Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Δυό ερωτησουλες 1ον στο market μου εμφανίζονται μόνο οι δωρεάν εφαρμογες.πως γίνεται να εμφανίζονται και οι πληρωτεες;και 2ον μετά την αναβάθμιση σε froyo το sygic που εχω για gps ενώ φορτώνει τον χάρτη κανονικά όταν βάζω διαδρομή μου γράφει "η διαδρομή δεν μπορεί να χαραχθεί σφάλμα 8"έχει κάποιος υπόψη του γιατί μπορεί να

εγινε αυτό και αν μπορειτε να προτείνετε κάποια λύση.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Το market εμφανίζει μόνο δωρεάν εφαρμογές...

Για να αγοράσεις κάποια,πρέπει είτε να κάνεις root και να περάσεις μια εφαρμογή (αν εχεις την επίσημη rom της htc, προς το παρόν το ξεχνάς), η οποία σου επιτρέπει να αγοράσεις, ή αλλιώς κοίτα από το site του developer, καθώς πολλές φορές δίνεται ι από εκεί η δυνατότητα να αγοράσεις μέσω paypal!

Το tapatalk που το βρίσκω βρε παίδες;Στο market δεν μου βγάζει τίποτα.

Το tapatalk είναι εφαρμογή επι πληρωμή. Δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο market... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισως να ειναι νωρις ακομα, αλλα εχει ακουστει τιποτε για αναβαθμιση στην 2.3?

 

Καπου πηρε το ματι μου οτι το desire θα αναβαθμιστει μεσα στον μηνα και οτι η HTC ειχε δηλωσει οτι οποιες συσκευες πηραν την 2.2 θα παρουν και την 2.3.

Link to comment
Share on other sites

πλέον δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις ανακοινώσεις της htc :p

απόσο βλέπω στο xda ο jacob φτιάχνει μία rom βασισμένη στη 2.3 για κινητό μας και πάει αρκετά καλά...

 

 

επίσης!!!

 

εδώ υπάρχει ένας οδηγός για downgrade σε 2.1, άλλοι τα έχουν καταφέρει, σε άλλους έχει δημιουργήσει προβλήματα... όποιος θέλει ας το χρησιμοποιήσει με δική του ευθύνη ;)

 

(προσωπικά λέω να περιμένω τους unrevoked, δεν μου επείγει και τόσο πολύ το root, αν και σκέφτομαι πολύ να πάω σε κάποια custom rom μετά...)

 

EDIT

ΤΟ ΛΙΝΚ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ Ο Villis ΣΕ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ;)

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

πλέον δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις ανακοινώσεις της htc :p

 

Μπορει να αργει για καποιες συσκευες αλλα οτι εχει δηλωσει το εχει κανει:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Το market εμφανίζει μόνο δωρεάν εφαρμογές...

Για να αγοράσεις κάποια,πρέπει είτε να κάνεις root και να περάσεις μια εφαρμογή (αν εχεις την επίσημη rom της htc, προς το παρόν το ξεχνάς), η οποία σου επιτρέπει να αγοράσεις, ή αλλιώς κοίτα από το site του developer, καθώς πολλές φορές δίνεται ι από εκεί η δυνατότητα να αγοράσεις μέσω paypal!

 

Το tapatalk είναι εφαρμογή επι πληρωμή. Δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στο market... ;)

 

καταλαβα τουλαχιστον μπορουμε να δουμε καπου μια λιστα με τις εφαρμογες αυτες να δουμε πανω κατω τι υπαρχει και 2ον για το δευτερο ερωτημα μου σχετικα με το gps υπαρχει καποιος που να εχει καποια πιθανή λύση???

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι νωρις ακομα, αλλα εχει ακουστει τιποτε για αναβαθμιση στην 2.3?

 

Καπου πηρε το ματι μου οτι το desire θα αναβαθμιστει μεσα στον μηνα και οτι η HTC ειχε δηλωσει οτι οποιες συσκευες πηραν την 2.2 θα παρουν και την 2.3.

Aυτό για το desire το άκουσα κι εγώ, αλλά νομίζω ότι δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημο, οπότε ίσως είναι ράδιο αρβύλα...

Καλά καλά το nexus οne δεν την πήρε ακόμα, θα την πάρει το desire; Βέβαια για επίσημες εκδόσεις μιλάμε, γιατί από custom ήδη υπάρχουν νομίζω...

