Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες 2 ερωτήσεις...

θέλω να πάρω μνήμη από 2 να την κάνω 8...

αυτήν θα είναι οκ έτσι ?

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm

διάβαζα σε ξένα φορουμ ότι υπήρχε πρόβλημα με πολλές κάρτες και ασυμβατότητα...

πείτε μου τί και πώς...

θέλω να είναι γρήγορη άρα μία class 6 ελπίζω να είναι οκ έτσι ?

 

όταν την βάλω και την αναγνωρίσει καλύτερα να κάνω ένα κοπυ παστε μέσα στο σκληρό στο pc τα αρχεία της 2gb κάρτας και μετά paste στην νέα έτσι ?

 

τέλος μου στέλνουνε μνματα sms & mms και δεν τα λαμβάνω...

να πω την αλήθεια δοκίμασα και από το 2ο κινητό μου εγώ... αλλά τπτ...

παλαιότερα είχα δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές... handcent κτλπ...

αλλά επειδή δεν ήμουνα ευχαριστημένος τις έβγαλα..

τώρα εχουμε και λέμε ενώ στέλνω κανονικά δεν λαμβάνω και δεν έρχεται και καμία αναφορά..

να τονίσω ότι δεν είναι γεμάτη κάποια sim...

τί να κάνω ? ~~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε βλέπω να έχει κουμπάκι rss το site. Δοκίμασε σα λίνκ να βάλεις αυτό στο κινητό...

 

Υποκλίνομαι...

btw έχει κανεις θήκη τύπου iphone sylicon case και να ειναι ευχαριστημενος;;

Edited by thanos_mes
Link to comment
Share on other sites

τέλος μου στέλνουνε μνματα sms & mms και δεν τα λαμβάνω...

να πω την αλήθεια δοκίμασα και από το 2ο κινητό μου εγώ... αλλά τπτ...

παλαιότερα είχα δοκιμάσει αρκετές εφαρμογές... handcent κτλπ...

αλλά επειδή δεν ήμουνα ευχαριστημένος τις έβγαλα..

τώρα εχουμε και λέμε ενώ στέλνω κανονικά δεν λαμβάνω και δεν έρχεται και καμία αναφορά..

να τονίσω ότι δεν είναι γεμάτη κάποια sim...

τί να κάνω ? ~~

 

μήπως έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη? όχι αναγκαστικά 0ΜΒ αλλά να σου έχει βγάλει πάνω στις ειδοποιήσεις το εικονίδιο... αν ναι τότε πρέπει να διαγράψεις μερικές εφαρμογές ή να τις μεταφέρεις στην sd, ώστε να φύγει το εικονίδιο... (πρέπει να έχεις περίπου 20ΜΒ στην εσωτερική ελεύθερα... σε εμένα τουλάχιστον όταν είχα το ίδιο πρόβλημα, έτσι λύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, οι αρχικές οθόνες γίνεται να γίνουν περισσότερες από 7? ή ζητάω πολλά? επίσης παίζει πρόγραμμα όχι μόνο για viewing των αρχείων office αλλά και επεξεργασία αυτών..?

 

1. Ο Go Launcher έχει πάνω απο 7 οθόνες

2. Documents to Go

Με το sense όμως? έχεις screenshots από το go launcher..??

 

Υποκλίνομαι...

btw έχει κανεις θήκη τύπου iphone sylicon case και να ειναι ευχαριστημενος;;

πριν μερικές σελίδες υπήρχε ανάλογη ερώτηση, είναι μια αξιοπρεπής για τα ελάχιστα χρήματα που κοστίζει θήκη που απλά δε σου επιτρέπει να χρησιμοποιήσεις με ευκολία το mouse

Link to comment
Share on other sites

Με το sense όμως? έχεις screenshots από το go launcher..??

 

Τι θα σου λείψει απο το sense? Το ρολογάκι; Βάλε beautiful widgets...:p

To sense είναι "χαμένος χώρος" στο wildfire... thats all

Anyways αν θες sense... μένεις με τις 7 ;)

 

Περισσότερα εδώ και εδώ

 

και αν δεις πως κάνει την διαχείριση των οθονών θα σου τρέξουν τα σάλια

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με το sense όμως? έχεις screenshots από το go launcher..??

