Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια βοήθεια παιδιά στην αρχική οθόνη που δείχνει την ώρα και τον καιρό κάτι έκανα και δεν μου δείχνει τον καιρό ενώ δείχνει την πόλη τι κάνω για να το επαναφέρω???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το wildfire λόγω της μικρής ανάλυσης που έχει στην οθόνη αντιμετωπίζει πρόβλημα στο android market? Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με τη συγκεκριμένη συσκευή; Α θα ήθελα να επανέλθω σε μια παλαιότερη ερώτηση μου, υπάρχουν στο android market εφαρμογές antivirus? Και μια ακόμη ερωτηση -μη με "κράξετε", please!!:worry: - όταν με το καλό εμφανιστούν κ οι επί πληρωμή εφαρμογές στο android market θα υπάρχει η δυνατότητα να αγοράζουμε με χρέωση λογαριασμού τηλεφώνου όπως συμβαίνει στο ovi store της nokia ή μόνο με πιστωτική κάρτα? Ευχαριστώ πολύ πολύ! :)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Γινεται ενημερωση του καιρου εμφανιζεται κανονικα Αθηνα και τα δεδομενα καιρου στην αρχικη οθονη του sense και μολις αποσυνδεθω απο το νετ και πατησω στο καιρο μου λεει δεν εχουν ληφθει μετεωρολογικα δεδομενα για Αθηνα ενω οι αλλες ευρωπαικες πολεις παραμενουν ενημερωμενες κανονικα

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

μια βοήθεια παιδιά στην αρχική οθόνη που δείχνει την ώρα και τον καιρό κάτι έκανα και δεν μου δείχνει τον καιρό ενώ δείχνει την πόλη τι κάνω για να το επαναφέρω???

 

αν κάνεις ενημέρωση επανέρχεται και αν ξεσυνδεθείς και πατήσεις πάνω στο καιρό ξαναεξαφανίζεται? γιατί αυτό κάνει σε μένα και δεν έχω βρει λύση..

Link to comment
Share on other sites

Το wildfire λόγω της μικρής ανάλυσης που έχει στην οθόνη αντιμετωπίζει πρόβλημα στο android market? Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με τη συγκεκριμένη συσκευή; Α θα ήθελα να επανέλθω σε μια παλαιότερη ερώτηση μου, υπάρχουν στο android market εφαρμογές antivirus? Και μια ακόμη ερωτηση -μη με "κράξετε", please!!:worry: - όταν με το καλό εμφανιστούν κ οι επί πληρωμή εφαρμογές στο android market θα υπάρχει η δυνατότητα να αγοράζουμε με χρέωση λογαριασμού τηλεφώνου όπως συμβαίνει στο ovi store της nokia ή μόνο με πιστωτική κάρτα? Ευχαριστώ πολύ πολύ! :)

 

antivirus εφαρμογές υπάρχουν, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζονται. λογω ανάλυσης δεν είναι συμβατές λίγες εφαρμογές, κυρίως παιχνίδια.

νομίζω ότι όταν "ανοίξει" και σε μας το market θα γίνεται μέσω πιστωτικής ή paypal...

η rovio (εταιρεία του παιχνιδιού angry birds) θα βγάλει μάλλον μια εφαρμογή που θα πουλάει άλλες εφαρμογές με χρέωση στο λογαριασμό... (http://www.pestaola.gr/rovio-bad-piggy-bank-in-app-purchases/)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις την cache της εφαρμογής του καιρού και μετά να κάνεις συγχρονισμό όπως σου είπε και ο φίλος...

Πως σβήνεται η cache του καιρού?

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρά μια δυο απορίες γιατί είναι ενα απο τα κινητά που σκεφτούμε να πάρω ! η κεραία του gps είναι καλή βρεισκη σήμα με την μια και χωρίς υποστήριξη απο το νετ, χρησιμοποιείται το sygic απο καπιον να μου πει πως πάει . και κάτι ακόμα γιατί έχω μπερδευτεί πως γίνετε αφου το κινητό τρέχει με Α 2,1 να βάλεις Α 2,21 που γραφή ένας φίλος πιο πάνω με τις αναβάθμισης η το << σπάει >> . συγνώμη για τις παραπάνω ερώτησης αλλα ειμαι ψηλό-ασχέτως απο htc ειχα και εχω μονό νοκια ...................... :rolleyes:

 

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις ενημέρωση επανέρχεται και αν ξεσυνδεθείς και πατήσεις πάνω στο καιρό ξαναεξαφανίζεται? γιατί αυτό κάνει σε μένα και δεν έχω βρει λύση..