πλέον δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις ανακοινώσεις της htc :p

απόσο βλέπω στο xda ο jacob φτιάχνει μία rom βασισμένη στη 2.3 για κινητό μας και πάει αρκετά καλά...

 

 

επίσης!!!

 

εδώ υπάρχει ένας οδηγός για downgrade σε 2.1, άλλοι τα έχουν καταφέρει, σε άλλους έχει δημιουργήσει προβλήματα... όποιος θέλει ας το χρησιμοποιήσει με δική του ευθύνη ;)

 

(προσωπικά λέω να περιμένω τους unrevoked, δεν μου επείγει και τόσο πολύ το root, αν και σκέφτομαι πολύ να πάω σε κάποια custom rom μετά...)

Αυτό με το downgrade ήταν αν δεν κάνω λάθος για το κινέζικο froyo, οπότε δεν ξέρω αν ισχύει για το δικό μας, καθώς έχει αλλάξει το hboot. Εγω δε θα το επιχειρούσα ;)

Όσο για την custom 2.3 για το wildfire, νομίζω ότι θα έρθει σύντομα (προαίσθημα), καθώς μόνο το gps (και το ράδιο) μένουν... Αν μπορέσει να κάνει και το ράδιο, την έχω βάλει αμέσως :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ερθει η επισημη 2.3 στο Wildfire (αν ερθει) θα εχουμε αλλαξει συσκευη:lol:

 

Οσο παραμενει η μοναδικη low budget συσκευη της HTC, εχουμε ελπιδες για υποστηριξη. Αμα παρουσιασει κι αλλη, μαλλον θα προτιμησει να υποστηριξει την νεα.

 

Και ενα προβληματακι που εχω. Πηγαινοντας στο market-->εφαρμογες, μου εβγαζε ολες τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει. Σημερα που μπηκα, μου βγαζει μονο 3-4 απο τις 9 συνολικα που εχω βαλει. Το κανει και σε αλλον αυτο?

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! :)

 

Εχω μια απορια! :) Αυτος ο jacob βγαζει εκδοση 2.3 για το wildfire? Και θα γινεται να την βαλουμε εμεις που εχουμε την επισημη 2.2?? Επισης τι νεα χαρακτηριστικα θα εχει? :happy: Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για δωστε μου τα φωτα σας... περασα σημερα μερικα mp3 στο κινητο που ειχαν ελληνικο τιτλο και μου τα βγαζει κινεζικα... παιζει να λυνετε καπως αυτο το προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

ναι ο jacob βγάζει έκδοση 2.3 για το wildfire... εμείς που έχουμε την επίσημη 2.2 δεν θα μπορούμε να την βάλουμε μέχρι να μπορέσουμε να κάνουμε root το κινητό μας. όσο για τα νέα χαρακτηριστικά, θα είναι τα χαρακτηριστικά της 2.3 :p Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Και ενα προβληματακι που εχω. Πηγαινοντας στο market-->εφαρμογες, μου εβγαζε ολες τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει. Σημερα που μπηκα, μου βγαζει μονο 3-4 απο τις 9 συνολικα που εχω βαλει. Το κανει και σε αλλον αυτο?

 

Εμενα προχτες δεν μου εμφανιζε καμια εγκατεστημενη. Με μια εκκαθαριση δεδομενων του market και ενα reboot εστρωσε. Αν και νομιζω οτι θα εφτιαχνε και απο μονο του. Απλα ειχε σκαλωσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δει σε κάποιες ταινείες στο Αμέρικα που έχουν μια επιλογή και χρησιμοποιούν το κινητό τους σαν VHF εκεί που δεν έχουν σήμα; Αυτό πως γίνεται να το κάνουμε έστω μέσω wifi(χωρίς να παρεμβάλλεται δίκτυο internet ή τηλεφωνίας) σε περιορισμένη απόσταση γίνεται;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος wildfire απο γερμανια εδω και 2 βδομαδες. Εχω ενα θεμα με την μπαταρια μονο,στην αρχη δεν ειχα μεγαλη καταναλωση αν και το σκαλιζα ολη μερα. Τωρα ομως βλεπω οτι η μπαταρια μου καταναλωνεται ξαφνικα κατα 43% στο phone idle και 43% στο cell stanby. Αυτα τα 2 εξαρτωνται απο καποια εφαρμογη ή κατι αλλο και αυξηθηκαν ετσι ξαφνικα;ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους! :happy:

Μεχρι να ερθει η επισημη 2.3 στο Wildfire (αν ερθει) θα εχουμε αλλαξει συσκευη:lol:

 

Οσο παραμενει η μοναδικη low budget συσκευη της HTC, εχουμε ελπιδες για υποστηριξη. Αμα παρουσιασει κι αλλη, μαλλον θα προτιμησει να υποστηριξει την νεα.

 

Και ενα προβληματακι που εχω. Πηγαινοντας στο market-->εφαρμογες, μου εβγαζε ολες τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει. Σημερα που μπηκα, μου βγαζει μονο 3-4 απο τις 9 συνολικα που εχω βαλει. Το κανει και σε αλλον αυτο?

Πλάκα πλάκα, εγώ με βλέπω λόγω budget να μένω αρκετά με αυτό, οπότε στάνταρ θα με προλάβει :p

Στην αρχή κι εγώ έτσι το σκεφτόμουν με την υποστήριξη, αλλά η htc δε νομίζω να βγάλει επίσημη έκδοση. Αν κυκλοφορήσει όμως low end διάδοχος του δικού μας, θα είναι εύκολο να γίνει port η ρομ ;)

Για το πρόβλημα με το μάρκετ, τελευταία κι εγώ το έχω και νόμιζα ότι είναι λόγω custom rom. Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση κάποιες εφαρμογές αλλα διαφορά δεν είδα. Πάντως νομίζω ότι με την ανανέωση όλα καλά είναι...

Ρε παιδια για δωστε μου τα φωτα σας... περασα σημερα μερικα mp3 στο κινητο που ειχαν ελληνικο τιτλο και μου τα βγαζει κινεζικα... παιζει να λυνετε καπως αυτο το προβλημα??

Νομίζω έχει σχέση με το είδους του id3tag και αν είναι v1 ή v2...

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος wildfire απο γερμανια εδω και 2 βδομαδες. Εχω ενα θεμα με την μπαταρια μονο,στην αρχη δεν ειχα μεγαλη καταναλωση αν και το σκαλιζα ολη μερα. Τωρα ομως βλεπω οτι η μπαταρια μου καταναλωνεται ξαφνικα κατα 43% στο phone idle και 43% στο cell stanby. Αυτα τα 2 εξαρτωνται απο καποια εφαρμογη ή κατι αλλο και αυξηθηκαν ετσι ξαφνικα;ευχαριστω για τον χρονο σας.
Tα νούμερα σκέτα δε λένε κάτι. Βλέπεις να τρώει κάτι την μπαταρία σου γρήγορα; Γιατί τα νούμερα σημαίνουν ότι το 43% από όσο φαγώθηκε, το έφαγαν αυτά. Αν πατήσεις πάνω σ'αυτά, σου λέει τι είναι το καθένα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

αρα μου δειχνει το συνολικο ποσοστο που καταναώθηκε και οχι που καταναλωνεται εκεινη την ωρα συγκεκριμενα..Thanks Villis!
Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια:

 

α) αν έχω ανοιχτό το δίκτυο κινητής σε καθημερινή βάση κατεβάζει 4-5 ΜΒ. Υπάρχει τρόπος να ξέρω από που προέρχεται αυτός ο όγκος δεδομένων;

 

β) υπάρχει πρόγραμμα καταμέτρησης που να ταιριάζει για πακέτα flexy? Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που μόλις φτάνεις στό όριο των δωρεάν ΜΒ να κόβει το internet;

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Το εικωνιδιο που εμφανιστηκε με την αναβαθιση σε 2.2 που λεει πλοηγηση λειτουργει σαν κανονικο gps??
Link to comment
Share on other sites

unrevoked 3.32 (This Time I Mean It Edition) released for Aria. No need to reroot if already rooted. No update for Wildfire; sorry.