 

Δεν χρειαζεται root για να μπει.Κατεβασε το,δοκιμασε το μονος σου κι αμα δεν σ'αρεσει απεγκατεστησε το.Τοσο απλα οπως και με μια απλη εφαρμογη. :)

Εγω παντως μολις τον εβαλα δεν τον ξαναβγαλα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υποκλίνομαι...

btw έχει κανεις θήκη τύπου iphone sylicon case και να ειναι ευχαριστημενος;;

 

Έχω πάρει από ebay τρεις θήκες σιλικόνης.Άλλες κάλυπταν το κάτω μέρος και άλλες όχι.Χαλάρωσαν και βρώμισαν, λόγω υλικού, όλες.

Η μόνη λύση για μένα είναι η case mate:

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44714

Δεν είναι σιλικόνη.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Τι θα σου λείψει απο το sense? Το ρολογάκι; Βάλε beautiful widgets...:p

To sense είναι "χαμένος χώρος" στο wildfire... thats all

Anyways αν θες sense... μένεις με τις 7 ;)

 

Το beautiful widgets υπάρχει πουθενά δωρεάν ?? θέλω και εγώ να το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει από ebay τρεις θήκες σιλικόνης.Άλλες κάλυπταν το κάτω μέρος και άλλες όχι.Χαλάρωσαν και βρώμισαν, λόγω υλικού, όλες.

Η μόνη λύση για μένα είναι η case mate:

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44714

Δεν είναι σιλικόνη.

Την ίδια έχω και 'γω, πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο, γιατί προστατεύει και συγχρόνως εφαρμόζει στη συσκευή χωρίς να χαλάει την εμφάνισή της,(όπως οι θήκες σιλικόνης που έχω δοκιμάσει) ;)

 

Το beautiful widgets υπάρχει πουθενά δωρεάν ?? θέλω και εγώ να το δοκιμάσω...

 

Ψάξε λίγο καλύτερα στο Market, αν πληκτρολογήσεις στην αναζήτηση,( beautiful ή calendar ή weather ) θα δεις πάρα πολλές επιλογές για να αλλάξεις την εμφάνιση π.χ του ρολογιού ή του καιρού κ.λ.π.:happy:

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσακάλια!

Πήρα το wildfire, πριν 1 βδομάδα!

Λοιπόν, κατέβασα το "iGO for HTC Android", αλλά ΔΕΝ ξέρω πως να το περάσω στην συσκευή!!

Συνδέω την συσκευή με το pc, μέσω του καλωδίου? και μετά κάνω copy-paste τον αρχικό φάκελο? ή περνάω τους υποφακέλους?

και που ακριβώς στην memory? έτσι χύμα ή σε κάποιον φάκελο?

και μετά ποιά διαδικασία ακολουθώ? ουφ...

Σας κούρασα? ε?

Όποιος μπορεί να μου δώσει μια αναλυτική απάντηση - θα το εκτιμούσα!

Καλή Χρονιά σε όλους :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα μηνήματα μιας επαφής . Είναι πάνω από 1500 και δεν μπορώ να τα σβήσω πλέον . Δηλαδή κολάει το κινητό . Είτε μέσω handcent είτε οποιασδήποτε άλλης εφαρμογής δεν γίνεται τίποτα . Δηλαδή κρασάρει και θέλει επανεκκίνηση . Καμιά ιδέα ;Ίσως το folder που είναι αποθηκευμένα ;
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα μηνήματα μιας επαφής . Είναι πάνω από 1500 και δεν μπορώ να τα σβήσω πλέον . Δηλαδή κολάει το κινητό . Είτε μέσω handcent είτε οποιασδήποτε άλλης εφαρμογής δεν γίνεται τίποτα . Δηλαδή κρασάρει και θέλει επανεκκίνηση . Καμιά ιδέα ;Ίσως το folder που είναι αποθηκευμένα ;

 

δοκιμασε με το myphoneexplorer, κατεβάζεις το πρόγραμμα στο pc, βρίσκεις και την αντίστοιχη εφαρμογή στο market, συνδέεις το κινητό μεσω wifi ή usb και διαχειρίζεσαι το κινητό από η/υ, άρα και τα μηνύματα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πραγματικά είναι φοβερό κινητό ειδικά για τα λεφτά του, αλλά είναι ένας μικρός η/υ οπότε έχω ψιλό-χαθεί με τόσες εφαρμογές και προγράμματα, ενα καλό πρόγραμμα είναι και το Unistaller οτι κατεβάζω και δε μου αρέσει το σβήνω
aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσακάλια!