 

τι να σου πω ενώ την εμφάνιζε κάτι έκανα και μετά εμφάνιζε μόνο την πόλη και τίποτα άλλο και σήμερα το πρωί πριν φύγω συνδέθηκα στο wlan έκανα refresh και όλα οκ τι να πω.

 

να ρωτήσω και κάτι άλλο? πως εξαφανίζονται οι διαφημίσεις της google?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Επηρεάζει το κινητό αν δεν το κλέινουμε ποτε?! Εγω, εκτος απο συνήθεια, το βάζω στο αθόρυβο και και με ξυπνητήρι ενεργό. Πρεπει να το κλείνω???

Link to comment
Share on other sites

Kι 'γω αυτο εψαχνα για καιρο αλλα QVGA + Ελληνικα δεν υπαρχει.

 

Η το ενα η το αλλο...

 

Υπάρχει QVGA αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παιδιά στην αρχική οθόνη που δείχνει την ώρα και τον καιρό κάτι έκανα και δεν μου δείχνει τον καιρό ενώ δείχνει την πόλη τι κάνω για να το επαναφέρω???

Θα σου έλεγα μήπως άλλαξες το widget, αλλά παρακάτω είδα ότι τελικά οκ...

 

Το wildfire λόγω της μικρής ανάλυσης που έχει στην οθόνη αντιμετωπίζει πρόβλημα στο android market? Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με τη συγκεκριμένη συσκευή; Α θα ήθελα να επανέλθω σε μια παλαιότερη ερώτηση μου, υπάρχουν στο android market εφαρμογές antivirus? Και μια ακόμη ερωτηση -μη με "κράξετε", please!!:worry: - όταν με το καλό εμφανιστούν κ οι επί πληρωμή εφαρμογές στο android market θα υπάρχει η δυνατότητα να αγοράζουμε με χρέωση λογαριασμού τηλεφώνου όπως συμβαίνει στο ovi store της nokia ή μόνο με πιστωτική κάρτα? Ευχαριστώ πολύ πολύ! :)

Αν και από ότι έχω ακούσει η google σκέφτεται κάποια στιγμή να το κάνει να μπορούμε μέσω του λογαριασμού τηλεφώνου, αλλά μέχρι τότε μόνο google checkout και paypal (για το δεύτερο δεν ξέρω αν ισχύει ήδη)...

Γενικότερα με εφαρμογές υπάρχει ένα πρόβλημα, αλλά κυριως με τα παιχνίδια είναι το πρόβλημα. Πάντως σχεδόν πάντα έβρισκα ότι ήθελα, ψάχνοντας πχ στο ίντερνετ (μιλάω και για free εφαρμογές) ;) Για τα antivirus τέλος, δε βλέπω να υπάρχει λόγος να χρησιμοποιούμε κάποιο... Υπάρχουν πάντως αρκετά ;)

 

αν κάνεις ενημέρωση επανέρχεται και αν ξεσυνδεθείς και πατήσεις πάνω στο καιρό ξαναεξαφανίζεται? γιατί αυτό κάνει σε μένα και δεν έχω βρει λύση..

Πως σβήνεται η cache του καιρού?

Έγραψα και χθες το βράδυ, αλλά μάλλον δεν το είδες... Δοκίμασες να κάνεις 2 φορές ανανέωση τον καιρό και συνεχίζει να στο κάνει;

Για να σβήσεις την cache του καιρού, πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών->καιρός->εκκαθάριση δεδομένων...

 

γεια και χαρά μια δυο απορίες γιατί είναι ενα απο τα κινητά που σκεφτούμε να πάρω ! η κεραία του gps είναι καλή βρεισκη σήμα με την μια και χωρίς υποστήριξη απο το νετ, χρησιμοποιείται το sygic απο καπιον να μου πει πως πάει . και κάτι ακόμα γιατί έχω μπερδευτεί πως γίνετε αφου το κινητό τρέχει με Α 2,1 να βάλεις Α 2,21 που γραφή ένας φίλος πιο πάνω με τις αναβάθμισης η το << σπάει >> . συγνώμη για τις παραπάνω ερώτησης αλλα ειμαι ψηλό-ασχέτως απο htc ειχα και εχω μονό νοκια ...................... :rolleyes:

 

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Προσωπικά δε χρησιμοποιώ το sygic οπότε δεν μπορώ να σου πω γι'αυτό. Πάντως με βρίσκει σε λιγότερο από λεπτό συνήθως. Καμιά φορά αν βαριέμαι πάντως ανοίγω το ίντερνετ για λίγο και μετά με βρίσκει σε δευτερόλεπτα. Πάντως δουλεύει και χωρίς το ιντερνετ εννοείται!

