες ανετα κ αμα βαλεις και εξοικονομιση ενεργειας 8ημερο)

ολα αυτα τα εγραψα για να σας πω σε οσους δεν γνωριζετε πως εινια το κινητο, ετσι ωστε οταν μ δωσετε την γνωμη σας να ειναι πιο εγκυρη..

στο θεμα μ λοιπον.. το κινητο το εχω δει σε πολλα sites και μ αρεσει ιδιαιτερα, επισης μου εχει λειψει η οθονη αφης και εχω απορια ν εξερευνησω το android... αντικειμενικα αξιζει τον κοπο ν πουλησω το Ε72 και ν παρω το wildfire??

υ.γ. εστιαζω στο κινητο αυτο λογω τιμης, αλλιως θα κοιταγα κανα legend / desire

ευχαριστω εκ των προταιρων

Kαλησπέρα φίλε μου. Πραγματικά εκπλήσσομαι με την μπαταρία του e72 από αυτά που μου λες :) Φίλε μου σίγουρα κάποιος που έχει και τα δυο μπορεί να σε βοηθήσει καλύτερα. Πάντως εξαρτάται από τη χρήση που θες να κάνεις στο κινητό. Δηλαδή η μπαταρία του wildfire θα σου κρατήσει 2 μέρες το πολύ με κανονική χρήση. Το e72 και γενικότερα η σειρά e της nokia, είναι πιο επαγγελματική σειρά, ενώ το wildfire είναι πιο "νεανικό" τηλέφωνο. Έτσι το παρουσίασε και η htc εξάλλου. Δες τις προτεραιότητές σου, σκέψου τι θες ακριβώς από το κινητό και εδώ είμαστε να σου πούμε αν μπορεί να το κάνει ή όχι :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα φίλε μου. Πραγματικά εκπλήσσομαι με την μπαταρία του e72 από αυτά που μου λες :) Φίλε μου σίγουρα κάποιος που έχει και τα δυο μπορεί να σε βοηθήσει καλύτερα. Πάντως εξαρτάται από τη χρήση που θες να κάνεις στο κινητό. Δηλαδή η μπαταρία του wildfire θα σου κρατήσει 2 μέρες το πολύ με κανονική χρήση. Το e72 και γενικότερα η σειρά e της nokia, είναι πιο επαγγελματική σειρά, ενώ το wildfire είναι πιο "νεανικό" τηλέφωνο. Έτσι το παρουσίασε και η htc εξάλλου. Δες τις προτεραιότητές σου, σκέψου τι θες ακριβώς από το κινητό και εδώ είμαστε να σου πούμε αν μπορεί να το κάνει ή όχι :)

 

σε ευχαριστω φιλε!

βασικα ειναι κανα-2 ερωτισουλες

η οθονη σε σχεση με του htc hero ας πουμε απεχει πολυ? βασικα μ εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι εινια αθλια οσον αφορα σχεση μεγεθους-αναλυσης!

 

επισης ξερουμε αν οντως εχει προοπτικες για εκδοση 2.2?

 

και τελος, απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε!

βασικα ειναι κανα-2 ερωτισουλες

η οθονη σε σχεση με του htc hero ας πουμε απεχει πολυ? βασικα μ εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι εινια αθλια οσον αφορα σχεση μεγεθους-αναλυσης!

 

επισης ξερουμε αν οντως εχει προοπτικες για εκδοση 2.2?

 

και τελος, απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?

 

Επειδή ήμουν κι εγώ στο δίλημμα hero η wildfire λόγω ανάλυσης και τελικά επέλεξα το wildfire θα σου πω ότι ακούγονται πολλές υπερβολές για την ανάλυση του κινητού και ότι βλέπεις τα pixel κλπ...Νομίζω ότι η ανάλυση του είναι πολύ καλή για να μπορέσεις να πλοηγηθείς σε internet να δείς μερικές φωτό και κυρίως να δώσεις κάτω απο 300 ευρώ... Θα μπορούσες να πας να το δείς και σε κάποιο κατάστημα για να αποκτήσεις κ δική σου άποψη..