Πήρα το wildfire, πριν 1 βδομάδα!

Λοιπόν, κατέβασα το "iGO for HTC Android", αλλά ΔΕΝ ξέρω πως να το περάσω στην συσκευή!!:

Καλή χρονιά !!

Συνδέουμε τη συσκευή και διαλέγουμε (μονάδα δίσκου) για να δούμε τα δεδομένα της sd στο pc.

Πρώτα αντιγράφουμε το φάκελο igo και το apk στην sd , όπως είναι

(εννοείτε αφού το ξεζιπάρουμε στο pc πρώτα ) και μετά τρέχουμε (Install) το igomyway .apk,

με έναν browser όπως τον astro file manager από market.

 

Έχω ένα θέμα με τα μηνήματα μιας επαφής . Είναι πάνω από 1500 και δεν μπορώ να τα σβήσω πλέον .

Εκτός από τον τρόπο που λέει ο φίλος charlie παραπάνω με το myphoneexplorer , από τις ρυθμίσεις στα μηνύματα ,μαρκάρεις το *διαγραφή παλαιών μηνυμάτων*

ή βάζεις κάποιο όριο.

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητακι και εγω.Η πρωτη φορτιση θελει πολυ ωρα,σωστα?

 

διαβασε το manual, νομίζω λέει 3 ή 5 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους! :happy:

Μολις πηρα το κινητακι και εγω.Η πρωτη φορτιση θελει πολυ ωρα,σωστα?
Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου!

Η πρώτη φόρτιση δε χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο. Κοίτα απλά να φορτίσεις το κινητό μέχρι να φορτίσει. Δεν έχει νόημα να το κρατάς με τις ώρες, γιατί μετά το 100 % δε φορτίζει παραπάνω... Μάλιστα, πέφτει μέχρι το 95 % μέχρι να ξαν'αρχίσει να φορτίζει, κι ας είναι στην πρίζα ;)

 

παιδιά πραγματικά είναι φοβερό κινητό ειδικά για τα λεφτά του, αλλά είναι ένας μικρός η/υ οπότε έχω ψιλό-χαθεί με τόσες εφαρμογές και προγράμματα, ενα καλό πρόγραμμα είναι και το Unistaller οτι κατεβάζω και δε μου αρέσει το σβήνω
Καλώς ήρθες κι εσύ φίλε μου! Απλά για να σ'ενημερώσω, το ίδιο το κινητό έχει επιλογή για απεγκατάσταση των εφαρμογών, εαν πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών κι επιλέξεις στη συνέχεια την εφαρμογή που θες και πατήσεις απεγκατάσταση :)

 

Μιας και οι δυο είστε καινούριοι στα μέρη μας, διαβάστε το πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος και ίσως λυθούν πολλές ενδεχόμενες απορίες σας :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τι θα σου λείψει απο το sense? Το ρολογάκι; Βάλε beautiful widgets...:p

To sense είναι "χαμένος χώρος" στο wildfire... thats all

Anyways αν θες sense... μένεις με τις 7 ;)

 

Περισσότερα εδώ και εδώ

 

και αν δεις πως κάνει την διαχείριση των οθονών θα σου τρέξουν τα σάλια

να σε ρωτήσω?το ρολοι με τον καιρο απο που το κατεβασες?

 

Edit by Villis: Δεν επιτρέπεται η γραφή τύπου chat...

Edited by Villis
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω?το ρολοι με τον καιρο απο που το κατεβασες?

 

Edit by Villis: Δεν επιτρέπεται η γραφή τύπου chat...

