Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες! μετά από μεγάλη απουσία και χρήση CM7 τώρα τελευταία RC1 είπα να ξαναγυρίσω στην official (ευχαριστώ τον Thanos47 για τις οδηγίες) και αφού το έκανα ήθελα να μάθω κάτι. πήγα να περάσω την JOKERDROID 4.2 rom που είναι με sense και νομίζω είσαι και rooted. προσπάθησα με το clockworkmod αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι το clockworkmod είναι κυρίως για roms gingerbread . Μήπως ξέρει κανένας τρόπο εύκολο όπως το clockworkmod για να περάσω την συγκεκριμένη rom;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες! μετά από μεγάλη απουσία και χρήση CM7 τώρα τελευταία RC1 είπα να ξαναγυρίσω στην official (ευχαριστώ τον Thanos47 για τις οδηγίες) και αφού το έκανα ήθελα να μάθω κάτι. πήγα να περάσω την JOKERDROID 4.2 rom που είναι με sense και νομίζω είσαι και rooted. προσπάθησα με το clockworkmod αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι το clockworkmod είναι κυρίως για roms gingerbread . Μήπως ξέρει κανένας τρόπο εύκολο όπως το clockworkmod για να περάσω την συγκεκριμένη rom;

 

Με το rom manager θα κάνεις θα κανεις reboot into recovery που ειναι πιο παλια εκδοση απο την 3 και θα εισαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Με το rom manager θα κάνεις θα κανεις reboot into recovery που ειναι πιο παλια εκδοση απο την 3 και θα εισαι ok.

 

βασικά μπαίνω Με το κουμπί της φωνής και το power button σε recovery mode και με βγάζει σε μια μαύρη οθόνη που δείχνει το κινητό και 1 κόκκινο τρίγωνο με 1 θαυμαστικό στην μέση (του κινδύνου δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αρχικά θα ήθελα να πω πως αν οι διαχειριστές κρίνουν πως πόσταρα σε λάθος ενότητα ας μετακινήσουν το θέμα.

 

Στο θέμα μας τώρα,έχω ένα wildfire μισό χρόνο περίπου χωρίς να έχει παρουσιάσει το παραμικρό.Αυτό που παρατήρησα τελευταία είναι πως δεν μου εμφανίζει όλα τα τραγούδια που περνάω μέσα.Έχω για παράδειγμα δυο φακέλους με τραγούδια,τα περισσότερα τραγούδια είναι μέσα και τα βρίσκω κανονικότατα,όμως μερικά δεν τα βρίσκω παρά μόνο αν τα ψάξω μέσω του καλλιτέχνη,δεν εμφανίζονται δηλαδή στους φακέλους.

Δοκίμασα να τα διαγράψω όλα και να τα ξαναπεράσω αλλά πάλι το ίδιο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετακίνησα το μήνυμά σου εδώ, μιας και υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το wildfire...

Mε επανεκκίνηση λύνεται το πρόβλημα;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετακίνησα το μήνυμά σου εδώ, μιας και υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το wildfire...

Mε επανεκκίνηση λύνεται το πρόβλημα;

 

Αν εννοείς άνοιγμα-κλείσιμο,τότε όχι δεν λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε γιατι στα pdf αρχεια οταν τα ανοιγει δεν προσαρμοζει αυτοματα το κειμενο στην οθονη του κινητου να μπορει να διαβαστει ως ροη

οπως στον explorer αλλα πρεπει να μετακινησε συνεχως δεξια-αριστερα για να διαβαζεις..λυνετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς άνοιγμα-κλείσιμο,τότε όχι δεν λύνεται.

Στο κάνει μόνο σε όσα τραγούδια περάσεις τελευταία, ή γενικότερα με άσχετα κομμάτια;

 

ξερετε γιατι στα pdf αρχεια οταν τα ανοιγει δεν προσαρμοζει αυτοματα το κειμενο στην οθονη του κινητου να μπορει να διαβαστει ως ροη

οπως στον explorer αλλα πρεπει να μετακινησε συνεχως δεξια-αριστερα για να διαβαζεις..λυνετε αυτο?