 

Έχουν ανακοινώσει απο ότι θυμάμαι ότι θα πάρει την 2.2 απλά δεν θα υποστηρίζει τα live wallpapers όπως δεν κάνει και τώρα.

 

Ποιότητα κατασκευής είναι μια χαρά για εμένα και τα γούστα μου...είχα ένα E51 νωρίτερα και νομίζω ότι είναι τα ίδια...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Villi σέυχαριστω πολυ που για ακομη μια φορα μου βρηκες λυση αλλα τελικα τα καταφερα σχεδον τυχαια μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια κ ερευνα.. :(

 

Οσο για την μπαταρια μην απογοητευεστε διοτι ειχα προβλημα για 10 μερες περιπου που κραταγε 1 μερα αλλα πλεον κραταει 3 μερες με πολλες λειτουργιες κ "σκαλισματα" ;)

 

Κ φυσικα εχω 2 αποροιες....

Εχω κατεβασει κ εγκαταστησει απο το επισημο site htc το htc sync κ εχω ελενξει απ'το μενου για προβληματα αλλα δεν μπορει να συγχρονιστει με τπτ ο,τι κ αν εχω δοκιμασει απ'οσα εχετε προαναφερει .... αλλη ιδεα;;;; .....

 

κ αν εχει δοκιμασει καποιος να αναπαραγαγει καποιο αρχειο avi ,που το αποθηκευσατε κ αν το μετατρεψατε μεσω καποιου προγραμματος;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέος στο forum (αν κ έχω κάνει βόλτες εδώ για πληροφορίες που κ που:happy:) κ γενικά σε smartphone, android! Τη Δευτέρα θα αποκτήσω το wildfire!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο καλό site με εφαρμογές/games για android (για free μιλάω πάντα)! Κ ότι άλλο υπάρχει για τέτοιο είδος κινητού γιατί είμαι εντελώς NOOB σε αυτό το θέμα! :D

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέος στο forum (αν κ έχω κάνει βόλτες εδώ για πληροφορίες που κ που:happy:) κ γενικά σε smartphone, android! Τη Δευτέρα θα αποκτήσω το wildfire!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο καλό site με εφαρμογές/games για android (για free μιλάω πάντα)! Κ ότι άλλο υπάρχει για τέτοιο είδος κινητού γιατί είμαι εντελώς NOOB σε αυτό το θέμα! :D

 

Ευχαριστώ! :)

 

το android εχει απο μονο του εγκατεστημενο στο κινητο το android market που θα βρεις oti εφαρμογες χρειαστεις...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι νέος στο forum (αν κ έχω κάνει βόλτες εδώ για πληροφορίες που κ που:happy:) κ γενικά σε smartphone, android! Τη Δευτέρα θα αποκτήσω το wildfire!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο καλό site με εφαρμογές/games για android (για free μιλάω πάντα)! Κ ότι άλλο υπάρχει για τέτοιο είδος κινητού γιατί είμαι εντελώς NOOB σε αυτό το θέμα! :D

 

Ευχαριστώ! :)

 

Νομιζω οτι το android market το οποιο ειναι ηδη μεσα στο κινητο με το που το ενεργοποιησεις θα καλυψει πολλες απο τις αναγκες σου σε apps και games.

Αλλιως μπορεις να ριξεις και μια ματια στο http://www.appbrain.com το οποιο μπορεις επισης να εχεις και σαν εφαρμογη στο κινητο σου.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και είμαι πελαγωμένος.

 

SMS να τα παρακολουθεί με τον κλασσικό τρόπο κι όχι σαν threads (όπως το gmail) γίνεται κάπως?? Αν γίνεται με 3ο πρόγραμμα, ποιό είναι καλό γι αυτή τη δουλειά?