 

 

fancy widget pro the best from whetherbug

 

http://3.bp.blogspot.com/_CYqA4fSoFj8/TQ7vVHEORDI/AAAAAAAABsk/Lh-mlOYPyFQ/s320/Fancy-widget-pro-02.jpg

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Tελικά, το κατέβασα κανονικά το Aura, αλλά όταν πάω να το ανοιξω, μου βγάζει μύνημα : We are sorry. Aura requires 3D hardware accelaration, which is not available in this phone."

Τι σημαίνει αυτό? ότι το wildfire ΔΕΝ είναι συμβατό με το ΑUra???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις λίγα μηνύματα πριν, σου απάντησα!

 

@Πάνο λένε ότι το Android κάνει πολύ καλή διαχείρηση μνήμης. Και μονο που πότε δεν είχα κολληματα, μου φτανει να το πιστέψω :)

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Δυστυχώς ούτε με αυτό μπορώ να κάνω copy τις επαφές στην sim.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Tελικά, το κατέβασα κανονικά το Aura, αλλά όταν πάω να το ανοιξω, μου βγάζει μύνημα : We are sorry. Aura requires 3D hardware accelaration, which is not available in this phone."

Τι σημαίνει αυτό? ότι το wildfire ΔΕΝ είναι συμβατό με το ΑUra???

 

αυτο σημαινει το μονο πραγματικο μεονεκτημα αυτης της πολυ καλης συσκευης.η htc δεν εβαλε hardware accelaration κατι σαν καρτα γραφικων ας πουμε.γι αυτο και δεν δουλευει το aura,δεν παιζουν καλα τα live wallpaper ακομα και με τον επεξεργαστη στα 730 και αλλα τετοια.δυστυχως για μειωση κοστους μαλλον αλλα το xperia x8 των 200ευρω και το samsung galaxy 3 των 240ευρω εχουν 3d hardware accelarator:mad:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :happy:

 

Δυστυχώς ούτε με αυτό μπορώ να κάνω copy τις επαφές στην sim.
Βρήκες αυτή την επιλογή; Γιατί εγώ το δοκίμασα και νομίζω ότι το έκανε κανονικά...

 

αυτο σημαινει το μονο πραγματικο μεονεκτημα αυτης της πολυ καλης συσκευης.η htc δεν εβαλε hardware accelaration κατι σαν καρτα γραφικων ας πουμε.γι αυτο και δεν δουλευει το aura,δεν παιζουν καλα τα live wallpaper ακομα και με τον επεξεργαστη στα 730 και αλλα τετοια.δυστυχως για μειωση κοστους μαλλον αλλα το xperia x8 των 200ευρω και το samsung galaxy 3 των 240ευρω εχουν 3d hardware accelarator:mad:
Δυστυχώς μαζί με την οθόνη (την οποία βέβαια εγώ δε θεωρώ απαραίτητα μειονέκτημα), είναι το σημαντικότερο πρόβλημα της συσκευής. Τα άλλα κινητά που αναφέρεις βγήκαν λίιιγο αργότερα αν και αυτό δε δικαιολογεί τη διαφορά. Ήταν υπέρβαση για την htc που έβγαλε ένα τόσο φθηνό κινητό αλλά ελπίζουμε στον αντικαταστάτη του wildfire να είναι πιο γενναιόδωρη...

Η αλήθεια είναι πάντως ότι προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά βλέπω πχ κάποια πράγματα να τρέχουν καλά σε άλλα low end κινητά και όχι σ'εμάς. Όχι ότι τα χρειάζομαι αλλά ντάξει... Πάντως την υποστήριξη της htc από xda δεν την αλλάζω με τίποτα :D

 

Παιδιά αν βάλω π.χ go launcher και θέλω να γυρίσω πάλι μετά σε HTC sence πως μπορώ να το κανω;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Αν δεν έχεις κάνει τον launcher ώστε να είναι default (όταν πατάς το home αφού βάλεις τον launcher σε ρωτάει ποιόν launcher θες να κάνεις default ή να χρησιμοποιήσεις). Οπότε αν δεν έκανες κάποιον default, απλά διαλέγεις το htc sense, ενώ αν έχεις κάνει default, πας ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις τον launcher που θες ακι μετά πατάς εκαθθάριση προεπιλογών :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...