Αυτό έχει να κάνει με το application με το οποίο ανοίγεις το pdf. Το ezpdf reader απ'όσο ξέρω κάνει text reflow. Κοίταξε μήπως κι ο reader που χρησιμοποιείς εσύ έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με το application με το οποίο ανοίγεις το pdf. Το ezpdf reader απ'όσο ξέρω κάνει text reflow. Κοίταξε μήπως κι ο reader που χρησιμοποιείς εσύ έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις ;)

 

χρησιμοποιω τον reader που εχει το κινητο.νομιζω ο adobe.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο σε όσα τραγούδια περάσεις τελευταία, ή γενικότερα με άσχετα κομμάτια;

 

Γενικά,αλλά δεν μου εμφανίζει συγκεκριμένα κομμάτια,δηλαδή από τα 24 πχ κομμάτια δεν μου εμφανίζει 5 τα ίδια κάθε φορά όσες φορές και αν τα βγάλω-βάλω μέσω pc.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει πως να συνδέσουμε στην RC 7.... τις επαφές google με αυτές του Facebook? Παλαιότερα στην 2.2 και πριν ειχε ενα συνδετήρα πανω αριστερα στην κάθε επαφή όταν έκανες edit και μπορούσες να συνδέσεις του δυο λογαριασμούς τις επαφές του google και του facebook. Tώρα δεν μπόρεσα να το καταφέρω. Με αυτόν τον τρόπο γλιτώνεις πρώτον τις διπλοεγγραφές αλλά και ενημερώνεται η φωτογραφία της επαφής από το facebook. Ηταν πολύ καλή λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς ξέρει πως να συνδέσουμε στην RC 7.... τις επαφές google με αυτές του Facebook? Παλαιότερα στην 2.2 και πριν ειχε ενα συνδετήρα πανω αριστερα στην κάθε επαφή όταν έκανες edit και μπορούσες να συνδέσεις του δυο λογαριασμούς τις επαφές του google και του facebook. Tώρα δεν μπόρεσα να το καταφέρω. Με αυτόν τον τρόπο γλιτώνεις πρώτον τις διπλοεγγραφές αλλά και ενημερώνεται η φωτογραφία της επαφής από το facebook. Ηταν πολύ καλή λειτουργία.

 

αυτό το κολπάκι με τον συνδετήρα είναι ένα προνόμιο της sence rom το friends stream που δεν το έχει η cm 7

νομίζω αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή του facebook θα γίνει αυτό που θες

Edited by wicker
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή του facebook την έχω εγκαταστήσει δουλευει κανονικά ότι αλλαγές γίνονται στο facebook πχ αν καποιος αλλάξει την εικόνα στο profil του περναει κανονικα αλλα μόνο στην επαφή facebook όχι στην διπλοεγγραφή που υπάρχει την google επαφή. Εγω λέω για σύνδεση των δύο επαφών σε μία.
Link to comment
Share on other sites

αυτή ακριβώς η σύνδεση που λες την έκανε η εφαρμογή friends srteam.

τώρα δεν ξέρω αν έχει βγει αντίστοιχη εφαρμογή που να μπορέσεις να το κανείς αυτό

θα σου απαντήσει και κάποιος γνώστης του θέματος μιας που εγώ δεν έχω facebook και δεν έχω ασχοληθεί με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Γενικά,αλλά δεν μου εμφανίζει συγκεκριμένα κομμάτια,δηλαδή από τα 24 πχ κομμάτια δεν μου εμφανίζει 5 τα ίδια κάθε φορά όσες φορές και αν τα βγάλω-βάλω μέσω pc.

 

Δες αν είναι σωστά τα id tags των κομματιών... αν δεν είναι φτιάξε τα με το tag and rename

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δες αν είναι σωστά τα id tags των κομματιών... αν δεν είναι φτιάξε τα με το tag and rename

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Με βοηθάς λίγο,καθότι είμαι άσχετως...

Link to comment
Share on other sites

Με βοηθάς λίγο,καθότι είμαι άσχετως...