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται στο pad του τηλεφώνου, στα κουμπιά με τους αριθμούς να εμφανίζονται τα ελληνικά γράμματα?

Αν όχι, η υπάρχουσα αντιστοίχηση, πχ το "Γ" βρίσκεται εκεί που είναι το "G" και όχι εκεί που είναι το "Α", αλλάζει κάπως?

Link to comment
Share on other sites

εαν και νεος στο φορουμ θα πω μερικα και βεβαια ελπιζω να λαβουμε βοηθεια απο καποιον εμπειρο !!!

ΚΑΛΑ ΝΕΑ το κινητο για τα λεφτα του ειναι οκ !!!εχει εφαρμογες αναλυση οκ πολυ καλη ταχυτητα στο σπιτικο wifi αλλιως ασχολιαστο για vodafon ακομη περιμενω να φορτωσει σελιδες !!!!

 

ΚΑΚΑ ΝΕΑ λιγη μνημη και μεταφορα στην καρτα πρακτικα αδυνατο δοκιμασα 2 3 εφαρμογες ινσταλ δεν εγινε ποτε !!!!οποτε πηγαμε για σβησιμο !!!!

μεταφορα αρχειων και δεδομενων το εχω πετυχει μονο στο χειρισμο του σαν σκληρο δισκο

τηλεοραση στο κινητο και λοιπες υπηρησιες εκτος wi fi δεν τις βλεπω καπου ισως να γινονται δεκτη καθε βοηθεια

 

dungeon hunter αδυνατο να το παιξει ολο το htc sense παθαινε σοκ και δεν το ανοιγε ποτε

 

ΤΡΑΓΙΚΑ ΝΕΑ μπαταρια μετα απο πολλες εφαρμογες μπαταριοσωσιβια και λοιπες βοηθειες δεν εχω πετυχει πανω απο ενα 24ωρο με μεγαλα κεφια απο το κινητακι μου πατησα και το αστερακι 33 70 διεση ολο δεν μπορει να το εκτελεσει ουτε στο 5% της μπαταριας μετα κλεινει μονο του

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ύστερα από πολύ πολύ πολύ καιρό απουσίας, να γράψω και γω την εμπειρία μου με το εν λόγω "κινητό".

Κατ' αρχάς να πω πως προερχόμενος από Win 5 και Win 6 (και καλομαθημένος), ήμουν αρκετά αρνητικά προδιατεθειμένος απέναντι στο Android, παρότι οπαδός του λογισμικού ανοιχτού κώδικα και του ελεύθερου λογισμικού. Βέβαια αυτό ίσως πολύ μικρή σημασία έχει μιας και η πλειοψηφία των ψαξιμάτων και πειραγμάτων ενός μέσου χρήστη σπάνια θα ξεπεράσουν το επίπεδο "ελέγχου ρυθμίσεων" πράγμα που σημαίνει πως είτε Win κινητό έχεις είτε Android είτε apple, πάλι θα κρεμόμαστε από το εξτρά λογισμικό που θα μπορεί να εγκατασταθεί.

Το κινητό λοιπόν με εξέπληξε ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα. Παρένθεση, μιλάω για το κινητό και όχι για το λογισμικό, αν και πολλές φορές το ένα εξαρτάται από το άλλο και είτε ταυτίζονται σαν έννοιες είτε το ένα εννοεί το άλλο.

Ευχάριστα με εξέπληξε ως προς τις δυνατότητές του. Δυνατότητες εννοώ α) μπαταρία (από μία μέρα με το ζόρι με BT μόνο με Win, ξεπέρασα τις δύο με BT, Wifi και ενίοτε data από τον πάροχο) β) οθόνη (καλά εδώ μη με πάρετε με τις πέτρες, από ένα ταπεινό glofiish x500 έρχομαι, το wildfire μπροστά του είναι σινεμά HD) γ) εξτρά λογισμικό (άπειρο, τόσο που έκανε τα repositories του ubuntu να κοκκινίσουν) δ) ευκολία χρήσης και παραμετροποίησης (δε λέω, είχα συνηθίσει με τη γραφίδα αλλά αυτό το Sense και το δαχτυλάκι είναι άλλο πράμα μετά την πρώτη μέρα δοκιμών και επαναφοράς ρυθμίσεων δυο τρεις φορές βεβαίως βεβαίως).