Για την έκδοση που λες... προς τα παρόν δεν έχει βγεί η επίσημη 2.2.1 από την htc, οπότε αν περάσει αυτές που υπάρχουν τώρα, "σπας" υποτίθεται το κινητό σου. Πάντως αναμένεται σύντομα και η επίσημη έκδοση από την ίδια την htc :)

Και καλές γιορτές και σ'εσένα και σε όλους μας :)

τι να σου πω ενώ την εμφάνιζε κάτι έκανα και μετά εμφάνιζε μόνο την πόλη και τίποτα άλλο και σήμερα το πρωί πριν φύγω συνδέθηκα στο wlan έκανα refresh και όλα οκ τι να πω.

 

να ρωτήσω και κάτι άλλο? πως εξαφανίζονται οι διαφημίσεις της google?

Για να εξαφανίσεις τις διαφημίσεις, κλείσε απλά το ίντερνετ στο κινητό... Aν είσαι rooted, υπάρχει και η εφαρμογή adfree (δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά)

 

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Επηρεάζει το κινητό αν δεν το κλέινουμε ποτε?! Εγω, εκτος απο συνήθεια, το βάζω στο αθόρυβο και και με ξυπνητήρι ενεργό. Πρεπει να το κλείνω???

Τι εννοείς να το επηρεάζει. Ούτε εγώ το κλέινω και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Δεν έχει χρειαστεί να κάνω restart για κάποιον λόγο ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Επηρεάζει το κινητό αν δεν το κλέινουμε ποτε?! Εγω, εκτος απο συνήθεια, το βάζω στο αθόρυβο και και με ξυπνητήρι ενεργό. Πρεπει να το κλείνω???

 

Δεν το κλείνω ποτέ... Δεν έχει κανένα πρόβλημα!

Αν το δεις κάποια στιγμή και παρασέρνεται κάντου ένα restart... αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις τα βράδυα... Και αν φοβάσαι θέματα ακτινοβολίας (******** κατ εμέ) βάλτο flight mode...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

@Villis: Γενικά το sense έχει πρόβλημα με τον καιρό...

Καταντάει πολύ σπαστικό, αφού τον χάνει όποτε του την δώσει, και πρέπει να κάνεις 100 ενημερώσεις για να τον ξαναδεί...

Για αυτό τον λόγο έβαλα beautiful widgets και βρήκα την υγειά μου :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είπα και πρίν, είχα πρόβλημα στην αρχή, αλλά πλέον κανένα πρόβλημα. με τον καιρό έστρωσαν όλα :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Update – HTC Aria Firmware Over The Air (FOTA) update

........... Update: Android 2.2 and HTC Sense update. Note:Please back up your data first before upgrading your phone.........

 

Η HTC παιζει με τα νευρα μας...το Aria (πωλειται μονο στο Αμερικα) βγηκε 1 μηνα μετα το Wildfire αλλα πηρε το Update...

Link to comment
Share on other sites

To είδα κι εγώ πρίν στο xda και τρελάθηκα :mad:

Δεν περίμενα να ισχύει τόσο το ότι δίνεις, παίρνεις...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βλακεία πάντως... Ένας λόγος που πηρα το κινητό, είναι οτι είχαν πει οτι θα παρει froyo και μάλιστα σύντομα... Δε λέω, δεν ήταν ο κυριότερος, αλλά αν ηξερα οτι θα περίμενα τόσο καιρό ίσως να.το ξανασκεφτούν, η να περίμενα αλλο λιγο να πέσει η τιμή του... Τεσπα, άντε να την πάρουμε, να τελειώνουμε! :)

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η htc με το update της.Στο κινέζικο wildfire υπάρχει εδώ και πολύ καιρό το froyo και εδώ ακόμα μας παιδεύουν.Πάντως 01/01/11 το κινητό μου θα έχει froyo.Είτε θα είναι original htc ή θα είναι custom rom.Άντε πια με το περίμενε και περίμενε.

 

 

By the way ... Πως και δεν έχει φτιαχτεί κανένας οδηγός για να περάσεις custom rom στα Ελληνικά?

 

ΥΓ.:lol::lol:Merry Crisis And A Happy New Fear:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και χθες το βράδυ, αλλά μάλλον δεν το είδες... Δοκίμασες να κάνεις 2 φορές ανανέωση τον καιρό και συνεχίζει να στο κάνει;

Για να σβήσεις την cache του καιρού, πήγαινε ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών->καιρός->εκκαθάριση δεδομένων...

και δυο και τρεις και τέσσερις..όποτε πατήσω πάνω στο widget χάνει τα δεδομένα της τοποθεσίας μου ενώ διατηρεί τα δεδομένα όλων των άλλων..