 

Οι περισσότεροι media players οργανώνουν τα κομμάτια ανάλογα με τα id tags τους. Ψάξε στο Google για κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να αλλάξεις τα tags και έτσι ο player να το διαβάσει σωστά... εγώ χρησιμοποιώ το tag and rename.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι media players οργανώνουν τα κομμάτια ανάλογα με τα id tags τους. Ψάξε στο Google για κάποιο πρόγραμμα με το οποίο να αλλάξεις τα tags και έτσι ο player να το διαβάσει σωστά... εγώ χρησιμοποιώ το tag and rename.

 

Επειδη εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα των tags εχω να πω πως πραγματικα το tag&rename ειναι ισως το καλυτερο προγραμμα για να κανεις την δουλεια σου και ειναι πολυ ευκολο στην χρηση.Θελει μονο λιγη προσοχη γτ μπορει να καταληξεις να εχουν ολα τα τραγουδια σου το ιδιο ονομα :p

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχω το htc wildfire στην 2.2 και έχω ένα θέμα στην ταπετσαρία θέλω να βάλω κινούμενο wallpaper που έχω κατεβάσει και μου βγάζει μόνο ταπετσαρίες htc και γκαλερί δεν μου βγάζει ζωντανή εικόνα ? + οτι συνέχεια μη διαθεσιμότητα καιρού του κάνω ανανέωση τον βγάζει και μετά χάνετε.

μπορείτε να με βοηθήσετε στο τη μπορεί να συμβαίνει?

α έχω ενεργοποίησή στην κίνηση (όλες κινούμενες εικόνες)

μήπως να πάω να βρω update 2.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κατεβάσει αλλά δεν ξέρω τί να κάνω ακριβώς...

 

και εγώ τα ίδια:cry::cry:

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχω το htc wildfire στην 2.2 και έχω ένα θέμα στην ταπετσαρία θέλω να βάλω κινούμενο wallpaper που έχω κατεβάσει και μου βγάζει μόνο ταπετσαρίες htc και γκαλερί δεν μου βγάζει ζωντανή εικόνα ? + οτι συνέχεια μη διαθεσιμότητα καιρού του κάνω ανανέωση τον βγάζει και μετά χάνετε.

μπορείτε να με βοηθήσετε στο τη μπορεί να συμβαίνει?

α έχω ενεργοποίησή στην κίνηση (όλες κινούμενες εικόνες)

μήπως να πάω να βρω update 2.3 ?

 

Η μανισια 2.2 δεν υποστηρίζει live wallpapers... επίσης το sense ώρες ώρες χάνει τον καιρό... για live wallpapers πρέπει να αλλάξεις rom, για σωστό καιρό βάλε fancy Widgets...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά έχω το htc wildfire στην 2.2 και έχω ένα θέμα στην ταπετσαρία θέλω να βάλω κινούμενο wallpaper που έχω κατεβάσει και μου βγάζει μόνο ταπετσαρίες htc και γκαλερί δεν μου βγάζει ζωντανή εικόνα ? + οτι συνέχεια μη διαθεσιμότητα καιρού του κάνω ανανέωση τον βγάζει και μετά χάνετε.

μπορείτε να με βοηθήσετε στο τη μπορεί να συμβαίνει?

α έχω ενεργοποίησή στην κίνηση (όλες κινούμενες εικόνες)

μήπως να πάω να βρω update 2.3 ?

Ακριβώς όπως τα είπε ο Δημήτρης!

Η επίσημη 2.2 της htc, δεν υποστηρίζει κινούμενες ταπετσαρίες (ή live wallpapers). Oπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις root (s-off και root) και να περάσεις άλλη rom. Ωστόσο έχε υπόψη ότι λόγω αδύναμου επεξεργαστή, θα έχει κολλήματα γενικότερα το κινητό κι εν τέλει πολλά wallpapers δε θα παίζουν (όσα απαιτούν opengl) ;)

Για την ανανέωση, είναι γνωστό πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις 2 φορές συνεχόμενα ανανέωση, καθώς εμένα με βοηθούσε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...