Ας πούμε και δυο σχετικά δυσάρεστες εκπλήξεις τώρα. Κατ' αρχάς η ευκολία και η ακρίβεια του GPS και του destinator ούτε πλησιάζεται από navigon και ndrive. Και δε μιλάω για καμιά τελευταία έκδοση dest αλλά για την 6 που είχε μείνει στο κινητό μου μέχρι που τά φτυσε (σχεδόν)

Δεύτερο τραγικό, δυσάρεστο και ολίγον τι απαράδεκτο, η μεταφορά με συγχρονισμό των επαφών μου. Και εδώ να εξηγηθώ:

Θεωρώ μεγάλη πατάτα το να μεταφέρω μέσω csv τις επαφές μου στο gmail (άρα να κάνω και gmail λογαριασμό) και από εκεί να τις φέρω στο wildfire. Και δεν το συζητάω καν το γεγονός πως στο gmail ήρθαν κουτσουρεμένες (μόνο τα ονόματα, έπρεπε να πειράξω μία μία τις επαφές για βάλω και επώνυμα). Αλλά ακόμα και το ότι έπρεπε να συγχρονίσω με gmail και να πειράξω τις επαφές και στο κινητό μετά. Έπρεπε λοιπόν να βρεθεί ο τρόπος να γίνει μέσω sync. Έλα όμως που ούτε outlook έχω (και άρα δε χρησιμοποιώ) αλλά και αυτό το HTCSync να αρνείται πεισματικά να δει έστω τη συσκευή μου.

Η λύση (που με πήρε πάνω από μισή μέρα να τη βρω) ήταν αφ' ενός να φορτώσω το outlook από το cd του glofiish (ύστερα από 4 χρόνια κοντά το χρησιμοποίησα επιτέλους) και να φορτώσω εκεί τις επαφές από το παλιό, αφ' ετέρου να συνδέσω με usb το wildfire, να το βάλω να το δει μόνο ως δίσκο, να πάρω τους drivers από τα tools της sd, να ενεργοποιήσω την αναφορά λαθών για το usb από το κινητό και μετά να δοκιμάσω να κάνω sync. Ύστερα λοιπόν από μια μέρα εκνευρισμού και χαμένου κόπου όμως ανταμείφθηκα και πλέον όλες οι επαφές είναι στο κινητό, κανονικά και όχι με μαϊμουδιές gmail και αηδίες.

Εν γένει οι πρώτες εντυπώσεις είναι από καλές έως πολύ καλές και γίνονται άριστες εάν υπολογισθεί πως έδωσα 200 τόσα ευρά για το glofiish (με επιδότηση) και 12 ευρά για το wildfire (παρομοίως).

Καλή διασκέδαση σε όλους και καλό φθινόπωρο νά 'χουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα λοιπόν από μια μέρα εκνευρισμού και χαμένου κόπου όμως ανταμείφθηκα και πλέον όλες οι επαφές είναι στο κινητό, κανονικά και όχι με μαϊμουδιές gmail και αηδίες.

 

!!!

Επιτέλους βρήκα & δεύτερο άνθρωπο, με πρόβλημα στο συγχρονισμό επαφών!

Πάμε πάλι:

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με το ΜΗ συγχρονισμό,

μιας συγκεκριμένης κατηγορίας αριθμού στις επαφές:

'άλλος' ή 'other' για όσους χρησιμοποιούν αγγλικά.

Εδώ & πάρα πολλά χρόνια χρησιμοποιώ αυτή την κατηγορία στις επαφές,

για δευτερα κινητά, εξοχικα κλπ,

σε SE, Nokia, iPhone, όλα συγχρονισμενα με Outlook.