Μάλλον είμαστε οι φτωχοί συγγενείς... :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αποριών συνέχεια:

 

α) αν έχω ανοιχτό το δίκτυο κινητής σε καθημερινή βάση κατεβάζει 4-5 ΜΒ. Υπάρχει τρόπος να ξέρω από που προέρχεται αυτός ο όγκος δεδομένων;

 

β) υπάρχει πρόγραμμα καταμέτρησης που να ταιριάζει για πακέτα flexy? Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που μόλις φτάνεις στό όριο των δωρεάν ΜΒ να κόβει το internet;

 

Ευχαριστώ...

 

α) Κλεισε τις αυτοματες ανανεωσεις απο το μενου Λογαριασμοι & Συγχρονισμος στις ρυθμισεις.

β) Κατεβασε τα 3g watchdog - apn droid.

Link to comment
Share on other sites

Το εικωνιδιο που εμφανιστηκε με την αναβαθιση σε 2.2 που λεει πλοηγηση λειτουργει σαν κανονικο gps??

 

Δεν λειτουργεί στην Ελλάδα. Προς το παρόν άκουσα λειτουργεί μόνο σε Αγγλία. Όποτε θα το ανοίγεις θα σου λέει το ίδιο μύνημα δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σου. Και το places είναι φτωχά ενημερωμένο.

Link to comment
Share on other sites

α) Κλεισε τις αυτοματες ανανεωσεις απο το μενου Λογαριασμοι & Συγχρονισμος στις ρυθμισεις.

β) Κατεβασε τα 3g watchdog - apn droid.

 

Ευχαριστώ ardi. Δεν θέλω να μην κατεβάζει. Θα ήθελα όμως να ξέρω από που προέρχονται. Πόσα ΜΒ καταναλώνει ο καιρός, πόσα τα e-mail, το twitter κλπ... Κανένα σχετικό application?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις αγόρασα το κινητό και καθώς είναι το πρώτο μου android να πω πως έχω χάσει λίγο την μπάλα. Αφού έπαιξα λίγο με το κινητό κατέβασα από το sait της HTC το HTCsync το οποίο όμως δεν λέει να αναγνωρίσει την συσκευή με τίποτα ( εχω windows 7 ultimate αν παίζει κάπου ρόλο αυτό). Για δώστε καμία βοήθεια γιατι δεν βγάζω άκρη.

Ακόμα αν δεν είναι κόπος ας αναφέρει κάποιος μερικές εφαρμογές που θα ήταν χρήσιμες. Επίσης το εικονικό πληκτρολόγιο μου φαίνεται λίγο μικρό μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω; Ξέρω πως θα υπάρχουν κάπου εδώ μέσα οι απαντήσεις αλλα σε 200+ σελίδες είναι πολύ δύσκολο να τις βρω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έπαιξα λίγο με το κινητό κατέβασα από το sait της HTC το HTCsync το οποίο όμως δεν λέει να αναγνωρίσει την συσκευή με τίποτα

1)τσεκάρισε την επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων usb στις ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Ανάπτυξη

2)πήγαινε στις ειδοποιήσεις με το menu από την επιφάνεια εργασίας (σε κατάσταση σύνδεσης με το pc με το καλώδιο plugged in) και επέλεξε αντί για φόρτιση το HTC sync.

Ακόμα αν δεν είναι κόπος ας αναφέρει κάποιος μερικές εφαρμογές που θα ήταν χρήσιμες.

Δες στο market τις πρώτες εφαρμογές στην καρτέλα Εφαρμογές-->όλες οι εφαρμογές-->Κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές.

Οι περισσότερες θα σου κάνουν. Αλλά ένας file explorer και ένα battery widget για αρχή καλά είναι. Αν χρησιμοποιείς και facebook, gmail κλπ κατεβάζεις ανάλογα. Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο internet για να μπεις στο market, -φαντάζομαι το ξες αυτό- με wifi ή με κινητή τηλεφωνία...

Επίσης το εικονικό πληκτρολόγιο μου φαίνεται λίγο μικρό μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω;

Δες αν σε βολεύει να γράφεις με "γυρισμένο" το wildfire σου, rotated δηλαδή προς τα αριστερά. Αλλιώς "welcome to the touch screen club".

Ξέρω πως θα υπάρχουν κάπου εδώ μέσα οι απαντήσεις αλλα σε 200+ σελίδες είναι πολύ δύσκολο να τις βρω.

Μην βαριέσαι, ένα search είναι μόνο και θα βρεις ότι θες εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...