@Villis: Γενικά το sense έχει πρόβλημα με τον καιρό...

Καταντάει πολύ σπαστικό, αφού τον χάνει όποτε του την δώσει, και πρέπει να κάνεις 100 ενημερώσεις για να τον ξαναδεί...

Για αυτό τον λόγο έβαλα beautiful widgets και βρήκα την υγειά μου :)

για δώσε παραπάνω πληροφορίες περί τίνος πρόκειται..

By the way ... Πως και δεν έχει φτιαχτεί κανένας οδηγός για να περάσεις custom rom στα Ελληνικά?

Αυτό θα ήταν πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αλλα δεν το βρισκω ποιο προγραμμα τσεκαρουμε τα δεδομενα μας?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία στο wildfire μπορούμε να κατεβάσουμε απευθείας από τον browser του κινητού μια εφαρμογή από το site του κατασκευαστή της? χωρίς την μεσολάβηση του android market? για παράδειγμα να μπούμε από το browser στη διεύθυνση m.opera.com και να κατεβάσουμε τον opera mobile? ή πρέπει να αναζητήσουμε την εφαρμογή στο android market?

Α και κάτι ακόμη κατά την αρχική ρύθμιση της συσκευής όταν λέει να εισάγουμε το λογαριασμό Google εννοεί λογαριασμό στο gmail? Θα πρέπει να συμπληρωθεί υποχρεωτικά και ο άλλος λογαριασμός που γράφει από κάτω mail for exchange ή κάπως έτσι? Έχω μπερδευτεί...:-/

Thanks a lot!!!

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Αμάν αυτή η htc με το update της.Στο κινέζικο wildfire υπάρχει εδώ και πολύ καιρό το froyo και εδώ ακόμα μας παιδεύουν.Πάντως 01/01/11 το κινητό μου θα έχει froyo.Είτε θα είναι original htc ή θα είναι custom rom.Άντε πια με το περίμενε και περίμενε.

 

Αυτό ακριβώς είπα και γω... Αν δεν έχει official froyo μεχρι 1/1 θα περάσω την πρωτοχρονιά με unrevoked3 + cyanogenmod! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία στο wildfire μπορούμε να κατεβάσουμε απευθείας από τον browser του κινητού μια εφαρμογή από το site του κατασκευαστή της? χωρίς την μεσολάβηση του android market? για παράδειγμα να μπούμε από το browser στη διεύθυνση m.opera.com και να κατεβάσουμε τον opera mobile? ή πρέπει να αναζητήσουμε την εφαρμογή στο android market?

Α και κάτι ακόμη κατά την αρχική ρύθμιση της συσκευής όταν λέει να εισάγουμε το λογαριασμό Google εννοεί λογαριασμό στο gmail? Θα πρέπει να συμπληρωθεί υποχρεωτικά και ο άλλος λογαριασμός που γράφει από κάτω mail for exchange ή κάπως έτσι? Έχω μπερδευτεί...:-/

Thanks a lot!!!

Σχεδον ολες οι εφαρμογες απο τις επισημες σελιδες τους σε παραπεμπουν στο market.

Μπορεις βεβαια να τις βρεις και με μια αναζητηση .

Αν πατησεις το κατω δεξια "πληκτρο" (αυτο με το μεγεθυντικο φακο) γραφεις

π.χ. εφαρμογη.apk (στην περιπτωση σου opera.apk) και κατεβαζεις στο κινητο σου απευθειας. Θα σου ζητησει στη συνεχεια αδεια για εγκατασταση εφαρμογων

"εκτος market", τικαρεις και εγκαθιστας.

Οσο για το αλλο, ναι, μονο Gmail account

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι θα γίνει με το θέμα πλοήγηση στο wildfire?

Το NDRIVE με πάει στη λαμία μέσο Λιβάνου, το Navigon δε το σηκώνει καθόλου. Το έβαλα χτες κ το έτρεξα κ κόλλαγε το σύμπαν.

Χτές έβαλα το Aura αλλα δε τρεχει γιατι δεν εχει το κινητο 3d hardware.

 

Τι παίζετε δηλαδή όλοι?? Κ δεν είμαι gadjetάκιας. Δεν τρεχει καμια σοβαρή εφαρμογη πίσω ώστε να μου το κολλάει κ να μη τρέχει το navigon. :( :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Άσε άσε... Το θέμα navigation είναι μια πονεμένη ιστορία στο wf... Προσπαθεί το navigon αλλά δεν τα πολυκαταφέρνει... Δεν ξέρω τι φταίει αλλά δεν είναι καθόλου αξιόπιστο
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...