Ο συγχρονισμός του Wildfire εγινε & αυτή τη φορά με το Outlook, μέσω HTCSync.

Όλα συγχρονιστηκαν κανονικά, ακόμη & οι εικόνες στις επαφές (!),

εκτός από την κατηγορία 'άλλος' αριθμός..

Προσπαθώντας να δημιουργήσω καινούρια επαφή, είδα ότι οι κατηγορίες αριθμών είναι:

κινητό

οικία

εργασία

φαξ εργασίας

φαξ οικίας

βομβητης (..)

αυτοκίνητο (...)

κύρια εταιρική γραμμή (για εργασιομανεις υποθέτω)

mms (γιατί όχι sms?)

πομπός (what?)

βοηθός (ένα καφέ!).

Η πρώτη μου αντίδραση ήταν να πω βρωμοGoogle & σκ..ά στο Android & διαφορα τέτοια..

Για καλή ή κακή μου τυχη, ένας φίλος έχει το Hero με 2.1.

Σκαλίζοντας το κινητό είδα σαν επιλογή στις επαφές του,

την άγνωστη για το Wildfire, λέξη 'other'.

Πριν αρχίσω τα φάρμακα, πρέπει να βρω που οφείλεται το πρόβλημα:

Είναι έλειψη-bug στην εφαρμογή Πρόσωπα?

Φταίει η έκδοση του Android για το συγκεκριμένο κινητό?

Φταίει η HTC?

Φταίω εγώ που αγόρασα το κινητό?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια βοήθεια γιατί θα τρελλαθώ.

 

Αρνείται να συνδεθεί στους διακομιστές (servers) της google. Με καμία κυβέρνηση λέμε. Και από κει που είναι να συνδεθούμε με λογαριασμό google και όταν πάω στο μάρκετ που είναι το πρώτο βήμα για να προχωρήσω.

 

Συνδέεται κανονικά στο ιντερνετ και από κινητή τηλεφωνία και από wifi.

 

Μπαίνει στο youtube, μπαίνει από τον browser στο gmail.

 

Αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στους server της google και κατά συνέπεια δεν μπορώ να μπω μάρκετ. Τα στοιχεία που δίνω είναι σωστά. Τα μηνύματα αποτυχίας που βγάζει έχουν να κάνουν με το ότι υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης του κινητού και όχι ότι δεν είναι σωστά το username & password.

 

Βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Για καλή ή κακή μου τυχη, ένας φίλος έχει το Hero με 2.1.

Σκαλίζοντας το κινητό είδα σαν επιλογή στις επαφές του,

την άγνωστη για το Wildfire, λέξη 'other'.

Πριν αρχίσω τα φάρμακα, πρέπει να βρω που οφείλεται το πρόβλημα:

Είναι έλειψη-bug στην εφαρμογή Πρόσωπα?

Φταίει η έκδοση του Android για το συγκεκριμένο κινητό?

Φταίει η HTC?

Φταίω εγώ που αγόρασα το κινητό?

Φίλε μου τουλάχιστον στο Desire όταν δημιουργείς μια επαφή Google έχει κ την κατηγορία "άλλο".Όταν όμως η επαφή είναι τηλεφώνου τότε δεν υπάρχει το "άλλο" παρά μόνο αυτές που ανέφερες..Πιστεύω το ίδιο ισχύει κ στο Wildfire αλλά δεν ξέρω αν κ πόσο σε βοηθάει αυτό σαν πληροφορία...

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τουλάχιστον στο Desire όταν δημιουργείς μια επαφή Google έχει κ την κατηγορία "άλλο".Όταν όμως η επαφή είναι τηλεφώνου τότε δεν υπάρχει το "άλλο" παρά μόνο αυτές που ανέφερες..Πιστεύω το ίδιο ισχύει κ στο Wildfire αλλά δεν ξέρω αν κ πόσο σε βοηθάει αυτό σαν πληροφορία...

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Επαφή 'Google' & επαφή 'τηλεφωνο'..

Μάλιστα, τώρα βγάλαμε μια άκρη..

Θέλοντας & μη λοιπόν, θα πρέπει να συγχρονισω μέσω Gmail..

Ευχαριστώ πολύ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα με ενδιαφέρει η αγορά του wildfire αν με καλύπτει και σε μια λειτουργία που μου χρειάζεται, θέλω να το έχω συνδεδεμένο στον Η/Υ και να συνδέομαι στο internet απο τον Η/Υ μέσω cosmote γνωρίζεται αν θα γίνεται;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

@ Paschos76 Και γιατί δεν τον χώνεις τον αριθμό σε άλλη κατηγορία; Εγώ τουλάχιστον τα δεύτερα κινητά τα βάζω στο "βομβητής" ή στο "βοηθός" πλέον. Να πω την αμαρτία μου και ας παρεξηγηθώ για σεξιστής (που είμαι και δεν το κρύβω), εάν πρόκειται για δεύτερο κινητό γυναίκας το βάζω στο "βομβητής" και εάν πρόκειται για δεύτερο κινητό άντρα στο "βοηθός". Edited by nevrodion
Στην βρήκα τη λύση αδερφέ... :)
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το desire..ποια η άποψη σου...;

 

ΤΙ ακριβώς σύγκριση είναι αυτή,δεν υπάρχει καμία σύγκριση με τον ηγετη desire και κυρίως στο θέμα οθόνης όπου το wildfire είναι χαντακωμενο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταλαβει κανεις που τελικα στήνονται οι εφαρμογες?Μπορεις να επιλεξεις εαν θα ειναι στην flash ή στην SD?

 

Απ'οσο εχω καταλαβει αποθηκευονται στην μνημη τηλεφωνου και περιμενουμε το froyo για να μπορουμε να αποθηκευουμε στην καρτα SD.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΟ WILDFIRE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ,,,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Edited by Villis
Μη χρησιμοποιείς κεφαλαίους χαρακτήρες!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στη σύνταξη μηνυμάτων??

Μέσα σε λιγότερο από μια βδομάδα,2 φορές μου έτυχε να πατάω σύνθεση μηνύματος και τα γράμματα να μην ανταποκρίνονται.Πληκτρολογούσα δηλαδή κανονικά αλλά μνμ πιο πάνω στο κενό δεν εμφανιζόταν.Και τις 2 φορές έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την μεταφορά επαφών το μόνο που έκανα ήταν να χρησιμοποιήσω την προεγκαταστημενη εφαρμογή transfer data του κινητού και τις μετέφερε με Bluetooth από ένα nokia χωρίς κανένα απόλυτος πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΟ WILDFIRE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ,,,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Για το ξυπνητηρι ειτε επιλεγεις την ωρα στην αρχικη σου οθονη ειτε απ'το μενου -επιτραπεζιο ρολοι κ ειναι η 3η επιλογη που εχει ενα ρολοι κατω στην μπαρα.

 

Για οσους ψαχνουν για θηκη του κινητου νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι πολυ καλο

http://cgi.ebay.com/5-SOFT-Crystal-Gel-Cover-Case-HTC-G8-Wildfire-/160469194398?pt=PDA_Accessories&hash=item255cb5969e

 

προστασια οθονης :

http://cgi.ebay.com/3x-ULTRA-CLEAR-LCD-Screen-Protector-HTC-Wildfire-G8-/290471937533?pt=PDA_Accessories&hash=item43a17a05fd

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα με ενδιαφέρει η αγορά του wildfire αν με καλύπτει και σε μια λειτουργία που μου χρειάζεται, θέλω να το έχω συνδεδεμένο στον Η/Υ και να συνδέομαι στο internet απο τον Η/Υ μέσω cosmote γνωρίζεται αν θα γίνεται;
ναι γινεται εχει οδηγιες το manual
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...